Összesen: 58 db hozzászólás
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2023.08.17 14:38:33 (4997) |
A GCMALI-nál szerettem volna Biztonsági mentést készíteni, az alábbi hibaüzenetet kaptam:
Query: delete from geocaches_backup where cache_id=2603 order by datum asc limit -1
Error message: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near '-1' at line 1
File: /caches.geo[ előzmény: (4886) FTom, 2023.05.26 09:25:53] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2023.05.24 09:02:04 (4874) |
A "visszalépést" úgy értem, hogy a Nézet tabról (amit frissítek) visszalépek a Szerkesztés tabra (amin szerkeztek). Nem a Back gombbal (visszafelé nyíl balra fönt) Nem tudom jól értem-e a visszalépéses űrlapküldés kifejezést.
visszalépéses hibaüzenet valamiért időnként előjön
Akkor nekem eddig szerencsém volt mert ha láttam is ezt a hibaüzenetet annak mindig megvolt az oka amit tudtam orvosolni.[ előzmény: (4871) gusty, 2023.05.24 08:14:26] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2023.05.23 05:55:35 (4864) |
Köszönjük a munkát!
Végeztem egy tesztet:
Teszek pár sort a Rövid leírás és a Tipp mezőkbe is. Mentem, majd leellenőrizem az eredményt. Rendben van. Visszalépek és szeretném módosítani valamelyik mező tartalmát. Ettől kezdve nem tudom menteni, HIBA: Nem töltötted ki valamelyik kötelező mezőt! hibaüzenetet kapok. Ha kilépek a szerkesztésből (a lap bezárásával) és újra nyomok az Adatok és fényképek szerkesztése gombra akkor ugyanazt a módosítást el tudom végezni. Olyan mintha csak egyetlen módosítást engedélyezne egy szerkesztésbe való belépés után. Ugyanez érvényes a Rövid leírás, a Tipp és a Részletes leírás mezőre is. Két böngészővel is ugyanez a helyzet.
Annyi még ehhez, hogy úgy szoktam csinálni, hogy egyik tabon meg van nyitva a ládaoldal szerkesztés módban, egy másikon ugyanaz az oldal nézet módban. Elvégzek egy módosítást a szerkesztőben > mentek, majd átlépek a nézet módba és frissítek, hogy leellenőrizzem a módosítást. Tehát alapból nem ugyanazt a Tab-ot használom egyszer szerkesztésre egyszer ellenőrzésre.
Win10 Pro
Chrome Version 113.0.5672.127 (Official Build) (64-bit)
Firefox 113.0.1 (64 bites)
[ előzmény: (4863) gusty, 2023.05.23 01:49:31] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2023.02.22 07:15:51 (4783) |
Az valami háttérben végzett munkának az eredménye, hogy két napja félóránként kidobál az oldal és mindig újra be kell jelentkeznem, vagy nálam van a hiba? Most váltottam jelszót, előtte nem tapasztaltam ezt a jelenséget. |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.09.13 06:13:59 (4249) |
Valóban lehet benne valami, csak lehet hogy nem csak egy megtalálás kell utána. Páratlanpáros-nak már előkerült a listájában a szentesi láda mint P1 Petrukkio-nak még nem. Neki csak két megtalálása van a P1-es után, páratlanpáros-nak hat.[ előzmény: (4248) V_Gabor, 2021.09.12 18:38:14] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.09.12 10:37:14 (4247) |
Értem, mindenesetre köszönöm!
Talán az első letelt 24 óra után helyreáll a statisztika.
Jó esély van rá, hogy nem mert a szolnoki Rotary-s rejtésemnél is ugyanez a helyzet és ott már több mint egy hónap telt el.
