Összesen: 33599 db hozzászólás
akosgy | hozzászólásai | válasz erre | 2018.06.04 21:24:04 (33250) |
Szia, jelenleg tárhely-szolgáltató váltás van folyamatban, bízom benne, hogy hamarosan sikerül feléleszteni az oldalt.[ előzmény: (33249) carmin, 2018.06.01 15:06:11] |
|
Csigabiga | hozzászólásai | válasz erre | 2018.06.01 07:49:50 (33248) |
Egy-két nappal azután, hogy elérhetetlenné vált, jeleztem magpetnek a dolgot. Azt válaszolta, hogy már régebben átadta akosgy-nek az oldal üzemeltetését. (Erről nem tudtam)[ előzmény: (33247) carmin, 2018.05.31 12:03:24] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 16:24:07 (33243) |
Hálás köszönetem! Ez nyert! Feltettem és csont nélkül azonnal ment Mapsource alól. Így már ki tudom próbálni amit Scele írt. Köszi.[ előzmény: (33242) Wilka74, 2018.04.12 16:09:11] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.10 08:55:13 (33240) |
Oda van írva: "Note BaseCamp won't work with the 64bit versions of GE, you need the 32bit versions."
Vagyis a 64 bites GE-vel nem áll szóba a BaseCamp.[ előzmény: (33239) Old Eye, 2018.04.09 21:17:29] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.09 21:17:29 (33239) |
Az közömbös, a programok hova van telepítve, a registry bejegyzések alapján épül fel köztük a kapcsolat.
Úgyhogy REGEDIT forever!
Az azonban problémát okozhat, ha GE és MS/BC egyes verziói eleve nem állnak szóba egymással.
Benne van a pakliban[ előzmény: (33238) diego, 2018.04.09 20:16:46] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.09 20:16:46 (33238) |
Scele is pont ez linkelte. Nekem szerintem ott lesz valami bibi, hogy a leírás szerint a Programfiles x86-ba kéne, hogy települjön a GE, de nekem a sima programfiles-ba települ (x64-es win10). És telepítéskor nem is lehet megváltoztatni a célkönyvtárat. Azért még próbálkozok vele, mert ha mindenki másnak sikerült, akkor előbb-utóbb nekem is összejön ;-)[ előzmény: (33237) Old Eye, 2018.04.09 18:00:28] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.09 18:00:28 (33237) |
Nem vagyok érintett, mégis kiváncsi lettem. Kiadtam a guglinak a kóvetkező kérést:
google earth mapsource registry
Kismillió találat, sokan beütköztek ebbe a problémába. Nézz utána!
A megoldás függ a géped típusától (32/64 butes)), op.rendszered és MapSource/BaseCamp ill Google Earth verzióitól.
Egyik megoldás pl ez. [ előzmény: (33236) diego, 2018.04.09 16:23:47] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.09 16:23:47 (33236) |
Sajna ugyanúgy nem találja :-(
CMD run as administrator: c:\Program Files\Google\Google Earth Pro\client>googleearth.exe /RegServer
Pedig azt írja, hogy siker és meg is nyitja a cmd a végén a GE-t. Csak a Mapsource nem.
Próbaképp feltettem a Chrome-ot is, de így sem megy. [ előzmény: (33235) scele, 2018.04.09 09:07:00] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.08 17:50:22 (33234) |
Sajna nem jött össze. Hiába telepítettem fel a GE-t, a Mapsource mindig azt kérte telepítsem fel. Lehet a nagyon erőltetett Chrome kell neki, mert csak azzal működik. Annyit meg nem ér. Azért köszönöm.[ előzmény: (33233) scele, 2018.04.06 14:32:46] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.06 14:32:46 (33233) |
Mapsource. Teljesen mind1, hogy track vagy route.
View menü/view in google earth
Ott addig nyitogatod a füleket, míg eljutsz a paths-ba.
Jobb egérgomb/domborzati profil megjelenítése
Kapsz görbét, teljes emelkedést/lejtést, stb.[ előzmény: (33227) diego, 2018.03.28 15:03:30] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.29 13:22:47 (33232) |
Sziasztok, ajánlom mindenkinek az alábbi applikációt kiegészítésként terepen közlekedésre. Az alkalmazás lényege, hogy ha nincs nálunk GPS-re töltött vektoros vagy raszteres térkép, de van pl. egy turistatérkép, vagy egy táblán lévő térkép, vagy egy kiadványban egy térkép, akkor a telefonnal lefényképezve azt (vagy scannelve még jobb, pl otthon a turistatérképet előre) haszálható az alkalmazásban úgy, hogy a poziciónkat látni fogjuk a térképen. Ehhez mindössze annyi kell, hogy a légifevételen (google) és az általunk fotózott, scannelt térképen meg kell adni pár közös pontot, innen a térképünket "georeferálja" a program, és tudjuk használni.
