Előzmények
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 19:33:16 (5935) |
Mi azt ábrázoltuk, ami a terepen van.
Ennél többet nem vállalhatunk, és nem is kell vállalnunk.
[ előzmény: (5934) Old Eye, 2014.07.06 18:50:32] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 18:50:32 (5934) |
Akkor nem jól csináltuk. Az új K turistautat mindenképpen be kellett rajzolni, mert készen van, de a K= és a Turamozgalom= paramétereket még nem kellett volna átállítani. Megelőlegeztük... Még pofára eshetünk.
A hivatalos MTSZ útvonala alapján a turista marad régi K-n. Dorog felől jövet nem is tud másfelé menni.
Most már mindegy. Füttyszóra ugortunk...
A többi elterelésnél figyeljünk erre! Több forrásból származó infót kell egyeztetnünk. Amit az MTSZ mond hivatalosan (? ki is mondja? ki az illetékes, aki szavára adhatunk?), amit a jelzésfestők mondanak és amit a trekkelők látnak a terepen.
Bevezethetnénk, jelezzük az Utcanev= paraméterben, melyik K turistaút a régi K, ha még nincs törölve, mint most és melyik az új, esetleg még festés alatt álló. Vagy megjelenik a kimeneten vagy nem.
Tele az ország régi, érintetlen K jelzésû OKT utakkal. Szandánál három, Katalinpusztánál több, mint tíz éve 'megszűntet' ismerek . Megtörténhet, évekig megmarad Kesztölcnél a régi K :-|[ előzmény: (5933) olahtamas, 2014.07.06 17:03:51] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 17:03:51 (5933) |
Persze, de akkor lehet hivatalos a hivatalos, ha rajta a pecsét a papíron, és alá van írva!
Ki tudja, hogy kinek lesz kifogása az új útvonalon...
Mivel természetvédelmi területet is érint, meg ki tudja milyen magánterületet, ezért még sok teendő van az engedélyeztetéssel.[ előzmény: (5932) Old Eye, 2014.07.06 16:02:36] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 16:02:36 (5932) |
Lehet az, hogy ami új nyomvonalat most felmértünk, még nem hivatalos?!
Remélem, a spray-vel fújt lila X-ek csak vandalizmus jelei, nem MTSz újítás szürke törlőkeresztek helyett/mellett!
A módosítások java részével - mármint az általam ismert helyeken - egyetértettem. Nem láttam öncélúaknak. [ előzmény: (5931) olahtamas, 2014.07.06 15:05:23] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 15:05:23 (5931) |
A változtatást kérők neve nem titkos, olvasható a módosítási javaslatok anyagban.
Aztán a kéktúra bizottság dönt az elfogadásában, majd indulhat az engedélyeztetés.
Ha az engedélyek is rendben, akkor lehet kihirdetni a változást.
Addig az új útvonal jogilag nem hirdethető ki, hiszen ha nem kapja meg az engedélyt, az további bonyodalmakat jelenthet.
[ előzmény: (5929) Old Eye, 2014.07.06 08:05:19] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 08:05:19 (5929) |
Az indok, miszerint a kéktúra nyomvonal-változtatására magánterületi építések miatt kerül sor, igaz. Habár a régi útvonal szabadon járható marad, de zártkertek kezdenek kialakulni (méhészet, gyümölcsös telepítés, szabadidőközpont(?) építés), lehangoló kétoldalt kerítésekkel szegélyzett utakon járni.
A kesztölci új OKT útvonal jobb, kellemesebb, 'turistabarátibb', mint az előző volt. Elismerésem annak, aki kitalálta.
Halk kérdés: Akik túraútvonal módosításokat javasolnak, miért nem vállalják nevüket?[ előzmény: (5928) olahtamas, 2014.07.06 02:07:25] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.06 02:07:25 (5928) |
"hogy melyik a jelenleg hívatalos kéktúra útvonal"
Na ez az amire még nem kaptam választ, pedig személyesen kérdeztem rá...[ előzmény: (5926) Hev, 2014.07.05 19:47:20] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.05 19:47:20 (5926) |
A térkép célja az, hogy segítse a túrázót a terepen való tájékozódásban.