[ előzmény: (4246) Fazék, 2021.09.12 09:42:50] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.09.12 09:02:14 (4243) |
Két saját telepítésű ládám az első megtalálók statisztikájában nem jelenik meg P1-ként. Tudom, a P1 sokaknál fontos kérdés azért kérdem, hogy nekem kell beállítanom valamit a ládaoldalon vagy ez tőlem függetlenül töténik (vagy nem történik)? |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.08.01 11:55:21 (4205) |
Egy ideje a nem megtalált ládák moderációját is látom. Nem úgy volt ez korábban, hogy csak a megtalált ládáknál lehet megnézni a modik hozzászólásait? |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.02.27 07:50:06 (3993) |
Na a probléma felét sikerült megértenem, ideteszem a megoldást hátha másnak is hasznos lesz az infó.
Letöltéskor az android mivel a célmappában már van egy azonos nevű fájl (Downloads\geoláda.gpx) nem írja fölül a meglévőt hanem a fájlnévhez (illetve nem is a fájlnévhez hanem a KITERJESZTÉSHEZ) hozzáad egy számot egy zárójelben hogy megkülönböztesse a már mappában lévő azonos nevű fájltól. Így aztán a .gpx(10) kiterjesztést persze hogy nem ismeri fel semmilyen alkalmazás.
Mostmár csak azt nem értem, hogy akkor a .gpx(9)-et meg miért ismerte fel merthogy először a .gpx(10)-nél jött elő a hiba. Lehet hogy a hét karakteből álló kiterjesztést nem tudta feldolgozni a hatosat meg igen?
Ez van. :-)[ előzmény: (3992) Marton Zoli, 2021.02.25 08:22:28] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.02.25 08:22:28 (3992) |
Korábban nekem sem volt ilyen gondom (talán egyszer jó régen) de most nálam és egy ismerősömnél is ugyanez a helyzet. Nagyjából nála is az a konfig mint nálam csak más a telefon.[ előzmény: (3991) V_Gabor, 2021.02.25 07:55:59] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2021.02.25 07:21:36 (3990) |
Annak mi lehet az oka, hogy egy ideje, ha a telefonomon a Geomap-pal töltök le ládákat (értelemszerűen többet egyszerre) akkor nem talál az android társított alkalmazást a gpx-hez. Valójában az történik, hogy lejön a fájl és amikor a megnyitás-ra nyomok akkor az "Egy alkalmazás sem tudja végrehajtani ezt a műveletet" hibaüzenetet kapom.
Annál is inkább érdekes a dolog mert ha egyenként töltöm le a ládákat (a ládaoldalról a "Koordináták letöltése alapértelmezett profillal" linken keresztül) akkor simán megnyitja a Locus. Ha számítógépen letöltök egy fájlt Geomap-pal és átmásolom a telefonra akkor is meg tudja nyitni a telefon. Ha Google drive-ra mentem és onnan nyitom meg akkor is működik csak ha közvetlenül telefonra mentem és onnan akarom megnyitni akkor nem.
telefon:Samsung Galaxy A40 (egy Huawei tipus esetében is ugyanez a helyzet)
android verzió: 10
böngésző:Chrome 88.0.4324.181
Locus Pro 3.49.1 |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.28 11:10:40 (3879) |
Egyszer korábban már említettem ezt a problémámat de akkor valamiért elsikkadt a dolog én meg nem forszíroztam. Most, hogy bekészítettem az új kupaszezonra a dolgaimat meg volt ez a másik .xml .gpx dolog megint eszembe jutott. Sokszor az a gondom (és szerintem nem én vagyok vele így egyedül) hogy nem tudom, hogy egy-egy kérés mögött mennyi emberi- hardveres- adatforgalmi- erőforrásigény van. Ezért aztán ha csak nincsen különös okom rá nem szoktam követelőzni. ;-) Köszi még egyszer. [ előzmény: (3878) gusty, 2020.12.28 10:59:25] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.28 10:17:44 (3877) |
A betlehemi csillag áldása, az összes angyalok és szentek szeretete kisérjen utadon a világ végezetéig. :-)))) Hogy én ezzel évek óta mennyit szívtam - főleg egy városi környezetben ahol egymás hegyén hátán voltak a multik. Köszönöm szépen.[ előzmény: (3876) gusty, 2020.12.28 09:31:03] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.28 09:22:18 (3875) |
Még egy kérdés a Geomap-pal kapcsolatban. Letöltök egy multit a ládaoldalról a "Letöltés alapértelmezett profillal" linkkel. Letöltöm ugyanezt a multit a Geomap alól. (Fontos, hogy multiról van szó) Megnyitom mindkettőt Locus-sal. Rányomok a multi egy random pontjára (nem az elsőre), ilyenkor megjelenik a láda adatlapja.
