Összesen: 535 db hozzászólás
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.26 20:27:33 (52519) |
Tavasszal Eger környékén kerültem bajba.
Volt a tuhu számára ismeretlen terület is, s ezért track-elni is szándékoztam a hétvégén.
Az első napi túrán viszont majdnem a 3/4-e megtelt.
Hozzáteszem, hogy nekem nem 10.000 track pont fér a Vista-mba, hanem 28.000.
Kiderült, hogy a gondot az okozta, hogy elszámoltam a beállítást.
Track-elni a 0.01km sűrűség kevés.
A tuhu-n megszokott kis cselt alkalmaztam rosszul:
Véletlenül 0,04 yard-ra állítottam, majd ezt vissza kapcsoltam metrikusra.
Csak így qrva sűrű lett a rögzítés, s megzabálta a memóriát...
:-)))))))))[ előzmény: (52502) Yoss, 2010.10.26 16:50:41] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.24 13:07:36 (52481) |
Nem erre gondoltam.
Azt hittem, az áránál olvastál csak el egy 0-át.
Így viszont értem mire gondoltál.
Hát igen, a garinak van előnye, s hátránya is.
Rizikós rizikózni.
Ez olyan, mint egy új autó garancia-kötelező szervízei, vagy olajcsere, stb.
Baromi drágák, de az ember tanakodik rajta, hogy bevállalja a gari vesztést, vagy inkább szervizeli drágán.
Más:
Korábban hallottam (nem GPS-szel kapcsolatban) polírozást fogkrémmel.
Nem tudom jó-e, de előtte kipróbálnám valami más, de hasonló anyagú, olcsó tárgyon.[ előzmény: (52480) Juju, 2010.10.24 11:09:31] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.18 20:00:24 (52378) |
az a baj, hogy a GPS radioaktív-ionizáló-elektroluminenszes-UV sugárzása bezavarja a pilóták önkontrollját...
:-))))))))))))))[ előzmény: (52377) Yoss, 2010.10.18 19:58:08] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.15 10:55:46 (52322) |
úgy rémlik, az a gond vele, hogy nem a mi szabványainkhoz készült.
Mármint a mobilszolgáltatók részére kialakított szabványtól tér el.
de ez nem 100%...[ előzmény: (52321) jekaeff, 2010.10.15 10:35:07] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.01 00:08:03 (52101) |
Gyorsak voltatok mind a ketten!
Ezt választottam, mert ez "végleges megoldás" legközelebbre is, ha szükséges.
Így már simán vettem az akadályt..
:-)))))))
[ előzmény: (52098) jekaeff, 2010.09.30 23:54:39] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.30 23:50:04 (52096) |
SOS!
Hogy tudok térképet, valamint ládákat varázsolni egy Legend CX-re?
Valami meghajtó programra van szüksége, de ezt nem tudom mi.
A Tuhu-t szeretném frissíteni rajta a verseny miatt.
USB háttér tároló üzemmódban tudom használni, de nem tudom, hogy így lehetséges-e? |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.21 17:29:45 (51937) |
szerintem kérdezd meg erről Magpet-et.
Ő többet tud ezekről, mint itt a többségünk![ előzmény: (51936) BiharyG, 2010.09.21 17:24:56] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.11 19:30:38 (51665) |
nekem egy kis tuninggal sikerült valami ilyesmit elkövetni, de addig sz@rakodtam vele, hogy sikerült.
még egyszer nem tudnám elkövetni, olyan véletlenül sikerült.[ előzmény: (51663) Moo, 2010.09.11 19:09:43] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.10 12:19:42 (51652) |
Nem hiszem, hogy elegendő most.
Jó, tervez utat így.
Utána?
Minden sarkon újra tervez a mitfahrer?
:-)))))
Ha nem mükszik a GPS, megette a fene...[ előzmény: (51649) törölt nick 14, 2010.09.10 11:29:49] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.02 20:22:16 (51380) |
hááát, ez így nagyon sz@r szerintem...
Az én régi Vista-m is egyszerűbben megjeleníti a sorszámát.
Azt viszont nézem, hogy elég kevés a neveknél a kijelzett karakter.
Ez okozza vajon?[ előzmény: (51379) diego, 2010.09.02 20:00:57] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.29 13:08:37 (51316) |
Sok ilyet hallhatsz még az életben...
Rack szekrény, Krone Box doboz, stb.
Jelen esetben csak kiemelésnek számít, hogy a diódák világából a LED rövidítésű fajtáról van szó.
De igazából teljesen mindegy.
Így is úgyis érti az egyszeri ember.
Így viszont egyértelműbb, hogy diódáról, tehát elektronikai alkatrészről szól a mondat, s nem más épp ilyen rövidítésű szóról.