Ennek módja az, hogy egyértelműen meg kell jelölni, hogy melyik a jelenleg hívatalos kéktúra útvonal és melyik a régi. Erre a turistautak.hu rendszere lehetőséget is ad. Minden egyéb megoldás a gyakorlatban elfogadhatatlan mert nem segíti a tájékozódást hanem rontja.
A wiki is utal erre:
Ha a térképszerkesztőnek autentikus ismeretei vannak tervezett ill. megszűnt jelzett útszakaszokra vonatkozóan, akkor érdemes ezt megjelölnie. A tervezett jelzést akkor vigyük fel, ha kellően biztosak vagyunk abban, hogy az út meg is valósul a nem túl távoli jövőben. A megszűnt jelzést pedig többnyire akkor érdemes, ha az út nemrég szűnt meg, ill. ha a terepen még nyomokban vagy szürke áthúzással (azaz "törlő kereszttel"(MSZ)) megtallható.
A tervezett és megszűnt jelzések feltüntetésére precíz szabályokat nehéz adni, a térkép használhatósága és a józan ész alapján dolgozzunk, semmiképp sem cél pl. minden valaha létezett vagy "nyomokban fellelhető" útjelzés felvitele! [ előzmény: (5913) olahtamas, 2014.06.28 22:28:02] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.28 22:28:02 (5913) |
Az új útvonal rendben van.
Egyelőre az elágazásoknál viszont nincs jelölve, hogy melyik az új útvonal, tehát aki nem szemfüles, az simán a régi útvonalon indulhat el.
[ előzmény: (5912) padler, 2014.06.28 22:20:44] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.28 08:04:38 (5910) |
Felébredtél már? ;-) Elolvastad a hozzászólást, amire válaszoltál?
Ma, ha kocsival mész a kesztölci felmérésre és utána marad időd, ugorj be hozzám![ előzmény: (5908) olahtamas, 2014.06.28 05:40:32] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.28 00:04:45 (5905) |
Sziklák alatti dűlő – S+ – műút – Cseresznyés-hát – Kesztölc – Kesztölc, Hársfa söröző: K
Megj.: A kéktúra nyomvonal-változtatására magánterületi építések miatt kerül sor.
Az egyeztetés Kovalik András részéről megtörtént.
Csatlakozó módosítási lehetőségek:
A Kétágú-hegy – Esztergom, Kertváros tervezett Z tervezett Z+-re változik, a Kétágú-hegytől a S+ helyett a Z (hogy főjelzés ne maradjon a „hegyen”) lehozható Kesztölcre. A S+ a Fekete-hegy nyugati lábától (új Z elág.) fog indulni észak felé.
A Fekete-hegyi th.-tól a jelenlegi S → S+ útvonalon Z fog a Kétágú-hegyig, a Z jelzésig vezetni.
A kéktúra jelenlegi, Sziklák alatti dűlő – Kesztölc, Hársfa söröző (és a tervezett Z sávval összekötő tervezett Z+ (jelenlegi Z) szakaszok természetesen megszűnnek.
Az a kérdés, hogy most mi van a terepen? A dokumentum csak javasolja, csak lehetőségként említi változtatásokat.
[ előzmény: (5904) Old Eye, 2014.06.27 23:57:21] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.27 17:17:58 (5902) |
Több mint 1 hónapja nem érkezett track...
Sebaj, holnap kimegyek és felmérem.
A kérdés, hogy ha nem akarok két helyre rajzolni, akkor hova is rajzoljam meg?[ előzmény: (5853) olahtamas, 2014.05.21 04:53:14] |
|
Saladin9 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.20 23:25:54 (5851) |
Megnyílt sokadszorra. Alig látszik valami. De mindegy. Vajon a K100 Kesztölcnél az új szakaszon fog menni?[ előzmény: (5850) Saladin9, 2014.05.20 23:09:02] |
|
Saladin9 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.20 22:17:58 (5848) |
Hali! Valaki tudna valamit írni, vagy mutatni az OKT kesztölci szakaszának változásáról, ami mostanában zajlik? Köszi! SOS! |
|
|
|