Az első módszerrel letöltött láda adatlapján a közbülső multipontoknál is megjelenik a láda linkje amire rányomva megnyílik a ládaoldal, a Geomapos változatnál pedig nem. Ez azért probléma nekem, mert keresés közben sokszor van, hogy megnyitom a ládaoldalt a gc.hu-n de ahhoz a Geomapos letöltésnél először meg kell keresni a multi első pontját A Locus felületén mert csak annál az egynél van link a ládaoldalra, az egyenként letöltött ládáknál viszont mindegyik pontnál.
A kérdés az, hogy le lehet-e tölteni valahogyan a Geomap alól is a ládákat úgy, hogy ugyanaz az információ jöjjön le mintha az alapértelmezett profillal tölteném le? |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.28 08:57:22 (3873) |
Ja hogy ez a két fájltipus ennyire közeli rokon, hogy ezt büntetlenül meg lehet tenni. :-) Akkor viszont azt nem értem, hogy a BC miért nem ismeri alapból mindkettőt? Na mindegy...
Köszönöm a választ.[ előzmény: (3872) Fazék, 2020.12.28 08:37:49] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.28 08:03:53 (3871) |
Ma reggel letöltöttem néhány ládát - teljes országrészeket - a Geomap segítségével. Azt láttam, hogy nem .gpx-ben jött le a fájl hanem .xml-ben. Ez azért gond mert ezt a formátumot nem kezeli a Bacecamp. (Legalábbis az a telepítés ami nekem van) Oké, hogy át tudom konvertálni, de korábban eleve .gpx-ben jött le a fájl a Geomap-ból.
Az a kérdésem, hogy én csinálok valamit rosszul - esetleg elállítottam valamit, vagy ellenkezőleg: elfelejtettem beállítani - vagy ezután ez már így lesz? |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.09.01 15:46:14 (3571) |
Nekem is tetszett.
Nekem is. Bár mindkettőnek megvolt (van) a létjogosultsága.
de átnézetiben nagyon sűrű.
Gondolom, ha nem lennének akkorák a markerek, hogy három-négy belőlük még magasabb zoom szinten is kitakar egy fél megyét akkor a gusty féle is barátságosabban tudna kinézni a profiloldalon. Plusz az alapértelmezett zoom szinten (ahogy az oldalamon megjelenik) a térkép háromnegyed része irreleváns területet mutat (kb Nápolytól az Északi tengerig benne van minden). Persze lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.
nyilván a geomappos pedig a belenagyíthatóság miatt jó
Oké csak azt nem a profiloldalamon fogom nagyítgatni, hanem arra ott van az ezerféle módon paraméterezhető nagy Geomap térkép ami viszont remek arra a célra, hogy le-fel zoomolva keresgéljek a ládák között. Erre a célra viszont a sylverrat féle térkép nem jó az apró markereivel.
Egyik sem jó a másik helyett. Szerintem. De ez csak egyetlen ízlés, egyetlen vélemény.
[ előzmény: (3570) Pongi, 2020.09.01 14:51:46] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.08.20 21:07:40 (3533) |
Teljesen laikusként kérdem. Nem lehetne - természetesen a szerzői jogok maximális tiszteletben tartásával - átemelni ezt a ficsört a gc.hu-ra és ott intézkedni a megfelelő tanusítvány megvásárlásáról?
