Előzmények
Karak | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 17:46:27 (75257) |
Ráadásul ez az egész tök logikátlan: itt van előttem a Dakota.
Rákattintok, hogy 'Hova?'
Kiválasztom, hogy 'Útvonalak'
Kiválasztom a más városra megtervezett útvonalat.
Ugrik a térképre, ahol kiválóan látszik a megtervezett út nyomvonala és a kijelzett távolság is helyes.
Rákattintok, hogy 'Menj'
Számolok...
Elindítja az útvonal szimulátor programot?
Igen.
..és erre elkezdi a navigáció demót a jelenlegi helyzetemből.
Valószínűleg én vagyok a hülye. [ előzmény: (75256) Karak, 2016.07.06 17:33:12] |
|
Karak | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 17:33:12 (75256) |
Nos, igen, erre gondoltam én is és ugye -ráadásul- a Dakota demó üzemmódja vagylagos - tehát vagy demó, vagy valódi navigáció. Persze ez -úgy sejtem- egyéb eszközökben is így működik.[ előzmény: (75254) olahtamas, 2016.07.06 17:26:55] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 17:26:55 (75254) |
(egyetlen gps-ben sem)
Ezzel vitatkoznék!
Nekem 2 GPS-em is van, és mindkettőbe be lehet állítani az origót, csak ki kell kapcsolni a GPS-vevőt, és a térképen megmutatni a pozíciót![ előzmény: (75253) becko, 2016.07.06 17:20:42] |
|
becko | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 17:20:42 (75253) |
Na közben felidéztem magamban a dakotát, szerintem tök logikusan működik.
Azt beláthatod hogy kell neki egy origó, és mivel nincs lehetőség (egyetlen gps-ben sem) hogy kézzel adj meg origót, ezért vagy a jelenlegi, vagy a legutoljára látott (ez a demó mód) pozíciót tekinti annak, és onnan indít minden tervezést.
Az a vertikális nem inkább kreatív?[ előzmény: (75252) Karak, 2016.07.06 17:02:23] |
|
Karak | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 17:02:23 (75252) |
Azt én tudom, hogy ha ott leszek, akkor..
De éppen ez a problémám, hogy én itt és most, ahol vagyok -és ez egy másik hely- le tudjam futtatni a szimulációt a megadott pontok között. Na, ezt nem akarja a Dakota.
Amúgy köszi.
A horizontális hozzáállás egyébként a vertikális hozzáállás ellentéte, ami ugye egy nagyon negatív dolog.:-)[ előzmény: (75251) becko, 2016.07.06 16:55:49] |
|
becko | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 16:55:49 (75251) |
Nem pontosan értem a problémát. (talán azért mert nem tudom mi a horizontális hozzáállás :))
Majd ha ott leszel az adott városban, beállsz az útvonal kezdőpontjára, akkor szépen végig fog navigálni az úton.[ előzmény: (75250) Karak, 2016.07.06 13:28:56] |
|
Karak | hozzászólásai | válasz erre | 2016.07.06 13:28:56 (75250) |
Szervusztok!
Tudna-e valaki segíteni /horizontális hozzáállással/ a következő kérdésben.
Garmin Dakota 10 készüléken szeretnék egy idegen városban megteendő gyalogos útvonalat előre megtervezni és eltárolni.
Következő történik: akár közvetlenül a készüléken, akár a Mapsource-programban hozom létre az útvonalat, a Dakota 10 demója nem a megadott két végpont között navigál, hanem mindig az utolsó -műholdon keresztül érzékelt- pozicióból indítja az útvonalat. Az útvonal pontjai között csak a megadott kezdő és végcél látható,de mégis.
Miért van így és hogyan lehet ezt kiküszöbölni?
Előre is köszönöm, ha valaki -akár a publikus email-címemre adott válasszal is- segít. |
|
|
|