Összesen: 26 db hozzászólás
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2024.04.01 15:30:58 (5132) |
Szia Juju! Köszönöm a gyors-segélyt, így már be tudtam illeszteni a helyére.
Remélem, holnaptól már kissé visszazökken mindenki, és véglegesen megoldódik a probléma, így most Te lettél a nyíregyházi Geo-nyuszi :-D[ előzmény: (5130) Juju, 2024.04.01 09:11:25] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2024.04.01 07:57:43 (5129) |
Tomi, most már multi a Geo Nyúl, mégsem látszik az app-ban. Mit lehetne még tenni?
Most olvastam a logok között, hogy valaki véletlenül tudta meg, hogy van egy ilyen rejtés. [ előzmény: (5122) petrot81, 2024.03.31 09:14:43] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.15 13:51:23 (3161) |
A következő a problémám: ki akartam nyomtatni a GCPLM1 ládaleírását, de az egészet teledobálja különböző térképszelvényekkel. Emiatt nem olvasható maga a leírás sem...
Most nem gáz, mert csak ezt az egyet terveztem be, de márciusban egy hetes útra indulunk, és én még mindig - tudom sok kesser-kolléga elavultnak gondolja - a kinyomtatott leírással szeretek ládázni.
Remélem, addigra lesz valami megoldás.
Köszi! |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.13 14:30:44 (3159) |
Sziasztok!
Nekem a GeoMap térképpel kapcsolatban - mivel leginkább laptopon sokat használom - az lenne a kérdésem, lehetne-e egy település-keresőt beleépíteni, mint a Geoládák app-ban van? |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2019.04.06 08:12:59 (2388) |
Én még mindig kinyomtatom a ládaleírásokat indulás előtt.
Az a kér(d)ésem, meg lehetne-e oldani, hogy a keresés szempontjából az összes nem releváns információt nyomtatáskor ugyanúgy el lehetne rejteni, mint a térkép, a leírás, és a moderáció esetében van?
Hogy mire gondolok még? Például:
Bagolyvár-kilátó (GCBKio)
Fölösleges helyet vesz el a "Visitors" gyűjtő, mert amikor keresem a rejteket, nem érdekel, hogy mely országokból, hányan találták már meg. Nem beszélve a fölösleges festékpazarlásról.
Másik példa: Malomvölgyi-tavak (GCMALT)
Kereséskor nem érdekel, hogy mikor volt karbantartva, vagy cserélve, sem a ládatörténet, és (elnézést Fairy) a relikviák sem.
Persze ezek is fontosak tervezéskor, de kereséskor már csak a rejtek-, a megközelítés- és a látnivalók leírására lenne szükségem.
Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadok. |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.05 18:27:27 (2122) |
Az nem olyan biztos.
Én pl. jobban szeretem, ha először a környezetemet látom, mert hamarabb feltűnik, ha új láda jelenik meg a közelben. Közben ránézek az egyetlen ládikómra is.
Azután már célirányosan nézelődöm azon a környéken ahova utazni tervezünk, és a hozzá vezető út közelében levadászható ládákat is végigböngészem. Ehhez is két térkép kell, mert a Google térképén tudok útvonalat tervezni.
(No és ez megint olyan "főváros" központú. Ennyi erővel mutathatná Pécs környékét is elsőre...)[ előzmény: (2117) Old Eye, 2019.01.04 12:17:10] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.04 11:31:18 (2113) |
Ehhez én is csatlakozom, azzal indít a GeoMap, hogy kiírja: "A helymeghatározás nincs engedélyezve".
Mivel Budapesttől "kissé" messze lakom, addig egyszerűbb volt a világ, míg a lakóhelyem környezetét mutatta elsőre.[ előzmény: (2076) szaszkievics, 2018.12.28 23:40:01] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.28 10:07:50 (1837) |
Köszönöm szépen!
Sajnos, a link már igen régi. Most egy informatikus ismerősöm birkózik a problémával, mert az én kütyümön az IGO PRIMO 9-es verzió sajnos nem tudja kezelni.
Odáig jutottunk, hogy benne vannak a kml file-ok, de a POI-k között nem hozza fel választható opcióként.
Ott a gond, hogy én nem értek ezekhez a dolgokhoz, Ő meg nem kesser.
Lehet, hogy a letöltésnél, vagy be- és kimeneti beállításoknál rontottuk el?
[ előzmény: (1825) BiharyG, 2018.09.20 11:04:56] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.24 09:48:03 (1836) |
Ez nagyon jónak tűnik! Kipróbáltam.
Mondjuk, most akkor dolgozhatok rajta :-D
Gyakorlatilag kell szinte egész Dunántúl, plusz Bács-Kiskunból csak az a 3, amelyik az 52-es út mellett van (GCSZAP, GCVaHO, GCBARI). Lesz mit gyomlálnom :-D[ előzmény: (1835) Mr Zerge, 2018.09.23 22:33:38] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.23 14:04:57 (1834) |
Ismét van egy kérdésem, ismét a nyomtatással kapcsolatban...
Ahogyan a térképet, illetve a ládaleírást el lehet rejteni, úgy a ládatörténetet/ládakarbantartást (más-más a megnevezése, de ugyanarra gondolok) nem lehetne?