Most felkerült a program magyar verziója a play áruházba, a mostaniban már választható nyelvként.
Nyilván nem helyettesíti a vektoros szeretett térképeinket, illetve célkészülékeinket, nem is ez a célja ;) |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.28 19:22:17 (33230) |
Igen. Ha Mapsourceban csinálom, akkor a gpx mentésekor kifagy, és kiírja, hogy küldjem el a Garminnak a hibajelentést. Ekkor egy 0kb-os gpx-et kapok és azt nem nyitja meg semmi, mert kiírja, hogy hibás vagy sérült.[ előzmény: (33228) Juju, 2018.03.28 15:04:52] |
|
becko | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.28 17:26:38 (33229) |
A szintet kiszámolja a gps. Útvonaltervező/kiválasztani a feltöltött útvonalat/térkép/szövegmezőre bökve mutatja a táv-idő-emelkedés-süllyedés adatokat.
Ezt most egy montanán próbáltam, mapsource-ből feltöltött útvonalon.
Tehát konvertálás nélkül az útvonalat tedd a kütyüre, küldés a készülékre paranccsal.[ előzmény: (33227) diego, 2018.03.28 15:03:30] |
|
diego | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.28 15:03:30 (33227) |
Sziasztok!
Valakinek lenne ötlete arra, hogy milyen programmal lehet a megtervezett útból szintkülönbséget számítani? Régebben jekaeff SRTM_HUN nevű programját használtam, de mostanság nem tudom összehozni. Esetleg ötlet is jó, hogy mit csinálok rosszul. Basecamp-ben megtervezem az útvonalat, aztán abból készítsen nyomvonalat opciót választom. Majd exportálás és kapok egy gpx-et. Erre ismeretlen hibát ír ki az SRTM. Ha Mapsource-ba átmásolom, akkor ott mentésnél kiír egy hibaüzenetet a Mapsource, hogy elküldje a Garminnak, és kapok egy 0kb-os fájlt, amit semmi nem nyit meg. Előre is köszi az ötleteket. |
|
MoMaszter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.03.18 09:01:41 (33224) |
GCDBAK ládánál sikerült nyakon csípnünk egy időutazót:
nmárti 2018.02.20 16:44 - Megtaláltam
Most csak a ládáért jöttünk... ... ...Köszönöm a lehetőséget!
[Jóváhagyta: Angus_Podgornij, 2012.05.13 20:58]
Úgy öt év múlva megtalálod! Érzem! :))))) |
|
szaszkievics | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.24 10:18:33 (33218) |
Van valakinek infója arról, hogy a "terkep.turistautak.hu" miért nem működik napok óta? Maga az oldal elérhető, de a térkép nem jelenik meg. |
|
GeoRichter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.03 12:15:27 (33214) |
Kedves V_Gábor!
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, természetesen 20 láda, ami még hiányzik nem a világ vége... Csupán érdekelt volna a dolog. Az API-t nagyon köszönöm megnézem, mert jó pofa.[ előzmény: (33213) V_Gabor, 2018.01.03 12:05:57] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.03 12:05:57 (33213) |
Az új láda bejelentési próbálkozásnál a szöveg nem a legteljeskörűbb tájékoztatás:
"A geocaching.hu oldalon csak az tehet ládabejelentést, aki legalább 75 sikeres ládamegtalálással rendelkezik (a virtuális ládákat nem számítva). Neked jelenleg egyetlen megtalálásod sem szerepel az adatbázisban, így előbb még meg kell találnod 75 ládát a meglevők közül (és ezt jelszóval be kell jelentened itt) ahhoz, hogy saját ládaelrejtést regisztrálhass.
Reméljük, hogy minél hamarabb megszerzed a szükséges számú megtalálást, és ezzel együtt azt a tapasztalatot, amelyet fontosnak tartunk ahhoz, hogy az elrejtés megfelelhessen a geocaching.hu közössége által előírt elvárásoknak."
