Összesen: 924 db hozzászólás
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.08.08 18:44:25 (42534) |
Kérlek egész mondatokban írj, mert nehéz megérteni.
A készülékre visszatöltött trackek max 500 pontból állhatnak. Ezért levágja.
Két dolgot tehetsz:
- Nevezd át a tracket úgy, hogy ACTIVE LOG legyen a név eleje.
- A Mapsource-al kattints jobb gombbal a tracken, majd Nyomvonal tulajdonságai. Szűrő gomb. Legtöbb pont 500. Töltsd fel.[ előzmény: (42533) karox, 2009.08.08 18:38:07] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.08.04 17:55:39 (42413) |
Szerintem "Limit number of custom POI bitmaps to 64" a gpi fileokban összesen kezelhető ikon bitmapeket jelenti. Ha a Garmin/poi mappában levő gpi fileokban több, mint 64 féle ikon van maghatározva, akkor is max az első 64-et jeleníti meg. Ez biztos, mert sokat szívtam vele, amikor a GpiConv-ot készítettem.
Tehát a "Custom POI bitmap" az "Egyéni POI bitmap"-ként fordítható, nem "Egyéni útpont szmbólum"-ként. |
|
Hajo | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2009.07.24 08:43:41 (2717) |
"a Poi Loader nem szeret akármilyen gpx-et megenni"
Vagy használt a Gpiconv-ot. Az adatlapomról elérhető.
Az egyből gpi-t készít a gpx-ből. Az elkészült gpi-t csak be kell másolni a gps-ed /garmin/poi mappájába. [ előzmény: (2716) lelcache, 2009.07.24 04:14:33] |
|
Hajo | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.07.20 21:49:50 (42951) |
"Remek.Hogy működik?Nekem valamiért nem akar keresni.:("
Én már írtam eleget írsz további infót Te is, vagy leírjam a kezelési utasítást?
Importálás:
Opciók - Importálás - GPX file (Ahogy írtam Groundspeak GPX-et eszik.)
Az első betöltéskor elszüttyög egy percig a 2500 db geoládával (gondolom indexeli, vagy ilyesmi).
A következő induláskor pár másodperc alatt elindul a program.
Alapvetően a ládalistát mutatja.
A keresés módja nálam. Beállítások - Keresés - alul beírod a láda rövid nevét vagy nevének egy részét. A bépelés elég lassú, de nyomkodd bártan, egyszercsak szűri a listát és csak a keresésnek megfelelők maradnak a listában. Kiválasztod és örülsz.[ előzmény: (42950) balapety, 2009.07.20 21:39:42] |
|
Hajo | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.07.20 21:31:04 (42949) |
Igen használom és szuper. (nálam Nokia 6120 classic-on fut)
Minden geocaching.hu láda és gg játék fennvan rajta.
Groundspeak GPX formátumot eszik. Látható a ládaleírás és az utolsó megtalálók logjai. (Nálam fényképek nem láthatóak). Nálam nagyon jól kiagászíti a 60 Csx-et. Működik a pépörlessz geokesing ;-) wap nélkül is.[ előzmény: (42944) balapety, 2009.07.20 21:03:32] |
|
Hajo | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2009.07.19 21:53:18 (12526) |
Nahát! Nem pont erre gondoltam :-(
Nincs tapasztalatom erről, de szerintem 'Needs Archieved' logtípust kell alkalmazni.
Azért én inkább arra kérlek, hogy gondold ezt végig. Hadd maradjon a com-on is. Ha a koo-t kell változtatnod, akkor az 'update coordinates' (vagy valami ilyesmi) logtípussal tudod megváltoztatni 160 m távolságon belül. [ előzmény: (12525) feri60, 2009.07.19 21:45:30] |
|
Hajo | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2009.07.19 20:40:04 (12522) |
feri60, Jó ötlet!
A ládaoldalon szerintem le kellene venni ezt "A ládába TravelBug helyezhető". Gondolom ezután már nem aktuális ;-)[ előzmény: (12521) feri60, 2009.07.19 19:31:50] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.18 14:15:18 (41920) |
Én is fel szoktam tenni az összes ládát + multi + segédpontok. A nyitott ládika ikon úgyis mutatja, amit megtaláltam* (meg úgyis emlékszem csaknem mindre :-P, igaz nincs annyi, mint egyeseknek). Valóban "elfér" akár több tízezer poi is a készülékben. Nálam geoládák, gg játékok, sebességmérő pontok, műemlékek, keresztek stb összesen kb 90000 poi pont gpi fileban feltöltve.
