Összesen: 87 db hozzászólás
Lapozás: előző | 1 | 2 | következő
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.11.23 18:11:31 (74325) |
Teljesen egyetértek. Mindenki a saját igényeinek megfelelő GPS-t használ. Nekem fontos volt az érintőképernyő, a nagyobb felbontás. Ennek az árát, -a drága forintokon túl- most energiába fizetem meg.[ előzmény: (74324) V_Gabor, 2015.11.23 17:57:34] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.11.23 16:46:20 (74322) |
Valóban felesleges ennyire túlbonyolítani, pedig én is valami hasonlóban gondolkodom. Tavaly a Fertő-tó kerülő túrán (24H extrem Burgenland) mínusz négy fokban a négy pár aksiból az utolsó húsz kilométerre nem maradt semmi. A külső akkunak az az előnye, hogy el lehet dugni meleg helyre, -kabát, pulcsi alá- miközben a kütyüt akár erősebb háttérvilágítással is lehet használni.[ előzmény: (74321) V_Gabor, 2015.11.23 13:40:33] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.07 21:15:48 (74138) |
Igazad van, én erre nem gondoltam, igaz, hogy eddig nem is volt rá szükségem. Így megspórolom a konvertálást.
Köszi![ előzmény: (74137) jekaeff, 2015.10.07 20:34:41] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.07 19:45:48 (74136) |
Igen, ez akkor igaz, ha csak megnyitom és újra elmentem a fájlt. De álltalában szerkeszteni is szoktam a tracket, és ebben az esetben a Mapsource GDB formátunban menti el. Viszont ha ezt Gpsbabel-lel átkonvertálom GPX-re akkor bármelyik szerkesztett trackből tudok szintet számolni.[ előzmény: (74135) jekaeff, 2015.10.07 18:40:31] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.07 18:03:54 (74134) |
Na! Sikerült szintet számolni a trackből.
Bár nem ment egyszerűen, mert az SRTM_HUN-nak tényleg nem tetszik a Dakota álltal rögzített fájl. Előbb Gpsbabel-le át kellett konvertálni, de ez sem ment egészen simám, mert egyik-másik fájlt nem volt hajlandó megcsinálni. Egy darabig eltartott mire rájöttem, hogy a fájl nevében szereplő ékezetes betük nem tetszenek neki.
Még egyszer kösz a segítséget!
[ előzmény: (74126) jekaeff, 2015.10.06 13:02:43] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.06 17:54:58 (74133) |
Semmi gondom nincs vele, mert eddig nem használtam.:-)
Úgy gondoltam, ha egy mód van visszaállítani a régi, megszokott állapotot akkor megpróbálom. Természetesen, ha erre nem lesz lehetőség, kénytelen leszek megszokni az újat.
[ előzmény: (74132) Lipták Roland, 2015.10.06 15:27:59] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.06 15:12:01 (74131) |
Köszönöm szépen a segítséget, este ezzel is megpróbálkozom.
A rögzített trackben vannak magasságadatok, a Mapsource rajzol is magasságdiagrammot. Azt gondoltam, ebből egyenesen következik, hogy szintet is tud számolni. :)[ előzmény: (74125) jekaeff, 2015.10.06 12:58:11] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.06 15:03:00 (74130) |
Hát ezt nagyon sajnálom, remélem csak ideiglenes ez az állapot és idővel visszakerülnek az archivált térképek.[ előzmény: (74128) Old Eye, 2015.10.06 13:42:53] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.06 14:58:03 (74129) |
Nagyon szépen köszönöm!
Munkába menet előtt rápillantottam, majd este telepítem.
Még egyszer köszi!
[ előzmény: (74122) Kisdecso, 2015.10.06 12:51:28] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.10.06 12:09:05 (74120) |
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A számítógépen újra kellett telepíteni a Windows-t, ezért minden programot, térképet újra fel kell raknom. Sajnos az Openmaps turista térképet -amelyik még a TUHU-s adatokból készült- nem találom. Tudom, hogy az Openmaps oldalán az archívumban volt, de ott most nincs semmi. Meg tudja valaki mondani, hogy honnét lehet ezt a térképet előszedni?
Még egy kérdés:
Egy rögzített track-ból hogyan lehet megnézni, hogy mennyi a teljes szint? A Mapsource programmal meg lehet csinálni?
A segítséget előre is köszönöm! |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.05.16 23:29:00 (73642) |
Ha van eredeti NaviGuide, vagy TopoGuide cd akkor azon rajt van a Mapsource is. Ezt telepíted, és utána már lehet frissíteni az újabb verzióval.
