Összesen: 1432 db hozzászólás
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.23 08:48:06 (38795) |
Legördülő listából kiválaszthatod a kívánt részletességet. A legrészletesebben van?
A jobb alsó sarokban, a lépték alatt kiírja, hogy GPS Map Detail (ill. a magyar megfelelőjét)? Ha nem, akkor nincs oldva a térkép.[ előzmény: (38793) BBBBNET, 2009.03.23 08:43:35] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.16 18:37:19 (38693) |
Ma kapcsolta be először odakint a GPS-t? Ha igen, akkor a szokásosnál kicsit tovább is tarthat a műholdak rögzítése. Ha valóban valami gond van, akkor pedig sok szerencsét a resethez.[ előzmény: (38692) usakal, 2009.03.16 18:26:10] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.16 18:17:48 (38691) |
Hűha! Magyar embernek küldöd? Úgy értem, nyaralás alatt döglött be valaki GPS-e, vagy kinti ismerősödnek küldöd? [ előzmény: (38690) usakal, 2009.03.16 18:10:59] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.15 07:43:27 (38654) |
A készülék használati útmutatója mit ír a memóriakártyáról, ill. az azon tárolt "adatok" kezelhetőségéről, megjelenítési lehetőségeiről? Azt nézted már?[ előzmény: (38653) Kubajunior, 2009.03.15 07:27:56] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.10 06:42:32 (38575) |
Köszönöm a linket. Azért nem láttam még, mert csak a turistautak.hu-ról is elérhető fórumokat olvasom.[ előzmény: (38572) scele, 2009.03.09 21:45:59] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.09 21:27:21 (38571) |
Ugyanezt megteheted MapSource-szal is, esetleg néhány lépéssel tovább tart a művelet.
Mi az a gm térkép, és hol lehet nézegetni? Bocs, ha buta a kérdés, de erről is lemaradtam, mint az Aeromapról. :-)[ előzmény: (38569) scele, 2009.03.09 21:17:05] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.09 21:14:52 (38568) |
Nem ismerem, sose használtam az Aeromap térképet. Mit tud(ott), hogy többen is ennyire hiányolják?
Ládázáshoz,túrázáshoz alternatív (nálam elsődleges) megoldás a turistautak.hu térképe PC-re/Garmin GPS-re MapSource alatt.
PDA-n is megjelenítheted ugyanezen térképállományt Russa vagy Navitel alkalmazásokkal.
Ezen kívül az említett oldalon többféle megoldást is találsz, olvasnivalót pedig itt: http://sylverrat.hu/faq/[ előzmény: (38566) fatibi1, 2009.03.09 20:29:19] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.02 14:39:47 (38398) |
Lehet, hogy a fájl, amit törölni akarsz, éppen használatban van valahol, azért nem engedi törölni. Sima írásvédettre beállított attribútumú, használaton kívüli fájlt gond nélkül töröl a TC.
Szóval, ha ismered az alkalmazást, ami használhatja a törölni kívánt fájlt, akkor azt állítsd le, majd utána próbáld újra törölni.
[ előzmény: (38397) Erdőjáró, 2009.03.02 14:32:20] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.03.01 20:15:33 (38389) |
A turistautak.hu térkép is tartalmazza az összes geoládát (multi esetén csakis a főládát), de ha a geocaching menüpontból akarod elérni őket, akkor mindenképpen töltsd fel őket útpontként is. Ahogy írtam, a multik miatt ez amúgy is szükséges.[ előzmény: (38388) Borsos család, 2009.03.01 19:48:21] |
|
tibbi | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2009.02.24 10:32:18 (6833) |
Oregon 400T utolsó darabként? Van helyette újabb típus? Vagy havonta bont a bolt egy újat, aminek szintén kidobják a dobozát? ;-)[ előzmény: (6828) Kincsvadászó Kalózok, 2009.02.24 08:41:19] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.24 10:21:08 (38294) |
Így van, nem akkura gondoltam, hanem a nem tölthető elemekre. Ha jól tudom, a memória-effekt miatt az sem kívánatos, hogy Ni-Mh akkura rátöltögessen a rendszer merülés előtt, pl. féltöltésnél.[ előzmény: (38291) Old Eye, 2009.02.24 10:15:43] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.24 10:08:27 (38286) |
Szia!
