Összesen: 2590 db hozzászólás
Mr Zerge | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2017.03.20 09:35:42 (6429) |
A Magyarkútról északi irányban induló kék tura útvonal most is járhatatlan az úton, legalábbis gyalogosan. Lánctalpassal nem gond.
Mellette az erdőben jól járható és látható ösvény kezd kialakulni. Lehetséges ezt hivatalossá tenni és behozni a jelzést az erdőbe? Sok helyen láttam már, hogy az erdészeti útról áthelyezik a gyalogutat. |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2017.01.06 13:16:01 (75920) |
Sportkamerás kérdés: nem igazán tudom a különböző oldalakat, fórumokat olvasva eldönteni, hogy mekkora különbséget jelent egy sportkamerás felvételnél a 30 fps vagy 60fps? (fullHD-s felvétel)
Mennyire látható a különbség nagy képernyőn lejátszva?
Lassított felvételekkel nem akarok foglalkozni.
|
|
Mr Zerge | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2016.12.29 19:55:37 (31274) |
Összekészítettem a csomagot: 30 doboz. A kéréseknek megfelelően kitöltöttem az átvételi lapot, ott láthatók majd, hogy kik kértek dobozt.
Várhatóan 10 óra körül érkezem, de nem várom meg a rendezvény végét, de a rendezői/süteményes asztalnál ott lesz a csomag.[ előzmény: (31272) nmárti, 2016.12.29 16:10:15] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2016.12.28 06:44:29 (31264) |
A budapesti geoszilveszteren van-e igény ládacsere dobozra? Akár ide a fórumba, akár emailban is írhattok, elég nagy készlet van most nálam. |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.12.17 12:51:13 (75824) |
Ma nagyon pontatlan volt a GPS, 50-60m-s vízszintes, 100-120 m-s magassági hibákat tapasztaltam.
Másnak is voltak ilyen hibák? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.12.15 10:27:34 (75144) |
Ez még csak teszt üzem, kell még pár sikeres rakéta fellövés, hogy a megfelelő műhold szám fent keringjen. 2020. után lehet ebből valami gyakorlatban használható eredmény.[ előzmény: (75142) HanDor, 2016.12.15 09:43:16] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.11.12 16:04:03 (74979) |
Szokásos letöltést szeretném, de amikor kiválasztom a meg nem talált/kereshető/magyar megyék/hagyományos/multi/virtuális beállítva akkor a Magyarország és a google térképról is a geomapra akar átváltani. Mi a hiba oka? |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2016.10.03 18:23:57 (32998) |
Andrási út szervíz út, vagy a Dózsa Gy. úttól befelé a mellék utcák. Esetleg a kis földalatti végállomásánál. A Városliget hamar megtelik autóval.
A Városliget vidékén nagyon erős a kerékbilincs felhozatal. Ahol mások állnak már, az még nem jelent felmentést, akár az egész kerületet is képesek bilincselni![ előzmény: (32995) Gubirobi, 2016.10.03 17:37:56] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.09.25 15:50:17 (74756) |
Az MGKE számlaszáma: Erste bank:
11600006-00000000-13015547
Erre kell utalni a kiszámolt összeget, (5900 Ft) és a közleménybe beírni a nevet és ID számot (85876).
Az email címeddel lehet gond, mindenki megkapta a visszaigazolást. A nevezésed is látszik a rendszerben rögzítve.[ előzmény: (74754) cserpan01, 2016.09.25 13:57:45] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.09.23 08:47:45 (74746) |
Az elküldés gombot megnyomva megjelent felül a zöld felirat?
Minden szükséges rovat ki lett töltve? Ellenőrizd az email címet.
Próbáld újra kitölteni, elküldeni, utalni úgyis csak egyszer kell :-)[ előzmény: (74745) cserpan01, 2016.09.23 07:54:27] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.09.06 21:11:08 (74678) |
Valamit sejtek, ennek img kellene, az viszont egy halom fájlocska, amit hiába fordítok át, akkor az nem megy a szokásos módon a Mapsourcos, több térképes feltöltéssel, lehetne persze utána sendmappal, de annyit nem ér ez a kínlódás.
Továbbra is az a véleményem, ha a hozzáértőknek egyszerű, akkor ebből a térképtípusból átlátszó exe fájlt kellene letölthetővé tenni.[ előzmény: (74676) Mr Zerge, 2016.09.06 21:04:17] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.09.06 21:04:17 (74676) |
Ezt írja:
Wrong header (DSKIMG GARMIN), file D:/Garminfiles/turistautak-jelzett-gyalogutak-garmin-mapsource-setup.exe.
There were errors, result is faulty.
[ előzmény: (74675) Mr Zerge, 2016.09.06 20:50:04] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | MGKE szoftverei, új fejlesztések | válasz erre | 2016.09.06 19:06:53 (68) |
Talán itt megfelelő helyen jelzem, hogy a Garminra tölthető: gyalogutak *2 jelű térkép érdemben nem használható.
Ennek átlátszó fóliaként lenne értelme, pl. OSM-l együtt látva és használva.
DE, mivel nem átlátszó és felső rétegként van jelen a GPS-n, takarja a másik térképeket.
Így felesleges. |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.09.04 12:13:50 (74673) |
Kipróbáltam, nem jó.
Sajnos ez a tuhu réteg is ugyanannak a térképgeneráló szoftvernek a terméke, mint a többi tuhus térkép. Ezért ez sem átlátszó fóliaként viselkedik.
