Összesen: 30 db hozzászólás
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.26 16:28:11 (4391) |
A fürdő a domb túloldalán van, a forrás mellett egy hűtőtavat alakítottak ki, az látszik a műholdképen is.[ előzmény: (4390) FDorka, 2011.12.26 16:13:32] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.27 23:25:08 (4049) |
Helyesbítek, most az jutott eszembe, hogy olyat olvastam valahol, hogy azóta nem kereshetők a ládák pontjai, mióta az i (információ) jellel vannak jelölve. Korábban fényképezőgép ikonnal voltak jelölve, arra lehetett keresni, az információ ikonnal jelölt dolgokat viszont nem adja ki találatként a POI kereső (azokat az info POI-kat sem, amelyik nem geoládát jelöl)
A két emlékem közül valamelyik remélem igaz... :)[ előzmény: (4048) VasG, 2011.06.27 23:15:52] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.27 23:15:52 (4048) |
Szia!
POI kereséssel nem lehet keresni ezekre a térképi pontokra. Korábban (talán egy éve, de lehet, hogy több) még lehetett, de most már nem működik ez a funkció. Az okát nem tudom pontosan, valami olyasmi rémlik, hogy már egy másik fordítóval állnak elő a turistautak.hu térképek, és az új fordítóval készült térképeken nem lehetséges ez a keresés. (valaki majd kijavít, ha hülyeséget írok)
Töltsd fel útpontként azokat a ládákat, amiket éppen keresni szeretnél, ha pedig az összeset szeretnéd egyszerre a kütyüben tudni, akkor a POI loader segítségével saját POI adatbázisként fel tudod tölteni az összes pontot (de ekkor időnként érdemes aktualizálni).[ előzmény: (4045) csicsina, 2011.06.27 20:10:27] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.19 00:22:48 (2932) |
Igen, ott a föiskola melletti parkolóban van egy ilyen objektum. Pont ahogy leírtad.[ előzmény: (2931) zayd, 2010.01.19 00:09:59] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.02 13:05:23 (1969) |
Szerintem írd be az OMP fórumra, ott a rajzolók tudják felvinni a térképre rajzolás közben.
Ha track-ed is van hozzá, akkor még jobb, ha azzal együtt töltöd fel az adatbázisba, így biztosan nem vész el a fórumhozzászólások között.[ előzmény: (1968) Csigabiga, 2008.07.02 07:57:48] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.06 21:00:03 (1514) |
Erre a régebbi rajzolók jobban tudnak válaszolni, én nem régen kapcsolódtam be. Úgy tudom a kategóriák már megvannak, de részletesebb információt én nem tudok adni.[ előzmény: (1512) kulisz, 2007.05.06 20:48:15] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.06 20:26:40 (1511) |
Azt hittem Kulisz nem tudja emiatt szerkeszteni sem. Ettől függetlenül jogosnak érzem a felvetését, azzal együtt, hogy néhány POI-mat én is átalakítottam már az mp-ben, hogy a térképen szebben jelenjen meg.
Ebben az esetben remélem látható, hogy jóindulattal "butítottam vissza" a két pontot, de ha ez gond, és a POI reformmal nem lesz jobb megoldása, Kulisz is biztosan beleegyezik, hogy visszaalakítsam a Garmin-típusokra.[ előzmény: (1509) Kletyo, 2007.05.06 19:19:02] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.06 17:47:47 (1508) |
Valaki térképszerkesztés közben kicserélte az ikonját, hogy ne legyen csúnya i-betű a térképen. Ezzel törlődött a típusa, és ezért nem tudtad szerkeszteni. Visszaadom a másiknak is az "egyéb" típust, így tudod majd szerkeszteni. Az i-betűt meg majd elviseljük a POI reformig. :)[ előzmény: (1507) kulisz, 2007.05.06 17:39:42] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.06 17:09:45 (1506) |
Azt hiszem a Katonasírokat sikerült "visszaadnom". :)
Nézd meg, ha működik a dolog, akkor később megcsinálom a másikat is.[ előzmény: (1505) kulisz, 2007.05.06 14:34:20] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.28 08:21:13 (1320) |
magpet geocaching/20540 hozzászólására itt válaszolok
http://turistautak.hu/tracks.php?id=5323
http://turistautak.hu/tracks.php?id=5324
Ezek a trackek igazolják, hogy a következő pontok bemérése a helyszínen történt:
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15012
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15013
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15014
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15116
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15131
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15190
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15201
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15232
http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=15234
További észrevételeim:
http://geocaching.hu/poi.geo?id=16987
Rossz koordináta, plusz a kemping régóta nem működik.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=17487
Rossz koordináta, plusz a kemping régóta nem működik.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=15090
Térképen jónak tűnik a helye (utcákhoz viszonyítom), biztos, hogy működik.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=15089
Jó koordináta, működő kemping.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=15238
Kb. jó helyre van jelölve, működik, de a bejárata szerintem a N47 37.450 E20 44.923 ponton van (csak 20m a különbség) Este talán tudok hozzá fotót feltölteni, úgy emlékszem lefényképeztem.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=15264
Térképen jónak tűnik a helye (utcákhoz viszonyítom), biztos, hogy működik.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=15067
Térképen jónak tűnik a helye (utcákhoz viszonyítom), biztos, hogy működik.