*Most jutott eszembe, hogy az általam feltett gpi-kben egyelőre az én megtalálásaim szerint látszanak a nyitott ládikák ;-)[ előzmény: (41917) Csuhás, 2009.07.18 13:42:24] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.18 11:29:25 (41908) |
Vagy eleve használd a Gpx4Poiloader helyett a GpiConv-ot, ami újabb, sokkal gyorsabb (bár máshogy műdökik) de kevesebb lépésből dolgozik. Letölthető leírással együtt az adatlapomról.
Egyébként általában hetente frissítem az adatlapomon a geoládák, gg játékok, stb. gpi fileokat. Azokat csak be kell másolni a gps garmin/poi mappájába. [ előzmény: (41907) Sucuka, 2009.07.18 10:35:33] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.09 20:08:46 (41654) |
Szerintem egyáltalán nem az a kérdés, hogy melyik talál előbb jelet, hanem az, hogy melyik veszti el előbb ;-))
[ előzmény: (41652) Sucuka, 2009.07.09 19:42:34] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.05 16:09:06 (41555) |
NaziRobi,
"Aki meg huzza a száját az vegye meg kb ebben a felbontásban kerülhet vagy fél milióba az 5 m szintköző 1:10000 felbontásban pedig 93036*1200 ft lehet számolni."
Ha a Fömi által forgalmazott forrásra gondolsz, akkor ennyiért nem kapod meg a térképkészítés jogát (pláne nem elektronikusét) csak az adatokat, (de lehet, hogy nem jól tudom. Ja én a turistautak.hu-ról írok ide ;-) )[ előzmény: (41554) jekaeff, 2009.07.05 15:09:09] |
|
Hajo | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.07.04 23:08:37 (42636) |
Ezt a fajta módosítást (update coordinates) csak a láda tulajdonosa teheti meg.
Neked viszont ebben az esetben azért nem sikerül, mert túl nagy a változás mértéke. A com-on csak 1/10 mérföld (kb 160 m) távolságra lehet ezzel a módszerrel módosítani a ládakoordinátát. A Te esetedben ez már kb 200 m-es változás lenne.
Szerintem írj mailt a reviever-nek. Valamelyik utolsó mo-n megjelent com-os ládánál látható, hogy ki aktuálisan a reviewer (modi).
Ha szükséged van angolban segítségre szólj. [ előzmény: (42635) Hev, 2009.07.04 22:58:18] |
|
Hajo | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.07.04 22:22:11 (42634) |
Van egy speciális logtípus.
Ugyanúgy kezdd el, mintha megtalálást jelentenél be, de a log típusa "update coordinates" legyen.
[ előzmény: (42633) Hev, 2009.07.04 21:09:26] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.04 17:28:55 (41548) |
Kiegészítés az előzőekhez.
Ahol nem sikerült egyetlen sztereokép-párt sem készíteni ott pedig (az egyes szelvényekkel letölthető readme.pdf 3. oldala szerint) más adatforrásokat használ. Teürletünkön -1 érték esetén az SRTM V3-at. Itt is nyilván lehet calibrálási pontatlanság. Abből is adódik "gyűrűszerű anomália".
Példa DEM filer észlet:
Példa NUM file részlet:
[ előzmény: (41547) Hajo, 2009.07.04 17:02:10] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.04 17:02:10 (41547) |
Még tovább vizsgálódtam.
A _dem.tif fileokban látható "gyűrűszerű anomáliák" szoros összefüggésben vannak a _num.tif fileokban látható gyűrűkkel. A _num file azt tartalmazza, hogy a _dem file pixelei mennyi sztereofénykép-pár figyelembevételével készült. A legnagyobb gyűrűszerű anomáliák ott vannak, ahol kevés mérésből (1..3) készült a digitális magasságmodell (DEM). A "lyukak" alapvetően a fényképkészítéskor ott levő felhők ill. egyéb ok miatt használhatatlan képterület (pl. csillogás) miatt vannak/lehetnek. A _num fileokat egyébként éppúgy meg lehet nyitni a GlobalMapperrel.
Szuper volna ez az Aster DEM, de még sok értékes kép kell ahhoz, hogy használható cucc legyen belőle. Kérdés, hogy valaha lesz-e ilyen állapot vagy release. [ előzmény: (41545) Hajo, 2009.07.04 16:12:45] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.04 16:12:45 (41545) |
Közben én is letöltöttem és a környékemen (Szfvár környéke) vizsgálódtam összehasonlítva az SRTM, Aster és GE képeket.
Egy dolog egyértelmű számomra:
- A vízfelületek erősen megzavarják az adatokat.
- Megzavarják az erős kontraszttal rendelkező területek is.
