Összesen: 344 db hozzászólás
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.23 17:11:49 (45283) |
Az utolsó infók kicsit korábban kikerültek a szokottnál. Az ígért kulcsot a szokásos időpontban (8 és 9 között) kapjátok meg, ebből kitalálhatjátok az ajánlott parkoló helyét, ahol a találkozó lesz.
23:30-kor a POI oldalon kapotok további információt a fa helyéről.
@rlevente: Felülről ma nem leszel vizes (remélem :P) |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.23 10:37:33 (45253) |
A találka helyéhez a kulcsot este megkapjátok a POI oldalon. (9-kor szerintem)
A fa koordinátái természetesen csak éjfélkor GCXM09 megjelenésekor lesznek közzétéve.[ előzmény: (45229) magpet, 2009.12.23 06:43:19] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.22 14:30:46 (45214) |
Nem ilyen formátumban jön a segítség :)
Viszont: Angyalkáim olyan cselesen adták ki az információ hármasokat - mint az mostanra kiderült -, hogy az egyik mindig hamis, ráadásul az egy hamis információ biztos mindegyikbe azonos helyen is van (pl.: mindig hamis az első, vagy mindig a középső, vagy mindig az utolsó).[ előzmény: (45199) magpet, 2009.12.22 13:12:06] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.22 12:44:54 (45196) |
Ígértem vasárnapra Nektek némi segítséget, de nem igazán hiányoltátok... Ennyire biztosak vagytok magatokban? |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.21 14:20:53 (45160) |
Nem felejtettem el, és - most beszéltem vele - ő sem feledkezett meg róla. Ma - vagy legkésőbb holnap - lesznek infók. Valószínűleg egy Debrecen belvárosi találkozó lesz, ahonnan közös vonulás a fához.[ előzmény: (45157) Togo, 2009.12.21 13:29:25] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.20 21:27:20 (45144) |
Kedves Csaszi!
Ne aggódj, nem kell külföldre utazni, 23.-án huncut angyalkám átadja a kulcsot, estére tudni fogja mindenki - aki figyeli itt a fejleményeket -, hogy hová is kell menni.
Bevallom személyemről nem készültem információ-morzsákkal, ellenben azt hiszem minden megkeresésre válaszoltam. Avranella már megtudott tőlem valamennyit E-mail-ben, gondolom beírja mindjárt ide a fórumba :)
Tehát: Magamtól nem fogok információt kiadni, de a fórumos kérdésekre - ha nem buktatnak le rögtön, csak picit segítenek - válaszolok.
Üdv.:
Jézuska[ előzmény: (45143) Csaszi, 2009.12.20 21:17:22] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.20 20:13:55 (45139) |
Vannak új infók az oldalon.
Örömmel látom, hogy van aki már elég közel jár a megoldáshoz (van olyan is, aki rossz irányba keresgél). Arra felhívnám a figyelmeteket újból, hogy a Jézuska 5%-os hibahatárral mért _mindent_.[ előzmény: (45137) Mira, 2009.12.20 18:58:35] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.16 21:49:08 (45074) |
Azért nagyságrendileg már be van lőve a dolog, én úgy érzem! Legalábbis csöndben van a 'kemény mag' és ez gyanús. :)
Biztos vagyok benne, hogy 23.-án este már mindenki tudni fogja, hogy hova kell menni ;)
Üdv.:
Jézuska[ előzmény: (45073) magpet, 2009.12.16 21:46:31] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.16 21:40:45 (45072) |
ahogy mondani szokták volt: "viccnek azért durva"
Az infók szorosan nem függnek össze a koordinátákkal.
20részlet van, ABC sorrendben rakom ki őket. Valami alapján sorba lehet majd rakni őket... (ehez kaptok majd kulcsot 23.-án.) Ellenben valamennyit már így is lehet okoskodni belőle (melyik helyiérték hol lehet, betűk hol lehetnek, etc.), ezt egyéni belátás szerint lehet keverni az infókból leszűrt ihletekkel.