Az USB-s kábele tölti is az akksikat, vagy csak adatkábel? Nem tölti az akkukat, de nem is csak adatkábel. Biztosítja a működéshez szükséges áramot, akár akkuk nélkül is használhatod vele a GPS-t. Bentlévő akkuk esetében az USB az áramforrás, de ha kihúzod, akkor visszatér az akkukról való üzemre. Azért nem tölt a kábel, mert ha elemmel üzemeltetnéd a GPS-t, akkor bizony csúnya vége lenne, ha töltőként is funkcionálna.[ előzmény: (38284) anejo, 2009.02.24 09:59:26] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.24 09:04:46 (38276) |
Az .old végű fájl az eredeti, azt azért nevezi át, hogy megmaradjon. Próbáld azt a fájlt megnyitni, aminek ugyanaz a neve, mint eredetileg volt.
A GPSBabelt a .gpx .gdb-be való konvertálására használod? Kihagyható ez a lépés, a MapSource is elbánik vele, csak "kicsit" gondolkodik a megnyitással. De amennyire nem felhasználóbarát a GPSBabel felülete, néha megéri kivárni, míg a MS kínlódik a .gpx-szel. ;-)[ előzmény: (38274) Erdőjáró, 2009.02.24 08:50:24] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.22 17:46:47 (38213) |
Igen, az túl sűrű. Állítsd be 3 méterre (yardra), és utólag is szűrd le MapSource-szal 3 méterre. Ennél sűrűbb rögzítés sem nyújt több/jobb infót, ellenben növeli a fájl méretét. Sok kicsi sokra megy, ha a tájegységek összes trackjét egyszerre szedi le a rajzoló.[ előzmény: (38209) Moo, 2009.02.22 17:38:46] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.22 17:43:27 (38210) |
Á, csak arra vagyok kíváncsi,hogy miért nem sikerült jekaeff programjával megjavítanom.
Lehet, hogy csak én szerencsétlenkedtem,bár ennél egyértelműbb kezelőfelületet aligha lehet létrehozni, a GPSBabel írói okulhatnának belőle ;-)
Ellenben az is lehet, hogy a progi "kezelte félre" a sérült tracket. :-)[ előzmény: (38208) Moo, 2009.02.22 17:31:31] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.21 08:50:33 (38182) |
Valóban MTK, ahogy Moo írja, és bizonyára pontos EPE értéket mutat a kijelzőn.
Ellenben néha(gyakran?) látok olyan trackeket, ahol nem húzott valami túl szép nyomot a HCx. Nézz körül a feltöltött trackek körül, találsz szépet is, meg kevésbé jót is.
Remélem, hogy Erdőjáró nem haragszik meg miatta, hogy az ő trackjeit linkelem példaképpen, de ott kiválóan összehasonlítható egy Map60, egy Legend C, és a Legend HCx.
http://turistautak.hu/tracks.php?id=17512 http://turistautak.hu/tracks.php?id=17609 http://turistautak.hu/tracks.php?id=17511
Magpet írt erről egy cikket, itt találod. [ előzmény: (38180) Old Eye, 2009.02.21 07:24:01] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.20 19:48:58 (38165) |
Küldtem egy mailt a kézi megoldással, de elképzelhető, hogy jekaeff erre is írt valami ügyes kis javítóprogit.[ előzmény: (38164) Erdőjáró, 2009.02.20 19:32:53] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.20 15:48:10 (38155) |
OK! Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy van-e sérült .gpx, avagy sem. Ha mindegyik nyitható, akkor nem azzal volt a gond. Amelyik trackeket feltöltöd, azokat légyszíves konvertáld át .gdb-be, feltölteni is könnyebb lesz úgy.
GCVAHI/lőtér: a mai trackedben jelöld be az említett utat.
Üdv![ előzmény: (38154) Moo, 2009.02.20 15:33:30] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.20 15:27:03 (38153) |
Ha még nem formáztad le a kártyát, akkor kérlek, hogy próbáld megnyitni a .gpx-eket, feltéve, hogy a kártyára is rögzített a GPS. Köszi!
[ előzmény: (38152) tibbi, 2009.02.20 15:25:41] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.20 11:37:37 (38144) |
Nyilván nem törvényszerű, hogy minden lemerülésnél megsérüljön a .gpx, csak egy lehetséges következmény, amit jobb elkerülni.
Az is lehetséges, hogy nem ez az egyetlen oka az ilyen tünetek előfordulásának, akár még a kártya is elmozdulhat, ahogy Te is írod.