Ennek okát az alábbi cikkben írtak alapján talán megérthetjük:
"A NASA és a japán Gazdasági, Kereskedelmi és Ipari Minisztérium együttműködésben megjelent bolygónk eddigi legrészletesebb domborzati térképe.
Az atlasz alapjául szolgáló 1,3 millió felvételt a NASA Terra műholdjának hősugárzást és a visszavert napsugárzást térképező rendszere, az ASTER (Advanced Spaceborne Thermal Emission and Reflection Radiometer) műszereivel készítették. A globális digitális terepmodell (Global Digital Elevation Model, GDEM) a Föld felszínének 99%-át fedi le, és az ígéretek szerint ingyen elérhető és letölthető lesz az interneten az ASTER GDEM oldalán. A modell 30 méteres felbontással fedi le bolygónkat, összesen 123 ezer 1x1 fokos cellára bontva a Föld felszínét." scifi.hu
Ezek alapján simán előfordulhat, hogy a vízfelületek - amelyek egyrészről hűvösebbek, mint a környezetük, másrészt tükröződnek - erősen zavarják a sztereoképek kiértékelését.
Képzeljük el, hogy a nadírból készült műholdképen még nem volt fényes a vízfelület, majd, amikor a függőlegestől ~27°-os szögben készül egy újabb felvétel, akkor már tükröződik pl a nap, vagy éppen a tóparti parti fasor. A sztereoképek kiértékelés nyilván a két kép közti különbség mértékéből számítja a magasságadatot. Tulajdonképpen a környezethez képesti relatív magasságot lehet ily módon meghatározni.
Továbbra sem találtam viszont a gyűrűszerű zavarok okát.
Esetleg okozhatják felhők, melyek az űrfelvételek készítésénél a látható tartományt blokkolták, az infra tartományt esetleg (torzítva) átengedték.
...persze csak okoskodom ;-)[ előzmény: (41543) Hajo, 2009.07.04 14:38:57] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.04 14:38:57 (41543) |
Az biztos (irodalom van róla), hogy az SRTM-ben külön figyelmet fordítottak a vízfelületek simítására. (Fejből mondom, most nem tudok linket adni róla, de így rémlik).
Az Aster-ben kétféle furaság is van:
- Van egyszer egy lényeges hullámosság vagy zaj (az SRTM-hez képest) ami akár valódi adat is lehet. Az általad adott példákon viszont alig hiszem, hogy ilyen kis hullámhosszúságú és kis magasságú tereptárgyak volnának a Badacsonyt körülölelő nádasban. ;-) Bár ki tudja. Jó volna rátenni pl a GoogleEarth műholdképre és megnézni, mi is van ott a valóságban.
- Vannak olyan alakzatok, amelyek mindha szabálytalan alakú többszáz métertől pár km-es méretű lapos határozott élű körvonalszerű kiemelkedések, illetve süllyedékek lennének. Ilyenek láthatók a vízfelszínen és a terepen is. Fura. Nem lehet konverziós hiba is benne? [ előzmény: (41542) jekaeff, 2009.07.04 14:26:47] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.07.04 13:26:40 (41541) |
Hú ez nagyon durva!
Valóban részletesebbnek tűnik, de mik ezek a nagyon durva torzítások a vízfelületen és pl a Badacsonytól nyugatra eső nádasban?[ előzmény: (41540) jekaeff, 2009.07.04 13:02:28] |
|
Hajo | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2009.07.02 21:44:02 (12453) |
Oké Oké, nincs helyismertem nem kellene a konkrét esetről véleményt mondanom.
Ettől függetlenül azért láttam már elég rejtést, ami - bár nem volt túl messze jelzett turistaúttól - pl. komoly taposási kárral járt. Azt viszont nem hiszem, hogy a többségünk tudná, hogy éppen hol fészkelnek védett vagy nem védett madarak ill. egyéb vadak. Akár az a félszáz méter is komolyan befolyásolhatja a nyugodt fészkelést/költést/életteret.
Persze most jöhet az a megjegyzés, hogy "bezzeg a motorosok, kvadosok" stb. Igen azok pláne zavarják/károsítják a természetet. Azért én úgy érzem jobban magam, ha nem zavarom a természetet... pedig biztosan így is sokszor akaratlanul megteszem. [ előzmény: (12452) Fil, 2009.07.02 21:24:40] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.07.01 10:45:46 (3923) |
Gratula a teljesítéshez! Örülök, hogy találkoztunk!