A hőskorban még működött a dolog, emlékszem a régi versenyeken a tuhu gyalogutak + Topoguide-val mentem, ez ma már nem működik.[ előzmény: (74651) Old Eye, 2016.08.30 06:46:52] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2016.08.30 21:40:20 (30737) |
Ez a tipikus esete annak, hogy aki anno adoptálta a ládát, már ő sem aktív játékos. Ha eddig nem javította az ellentmondásokat, később sem várható.
Ilyenkor válik aktuálissá a láda újbóli adoptálásra bocsátása, illetve el lehetne kérni a gazdájától.[ előzmény: (30734) kobcikrajci, 2016.08.30 20:25:39] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.08.29 22:52:20 (74650) |
Most már csak az lenne a kérdésem, hogy a Garminra letölthető tuhu térképek közül lenne-e ilyen, csak utak és átlátszó fólia, hogy az OSM-l együtt lehessen használni?
Ez lenne a királyság, egyszerre a képernyőn a két adatbázis úthálózata.[ előzmény: (74649) Mr Zerge, 2016.08.29 22:44:14] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.08.29 22:44:14 (74649) |
Hosszas nézegetés, térképek kapcsolgatása és erős szem meresztés után úgy látom, hogy az M jelű kapcsoló értelmezésének (OSM Turistautak) az O + U kapcsoló bekapcsolása felel meg.
Nagyon jó a képernyőn való tervezéshez, együtt látszik a két térkép út hálózata.
Nagyon jópofa ahol az egyik térkép innen, a másik onnan van részben felmérve, berajzolva és szinte összeérnek az utak, ha együtt nézem azokat.
Néhol persze kicsit szellemképes lehet a rajzolat ahol a két út nem fedi pontosan egymást :-)[ előzmény: (74647) gusty, 2016.08.29 20:41:21] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.08.29 17:14:33 (74645) |
No és a tile-k (csempék) csempék vagy átlátszó fóliák? A turistautak pl. néhány éve egy program módosítás után átlátszatlanná váltak, takarja a többi engedélyezett térképet (Naviguide, Topoguide).
Régebben lehetett pl. a Topoval együtt használni a GPS-n a turistautakat (jó régen volt)
Jó lenne egy szakember magyarázata. Elfogadom ha nem megoldható a két térkép együttes látványa, egymásra fektetése, csak jó lenne látni a valódi helyzetet, okokat.[ előzmény: (74633) gusty, 2016.08.28 22:42:25] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.08.28 11:51:07 (74626) |
Sok területet nézegettem, de nem egyértelmű a hiba jellege és az utak megjelenése, vagy hiánya furcsa szóródást mutat.
Egy dologra tippelnék, ha a térképek felületek jellegű rétegei takarnak bele az egyes térképek útjaiba.
Ha lehetne csak utak vonalait tartalmazó térképrétegeket használni, akkor lehetne alá egyik térkép felület rajzolatát helyezni.[ előzmény: (74624) gusty, 2016.08.28 01:12:51] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2016.08.27 21:14:20 (74623) |
A térkép választásnál az M opciónál a megjelenő magyarázat: OSM Turistautak.
En úgy érteném, hogy a kettő összege, de mégis vannak utak amik csak az OSM vagy a T betűs Turistautak térkép változaton látszanak.
Rosszul értelmezem? Ha kell küldök emailban térkép részletről képet.[ előzmény: (74588) gusty, 2016.08.15 13:41:38] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | vendégkönyv | válasz erre | 2016.08.16 14:33:09 (3995) |
Ha szeretnéd elfogadtatni a megtalálást, akkor nem "Nem találtam meg" tipusú logot kell választanod,
hanem "Jelszó nélküli megtalálás" -t kellene logolnod.[ előzmény: (3994) Alexa2013, 2016.08.16 12:19:03] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2016.07.12 20:45:11 (30499) |
A megtalálásomkor semmilyen probléma nem volt a láda megközelítésével. Népes iskolás csapatokat láttunk és számos vízért járó emberrel találkoztunk. A rejtés viszont már akkor is enyhén szólva kritikán aluli volt.
Most egyébként nem a valós helyre mutat a láda koordináta.[ előzmény: (30498) kectam, 2016.07.12 20:22:37] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2016.07.11 12:17:48 (32952) |
Gondolod nem próbálgattam? :-)
Multkor pont az ilyenek miatt úgy kirándultunk a budai hegyekben, hogy tuhu+ 3 féle helyről letöltött OSM változatot váltogattam, a láthatóság próbájaként.[ előzmény: (32951) R.Guszty, 2016.07.11 12:12:14] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | OFF | válasz erre | 2016.07.11 11:56:13 (32948) |
Régebben én is ezt használtam, de az utak vonalai mellé contur vagy valami egyéb sávos vonalak is felkerültek, ami különösen a GPS kis kijelzőjén rettentően zavaró.
Kipróbáltam még két másik letöltési helyet, ez vált be:
http://garmin.openstreetmap.nl/
Tudom, hogy ez az oldal is szerepelt már a fórumon, szerintem ez a legjobban használható most.
A tuhu-s térképek közül az utak#felületek változatra hasonlít leginkább.[ előzmény: (32945) R.Guszty, 2016.07.11 11:25:50] |
|
Mr Zerge | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2016.06.22 18:12:45 (75184) |
Megtaláltam, letöltöttem, újra indítottam (előzmények törlése lépéssel).
ÉS csoda, működik, egyből 115m lett a 160 méter helyett.
World_altitude_correction_WW15MGH.extra fájlt töltötte le.
(volt értelme a fórumozásnak :-) )[ előzmény: (75177) BáthoryPéter, 2016.06.22 13:49:53] |
|
|
|