Ha ilyen cd nincs, akkor a TuHu Garminos oldalán van egy link ahonnan letölthető a 6.13.7 verzió. Ott leírják azt is, hogy miért ezt a verziót javasolják.[ előzmény: (73641) Vándor-ló, 2015.05.16 21:44:46] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.05.16 20:44:37 (73640) |
Azt, hogy a gépeden (PC) lévő programokkal mi történt nem tudom. A Dakota20-ról azért tünt el az előzőleg feltett térkép, mert ha külön-külön rakod fel a térképeket, akkor a kütyün ugyan olyan névvel szerepel mind a kettő, és az utóbbi felülírja az előbbit. Erre van két megoldás:
a: felrakás után átnevezed a kütyün lévő térképet, (***.img) és utánna mehet a következő.
b: együtt rakod fel az összes térképet.
A mapszószban együtt kijelölhető az összes térkép ( vagy térképszelvény) amit fel akarsz tenni a kütyüre. A Mapsource egy kicsit egyszerübb mint a BaseCamp, valamivel kevesebbet is tud, de a Dakota20-hoz bőven elég.[ előzmény: (73639) Vándor-ló, 2015.05.16 18:47:42] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2015.03.28 03:29:28 (73256) |
Pár éve én is használok GPS-t a túrák során, de a papírtérképet mindíg viszem magammal.
A GPS útvonaltervezésre, navigálásra jó, de arra már nem, hogy átfogó képet mutasson a területről vagy az utakról. Élvezem a GPS álltal nyújtott előnyöket, de papírtérképpel is eltalálok bárhová. Egyetértek Mákossal a tantárgyakat illetően, és igyekszem is a gyerekeknek minél több ilyen jellegű készséget megtanítani.
Egy apró történet:
Egy munkatársammal a Bakonyba túráztunk. A frissen vásárolt Oregont nyomkodta egész úton. Mikor megelégeltem a fejlógatós bandukolását, kivettem a kezéből a GPS-t és megkérdeztem tőle: milyen irányba, és hány kilométerre vannak a nagyobb városok? Fél perc hallgatás után az volt a válas, hogy: fogalmam sincs.[ előzmény: (73253) Mákos, 2015.03.27 13:27:47] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.30 19:56:42 (72168) |
+1
A hétvégén kerékpárral mentem a GCTOUR-ra. Az útvonal Kapuvár-Zalakaros-Kapuvár+a GCTOUR.
A táv a Cateye mérése szerint 329 km, a Dakota20 szerint 326 km volt. Akár hogy is számolom, ez kevesebb mint 1%. De ha ennél nagyobb lenne is, akkor mi van! A megtett táv annyi amennyi, lehet, hogy egyik mérés sem fedi pontosan a valóságot.:o) Nem értem, hogy ezen a szinten miért kell ennyit szőrözni a pontosságon![ előzmény: (72164) vecsbal, 2014.09.30 17:48:09] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.29 19:56:56 (72121) |
Én Dakotát használok a bicajon, és tökéletesen megfelel. Sokkal több információt mutat mint egy hagyományos Km óra, és még a térképet sem kell a hátizsákban cipelni.:) Ugyan, a régi CatEye Km órát is fent hagytam a bringán, de csak a biciklibe tekert összkilómétert nézem rajta.
" bicajra órának nagyjából ugyanannyira alkalmatlan mindkettő."
Azért ennek az indokára én is kiváncsi lennék.
Az általad felsorolt igényeknek a Dakota20 tökéletesen megfelel. Az érintőkápernyőt bicajon könnyebb használni mint a nyomógombokat.
Többet tud mint ami az adatlapján szerepel, sokat frissítette a Garmin.:)
Erről itt irtam bővebben: NagyKG/kütyük/70117
[ előzmény: (72115) KittiKíra, 2014.09.29 15:26:26] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.28 13:14:33 (72111) |
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.
Hogyan lehet a MapSouce-ban a GPS által külön fájlban elmentett nyomvonalat egyesíteni?
Azt látom, hogy van nyomvonal-egyesítő eszköz, de nem tudok egyszerre több nyomvonalat megjeleníteni. Mindíg csak az éppen megnyitott nyomvonal látszik, és ha megnyitok még egyet akkor az előző eltünik. Előre is kösz a segítséget! |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.23 12:34:25 (72072) |
Sziasztok!