Amikor először elszállt a térkép a GPS-ről, akkor még nem hallottam ilyen gondról. Ki-bekapcs után néhány másodpercig vagy mutatta a térképet, vagy már azt sem. Hosszú kerékpártúrán voltunk, így az aktív trackmemória megtelt, ezért szedtem (volna) le a .gpx-et is a kártyáról. Úgy lefagyott tőle a PC, hogy csak resetre tért magához,de a kártya formázása után egy ideig jól működött a GPS.
Később is eltűnt a térkép, ekkor az előző eset nyomán megpróbáltam a GPS-ből terepen törölni a .gpx-et, ami nem ment. Ezen esetekből okulva jutottam arra, hogy inkább megelőzöm a bajt.
Annyi viszont bizonyos, hogy amióta az első figyelmeztetés után cserélem az akkukat, azóta sose fordult elő ilyesmi.
[ előzmény: (38143) usakal, 2009.02.20 10:45:08] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.20 08:58:16 (38139) |
Lehet, hogy lemerültek az akkuk, és a GPS magától kapcsolt ki. Ha be van kapcsolva a kártyára való rögzítés, akkor könnyen sérül a .gpx fájl. Ez már okozott nekem is gondot (Venture Cx, ugyanilyen tünetekkel).
Megoldás a hibás .gpx törlése a kártyáról.
Megelőzés: ha figyelmeztet az alacsony akku-szintre, azonnal cseréld ki őket.
A hibás .gpx-et megtalálhatod, ha megpróbálod megnyitni PC-n. Vagy szimplán nem tudja majd nyitni a MapSource, vagy belefagy az egész PC. :-)[ előzmény: (38138) Moo, 2009.02.20 08:41:12] |
|
tibbi | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2009.02.20 07:22:10 (6796) |
Track-elésnél is jó pont, ha van barometrikus kalibrálás.
A térkép guruk megoldják nélküle is, de nem véletlenül kérdezik meg a feltöltéskor, hogy van-e?
Turistautak.hu térképszerkesztőként igazából nem látom a valódi szükségességét a barometrikus magasságmérő használatának sem.
Ott ami a legfontosabb: odafigyelés, megfelelő vételi körülmények biztosítása a GPS-nek (ne a nyakba legyen akasztva), és a helyes beállítások használata (útontartás ki, 3 méteres távolság alapú rögzítés be).
Mostanában láttam néhány tracket, amelyekben az említett típusok (HCx) nem mutattak valami fényes eredményt, mialatt a eTrex Legend C/GPS 60 vonalai szépen együtt haladtak. Szóval, ha trackelés, akkor inkább 60 CSx. ;-)[ előzmény: (6795) Apexsek, 2009.02.19 20:55:48] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.19 20:35:28 (38134) |
Szívesen. Reset után kicsit lassabban találja majd a valós pozíciódat (a műhold almanach miatt) , de ezen segíthetsz, ha megmutatod neki a közelítőleges helyzetedet a kijelzőn.[ előzmény: (38133) kupec, 2009.02.19 20:30:41] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.19 20:27:12 (38132) |
PAGE+FIND+JOYSTICK BE+BEKAPCSOLÁS
Néhány másodpercig nyomd őket egyszerre, utána újra be kell állítani mindent a GPS-en.[ előzmény: (38131) kupec, 2009.02.19 20:21:53] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.19 14:02:48 (38123) |
OFF
Azt azért még próbáld ki, hogy főzés előtt a tojás egyik felét bekened blendamed fogkrémmel, a másikat pedig nem. ;-)
ON[ előzmény: (38122) Erdőjáró, 2009.02.19 13:58:47] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.18 22:22:43 (38102) |
Szia!
Nem eTrex, hanem 60CSx-es tapasztalatom a következő: használat előtt be kell kalibrálni, hogy a helyes irányt mutassa. A működését nagyban befolyásolja a készülék helyzete: csakis vízszintes pozícióban jó, ha nem úgy tartom, jelzi is a kívánt helyzetet. Az is befolyásolja még a működését, hogy szinte sosem kapcsolom be. :-) [ előzmény: (38100) kope20, 2009.02.18 22:10:48] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.18 16:48:10 (38083) |
Legend HC? Hol láttál olyat? Bár az előbb magam is meglepődtem, amikor EZT találtam. Erre aztán nagy szükség volt :-)
Itt egy megfontolandó hozzászólás:
magpet 2009.02.16 14:30:14 (38039)
Az eTrex sorozatból szerintem már ne nagyon vegyél olyat, mi nem "H". Ezen belül pedig az igényeid (és a költségvetés) döntenek. Ha a pénztráca bírja, akkor a térképesek közül csak bővíthetőben gondolkodj (Legend HCx, VistaHCx), a fix memóriás darabokban elég apró a tárhely.[ előzmény: (38080) authorvision, 2009.02.18 15:46:56] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.18 12:37:31 (38074) |
Szerintem is jó cucc lehet. Nekem VR610X-266HU típusú van,eddig nincs vele gondom. Videót bátran nézhetnél rajta, nem okozna gondot neki. XP alatt egy kb. 9 Gb-os .mkv videó tekerésébe már belefárad, de ugyanezen fájlt Win7 (64bit) alatt simán tekergethetem akadás nélkül.