Biztosan sokan szeretik ilyen vizuális formában látni a maguk - és kessertársaik - találatait. Bevallom én a táblázatos formában felvitt ilyen-olyan összesítéseket minden esetben elolvasás nélkül továbbgörgetem de ez a grafikus változat ez tetszik. [ előzmény: (3528) Fazék, 2020.08.19 21:08:43] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.29 23:31:28 (3509) |
Az tartalmazhat érzékeny adatokat! Pl. rejtett pontok.
Meg hogy melyik a kedvenc kocsmád. :-) :-) OK elengedtem. :-)[ előzmény: (3508) gusty, 2020.07.29 23:28:30] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.29 22:39:59 (3507) |
Így már értem. Azért tettem fel az eredeti kérdésemet mert Fazék jelezte, hogy egy új fejlesztésnek köszönhetően mostantól fel lehet tölteni a megtalálásokhoz a tracket. Ezért kérdeztem, hogy van-e terv arra, hogy a gckupában is meg lehessen osztani tracket. [ előzmény: (3506) gusty, 2020.07.29 22:31:08] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.29 22:20:03 (3502) |
Arra gondoltam, hogy ha feltöltök egy tracket akkor látszik ,hogy milyen ládákat találtam meg de az ahhoz tartozó gpx-et egy mezei user (legalábbis a gckupa felületén) nem tudja letölteni. Én szivesen megosztanám a gpx-eket amiket én rögzítek de erre most (tudomásom szerint) nincsen lehetőség.[ előzmény: (3500) Old Eye, 2020.07.29 21:03:36] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.29 19:46:45 (3499) |
Hogy én már hányszor gondoltam arra, hogy milyen jó lenne ha a GCKupába feltöltött trackek mellé fel lehetne tölteni a bejárt útvonalat. Ez a fejlesztés nagyon messze van? Van egyáltalán tervben?[ előzmény: (3497) Fazék, 2020.07.29 15:29:15] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.07.20 13:49:09 (3476) |
Nálam véletlenszerűen hol csak az évszám, hol csak a bal függőleges hol mindkettő. Az össz találat tengelye emlékeim szerint mindig jó. Szerintem korábban is én említettem ezt a jelenséget csak akkor egy másik témával együtt és ez valahogy elsikkadt. [ előzmény: (3474) Pongi, 2020.07.20 10:50:18] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2020.06.30 04:45:04 (3446) |
A Locus-ban a Főmenü>>Keresés>>Mozgatás>>Koordináták elérési úton van ilyen funkció. Több beviteli formátumot iski tudsz választani,. Beírod a kívánt koo-t és kész. Csinál neked egy ikont arra a pontra amit utána bármikor elő tudsz hívni. Én a matekozós multik végládáinak koordinátáit szoktam így megadni aztán annak alapján keresem. Úgy tudom, hogy az ingyenes változat is tudja.[ előzmény: (3438) YokaTimmy, 2020.06.28 20:03:29] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.07 14:01:32 (2826) |
Az Erdészek emlékére záróláda oldalán van egy link "Geomap térképen az erdész sorozat ládái" Ez jó így kapásból látni hol vannak a ládák és ezekből mennyi van már megtalálva.
A gondom az, hogy az így megnyíló geomap térképen nem tudom bekapcsolni a Beállítások gombjait így nem tudom kikapcsolni az Egyéb pontok-at (W) így ezek kitakarják a valódi pontokat.
Nálam van valami gond vagy itt nincs lehetőség a Geomapnál megszokott beállítások használatára? |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.04 20:38:55 (2742) |
Közben elég fura módon de megoldódott a probléma. A sokadik próbálkozásnál megjelent az a menü az alapértelmezetten nyíló alkalmazásban ahol ki lehet választani a Locust. [ előzmény: (2741) bear2107, 2019.10.04 18:04:55] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.28 19:31:39 (2728) |
Ez inkább Androidos probléma, de sajnos a Geomap-et nem tudom rendesen használni miatta.