De ezen ne marjuk egymást, nincs nagy tét rajta...
[ előzmény: (51284) törölt nick 14, 2010.08.28 21:30:22] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.28 13:40:20 (51276) |
ezt vajon hogy csinálták?
Tök jól néz ki, de némileg bonyolultabb lehet, mint az én 4x2 LED-es "technológiám"...
:-))))))))[ előzmény: (51275) Togo, 2010.08.28 13:35:59] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.28 11:55:05 (51272) |
LED diódák között is akad ilyesmi.
A több szinűek közt.
Azt sajnálom, hogy egy régi bringámmal együtt ellopták azokat a LED-eket, amit akkor kint vettem a piacon:
-csak két lába volt
-tápra kötve felváltva villogott piros-zöld szinben.
-magába a LED-be építették bele valahogy.
Kívülről olyan volt mint bármelyik víztiszta LED.
Én rákötöttem egy 9V-os elemet a kerékagyra, s a küllőkre tekertem a vezetéket.
A felninél 4 ponton szereltem 2-2 ledet a küllőkre.
Sötétben tekerve nagyon állat volt a piros-zöld köröket leíró kerék!
El is neveztem a gépem onnantól Space Monti-nak!
:-))))))))[ előzmény: (51271) Yoss, 2010.08.28 11:26:39] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.24 18:02:30 (51202) |
nem arra gondoltam, mikor a még fog nélküli csemete szétharapja...
:-))))))))))))
Én pl. volt, mikor bekapcsolva hagytam a lámpát egy kiadósabb tekerés után.
Használt elem volt már benne, s sötétben tekertem, de már világosban értem haza.
Bekapcsolva maradt, én meg elmentem melózni.
Több mint 4 napig ment folyamatosan (már mint kikapcsolás nélkül, de villogó üzemmódban).
Gyenge volt a fénye, de még használható volt, mikor hazajöttem.
3db AAA-s elem volt 3db LED-del.
Oszt' jól ellopták a bringámmal együtt...[ előzmény: (51201) cactus, 2010.08.24 17:57:00] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.24 16:49:51 (51200) |
nem tudom, hogy használjátok a lámpákat, de azért nem hiszem, hogy egyszerre kell tölteni a 6 lámpát.
Sőt, ha LED-es lámpát használtok (legalább a gyerekek), azokat még tölteni se kell ennyi idő alatt...
Még az olcsóbb pár száz Ft-osokat se.
[ előzmény: (51194) BatkaMano, 2010.08.24 11:46:33] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.23 17:12:34 (51173) |
Szia jekaeff!
Nem pont idevág, de érdekelne az SRTM_HUN alkalmazásod.
Kicsit bővebben:
Van egy másik verziód, ami lekezeli Szlovákiát is.
Akkor ez most nem a track adataiból számol?
A dolog lényege annyiból érdekelne, hogy kint jártam Erdélyben, s szeretném megnézni a napi túrák szintemelkedését.
A GPS alapból számolta, csak én elfelejtettem felírni a kezdést-végzést.
A track profiljának megjelenítésével csak úgy nagyolni tudom a szintemelkedést.
Van erre valami megoldás? [ előzmény: (51165) jekaeff, 2010.08.23 09:22:11] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.14 12:52:40 (51010) |
itt mire gondolsz rétegek alatt?
az utak-felszínek-szintvonalakra?
Igen, mondjuk lehet külön-külön is használni, de ha letöltöd egyben, akkor nem is kell vele foglalkozni.
Igaz, az U-F-SZ egyben több helyet foglal a GPS-ben, de úgyis együtt használom őket.
A szintek mindig jól jönnek nálam, mert jobban el tudom képzelni a célpont helyzetét, ha 3D-ben látom.[ előzmény: (51007) R.Guszty, 2010.08.14 11:38:36] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.14 10:03:41 (51004) |
Rég jártam felétek bizony!
Mondjuk utoljára tél vége felé voltam Farmoson is a vérengzésen...
Egész nyáron nem jutottam le.
Pedig azelőtt havonta legalább 1x ott voltunk egy hétvégét...[ előzmény: (51000) rekasi, 2010.08.14 09:51:30] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.14 09:42:54 (50999) |
De nem is a Wndows-t használom erre a célra.
A Mapsource saját eszközeivel dolgozok.
Csak a térképkijelölőre van szükség, valamint a térképek közt kell csak lépkedni.
Pl. kijelölöm Szeged+Békéscsaba környékét.
Majd átváltok a Tuhu-ról az Openmaps-os Románia térképre,s s ott kijelölöm a "Timisoara3D" nevű térképet.
