Összesen: 5117 db hozzászólás
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 17:43:23 (4768) |
Lehet, én kipróbáltam random ládalista esetén: a megadott lakóhely koordinátámtól mért távolság szerint szűrt ?[ előzmény: (4765) macikupac, 2023.02.12 10:05:35] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 11:27:05 (4766) |
Kézzel javítottam. Lehetőleg ne csináljatok ilyet. Ez az egész záróládás dolog, egy informatikai borzalom. (Mármint a megvalósítás).[ előzmény: (4753) Szárnyaló Sas, 2023.02.08 11:22:05] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 09:44:07 (4763) |
Köszi. Most el kell mennem. Kora délután leszek ismét gépközelben. Már, ha lenne valami fejlemény.... Nekem egyébként nem fontos ez, csak mivel felmerült, rápróbáltam. Köszi a fáradozásod. [ előzmény: (4761) gusty, 2023.02.12 09:40:45] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 09:37:49 (4759) |
Nekem ez nem működik (Geomap+). (Be van állítva koo a profillapomon. Ugyan el van rejtve, de tegnap megpróbáltam úgy is, hogy nincs elrejtve. És kellően tág intervallumot adtam meg (1-20 km).) Ezt a hibaüzenetet adja:
Query: SELECT geocaches.id, dateid, lat, lon, type+0 AS type_num, status+0 AS status_num, waypoint, nickname, CASE WHEN geocaches.owner = 93561 THEN 1 WHEN logs.user_id THEN 2 ELSE 3 END AS usercache FROM geocaches LEFT JOIN users ON geocaches.owner = users.id LEFT JOIN `logs` ON logs.user_id=93561 AND logs.found AND geocaches.id = logs.cache_id WHERE dateid IS NOT NULL AND status= 1) AND (dist [ előzmény: (4757) VP, 2023.02.12 00:08:41] |
|
Fazék | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.12 07:17:38 (4758) |
Kerestem, de nem találtam meg a hibás linket / linkeket. Ha úgy érzed, hogy még mindig van valahol hiba, akkor küldj nekem lszi, egy képernyőképet bekarikázva a hibát.[ előzmény: (4753) Szárnyaló Sas, 2023.02.08 11:22:05] |
|
jager250372 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.11 22:37:45 (4754) |
Sziasztok! A "Ládák szűrése" alatt a bal oldali oszlopban lévő szűrőfeltételeknél az utolsó legalul a "Távolság:" mező, |
|
Szárnyaló Sas | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.08 11:22:05 (4753) |
GCSZIL (jelenleg moderáció alatt) létrehozásakor derült ki, hogy ha adunk egy GC nevet a záróládának majd később megváltoztatjuk, a záróláda speciális mezőjében létrehozott koordinátákba beragad az első GC név. Tehát én pl. GCSZIZ nevet adtam, majd GCSZIL-re módosítottam, de a coord linkekbe a GCSZIZ kerül, akkor is ha kitörlöm, elmentem és újra létrehozom azokat. |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 16:42:38 (4748) |
Nem. A leafletnek ezt nem tudom megadni. Valami online elérhető layer kéne. Én anno nem találtam ilyet.[ előzmény: (4747) Kokó, 2023.01.30 16:29:20] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 16:29:20 (4747) |
Turistautak domborzatárnyalással és
5 méteres szintvonalakkal** + - - - - turistaútjelzésekkel,
színes turistaút-
kiemeléssel 170.0 MB telepítő zip
Ez segít?[ előzmény: (4746) gusty, 2023.01.30 16:22:07] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 15:30:37 (4745) |
A TuHu térképnek van egy olyan verziója, amikor a különböző színű turistautak a saját színeikkel jelennek meg.
A kékek kékkel, a sárgák sárgákkal a jelek alakjától függetlenül, hiszen csak a színük számít.[ előzmény: (4744) gusty, 2023.01.30 15:21:57] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 12:30:57 (4742) |
A ládoldali kis ablakok a Geomap beállításait veszik át, tehát ott kell térképet váltani, mivel a Mapy kikerült a választható térképek közül.
[ előzmény: (4741) VP, 2023.01.30 10:58:33] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 10:32:47 (4740) |
Szia VP, a fenti "térképek" legördülőből válaszd ki a "geomap"-ot. Állíts be ott mindent ahogy látni szeretnél, és akkor ez fog utána a ládaoldalakon is a kisablakban, valamint a legördülő "geomap+"-on is látszani. Enjoy.[ előzmény: (4739) VP, 2023.01.30 09:40:48] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.30 09:40:48 (4739) |
Most ha megnyitok egy ládaoldalt, akkor a ládaoldalon lévő kis térképen mindig a - nem látható - mapy választódik ki.