Csak egy kis infó, hátha valaki még nem tudja: Újra letölthető az Openmaps Hiking túristatérkép. A legutolsó frissítés: 2014.09.18. |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.09 23:13:21 (72033) |
Számomra is egyértelmű, hogy melyiket fogom a továbbiakban használni. Ha valaki túrázni indul, szerintem sokkal fontosabb az adattartalom, mint az hogy milyen a térkép grafikája. És még egy gondolat: Én ugyan Dakotát használok, aminek olyan a képernyő-felbontása amilyen. De egyik túra GPS-nek sincs olyan képernyője, hogy az adat elhanyagolható lenne a látvány javára.[ előzmény: (72032) Access Denied, 2014.09.09 18:49:51] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.08 17:56:25 (72016) |
Sziasztok!
Én letöltöttem az OSM Hiking térképet, és megpróbáltam összehasonlítani az általam is használt Openmaps Hiking térképpel. Azon lehet vitatkozni, hogy a kinézet alapján kinek mi tetszik. Az igaz, hogy az OSM Hiking térképnek szebb, összeszedettebb a grafikája. Viszont elég sok jelzett turistaút hiányzik róla, ami az Openmaps Hiking térképen szerepel (és nem csak Magyarországon). Ezt már nehéz a tetszik-nemtetszik kategóriába sorolni.[ előzmény: (71998) olahtamas, 2014.09.06 06:56:29] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.22 14:52:57 (71879) |
Igen, ezzel pontosan így vagyok én is. Amikor egy multi éppen aktuális pontjához indulok, úgy is megnézem a leírásban, hogy mit is kell keresnem. A leírás elején azonnal látom, hogy ez hányadik pontja a multinak. Én is örülök, hogy megmaradt a régi verzió, és akinek kell, van egy új is.[ előzmény: (71878) gusty, 2014.08.22 08:22:18] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.08.22 07:13:27 (71877) |
Egyrészt azért, mert így látszanak a multi ládák pontjainak sorszáma is. (GCKEQT1, GCKEQT2, GCKEQT3,...stb)
Másrészt azért, mert a sok (5, 6, 7,...stb) pontból álló multik hosszabb nevei nagyon kitakarják a térképet, megnehezítve ezzel az útvonaltervezést.[ előzmény: (71875) perdix, 2014.08.21 23:02:37] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.07.26 00:40:55 (71749) |
Szia! A Dakotában is ki-be lehet kapcsolni az Úton tartás funkciót. Főmenü/Beállítás/Útvonaltervezés/Úton tartás. A használati útmutató 25. oldalán, a bal oszlop utolsó bekezdése mint "Út lezárása" írja le ezt a funkciót. Ez függetlenül attól, hogy melyik profilt használod, ki-be kapcsolható bármelyik profilban. A profilok beállításait tetszőlegesen változtathatod, de amikor egy új profilt hozol létre, akkor mindíg az aktuális profil beállításai lesznek érvényben. (haszn. útm. 22. old. bal oszlop 1 bek.) Itt sajnos nem lehet shortcut-ot csinálni:([ előzmény: (71744) kugyu21, 2014.07.25 10:44:33] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.27 09:21:04 (71587) |
Kipróbáltam, valóban! Két útpont között tervez valamilyen útvonalat (nem a legrövidebb, nem a legoptimálisabb, de útvonal). Szerintem akik ilyen térképet használnak, nincs szükségük útvonaltervezésre: offroad, vadászat, túrázás.[ előzmény: (71578) scele, 2014.06.26 07:48:26] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.25 22:40:33 (71575) |
Nem kötekedés, csak a pontosság kedvéért: a leírás szerint a TopoGuide nem útvonalntervezős térkép.[ előzmény: (71571) diego, 2014.06.25 16:28:44] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.05 18:36:45 (70117) |
Szerintem a Dakota20 az egyik legjobb ár-érték arányú túraGPS. A frisítésekkel jól utolérte a nagyobb testvéreit. A frissítések során belekerült:
-képnézegető
-ANT senzor (szívritmus monitor, kerékpárhajtás érz., Tempe senzor)
-Adventures
-VIRB távirányító
Sőt, a legújabb frissítés során -version 5.80- az általam leírt hibát is kijavították. :)
lásd:NKGábor/ kütyük/66262
[ előzmény: (70102) ini, 2013.12.05 11:46:29] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.05 18:05:30 (70113) |
Igen, így van, a Tempe percenként küldi az álltala mért hőmérséklet-változást. Ha kisebb lenne az intervalum, akkor szerintem az elem nem bírná 1,5-2 évig[ előzmény: (70101) Bryan, 2013.12.05 11:45:32] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.05 10:21:44 (70099) |
Szia!
