Összesen: 745 db hozzászólás
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.16 20:10:47 (5137) |
Ez komoly?
Inkább a magasfeszütségû távvezetékek oszlopait mérjük fel... Azok jobb tájékozódási pontokat nyújtanak. [ előzmény: (5135) Ákibard, 2012.11.16 19:59:19] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.11 20:50:33 (5128) |
Ezzel a meggondolással forrásoknál, tavaknál is elhagyhatjuk a 'forrás', 'tó' kitételt, elég lenne pl 'Lajos', 'Tisza'.
Hanem, ha látsz egy pontot mellette csak annyit, hogy 'Békásmegyer' - hogy azonosítod be?
Nem fogadjuk el axiómának azt, hogy minden POI típust minden kimenet megfelelô ikonnal meg tudja jeleníttetni; ezért a POI-k feliratában van valami utalás annak típusára.
Emiatt az kínos, hogy buszmegállóra, szelektív hulladékgyûjtôre nincs használható rövidítésünk.[ előzmény: (5127) Bryan, 2012.11.11 19:18:27] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.11 09:26:55 (5124) |
Igen, az upload simán mûködik.
Mégis, kérlek, ne dolgozz 100%ra biztosra, archiváld/jegyezd fel a feltöltött anyagot. Rendkívül kicsi az esélye, de benne a pakliban, hogy visszaállítjuk az adatbázist pár nappal régebbi állapotába. Mi, térképszerkesztôk sem dolgozunk most nagyüzemben.[ előzmény: (5123) Nargoth, 2012.11.11 09:04:18] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.11 08:43:10 (5122) |
Ismert, újkeletû probléma. A turistautak.hu szerverén a a letöltést végzô processzek lelassultak. Keresik a hiba okát.[ előzmény: (5121) Nargoth, 2012.11.11 07:46:15] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.20 19:42:25 (5114) |
Nem tudom bemásolni a mapedit részére. A klaviatúrámon nincs fok karakter.
Különben megtaláltam. Pilis50 valószínûleg a Lombhegyi nyereg miatt akadt ki (N47.694322 E18.957877).
Maga a Lom-hegy az OK.[ előzmény: (5113) KiVi, 2012.10.20 19:36:54] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.03 09:57:47 (5101) |
Igenis! Egy hetet töltöttünk ott nemrég. A Bányi-nyeregnél dekkoltunk. Kevés volt... Viszamegyünk![ előzmény: (5100) zakany, 2012.10.03 09:45:22] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 19:35:40 (5093) |
pepe1948, olahtamas javaslata jó ötlet! Nem értek a geoládákhoz, de ha valamilyen láda POI félébe viszed át a geo-esemény POIs beszámolódat - mindannyian, kesserek és térképszerkesztôk egyaránt jól járunk!
Gondold meg, nem lesz nyakadon ötven moderátor! ;-)[ előzmény: (5091) olahtamas, 2012.10.01 19:13:50] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 19:07:35 (5088) |
Nagyon pontosan fogalmaztál!
Magával az El Camino-val nincs gond - technikailag. Látjuk belülrôl, de ha rajzolnunk kell, nem kavar be. 'Kinn' van.
Képzeld el azonban, ha valaki az OKT teljesítését írja le szakaszról szakaszra....
[ előzmény: (5086) Pepe, 2012.10.01 19:01:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 18:50:05 (5084) |
Kedves pepe1948!
Ëlsô lépésben le kell szögeznem, nekünk, tétképszerkesztôknek nem Veled van bajunk; aki kesser közülünk (kevesen vannak), az biztos tisztel, aki nem (sokan vannak), annak nincs véleménye rólad, hanem azzal, hogy megitélésúnk szerint nem arra használod ezt a POI-t, amire való.
Tárkapacitás - Ne vedd egy kalap a geo-esemény POI-kat a geoláda POI-kkal és - amire nem gondolsz - a regisztrált felhasználók profillapjaival (ezek is POI-k végsôsoron). Az utóbbi kettô kifejezetten a geocaching-get szolgálja, annyira terhelhetitek, amennyire csak akarjátok és a szerver bírja; a geo-esemény POI azonban a térképeken megjelenô több mint 200 féle POI típus egyike, mi, térképszerkesztôk dolgozunk vele. Nagyon nem mindegy, hogy a POI-k adattartalma mekkora. Csiszolunk is rajtuk állandóan.
Hozzáférés - Elmondható, hogy mind a három típusú POI (geoláda, user profillap, térkép POI-k) csak az kezelheti, módosíthatja, törölheti, aki létrehozta - és a moderátor.
Már tudod, a gyakorlottabb térképszerkesztôk mindegyike módosíthatja, sôt törölheti a POI-kat, egyben a tiedet is. Egymás moderátorai vagyunk, vagyunk vagy ötvenen. Fairy ezért rakta be a figyelmeztetést a POI-d elejére.
Nem lesz semmi baja a POI-dnak, már tudunk róla, vigyázunk rá, de azért, gondold át a helyzetet.