Most, ha váltogatsz a két térkép között, jól látszik, hogy mindegyik kijelölve maradt.
Feltöltés után ott lesz mindhárom a GPS-en[ előzmény: (50997) Old Eye, 2010.08.14 08:21:36] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.14 08:04:51 (50996) |
Lehet, hogy valami nem jön le nekem (mármint hogy nem értem), de én mindig egy Mapsource-ból megoldom az összes országot, amire épp szükségem lehet.
Csak kijelölöm mondjuk Mo. szükséges szelvényeit, majd átváltok mondjuk Szlovákiára.
Ott is kijelölöm (persze közben nem látszik a képen csak a térképek ablakban a már korábban kijelöltek), s utána mehet is fel egyszerre[ előzmény: (50983) Old Eye, 2010.08.12 17:11:58] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.09 23:06:18 (50933) |
Igen, ilyen esetben jóval tovább tart, míg feláll, mert ilyenkor (ha jól vettem ki a gyári "térképből", Amerikában érzi magát.
Ez amolyan jéghideg indítás...
S ha belenézel az útpontok menüjébe, már akad is benne (talán 5db?) mindenféle Garmin lelőhelyek koo-i.
A nyelvet vissza lehet állítani magyarra.
Onnan meg simán megy minden.
A lényeg, hogy lassan ugyan, de fel kell, hogy ismerje a műholdakat.
Ha ez nem történik meg, akkor nagyobb a gond...[ előzmény: (50932) Old Eye, 2010.08.09 21:45:37] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.09 20:58:47 (50931) |
Örülök, hogy sikerült!
Remélem, lesz alkalmunk rengeteg, hogy összefussunk!
Csak szokás szerint szanaszét állok mindenfelé...
:-)))))))))[ előzmény: (50930) Old Eye, 2010.08.09 20:23:34] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.08.09 18:51:45 (50921) |
Szia Old Eye Barátom!
Sajnálom ezt a veled történt pech sorozatot!
Nekem anno a Vista-m lett allergiás a siófoki rétesre.
Bementünk a versenyközben a bót'ba, s mikor kijöttünk, már beteg volt.
Ráadásul másnap kellett mennem egy lányhoz bemérnem egy korábbi multi leendő pontjait.
Nekem mondjuk volt vételem:
Meglátott 1, 2, 3 majd négy műholdat, de mire poziciót fogott volna, mind eltűnt!
S ezt csinálta megállás nélkül...
A hard reset se segített rajta, de mikor a lányhoz tartottam Érdre, egyszer csak beindult, s azóta nem volt vele hasonló gondom...
Hogy mi volt a baja, s mitől javult meg, fogalmam sincs...[ előzmény: (50919) Old Eye, 2010.08.09 18:30:41] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.28 22:05:31 (50688) |
a faxom bele...
:-)))))
Akkor ezt nem úszom meg.
Akkor már egy trackmaker is felkerülhet. az elég kicsi, nem fogja talán zavarni...[ előzmény: (50687) Mákos, 2010.07.28 21:48:34] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.28 21:14:07 (50684) |
Lenne egy jó kérdésem:
Van-e bármilyen program, ami alkalmas arra, hogy lementsem a GPS (sima Vista)-ről a tracklog-ot,
de nem kell telepíteni a PC-re, laptopra, vagy hasonlóra?
Nálam nem lesz ilyesmi (nincs is), de a memória megtelte után nem szeretném, hogy megszűnjön a rögzítés, vagy törölje a korábbit.
Viszont ismerőst nem szándékozok rávenni, hogy telepítsen a gépére bármilyen programot.
Viszont van egy XD kártyám, amire esetleg átdobhatná.
Ha tudok szerezni egy soros port-USB átalakítót kölcsön.
Ez még kiderül.
Mert nem lesz túl sebes, de akkor a kártyára itthon feltenném a progit, s a laptopon simán háttértárként valahogy ráügyeskedném a track-et.
GPS töröl, újra szabad a memória |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.25 14:07:43 (50627) |
Feltettem 1, 2 képet a furcsaságról.
Nem tudom, ezt mi okozhatta, de tényleg érdekes hiba.
Ma már ráérek, s újra húzom a térképeket a MS alá, úgyis készülök a jövőhétre, a Felső-Tiszára[ előzmény: (50622) Hajo, 2010.07.25 09:17:06] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.25 00:00:10 (50617) |
Mindig úgy töltöttem le, hogy nem voltak rétegek, 1db, s kész.
Mivel kicsi a Vista memóriája (24Mb), mindig kiválasztottam azszükségest, s feltettem.
Most lett volna Mátra, Cserhát, Gödöllői-dombsá, Közép-Tisza vidék.