Telefonon megnyitom a Geomap-et beállítom a területet és letöltöm a képernyőn lévő ládákat. Miután letöltődött a fájl a Megnyitásra kattintok és itt kezdődnek a bajok. Ilyen formában nyílik meg a .gpx kiterjesztésű fájl. Gondolom az a probléma, hogy nem a Locus van társítva a .gpx fájlok megnyitásához. Korábbi telefonomon legalább volt egy opció az alapértelmezetten nyíló alkalmazáson belül Megnyitás ezzel ahol ki lehetett választani a Locust és szépen meg is nyitotta a fájlt. Most sajnos semmi ilyesmi lehetőség nincs.
Az lenne a kérdés, hogy hogyan szokás androidon beállítani a társítást? Illetve az még hogy hogyan tudom megnézni, hogy mi a neve az alkalmazásnak amihez a .gpx társítva van?
Az Android verziószáma: 9 |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.08.29 08:13:12 (2583) |
Menj a https://geocaching.hu/poi.geo?id=196730 oldalra, és ott kattints a 6 ládailinkre. Nekem 1:38mp volt mire mind a 6 ládaoldalt betöltötte. :-(
Ez nagyon tanulságos teszt volt. Bejelentkezve ~30mp kijelenkezve egy picit kevesebb. Azt az érzést amit eFeS leírt én is ismerem bár nekem 3-4 percig sosem tartott de több ládaoldalt egyszerre nekem is érezhetően lassan tölt be. [ előzmény: (2580) R.Guszty, 2019.08.28 19:01:38] |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.04.15 07:46:02 (2414) |
Egy telefon hiba miatt átmenetileg a korábban használt Samsung J5-ről vissza kellett térnem egy korábban hsznált telefonomhoz. (LG-H340n - ezt lehet LG Leon-ként is ismerni)
Az a problémám vele, hogy nem tudom vele használni a Geomap-et. Megnyitom a Chrome-t > belépek a honlapra > megnyitom a Geomap-et. Innentől megáll az élet, egyetlen láda sem töltődik be (erre mondjuk még magamtól is tudnék adni magyarázatot) és nem reagál a Geomap semmilyen vezérlő gombjára.
Mit nézzek meg, milyen beállítást módosítsak?
Android 6.0
Chrome 73.0.3683.90 |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.09 10:46:46 (2213) |
Az csak nálam gond, hogy a Geomap kapcsolóinak az állását nem őrzi meg az oldal? Be vagyok jelentkezve beállítom, hogy mit és hogyan szeretnék látni - minden oké - majd elhagyom az oldalt és legközelebb újra be kell állítgatnom. Úgy emlékszem a "régi" Geomap-nál egyszer beállítottam és nem kellett vesződni ezzel minden belépés után.
|
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.22 19:50:12 (1592) |
Ma beleszaladtam egy képfeltöltés problémába. Van egy képem (két fa van rajta álló tájolással). Feltöltöm a loghoz (EXIF alapján opcióval) > jobbra 90 fokkal elforgatva jelenik meg a ládaoldalon. Kitörlöm és feltöltöm balra forgatás opcióval. Ekkor az eredetihez (állóhoz) képest balra van elforgatva 90 fokkal.
Nem tudom van-e köze a hibához hogy a telefonról letöltés után belemódosítottam a képbe Paint-tel. |
|
Marton Zoli | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.18 16:51:57 (1586) |
Csak ilyenkor nem a felső keresőmezőbe kell tenni a nevet. Sőt ahogy látom bármelyik listában való kereséskor célszerű hanyagolni a felső keresőmezőt.
Köszönöm a segítséget.[ előzmény: (1585) Old Eye, 2018.05.18 16:47:21] |
|
|
|