Nem kell lepapírozni semmit :-) Legközelebbi összejövetelünkre meghívjuk dc3-t, a vezérkart, lássák a munkánkat belülrôl is, ne csak a térképeket...
[ előzmény: (5078) Pepe, 2012.10.01 18:01:46] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 17:52:32 (5077) |
Ha hagyjuk a dolgokat így folyni, ugyanaz lesz itt, mint a határon túli geoládákkal - örökös vita ezekrôl a poik-ról, melyek nem nyújtanak segítséget a térképek készítéséhez, csak egyre jobban terhelik a rendszert.
Gondold el, hev, mi lesz a következô lépés? Jön valaki, aki az OKT teljesítésérôl számol majd be szakaszról szakaszra. Más a teljesítménytúráiról indít itt blog-ot... És hagynunk kell, mert ha pepe1948-nak szabad, nekik miért nem?
Nem is tudom hirtelen, a geoesemények POI-jai is letöltôdnek a tájegységekkel. Ha igen... hogy meg fog ugorni az MP file-jaink mérete a sok útibeszámolótól... Kinek jó ez?[ előzmény: (5075) Old Fairy, 2012.10.01 17:36:18] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 17:23:26 (5073) |
Ha jól értem a szituációt, Fairy egy blogmotort fabrikál a motorháztetô alatt, hev túl korán belebotlott, én meg kiakadtam. [ előzmény: (5071) olahtamas, 2012.10.01 17:00:16] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 15:05:58 (5068) |
Fairy!
További tájékozódás nélkül kérem a térképszerkesztő kollégákat, hogy ne nyúljanak bele a POI adatlapjába. Köszönöm. (Fairy 2012.10.01 14:52)
Te tudsz valamit! Ne tartsd magadban! Halljuk! Mondhatod a térképszerkesztôk fórumán is. [ előzmény: (5066) Old Eye, 2012.10.01 14:30:08] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.10.01 14:30:08 (5066) |
Lesz himalájai geo-eseményláda is? Annyira kell ide az is, mint ez az El Camino.... Sokan feledik, ez geocaching.hu! És...
...azért nyitottam meg ezt az oldalt a gc.hu eseményei között ..., mert így tudom legegyszerűbben szerkeszteni és ellenőrizni a lap külalakját... valamint kipróbálni, hogyan tudom majd egy mobiltelefonról írni a blogot.
Vélemény?[ előzmény: (5065) Hev, 2012.10.01 14:14:06] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.17 16:59:31 (5055) |
Hát éve még megvolt... Eljárt felette az idô. Nem dohányzó asztalok: 10 ülőhely Már nem életszerû.
Becslésem szerint POI-jaink fele elavult. Valamit ki kell találnunk naprakészítésükre.
Egy lista felvitelük ideje szerinti sorrendben? de ki ellenôrzi?[ előzmény: (5054) HanDor, 2012.09.17 16:35:29] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.09 18:57:22 (5041) |
A jelenlegi állapot, hogy ott egy lebontott magasles van. Gondolom, a definicióban benne van, hogy a magasles alkotórészei ott tornyosulnak egy szép kupacban elszállításra vagy helyi újrahasznosításra elôkészítve. Az új állapotot majd átvezetjük. [ előzmény: (5040) -bj-, 2012.09.09 18:17:23] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.05 19:39:52 (5026) |
Mintha olvastam volna valahol, a térképrészletek nem minden esetben frissülnek.
A Deseda-tavi utak hiánya azonban gáz. Az OMP kimenetek hibátlanok, tehát nem adatbázis hiba.[ előzmény: (5025) Hev, 2012.09.05 19:26:51] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.09.03 14:52:27 (5021) |
Akkor hiányos vagy rossz a térképünk. A megadott linken se utat, se azt szegélyzô házakból álló települést nem látok. [ előzmény: (5020) olahtamas, 2012.09.03 14:40:29] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.20 13:26:09 (4995) |
Becslésem szerint a POI-k egyharmada elavult. Minél régebben vittek fel egy közkutat, annál valószínûtlenebb, hogy mára folyik belôle a víz. A jelenség általánosítható. Ha csak ülünk a fenekünkön és várjuk eordogadam, heidricha és társaik értesítéseit, az adatbázis egyre kevésbé lesz naprakész.
Újitanunk kell.[ előzmény: (4994) olahtamas, 2012.08.20 12:49:17] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.20 12:45:03 (4993) |
A boldogság szívünkben lakozik, busz nem visz oda :-/
---
Lassan vége az intenzív adatgyûjtögetésnek. Tevékenységünk súlypontját a meglévô adataink frissítésére, naprakészítésére kell helyeznünk. Pl nem aktuális öt éve felvitt 'útszélen döglött róka' POI... [ előzmény: (4992) olahtamas, 2012.08.20 12:36:23] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.20 12:25:18 (4991) |
Köszönjük!
A buszmegálló, ,mint POI törölve.
