Előzmények
Fonte | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.24 13:48:53 (54531) |
Távolságokat a hetedik információban adtunk, a következő módon: szürkétől a fehér fáig, fehértől a kékig, kéktől a zöldig, és zöldtől a sárgáig. A zöld, és a szürke fa közötti távolságot, szerintem nem adtuk meg. Az sincs kizárva, hogy csak én vagyok a figyelmetlen, és nem látom.
[ előzmény: (54520) Fil, 2010.12.24 10:38:04] |
|
Fil | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.24 10:38:04 (54520) |
Most az ismert koordináták alapján nekem sem stimmel. A zöld-szürke távolság 132km. A megadott pedig 126km volt.[ előzmény: (54399) Kolesár, 2010.12.23 19:00:47] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.23 19:00:47 (54399) |
Kedves Jézuska! Attól tartok, hogy hibásan számítottad ki a fák közötti távolságokat, mert nem záródik a kör. Megírtam az algoritmust előre, három kilométeres hiba jött ki a zöld és sárga pontok között. A parkolók ismeretében kicsit pontosítottam a szürke fa vélhető helyén, ettől sem lett lényegesen jobb.
A távolságokat WGS84 ellipszoidon számítottam a proj programcsomag geod programjával. Szürkéből számítottam fehéret és sárgát egyértelműen, aztán már nem volt egyszerű a feladat, mert a távolságok és az irányszögek nem tartoztak össze, de egy közelítő algoritmussal méteres pontossággal sikerült kiszámolnom a fehérből a kéket és abból a zöldet. A zöld és a sárga távolságának három kilométeres hibája nagyságrendekkel nagyobb, mint amennyi a számítás kerekítési hibáiból adódhatna.
Kíváncsi vagyok, hogy mivel számoltad ki az irányszögeket és a távolságokat, majd írd meg kérlek.[ előzmény: (54385) GeoJézuska, 2010.12.23 18:50:48] |
|
|
|