Itt a pontos szabály:
http://geocaching.hu/documents.geo?htmldoc=szabalyzat#szab-ladarejtes
Az API-ról itt találsz infót:
https://api.geolada.hu/
De(!), szerintem egyszerűbb még pár ládát és tapasztalatot gyűjteni, mint nekiállni programozni. :)[ előzmény: (33210) GeoRichter, 2018.01.03 11:45:33] |
|
GeoRichter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.03 11:56:36 (33212) |
Kedves gusty!
Értem én, csak leakartam, csekkolni, hogy ha meg van a 75 láda miért nem tudok ládát rejteni. Beszéltem feri60-al, aki arról tájékoztatot, hogy a közben státusz váltó ládák ( normálról virtuálisra) már nem számítanak bele.
Így akartam egy tiszta képet látni, mert még 20 ládát kér tőlem és nemigazán értettem ennek a mikéntjét. Így ezek szerint nekem a rendszerben a hagyományos ládából csak 50 van. Amit én furcsáltam, mivel én nem nagyon kedveltem a vírtuális ládákát. Sajnos nem tudtam azt sem, ha időközben valami változott (láda típusa), akkor hiába volt mondjuk valami hagyományos a rendszer már az új státuszával számol.[ előzmény: (33208) Bluedog, 2018.01.02 20:08:19] |
|
GeoRichter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.03 11:49:32 (33211) |
Kedves Bluedog!
Köszönöm a vlaszod. Megnézem ezt a lehetőséget.
Bár egy picit furi nekem, hogy egy rendszerben lekért álományt miért nem lehet exportálni, ma már ez olyan alap lenne.
[ előzmény: (33208) Bluedog, 2018.01.02 20:08:19] |
|
GeoRichter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.03 11:45:33 (33210) |
Kedves V-gábor!
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, mire gondolsz az új API alatt? Szívesen leprogramozom, ha tudom.
[ előzmény: (33204) GeoRichter, 2018.01.02 18:22:52] |
|
Bluedog | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.02 20:08:19 (33208) |
- a geoládák oldalon kiválasztod a Tipus szerint [x] megtalált jelölőnégyzetet és letöltöd .gpx Groundspeak új (gpx) formátumban a caches.gpx-et.
- a letöltött fájlt megnyitod a CSAK (http://www.gsak.net/) programmal.
- a beimportálás után a második oszlopra kattintva tudod rendezni típus szerint a megtalált ládalistát.
- ha a rendezés nem elég, a Search - Filter alatt az Other lapon tudod kiválasztani a kívánt típusra szűrést (pl. Traditional)
- a File - Export... alatt pedig a leszűrt ládákat tudod kiexportálni akár .txt-be, akár .html-be[ előzmény: (33204) GeoRichter, 2018.01.02 18:22:52] |
|
VP | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.02 19:27:49 (33206) |
Igen, az a baj, hogy a saját megtalálások listázásánál meg lehet jeleníteni a logok szövegét (és a képeket is), de ott nem lehet ládatípusra (és logtípusra se) szűrni.[ előzmény: (33205) V_Gabor, 2018.01.02 18:48:37] |
|
GeoRichter | hozzászólásai | válasz erre | 2018.01.02 18:22:52 (33204) |
Kedves felhasználók!
Valaki tudna segíteni abban, hogy láthassak egy riportot ládakategóriánként (hagyományos, virtuális stb.) a már általam megtaláltakból. Létezik ilyen riport valamilyen formában pl.: Html, excel vagy valami más. Szeretnék valamit leellenőrizni és nem akarom kibugázni egyenként. Segítségeteket előre is köszönöm. |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2017.12.29 17:10:12 (33203) |
Lehet, hogy én vagyok a béna, de tudtommal nem a Pi-Te a felelőse, igaz ez évtől vagyok tag.
Amennyit tudok, hogy írtam Gézának, még akkor, mikor a GCVara-t rejtettem, mert észre vettem az ismert pöttyöket
a csúcson, erre ezt a választ kaptam 2015. októberében: "előkészületben van a "Várak a Dunazug-hegységben" című jelvényszerző túramozgalom. (Budai, Pilis és Gerecse-hegységek várai) Barátsággal: Sz-K. Géza
Akkor még Dunazugról volt szó!
A füzetet a minap NHH-n láttam, ott 2400.-ért árulták.
Szerintem a mozgalom él!
Érdemes mail-t dobnod ide: szadeczky-kg@freemail.hu
Lassan majd én is elkezdem... :)
Remélem tudtam segíteni! [ előzmény: (33202) kectam, 2017.12.29 15:39:19] |
|
|
|