Elhelyezés időpontja: 2017.07.14 11:15
Megjelenés időpontja: 2017.07.17 08:05
Utolsó lényeges változás: 2017.07.17 08:05
Utolsó változás: 2019.04.04 09:51
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali & Piedone
Felhasználó: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1800 m
Megtalálások száma: 528 + 4 sikertelen + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.8 megtalálás hetente
Wap
Hagyományos 5x10x15 cm-es geoláda a turistaúttól 1,5 méterre található, a zöld sávval jelzett kőtől balra, sziklateraszon!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Felhívás!
Védett természetvédelmi terület. Bárminemű, a természet védelmét megzavaró tevékenység a geoláda megszűnését eredményezi.
Kedves Kesser!
Ezúttal szeretnélek elhívni a Solymári-völgybe, mely völgy a Pilis, illetve a Budai-hegység között található, de inkább már a Pilis nyugati kapuja. Ez a völgy a Köves-bérc, illetve a Fehér-hegy oldalában található a zöld sáv turistaút mentén.
Aki tömegközlekedéssel jön, annak a 218-as autóbusz tudom ajánlani, ami a III. kerület Szentlélektérről indul, s a Pilisborosjenő, Téglagyári tér megállóhelyen kell leszállni, majd szintén a zöld sáv turistautat kell követni egészen a ládáig.
Menetrendről itt lehet informálódni: BKK menetrend
Látnivalók
Miután az ajánlott parkolóból elindulunk senki ne ijedjen meg, mert egy sorompóval találkozunk, de azon menjük be, hisz a turistaút is ott halad! Folyamatosan hullámvasutazásba kezdünk, majd 900 méter után feltűnik az egyik látnivaló, mely nem más, mint a Jenői-torony, melyet itt találsz: N 47° 36,960' E 18° 57,685' 207 m [GCSlyv+Jenői-torony] Innen folytatjuk a le-fel gyaloglást, s hamarosan elérjük a következő érdekességünket, a szebb napokat látott függőhidunkat: N 47° 37,037' E 18° 57,751' 190 m [GCSlyv+Függőhíd]A függőhíd sajnos foghíjas, így én nem ajánlom az átjárást rajta! Miután csináltunk pár fotót a hídról, azután indulhatunk tovább a ládáig, s egyben a Solymári-falig, mely a mai célunk utolsó érdekessége: N 47° 37,254' E 18° 58,013' 195 m [GCSlyv+Solymári-fal]
Solymári-völgyről röviden
A Solymári-völgy (Pilisvörösvári-völgy vagy Vörösvári-völgy) a Budai-hegységet a Pilistől elválasztó szerkezeti árok Solymárnál kezdődő szakasza. Területén folyik az Aranyhegyi-patak. Solymár Szarvas nevű településrésze után a völgy kiszélesedik, ezt a részét hívják Pilisvörösvári-medencének is.
A közelben volt a GCFeny geoláda, de azt a Nemzeti Park megszüntette, mivel a turistaútól messze volt. Remélem, hogy eme rejtés egy picit visszaad abból az élményből!
Remélem, hogy sikerült egy újabb érdekes célpontot bemutatni Neked!
További sok szép ládaélményt kívánok!