Elhelyezés időpontja: 2007.07.09 22:00
Megjelenés időpontja: 2007.07.10 18:12
Utolsó lényeges változás: 2018.06.03 17:49
Utolsó változás: 2020.11.28 09:10
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+4V)
Elrejtők: Ivy & Steve, CacheFinder és Levin
Felhasználó: CacheFinder Nehézség / Terep: 2.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 4300 m
Megtalálások száma: 641 + 8 sikertelen + 42 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
Az első pont sajnos eltűnt, a második pont koordinátája: N 47° 24,897'" E 19° 05,878'"
WAP-barát leírás
5 pontos multiláda Csepelen. Az első ponton lévő hordozó tartalmazza a következő pont koordinátáit, és így tovább. Ez első ponton fatáblát, a többi virtuális ponton matricát keress. Az ötödik ponton találod a 8,5x11x7 centiméter méretű hagyományos konyhai tárolódobozt a jelszóval. Ne szokványos rejtésben gondolkodj! Írószer legyen nálad!
Segítségek a pontokhoz visszafelé írva:
A ládába Travel Bug nem helyezhető. Csepelről
A kerület 1950 január 1. óta tartozik a fővároshoz. Korábban város, előtte az ország legnépesebb faluja volt. Már a honfoglalás korában ismert település. Az első okleveles emlék 1138 szeptember 3.-án keletkezett, mely Csepelt jobbágyközségként említi. Az évszázadok során a történelmi viharok elől elmenekült a lakosság. A falu újra telepítésére 1712-ben került sor. Az 1838-as tavaszi jeges ár elpusztította Csepelt. Újjáépítéskor magasabb fekvésű területet -a mai Ady Endre úttal, Kiss János Altábornagy utcával, Karácsony Sándor utcával és Láng Kálmán utcával határolt részt- jelölték ki. Ekkortól már jelentősen befolyásolta a község életét a közeli, erőteljesen fejlődő Buda és Pest, majd az egyesült főváros.
Csepel életében, fejlődésében meghatározó történelmi esemény volt, hogy a Weiss testvérek 1892-től beindították töltényfelújító és töltényszétszerelő műhelyüket, amely alapja lett a későbbi gyáróriásnak, a Csepel Műveknek. További jelentős állomása a fejlődésnek, az 1912-ben megindult HÉV-közlekedés. Nemcsak Csepel, az ország is jelentősen gyarapodott a Csepeli Nemzeti és Szabadkikötő 1928-as átadásával. A kikötő a Duna-tengerhajózás központja lett. Az 1950-es fővároshoz csatolás következménye a jelentős népességbeáramlás, az óriási építkezések elindulása, a növekvő létszámú lakosságnak kenyeret adó ipartelepítés volt. A korábbi, sváb nemzetiségi lakosság létszámát sokszorosan felülmúlták a vidékről betelepülők. Erőteljes ütemben épültek az elmúlt évtizedek korstílusát hűen tükröző lakótelepek, közintézmények.
Nem szeretném tovább csűrni-csavarni, aki szeretne többet megtudni Csepel múltjáról és jelenéről az itt mindent megtalál. Ha testközelből szeretnéd átélni a Csepel Művek egykori hangulatát, akkor mindenképp érdemes végigjárnod eme multi pontjait is. Ha érdekelnek a Duna szabályozásával kapcsolatos műszaki ismeretek, akkor ezt a ládát egyenesen neked talátuk ki! Kezdődjön hát a játék!
A megközelítésről
A multi többféle közlekedési módszerrel teljesíthető. Személy szerint én a kerékpárt javaslom, de a gyalogosan érkezőknek sem kell meghátrálniuk! Az autóval érkezők figyelmébe ajánlom az első pont közelében lévő parkolót. N 47° 25,399' E 19° 5,394' 201 m [GCKDo+parkoló] A második ponttól a Duna-menti sétányt kell követnetek egészen a célig. Ha elfáradnátok a séta során, akkor a ládától tömegközlekedéssel, a 71-es autóbusszal is visszajuthattok az ajánlott parkoló közelébe.
A rejtésekről
Öt pontból álló multiláda. A multi hagyományos megoldású, azaz csak az első pont koordinátái vannak megadva. Az első ponton lévő hordozó tartalmazza a következő pont koordinátáit, és így tovább. Ez első ponton fatáblát, a többi virtuális ponton matricát keress. Az ötödik ponton találod a 8,5x11x7 centiméter méretű hagyományos konyhai tárolódobozt a jelszóval. Ne szokványos rejtésben gondolkodj! Írószer legyen nálad! Mivel az utolsó pont környéke szép idő esetén igen forgalmas szokott lenni, így kérlek ügyelj az óvatos keresgélésre, logolásra! Ha a ládát meglelted, akkor inkább a közeli padok valamelyikén ülve logolj!
A pontok közötti távolságokról 1-2: 1250 m, 2-3: 1670 m, 3-4: 726 m, 4-5: 696 m
Végezetül, de nem utolsó sorban Ivy & Steve szeretne köszönetet mondani Sokonak, aki segített a pontok -remélhetőleg pontos- bemérésében. CacheFinder pedig köszönetet mond Levinnek a multi átdolgozásában és újrarejtésében nyújtott segítségéért!
A természetet és a megtalálás élményét beszennyező, ládát beázni hagyó és nedvesen tartó, bepenészesítő undorító nejlonzacskók ellenzői vagyunk, ezért kéretik ládáinkat ettől megkímélni! Köszönjük! A vízálló dobozaink viszonylag szellős helyekre vannak rejtve, így majd csak megszáradnak maguktól...
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.7.6]
első ponton hiányzik a tábla, de a leírás alapján jól tippeltük a második pont helyét. A végládán jót kutakodtunk, de végül az is meglett. :)
Köszönjük a rejtést!
Köszönjük Zsoltnak, hogy segített a megtalálásban.
Az első ponton nincs meg a táblácska...
A láda rejtése különösen ötletes.
Üdv, Bálnaprojekt - VLGY313
Aki nem találná az első ponton a tablát a koordinátákkal, mert még nincs javítva az írjon egy mailt segítek a második koordinátában.
pecsiattila@gmail.com [Geoládák v3.6.0]
Az első ponton a táblát nem találtuk meg.
Vélhetőleg nincs meg, mert egy ragasztós helyet találtunk, tábla nélkül, mint ahogy az előző logban is említették.
Adri & Pilu, Panni a Magyar Vizsla [Geoládák v3.5.3]
Ha már ellopták megírhattátok volna (Invictus3) mi a második pont koordinátája, hogy ne keljen itthagyni késő este az egészet! :P Vagy bárkinek bármikor addig amíg a gazdik nem javítják.. :D [Geoládák v3.5.3]
Megvan, köszi!
Az első pontot kb 30 percig kerestük egy barátommal, de semmilyen fatáblát nem találtunk. Írtam egy iskolás-kessertársnak, hátha emlékszik még a rejtés módjára, mit is kell keressünk valójában, stb. Hát amit mondott, ott nem volt, a helyén a ragasztónyomokat viszont megtaláltuk, a pontot ezek szerint ellopták :(
Az következő koo-kat is megmondta Laci, úgyhogy folytathattuk a keresét (ezúton is köszönet neki!!). A többi pont és a láda is a helyén volt, így végül egy jó séta lett belőle :) Sajnos a kezdeti keresgéléssel sok időnk ment el, az eső pedig már nagyon közelített, úgyhogy a Tamariska dombot hagytuk, de legalább van még egy ok visszajönni Csepelre :)