A 3. nap Mesztegnyö- Somogysárd szakaszról töltsd fel légy szíves a trackedet a turistautak.hu-ra, mivel ott hiányos a térképünk (főleg a kitérő érdekes ilyen szempontból). Egyébként mehet mind a négy túranapnak a trackje is. [ előzmény: (3922) "J&J", 2009.07.01 10:29:34] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.29 15:09:23 (3885) |
Friss 15:00-i pozíciója szerint visszatért a kék közelébe a Sárréti tótól kb 700 m-re nyugatra.
Viszont ott áll már egy órája....
Mire leírtam elindult dél felé 7,5 km/h-val.
Jó ez a Fleet :-)[ előzmény: (3883) magpet, 2009.06.29 13:16:23] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.28 22:19:11 (41414) |
:-)
Hajo nem írja. Hál istennek leírásod alapján nincs is rá szükség.
Nem kell mindig feltalálni a spanyolviaszt. [ előzmény: (41413) magpet, 2009.06.28 22:16:22] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.28 22:16:15 (3868) |
Az legalább biztos, hogy 9:30-kor indul
Jó kérdés. Nem tudom, hogy egyedül tartja-e az időtervet. Sajnso még azt sem tudom, hogy Mesztegnyőn belül hol szállt meg.
Sajnálom, hogy nem találkoztunk ma. [ előzmény: (3867) Szab, 2009.06.28 22:00:20] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.28 21:58:00 (41412) |
Biztos tudna, ha megírnám ;-) Sajna (vagy szerencsére) mostanában nemigen érek rá fejleszteni.
Miért lenne jó az egyébként számodra? Rémlik, hogy írtál már ilyet a geoládákkal kapcsolatban, csak nem emlékszem. [ előzmény: (41411) Saughassy, 2009.06.28 21:52:50] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.28 21:46:00 (41410) |
Kitől hallottál a gpx4poiloader-ről? Mit mondtak róla?
Egyébként van újabb, gyorsabb sokak számára egyszerűbb. Gpiconv. Ez is elérhető az adatlapomról.
(Persze van, akinek bonyolultabb. ;-) )[ előzmény: (41409) Hajo, 2009.06.28 21:38:02] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.28 19:45:45 (3865) |
Mi hazaértünk a mai szakaszról.
Rendben beérkezett mindenki Mesztegnyőre. Negyed óra múlva szakadni kezdett az eső. :-)
Szaporáztuk előtte rendesen. A vihar is sietett. Előbb teljesen balról (É) hallottuk a dörgést, majd egyre inkább szemből (K). Azért mi győztünk. előbb elértük a kocsmát.
Volt két problémás szakasz, ahol volt aratás előtt álló repcében gázolás, majd később két helyen is embermagasságú csalán. Piroska háromnegyed hosszúságú nadrágrban törte az utat ;-)
Ezt a szakaszt Sirgalahad kislánya is simán lenyomta.
Nem mondanám, hogy egy szép szakasz volt, de jól éreztük magunkat. Jókat beszélgettünk a túratásakkal és végső soron egész jó tempót futottunk. du 3 órára mindenki beért.
Köszönjük a túratársaknak! Jó volt megismerkedni az eddig ismeretlenekkel, a régi ismerősökkel pedig jó volt újra találkozni.
Kevésbé jó hír viszont, hogy holnap jppj sajnos egyedül lesz kénytelen túrázni. Tervezett túratársa lábát sajnos még előző nap feltörte a cipő. Ma jött velünk, de a holnapot már nem tudta vállalni. Sajnos jppj-nek nincs mobilja, így még ha volna is beugró jelentkező nem tud vele közvetlenül egyeztetni.
Fleet. A pénteki és szombati szakaszok rendben látszanak. Köszi a javítást! A mai szakaszon én őszintén szólva nem is néztem rá a készülékre. Így nem tudom, hogy miért nincs adat máról. (Lehet, hogy ezúttal nem jól lett bekapcsolva?) Legkésőbb holnap kiderül. [ előzmény: (3864) magpet, 2009.06.28 19:03:43] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.26 22:07:57 (3841) |
DDK jelentés:
A szállásunkra értünk. Még úton idefelé átöltöztünk száraz ruhába.
A jégesőt szerencsére egy kis házikó eresze alatt vészentük át. Késbb kiderült, hogy a házhoz egy elég nagy oldaltető tartozott. ;-) Az eső csendesedése - és a szekérúton hömpölygő áradat csillapodása után indultunk le a hegyről. Kb 1 órát töltöttünk ott. Már csak kb 5 km volt hátra. Szerencsére Végrekék az előző napok tapasztalata alapján javasolta, hogy vegyünk magunkhoz botot. Úgy egy kicsit könnyebb csúszkálva haladni :-)
Zalakaroson elbúcsúztunk Végrekéktől (épp jött a busza).