Mst felekrült valami ilyesmi kombó:
(csak Mátra): utak, utak+szintv., Utak+felületek.
Arra rájöttem, hogy a korábbi tuhu állomány telepítő file-ja át lett helyezve, így amostani a letöltéskor nem írta felül.
Csak azt nem értem, hogy a letöltésre választott 1db file-ból hogy lett 4?
Másfelől viszont hogy lehet az, hogy a az épp megjelenített térkép (nem tudom melyik volt a mostaniak közül így szerepelt:
Domoszló bel területe rózsaszín, s szintvonalas.
A területen kívül viszont se szintvonal, se felület.
Csak út, a szintvonalak méter számozása viszont ott volt!
S mielőtt valami általam elkövetett hibára tippelnétek, ez így , egyszerre látszott így!
Na mindegy, holnap jobban utánanézek[ előzmény: (50611) Yoss, 2010.07.24 10:33:35] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.24 01:15:24 (50610) |
így már mükszik...
Holnap ezt még kicsit átnézem este.
Most, hogy már jó, látom, hogy eddig felület se volt a GPS-en...
Viszont van 6 tuhu állomány a MS. alatt.
Hmmm... érdekes.
Eddig csak egy volt mindig.
Ha megis maradt esetleg a régi tuhu alatta, akkor is kérdés, hogy a többi 5 hogy keletkezett az egy darab helyett?[ előzmény: (50609) Apexsek, 2010.07.24 01:07:10] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.24 01:07:10 (50609) |
na, kicsit jobban utána néztem.
Ilyet se láttam még...
szét darabolta az egyben letöltött dolgot több darabra.
van itt olyan, hogy utak-szintvonalak. na, ebben egy darab ut se látszik a MS-ben...
Most kijelőltem a verseny körüli térképet mindenféle összetételben.
kiváncsi vagyok, mi fog látszódni a GPS-ben...[ előzmény: (50608) Apexsek, 2010.07.24 00:58:12] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.07.24 00:58:12 (50608) |
Most töltöttem le a legújabb Tuhu-t.
Egy érdekes dolgot vettem benne észre, nem tudom, feltűnt-e már másnak is, vagy csak nekem?
A holnapi verseny kapcsán nézegettem a gckszh pontjait.
-lakott területen kívűl eltűntek a szintvonalak! tehát az erdős részeken semmi se látszik a Mapsoure alatt a belőlük!
-a GPS-en viszont megjelennek a vonalak is.
-ellenben a GPS-en nincsenek meg azok a kisebb utak, amik látszanak a MS alatt...
A részletezés mind a GPS, mind a MS esetén a "legtöbb"-re van állítva
Javítok:
Semilyen út nincs a GPS-en!
Pedig az utak+felületek+szintvonalak telepítős verziója van letöltve.
Most éjjel szedtem le...
Hogy fogok így úton navigálni?
na, kereshetek régebbi tuhu-t a gépemen... |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.29 00:42:43 (50078) |
Ezt akkor még megkérdezem.
Régebbi tipus lehet, mert már régóta fekszik a fókban.
Eddig valami baja is volt, de azt a szervízben állítólag 2500 Ft-ért megjavítják (úgy látszik, ez tipus hiba lehet, mert rögtön rávágta az árat).
Ha megtudom, jelentkezem.[ előzmény: (50075) Sucuka, 2010.06.28 21:03:06] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.28 20:55:54 (50073) |
Egy kérdés,de szerintem nem lesz a válasz
:-((((((((
Lehet-e tenni térkép frissítést PNA-ra?
Fogalmam sincs a tipusáról, de biztos nem Garmin.
A főnököm fiáé, s még a teljes M0-ás sincs rajta... |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.15 20:16:27 (49855) |
Akkor Fil adatlapját érdemes átnézned, vagy tölthetsd le a ládákat "groundspeak GPX" formátumban közvetlenül a GPS-be.[ előzmény: (49854) 5N, 2010.06.15 20:08:03] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.15 18:12:57 (49845) |
Ez mindenképp valami beállítási hiba lesz.
A térkép dátum-nál mi van beállítva?
Itt a WGS84 a nyerő.
A pozició formátumnál meg a fok,perc,ezredperc (hdd°mm,mmm)[ előzmény: (49844) Bróthág, 2010.06.15 18:04:00] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.31 22:12:27 (49397) |
értem.
Csak mindig meglep, hogy honnan a csudából van?
Zavarni annyira nem zavar, hiszen csak pár klikk, s már vnincs is ott..
Köszi az infót![ előzmény: (49396) jekaeff, 2010.05.31 21:53:36] |
|
|
|