Negatívumként szokták emlegetni a kissé zajos, és néha beálló hűtőventillátort, de az állítólag egy korábbi széria típushibája volt, talán kijavították azóta.[ előzmény: (38070) Bal3, 2009.02.18 11:32:18] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.09 07:33:27 (37840) |
Térképet csakis PC-n keresztül,másik térkép feltöltésekor tudsz törölni. Ez minden esetben megtörténik, ha akár csak egyetlen új szelvényt is akarsz rátölteni, erre figyelj oda. Ha kialakul az a térképállomány/mennyiség, amelyet minden frissítés után a GPS-en akarsz tudni,akkor nem kell vesződnöd azok egyenkénti kijelölésével. Ugyanúgy, mintha tracket töltenél le, jelöld ki a térképeket is, majd ha ezek közül feleslegesnek tartasz valamit, azt törlöd a kijelölésből,az újonnan hozzáadandókat pedig kézzel kijelölöd, és visszatöltöd a GPS-re.
Útpontokat az útkomputer képernyőn tudsz törölni, ahol az egyéb adatokat is nullázhatod. PC-n keresztül nem tudod eltávolítani őket a GPS-ről, az újonnan hozzáadandó pontok hozzáadódnak a már GPS-en találhatóakhoz.[ előzmény: (37839) petergabor, 2009.02.09 07:17:59] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.02 21:08:49 (37748) |
Üdv újra itt!
A trackeléshez nem akarsz visszatérni? ;-) Természetesen, szigorúan kikapcsolt útontartás mellett. :-)[ előzmény: (37747) Moo, 2009.02.02 20:58:14] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.02 19:11:14 (37746) |
Korrigál, de onnantól kezdve az a track nem használható olyan célra, amire partizán szánta. Ha ilyen tracket találunk a turistautak.hu-ra feltöltve, akkor annak a sorsa a biztos törlés. Egyértelmű jelekből könnyen megállapítható, ha az útontartás be volt kapcsolva a track rögzítésekor.[ előzmény: (37736) mike andros, 2009.02.02 16:40:10] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.02.01 17:57:37 (37702) |
Valóban látványos az úttól való eltávolodás. Az útontartás nem volt bekapcsolva, erre voltam kíváncsi. Megnéztem a többi tracket, amelyek ugyanezen szakaszokhoz tartoznak, azok szépen követik a turistautak.hu-ra berajzolt utat.
Az etrexeket állítólag az égbolt felé tekintő kijelzővel/antennával érdemes tartani, úgy jobb lehet a vétel.
Reset: PAGE+FIND+JOYSTICK BE+BEKAPCSOLÁS egyszerre nyomva néhány másodpercig. Ekkor beáll a gyári alapértelmezettre, utána újra kell konfigurálni.
A 10 méteres rögzítésnél jobb, ha 3 métert választasz, így:ideiglenesen állítsd át a mértékegységet yardra, majd a track beállításainál válaszd a távolság alapút. Intervallumnak jó lesz 3-4 yard. Ezután visszaállíthatod metrikusra a mértékegységet. A kijelzett érték így 0.00 méter lesz, de ez így jó, rögzít rendesen a beállított értéken. Ha egy hosszú út miatt megtelne a trackmemória az sem gond, a kártyán lévő .gpx fájl tovább folytatódik,.gdb-be való konvertálás után azt is feltöltheted a turistautak.hu-ra, ha van kedved.[ előzmény: (37691) partizán, 2009.02.01 10:55:57] |
|
tibbi | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.01.29 19:34:24 (37653) |
Köszönöm, bíztam benned ;-)
Szuper progi ez a babel, de még mindig nem túl felhasználóbarát a felülete.[ előzmény: (37652) jekaeff, 2009.01.29 19:29:04] |
|
|
|