20.-án adnék némi extra segítséget, de addig szeretném látni, hogy kb. milyen irányba halad a társaság (jó, hogy írtok a POI-hoz, írjatok a fórumba is!!).[ előzmény: (45071) magpet, 2009.12.16 21:23:33] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.14 14:12:26 (45053) |
@david szorgosan töri a fejét, elküldte azokat az infókat, amik nem voltak egyértelműek neki. Az esélyegyenlőség jegyében megosztom itt is a válaszaim:
Mindhez hozzátenném mellesleg azt is, hogy a válaszomtól függetlenül nem biztos, hogy az az igaz infó aznapra...
- Duna jobb/bal partján: szigeten mindkettő igaz
Így van, szigeten mindkettő igaz. :) - kompkikötőnek két kikötője van mindig, szóval újabb bonyodalom (már csak remélem a sima kikötő nem számít bele)
A közelebbire gondoltam, de talán mindkettő belefér az 5%-ba. - koordinátáknál használhatsz deg/min/sec vagy akár csak deg megadási módot, beleértve a magasság megadását is (ez kell is a 23 naphoz)
A geocaching.hu-n szokásos koordinátaformátumot használom. Egyébként 20nap, nem 23. - ferihegytől autózás: oda-vissza vagy csak oda? vagy elmentél ládázni is közben?
Egy irányba. Ládázni nem mentem közbe, de kitérőt lehet, hogy tettem. Nameg van aki szereti az M0-t, van aki nem... - Reptér? Sportreptér? Modellreptér?
Jézuska NaviGuide-ot használ. - bptől É/K/D/NY vagy akár ÉK vagy DNY. összesen 8 variáció.
Csak 4 variáció van (É,K,D,NY), csak az egyik igaz közülük (persze nem 100%-osan, csak nagyságrendileg a 4 közül). - van láda 1km en belül: multi része? vagy már megszűnt? :)
LÁDA. Lehet hagyományos is, vagy multi nem virtuális része. A jelenleg kereshetők közül. - hozzám vezető főút száma:3 ennyi út találkozik össze?
Nem. 1-es főút ami Győr felé megy, 2-es ami Vác felé, 5-ös, ami Szeged felé, 11-es ami Visegrád felé, etc. A kétszámjegyű főút pl. a 11, ezek közül. Például: "hozzám vezető főút száma:3" => Gödöllő felé indulj el a 3-ason és útközbe leszek. - nagyfeszültségű vezetéknél a 120kV fölötti vezetéket nevezed, vagy már a 10kV-os lakossági szállítást is?
Hát ezt nem tudom megmondani, de lásd 5.pont ;)
Hangsúlyozom mégegyszer, attól, hogy itt válaszoltam ezekre, nem biztos, hogy az éppen igaz is (persze lehet :P).[ előzmény: (45051) scele, 2009.12.14 11:52:48] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.14 11:52:06 (45050) |
Kedves Scele!
Ne csak az infókra hagyotkozzatok (majd fogok segíteni azért azoknak a helyrerakásában is egy picit), próbáljátok megfejteni a koordinátákat is!
Gondolkozzatok! Hogy jön ki a 20koordinátarészlet? Amint látjátok ABC sorrendben teszem ki a részeket, de nem teljesen fedi le az ABC-t. Vajon miért?
Sok sikert :)[ előzmény: (45049) scele, 2009.12.14 11:00:53] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.14 09:47:03 (45048) |
most látom csak, hogy elveszett az éterben a tegnapi segítség lényegi része. Tehát:
A jézuska < 5% hibahattárral számol a távolságok mérésénél és mapsourcet használ hozzá :)[ előzmény: (45045) GeoJézuska, 2009.12.14 00:23:16] |
|
GeoJézuska | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.07 23:16:19 (45012) |
Kedves Csaszi!
Szerintem - és remélem jól gondolom - tévúton jártok. Legalábbis minden jell erre utal. Azért drukkolok nektek :)[ előzmény: (45011) Csaszi, 2009.12.07 22:48:26] |
|
|
|