Kiváncsiságból kipróbáltam, hogy a Tempe mennyi idő alatt áll át szobahőmérsékletről (nálunk 22°C) az udvari hőfokra (-4°C). Mivel a Tempe hőérzékelő szenzora (hőelem) egy külső házba van beépítve, ezért nem érintkezik közvetlenül a külső levegővel. Kellett neki 9 perc mire felvette a kinti hőfokot. A Tempe és a Dakota20 között egy perc az adatfrissíttési idő, így jól lehet követni, hogy átlagosan 3-4 fokot hűl percenként az érzékelő.[ előzmény: (70086) Kakukkos és..., 2013.12.03 21:17:10] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.13 08:10:43 (69690) |
Köszönöm az infót, én azt hittem, hogy a frissítésbe csúszott valami hiba. Csak felhasználói szinten értek a pc-hez és a programokhoz, ezért ha az NG nem foglalkozik vele, engem sem zavar.
Még egyszer köszönöm![ előzmény: (69689) majormezei, 2013.10.13 07:51:48] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.12 22:04:52 (69688) |
Értem én, hogy autós térkép, de a Dakota 20-on pl. az erdős területek zöldel vannak kiszínezve. Akkor a pc-n miért nem így jelenik meg ugyanaz a terület.[ előzmény: (69686) diego, 2013.10.12 18:22:12] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.11 21:01:45 (69684) |
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Letöltöttem a Navi Guide Magyarország 6.6-os frissítést, és a PC-n -(MapSource, BaseCamp)- nem jelennek meg az erdős, füves, mocsaras területek, csak vizszintes vonalak vannak a helyén. Viszont a gps-en rendesen működik a térkép. Mi lehet a hiba, vagy mit nem csinálok jól. Előre is köszi! |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.09 16:22:31 (66277) |
Azért nem tartom valószínűnek hogy a GPX méretével lenne gond, mert eddig úgy is jó volt, hogy az összes dunántúli ládákat (9 megye,- beleértve a somogyit is-, ~14Mb) egyben rátöltöttem. Nem a file mérete van korlátozva hanem a ládák száma. Ha sok a rátöltendő ládák száma, azt úgyis jelzi a kütyü.[ előzmény: (66276) Nargoth, 2013.01.09 09:34:40] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.08 21:51:42 (66271) |
Köszönöm a segítséget!
Már kezdtem feladni a harcot, ugyanis rátöltöttem az 5.40-es verziót és azzal sem működöt. Utolsó lehetőségként rátöltöttem az 5.20-as verziót, és ezzel újra a régi módon működik a vas. :-) Én azért gondolok szoftverhibára, mert ugyanezzel a ládalistával eddig működött, és a lekérdezést is elég sokféleképpen szűkítettem a hibakeresés során. Még egyszer nagyon kösz!![ előzmény: (66263) halaszkiraly, 2013.01.08 18:00:33] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.08 20:23:05 (66269) |
Én szívesen használom, mert egyszere több információt látni ládázás közben, és eddig gond nélkül működött. Sajnos kezdem elveszteni a reményt, hogy valaha is jó lesz, ugyanis rátöltöttem egy korábbi verziót Halászkirály útmutatása alapján, és ugyanaz a hiba. Kezdek kifogyni az ötletekből.[ előzmény: (66268) Nargoth, 2013.01.08 19:14:53] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.08 17:50:48 (66262) |
Szia! A Dakotán jelenleg a " SoftWare Version 5.50" van feltöltve. Próbáltam nagyobb ( 9.6 Mb ) és kisebb (egy megye) file mérettel is. Mindegyik ládánál jelentkezik a hiba. Viszont pontosítanám a hibajelenséget: Ha a fő menüben lévő "Geocache pontok" gombbal keresem a ládaleírást, akkor rendesen működik. De ha a "Fedélzeti számítógép" menüben próbálok ládaleirást keresni akkor lefagy a kütyü. ( Fő menü - Fedélzeti számítógép - GeocachingAktiv nevű műszerfal - itt ládaikonra kattintva)[ előzmény: (66261) halaszkiraly, 2013.01.08 16:37:14] |
|
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.08 15:42:59 (66259) |
Sziasztok!
Pár hete frissítettem a Dakota20 belső szoftverét, és kiderült, hogy hibásan működik. Az a gond, hogy ha a ládalistából kiválasztott geoláda leírását szeretném megnézni, akkor a kütyü lefagy. Ilyenkor semmi nem segít, csak az elemek kivétele után indul újra. Kérdésem: Vissza lehet-e tenni a korábbi Firmware-t, és ha lehet akkor hogyan. Segítséget előre is köszönöm! |
|
|
|