Én még ilyen ósdi módszerrel járok, hogy kinyomtatom a leírást, viszont a keresésnél a ládatörténetre nem sok szükségem lenne, csak fölöslegesen használja a tonert és a papírt.
|
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.20 09:52:27 (1824) |
Sziasztok!
A kütyük-fórumon feltettem a kérdésemet, de ott nem jött még válasz. Az idő viszont halad, hátha valaki tud nekem segíteni. Nemrég vettünk egy WayteQ x985BT autós gps-t.
Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám feltölteni rá a geoládák pontjait?
Októberben elég nagy kört szeretnénk menni, és nem könnyű egyenként bepötyögni az összes letérő- és parkoló koordinátákat.
Köszi! |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.06 09:53:59 (1781) |
Köszi, ez tényleg "faék" verzió :-)
Nem akarok akadékoskodónak tűnni, de a print screen csak a képernyőn látható részt nyomtatja ki - legalábbis én nem tudom máshogy. Az meg messze van a ládaoldaltól.
Vagy úgy gondolod, hogy rakjam össze ilyen részekből?
Nem értek hozzá, ezért csak halkan kérdezem: nem lehet, hogy a geo-szoftverrel lehet valami bibi?
Mivel Old Eye reprodukálta ugyanezt a problémát?[ előzmény: (1778) anettx, 2018.09.05 17:23:23] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.05 16:26:12 (1776) |
Kedves petrot81, ez nekem úgy hangzik, mintha kínaiul mondtad volna. De sajnos az én problémám nem oldódott meg.
Van valakinek - valami faék-egyszerű - javaslata?
Köszi![ előzmény: (1774) petrot81, 2018.09.05 08:53:09] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.04 15:53:32 (1773) |
Húú, köszi, de ez nagyon meghaladja az én kapacitásomat. Keresnem kellene valami megbízható szakembert, de sajna az utóbbi időben eléggé befaragtam pár okos fiúval, most félek bárkit odaengedni :-)[ előzmény: (1770) patroll, 2018.09.04 15:17:50] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.04 15:51:09 (1772) |
Sajna, nekem még Win 7-em van. De pontosan ugyanez a helyzet nálam, mint ahogy írod.
Színtúgy lefagy visszatéréskor a térképablak is.
Van valami ötlet a megoldásra?
Én sokszor viszem magammal a kinyomtatott leírást, mert egyszerűbb nekem, ha csak a gps-irányra kell figyelnem, és kézben van a tudnivaló.
Nemsoká hosszú "ámok-ládázásra" indulunk, és eléggé bosszantó ez a térkép-probléma.
Ehhez:
"Nekem nem kínálja fel a nyomtató ficsör a PDF-be mentést "
A "Cél" felirat mellett van egy módosítási lehetőség, ott tudom átállítani, hogy a nyomtatót választom, vagy a PDF-verziót.
[ előzmény: (1771) Old Eye, 2018.09.04 15:18:19] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.04 14:09:44 (1769) |
Sziasztok.
Ha ki szeretném nyomtatni (vagy PDF-ként elmenteni) a ládaleírást, a térkép csak egy része jelenik meg, a többi fehéren marad. Google Chrome van a gépemen.
Van ötletetek, hogyan szüntessem meg? |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.14 12:49:51 (891) |
Win 7 van a gépemen (azelőtt a Win 10-ben is így működött), Chrome az alapbeállítás. A ládaoldal tetején van egy nyomtatás-gomb, ami lenyílik, és választhatok, hogy logokkal, vagy logok nélkül szeretnék nyomtatni.
Ezután megnyílik a nyomtatási ablak, ott tudom kiválasztani, hogy egyből a nyomtatóra, vagy PDF-re szeretném küldeni.
Általában PDF-ben mentem el, csak később, indulás előtt pár nappal nyomtatok, miután meggyőződtem róla, hogy semmi nem változott a tervezés és az indulás közötti időszakban a láda környékén.
Most megnéztem firefox-ban, ott nem is látom a térkép-ablakot.
[ előzmény: (883) Fazék, 2017.08.13 15:23:43] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.14 12:40:35 (890) |
Most megnéztem Firefox-on, ott meg nem látszik a térkép-ablak, és nincs ott a "Térkép mutatása / elrejtése" gomb sem...[ előzmény: (889) Szilágyiék, 2017.08.14 11:42:58] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.14 11:42:58 (889) |
Köszi, hogy foglalkoztok a témával.
Most készítettem egy próba-verziót, az egyik ládaleírásnak csak az első oldalát mentettem el.
A nyomtatási képnél bekapcsoltam a háttérgrafika lehetőségét is, de sajna az eredmény ugyanaz... Nem látszanak a ládapontok.[ előzmény: (885) Old Eye, 2017.08.13 19:32:10] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2017.08.13 10:45:27 (882) |
Bocsi, nem tudom pontosan, hol a legjobb fórum a kérdésem feltevéséhez, ezért a T.Mod mellett ide is felteszem:
"Lehet butaságot kérdezek, előre is elnézést kérek.
Szóval az a kérdésem, ha PDF-ben mentem le a ládaoldalt, ahol látszik a tu.hu térkép is, akkor a lementett PDF-en miért nem látszanak a geo-pontok? Valamit be kellene állítanom?
Ha valahol más is feltette már ezt a kérdést - és válasz is van - kérlek, nyomjatok egy linket,"
Most tervezek egy utat, ehhez jól jönne a segítségetek.
Köszi! |
|
|
|