Előzmények
Zahy | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 17:47:02 (34797) |
Az 5-ős verzióbeli CURRENT.GPX -ről nem tudok nyilatkozni, de azt határozottan állíthatom, hogy a 4.x-es verzióban (pontosítok: WinMob-os, nem telefonos PDA-s 4.20.50wp verzióban) nincsen GPX mentés.[ előzmény: (34770) jekaeff, 2008.10.19 23:51:31] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.19 23:51:31 (34770) |
Örülök, hogy megy FreeBSD alatt is. ;)
(Bár nem egészen világos, hogy akkor most ugyanezeket a track-eket rögzíti a Mobile XT a CURRENT.GPX-ben is az előbbiekkel párhuzamosan, vagy ez csak az 5.0-tól igaz? Vagy még ott sem? Vagy ellenkezőleg: a korábbi verziókban is volt már CURRENT.GPX? Esetleg mobiltípus függő? No mindegy, ez a program is működik, ha az nem menne.)[ előzmény: (34769) Zahy, 2008.10.19 20:15:14] |
|
Zahy | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.19 20:15:14 (34769) |
Szuper! És köszönöm, hogy megcsináltad. (És sikerült túljutnom a bénaságaimon a Lazarus-sal, és gyönyörűen fordul FreeBSD alatt is.)[ előzmény: (34766) jekaeff, 2008.10.19 18:28:45] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.19 18:28:45 (34766) |
Mengyán!
Úgy néz ki, hogy elkészült végre a MobileXT bináris formátumaiból (GARMIN_ATRK.NVM, GARMIN_STRK.NVM) GPX fájlt készítő programom. Automatikusan felismeri, hogy aktív vagy mentett track-et tartalmaz-e a konvertálandó fájl (annak neve alapján - régebben erre két külön programot írtam) és immár a magasságinformációkat is képes kibányászni mindkét fájlból.
Tesztelgesd, hogy jó lett-e (pl mentett track esetén ugyanolyan színnel jelenik meg a Mapsource-ban a track mint ahogy a mobilon megjelenik).
Egy dolgot nem sikerült megvalósítanom: ahogy írtad, az aktív track több darabban jelenik meg a kijelzőn, ha volt benne szakadás (vagy ki/bekapcs) és csak az aktív track mentésekor kerülnek összefűzésre a darabok. Sajnos az ATRK nem tárol információt a szakadások helyeiről (ebben 99.9999%-ig biztos vagyok), így az én programom is összefűzi a darabkákat.
Azt is írtad, hogy nem egyszerűsít a Mobile XT a track-ek mentésekor. Biztos vagy ebben? A Zahy által korrábban küldött izlandi track-ekben jópár mentett track kereken 1500 pontból áll. Gyanús nekem, hogy 1500 pont feletti track-ek esetén van egyszerűsítés...
A program letölthető a weblapomról, link az adatlapomon.[ előzmény: (34584) Mengyán, 2008.10.13 16:09:41] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.13 13:39:35 (34576) |
Tehát mint én! :-) Két éven keresztül nem volt a gépemen, és most is csak a MobileXT miatt tettem fel, valami azt súgta, hogy fel fogja ismerni a mapszósz. Megbántam, mert elq*ta az infrámat, aminek nagyobb hasznát veszem. Valószínűleg azt is ő akarja kezelni, és ütközik. Hogy egy Nokiához tud-e kapcsolódni AS-el a mapszósz, azt nem tudom. Viszont azokon talán működik a current.gpx.
Közben rájöttem, hogy _ATRK, mint Active track, és _STRK, mint Saved track.[ előzmény: (34574) jekaeff, 2008.10.13 13:08:15] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.13 13:08:15 (34574) |
Bár ha megy rendesen a track-letöltés, akkor szinte felesleges is a programom. Csak azok veszik hasznát, akik olyannyira utálják/gyűlölik/megvetik az ActiveSync-et, hogy el sem hajlandók indítani.[ előzmény: (34573) jekaeff, 2008.10.13 13:06:10] |
|
Mengyán | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.13 12:29:48 (34571) |
Van egy jó(???) hírem. Hosszú kihagyás után (~2 év és 1 hónap) ismét telepítettem AS-t. Már megbántam, de pár dologra rájöttem. Pl ActiveSync-el le lehet tölteni mapszószba a nyomvonalakat. Úgy jó, ha elküldöm a GARMIN_STRK.NVM-et és a mapszósszal kinyert nyomvonalat is? Tényleg, mi is a másik nyomvonalfile neve?[ előzmény: (34541) jekaeff, 2008.10.12 09:08:03] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.12 09:08:03 (34541) |
Leginkább olyan track lenne jó a magasságadat kibogozásához, ami "dombra föl-le" jellegű. Ráadásul a dombnak/hegynek elég magasnak kellene lennie (több száz méteres szintkülönbség kellene az aljától, hogy megkülönböztethető legyen a nem barometrikus GPS jelentős függőleges irányú szórása és a tényleges szintváltozás), valamint a domb tetején és alján fel kéne jegyezni kézzel a telefon által mutatott magasságértékeket is (hogy kitalálhassam, hogy a letárolt érték és a kijelzett magasság közt mi az összefüggés).
Van egy sejtésem, hogy valószínűleg angol lábban tárolja a magasságokat, és kb 3000 lábat le kell vonni a tárolt értékből, de ez csak sejtés...[ előzmény: (34539) Mengyán, 2008.10.12 08:45:43] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.11 19:40:18 (34533) |
Remélem nálad is jól fog majd működni.
A program csak mentett track-eket kezel (Saved track) az aktív track kinyerésére egy másik programot írtam, az más formátumban tárolja az adatokat. Azonban egyikből sem tudom kiolvasni a magasságadatokat, vagyis csak a Lat/Lon koordinátákat tartalmazzák az így előállított GPX fájlok magasságadat nélkül. Annak tárolási formátumára ugyanis még nem sikerült rájönnöm (a kevés mintafájl miatt, nekem ugyanis nincs ilyen mobile-izém, sem azt futtatni képes telefonom).[ előzmény: (34520) diego, 2008.10.11 17:17:41] |
|
SylverRat + Bogee | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.11 17:15:46 (34519) |
ezt nem tudom, de a következő kérdésedre válaszolok: jekaeff készített egy programot, ami a mobile xt track-ekből gpx-et csinál, így akár mapszószban is meg tudod nézni. a profiljában találsz rá linket.[ előzmény: (34517) diego, 2008.10.11 16:41:17] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.11 16:41:17 (34517) |
Sziasztok!
Valaki tud nekem segíteni abban, hogy hogyan tudnám kinyerni a mobile xt-vel rögzített tracket a telóból?
köszi |
|
|
|