Van GPS-ed? Ha újra arra jársz, mérd be ama rendezvényterem pozícióját, és vidd fel az adatbázisba: Lépj át a turistautak.hu-ra, gördítsd le a a fejlécben található 'helyek (POI)' lista box-ot, keresd meg a szerinted megfelelô POI típust (közösségi ház?) és vidd fel; nyugodtan :-) Ha fényképpel is kiegészíted, úgy még jobb lesz!
Köszönjük és máskor is jelentkezz, ha hibát, újdonságot találsz.[ előzmény: (4990) eordogadam, 2012.08.19 22:36:58] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.13 23:46:15 (4989) |
Az OMP a magyarországi térképeket a turistautak.hu adatai alapján állítja elô. Új adatok felvitele, meglévôk módosítása, törlése csak itt történik.
OMP-on jelezted, hogy térképeinken a benzinkút a terepen nincs; erre töröltem.
Köszönjük a figyelmeztetést! Itt szólj, ha hibát találsz!
Buszmegállót itt, parkolót meg itt vihetsz fel.
Legyszerûbb, ha átmész a turistautak.hu-ra, legördíted a fejlécben található 'helyek (POI)' listbox-ot, kiválasztod a megfelelô POI típust. Nemcsak új POI-kat vihetsz fel, hanem amelyeket már felvittél régebben, módosíthatod is.[ előzmény: (4988) heidrich, 2012.08.13 23:07:50] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.13 22:00:32 (4986) |
Sötétedett már, messze is voltak. Homályos lett a kép.
A virágos mezôn át vezet a P+; csak a rét két átellenes oldalán van jelezve; jó óra hosszat kerestem az erdôbe vezetô ösvényeket :-|[ előzmény: (4985) Hev, 2012.08.13 21:26:48] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.08.13 15:56:55 (4981) |
A rovásírásos tábláknak a tuhun nagyjából ugyanannyi értelme van, mint a szláv, német nyelvû helységtábláknak. Semmi.
Amúgy semmilyen helységnévtáblát POI-ként nem tartom érdemesnek felvinni; de útpontként fontosak!!!
Legyünk ôszinték, a CLC-bôl átvett településpolygonok sokszor nincsenek köszönô viszonyban a valósággal; ezért kell, ha lehet, mindig útpontként rögzíteni a jelzett településhatárokat. Nemrég Égerszög (Aggteleki-Karszt) polygonját felére vágtam vissza; a terepen az Égerszög másik fele megítélésem szerint vadvirágos rét néhány hatalmas szeder- és csipkerózsabokorral; legelészô ôzek, egyszer szarvasok riadtak fel és inaltak el közeledtemre :-|[ előzmény: (4980) Bryan, 2012.08.13 14:09:04] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.30 22:44:43 (4970) |
A kérdéses POI 2010-11-13 16:49:50 lett törölve. Csak a rendszergazda tudja aktiválni.[ előzmény: (4969) Kiss_Karoly, 2012.07.30 22:29:50] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.30 08:21:40 (4967) |
Fgg! Két éve felvittél egy benzinkút POI-t.
OMP-on Üzenetet kaptunk: A térképen van egy benzinkút Újszentiván és Szőreg közt, ami a valóságban nem létezik!
Kérdés - Emlékszel még rá, honnan lehet ez az információ? |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.25 21:58:53 (4961) |
turistautak.hu 'testvére', openmaps.eu :-)
A magyarországi adatokat egy az egyben turistautak.hu-tól veszik át. A szomszédos országok útjait, turistaútjait ugyanaz filozófiával mérik fel és rajzolják, mint a turistautak.hu-n, csak a rajzolás technikájában és a kimenetek készítésében vannak lényeges eltérések a két társaság között. Személyi átfedés van.
Nézz csak ott körül! [ előzmény: (4960) eordogadam, 2012.07.25 21:45:36] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.25 21:36:28 (4958) |
OMP kínál erre lehetôséget, onnan layer-ek szedhetôk le, amelyek ráilleszthetôk más térképekre. Turistautakban biztos vagyok, POI-knál nem tudom, mi a helyzet.[ előzmény: (4957) eordogadam, 2012.07.25 21:24:49] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.25 16:40:21 (4956) |
Minden lehet, de miért? Gyakorlatilag az összes POI (közel 150 ezer db) megjelenik a kimeneteken. [ előzmény: (4955) eordogadam, 2012.07.25 16:24:42] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.23 09:43:49 (4953) |
OK
Köszönjük! Jó szemed van...
Add meg nekem, milyen beállításokat adtál meg a visszacsatoláshoz. Jöhet privátban is.[ előzmény: (4952) FTom, 2012.07.23 09:38:08] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2012.07.18 14:55:14 (4951) |
Ha összejön a Harmadik Típusú Találkozás, szóljatok! Ha Bp-en leszek éppen, felugrom én is. [ előzmény: (4950) UngerZé, 2012.07.18 14:14:18] |
|
|
|