Minden egyes alkalommal átállítom (OSM mapnikra), de egy újabb ládaoldalon megint a (nem látható ) mapy. Mintha az lenne az alapértelmezett ? |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.29 22:24:35 (4737) |
Ennek is pont ugyanúgy kellene működnie, mint ahogy a "Megtalálások mutatása/elrejtése" gomb működik, vagyis megnyomás után rögtön.
És úgy rémlik, hogy régebben úgy is működött.[ előzmény: (4736) jager250372, 2023.01.29 20:19:20] |
|
jager250372 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.29 20:19:20 (4736) |
Sziasztok! A ládaleírás oldalakon a térkép alatti "Ládaleírás mutatása" gombra kattintva nem történik semmi. Próbáltam többféle böngészővel és Android telefonon is, de sehol semmi nem történik. A ládaleírás megtekintéséhez ki kell jelentkeznem. Kérem segítsen valaki, mit csinálok rosszul? ... és bocsánat, ha dedós a kérdés, de kifogott rajtam, elakadtam... :-( Köszönöm előre is! |
|
petrot81 | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.29 09:07:31 (4734) |
Ja hogy a mapynek van saját JS-es térképmotorja is? Vagy hogy megy most a Mapy Touristban a térkép?[ előzmény: (4733) gusty, 2023.01.29 05:26:53] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.29 05:26:53 (4733) |
Elolvastam újra, de nekem az jön le, hogy api kulcs akkor kéne, ha a leafletet szeretnénk tovább használni. |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.29 05:22:51 (4732) |
Én nem kértem kulcsot. Én úgy értettem, az csak a prémium hozzáféréshez kell. Lehet, hogy rosszul értettem?[ előzmény: (4731) petrot81, 2023.01.28 21:12:16] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 16:22:45 (4730) |
Úgy van, ahogy Kokó is írta. A ládaoldali kis térkép használja a Geomap beállításait, átveszi, de nem módosítja.
A cél itt is az volt, hogy a ládaoldalakon is a "kedvenc" térkép jelenjen meg.[ előzmény: (4727) V_Gabor, 2023.01.28 14:48:10] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 15:00:03 (4728) |
Amit a Geomap+-nál beállítottál, az lesz a ládaoldalon is. Visszafelé úgy látom nem igaz.[ előzmény: (4727) V_Gabor, 2023.01.28 14:48:10] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 14:48:10 (4727) |
Én a sima geomap-ről és a ládaoldalakon megjelenő mini térképről beszélek. Régebben ezeknek a beállításai eltérők is lehettek. Most úgy látom, hogy a beállítások közösek. Így az egyik helyen kiválasztott térkép, stb. a másiknál is úgy lesz.
Erről beszéltem. Nem néztem a Geomap+ oldalt.
(Nekem jó így is, nem gond. Csak nem értettem.)[ előzmény: (4725) gusty, 2023.01.28 13:15:48] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 13:26:05 (4726) |
Tehát akkor az igaz, hogy azokat a beállításokat, amit az önálló "geomap"-ban beállít az ember (ikonkészlet, stb.) azok fognak utána a "geomap+"-ban is megjelenni.[ előzmény: (4725) gusty, 2023.01.28 13:15:48] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 13:15:48 (4725) |
Nem értem pontosan a problémát, de próbálom összefoglalni amit a változásokról tudni kell.
A Geomap + a Geomap alpjaira épül, így annak beállításait használja. Ez egy kényelmi szolgáltatás, hogy a letöltő felületen is a megszokott kedvenc térkép, ikonkészlet jelenjen meg.
A Mapy térkép kikerült a Geomap választható térképei közül, mivel letiltották a csempék letöltését a leaflet megjelenítők felé.
Mivel sokan szerettük a Mapy térképét, ezért készítettem egy önálló Mapy alapú letöltő térképet, ami a Mapy API-ját használja. Ez függetlenül működik a Geomap megjelenítőtől.
A régen nem tudom mire vonatkozik, mert a Geomap + egy új fejlesztés.[ előzmény: (4724) V_Gabor, 2023.01.28 12:43:42] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 12:43:42 (4724) |
Ott átállítottam és az jó.
Sütiket töröltem és most mindkettő azonos (és megmarad). Úgy tudtam, hogy a kettő eltérő is lehet (régen úgy volt).[ előzmény: (4722) Juju, 2023.01.28 12:35:24] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 12:37:12 (4723) |
Próbáld meg, mert valami beragadhatott. A Mapy már már kikerült a választható térképek listájából, mert letiltották a térkép csempék letöltését, így a leaflet nem tudja használni.
[ előzmény: (4721) V_Gabor, 2023.01.28 11:59:45] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.28 11:59:45 (4721) |
Ládák oldalán hiába váltom át a térképet Mapy-ről pl. OSM-re, újra és újra Mapy-n fog állni, ha megnyitok egy másik ládát. Csak nálam van ilyen, töröljek sütit? |
|
|
|