Fleet: Ma délelőtt teljesen normál állapotot mutatott. Legalábbis számomra úgy tűnt. Ennek ellenére nem látszott, hogy merre járunk. Gyakorlatilag még most is a 25-ei napközbeni állapotot mutatja.
Nap közben egyeztettem Magpet-tel. Elmondásom alapján azt mondta, hogy a ledek állapota normálisnak tűnik.
A jobb oldali műhold led pár percenként elkezd villogni (jelet fog), majd kettős felvillanásokkal jelzi, hogy ez a művelet sikerült. Ezt követően a középső led zölden villog, majd abbahagyja. Normál esetben ilyenkor küldené el GPRS-en a pozíciót. Ha nincs GPRS térerő, akkor pirosan villog. Ritkán ilyen is volt. Ezt követően pár percig újra sötétek a LED-ek, ami elvileg normális.
Szerintem: a) párát kapott az utóbbi napok esős/párás időjárásában. b) szerver probléma c) lefogyott a domino ;-) d) passz ;-)
További jó túrázást mindenkinek. Vasárnap újra támadunk!
[ előzmény: (3840) peterpan, 2009.06.26 21:18:03] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.25 20:54:06 (3800) |
Holnap reggel korán indulunk. Holnap Végrekék-kel együtt megyünk Zalakarosig.
Szombaton mi nem megyünk. Jppj-vel szervezzük az átadást, akik szombaton mennek.
Vasárnap újra csatlakozunk a Csapathoz.
Hajrá Geokék |
|
Hajo | hozzászólásai | geocaching | válasz erre | 2009.06.22 21:03:06 (42402) |
Engem Inota közelében kb februárban a Baglyas déli oldalán egy félreeső zártkerti övezetben támadott meg két kuvasz. Egyedül voltam.
Szerencsére ott volt a közelben a gazda, így csak a bal vádlimba harapott bele az egyit. Épp csak annyira, hogy még ne lyukadjon ki a bőröm.
Ezért akkor belegondoltam, hogy ha nincas ott a gazda, akkor engem a két eb szétszed. A szűk völgyben esélyem nem lett volna elszaladni.
Számomra ez volt a tanulság: félreeső házaknál / kertekbnél tál végén-kora tavasszal lehetnek olyan kutyák, amelyek nagyon éhesek (hetente eteti a távol lakó gazdi), hónapok óta nemigen láttak embert.
Na ezek veszélyesek. Ha ráadásul egyedül vagy, akkor esélyed sincs. Meg is halhatsz!
Azóta sem szereztem be riasztót....[ előzmény: (42399) mjdgm, 2009.06.22 20:35:48] |
|
Hajo | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2009.06.22 20:44:41 (3754) |
Megemelem a kalapom előttetek!
Beszéltem VégreKékkel a pénteki szakasszal kapcsolatban.
Érintőleg jelezte, hogy a mai eső láttán némileg alábbhagyott a ládázási kedved ;-)
Kitartást kívánok Nektek![ előzmény: (3752) olahtamas, 2009.06.22 19:06:30] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.21 17:31:33 (41112) |
Garminékánál a 6.14.x óta lapos a föld... legalábbis egy kicsit lapított ;-))
Egyébként nálam is elfogadható sebességgel megy (pl. régi Celeron 2,4 GHz).
Nagyon sok pontból álló gpx-et sokkal gyorsabban nyitja meg, amit a 6.13.x és gyorsabban mozgatja a térképet ilyenkor is.
A sok pont kijelölése (ahogy írtad) viszon sokkal lassabban működik.
Homályosabbak a térképi vonalak. Lóméretűek az útpontok. [ előzmény: (41110) magpet, 2009.06.21 17:22:55] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.20 15:14:42 (41090) |
Nem kell állítani semmit. A gpi--gpx konvertálási irányt viszont ritkán használtam, ezért bizonyos esetekben előfordulhatott konvertálási hiba. Javítottam. Most már működnie kellene.
A te esetedben nyilván az utánam írt javaslatok is jók. [ előzmény: (41087) Bandy, 2009.06.20 11:52:24] |
|
Hajo | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.06.20 09:24:05 (41085) |
Ha ezek a poi-k egy GPI fileban vannak (USB háttértár üzemmódban elérhető a GPS-en), akkor azt GpsBabel-lel vagy GpiConv-al át tudod alakítani pl gpx formátumba, amit Mapsource-al tudsz szerkeszteni.
A GpiConv az adatlapomról elérhető. [ előzmény: (41084) Bandy, 2009.06.20 09:21:09] |
|
|
|