Nem túl sok, de talán ez is előbbre viszi az adattisztítást. |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.02.14 07:47:48 (1241) |
Sajnálatos dologra szeretném felhívni a figyelmet:
A hamarosan véget érő Kempinvadászat (valószínűleg a kitűzött értékes nyeremény miatt) rengeteg POI-szemetet eredményezhet.
Két konkrét példa Egerből:
http://geocaching.hu/poi.geo?id=17487
http://geocaching.hu/poi.geo?id=16987
Ez a kemping évek óta nem működik, ma egy lerohadt gazos terület, épületromokkal. A megjelölt pontoktól 1-1,2 km-re volt. Elég csak a téképre nézni, hogy lehetne kemping a négysávos főút felüljáróján?
Ezek után megkérdőjelezem a bejelentő felhasználó többi (SOK) bejelentett pontjának a hitelességét!
Ez csak egyetlen példa, rengeteg ilyen lehet még. :( |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 20:59:48 (913) |
A jelek szerint december 21-én nyitva volt, leendő apósom munkából hazafelé onnan hozott rétest. Nem emlékszem pontosan, hogy Kerecsendet vagy Kápolnát mondott, de X ángyó rétesboltja volt az biztos. Gondolom ez volt az a bolt.[ előzmény: (906) törölt nick 6, 2007.01.07 11:14:12] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.09 22:38:00 (815) |
Sok víznyelőt láttam már, de ilyen mélyet és nyitottat még nem. Úgyhogy nekem érdekes volt. :) A POI-ja szerintem nem árt, ha fenn van a térképen.[ előzmény: (814) Trackman, 2006.12.09 22:25:08] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.09 22:13:31 (813) |
Ma a Bükkben sétáltunk és találtunk egy érdekes képzőményt. Nagy lyuk, körbekerítve. Felvettem POI-nak. Szerintem víznyelő lehet. Szerintetek? |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.05 09:58:05 (682) |
A Kál-(Verpelét)-Tarnaszentmária-Egerszalók háromszöget vállalom, ha semmi nem jön közbe, még a hétvégén elmegyek arrafelé. Nekézseny környéke is megoldható majd egy másik hétvégén.[ előzmény: (681) Trackman, 2006.10.04 22:54:30] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 21:12:44 (680) |
OK, egyáltalán nem sürgős, csak azt akartam tudni, hogy nem én csinálok-e valamit rosszul a feltöltésnél.[ előzmény: (679) Trackman, 2006.10.04 20:45:27] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 20:17:06 (677) |
Köszi, akkor nem az én "készülékemben" van a hiba. :) Tervezek még track-elést arrafelé, először motorral a környékbeli falvak jól járható útjait, aztán bicajjal (a számomra igen kedves) Balaton környéki hegyi utakat.[ előzmény: (676) Trackman, 2006.10.04 18:31:56] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 17:46:59 (675) |
Az utóbbi két hétben töltöttem fel néhány POI-t, de nem jelentek meg a Mapsource-os telepítőben, és a tájegységek SVG-s térképein sem látom a pontokat. Ennek van valami átfutási ideje, vagy automatikusan kerülnek be a pontok az adatbázisba? |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.09.25 13:43:21 (650) |
Próbáltam "forrás" típusú POI-t felvinni, de az a hibajelzés jön, hogy nincs a dátum mező kitöltve. Pedig nincs is dátum mező. Mi a teendő ilyenkor? |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.03 10:22:36 (402) |
Igen, saját mentések (Placemark-ok). Már alakul egy kis fapados program ami megcsinálja a kml->loc konverziót, de egyelőre csak 1-1 pontra. Ha lesz időm, majd foglalkozok még vele, jó lenne egy teljes könyvtárnyi pontot kezelni egyszerre.[ előzmény: (401) Sancho, 2006.08.02 23:26:55] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.02 13:40:26 (400) |
Ha nincs ilyen konverter, elkezdek valami programot összeütni, de ha már van, az jól jönne...[ előzmény: (399) VasG, 2006.08.02 10:15:48] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.02 10:15:48 (399) |
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e valamiféle konverter program, amivel a Google Earth-ben mentett pontokat (pl. kml file-okat) át tudom konvertálni úgy, hogy azok MapSource-ban megnyithatók legyenek (pl. loc -ra) és utána fel tudjam tölteni a GPS-re. Vagy esetleg van más mód arra, hogy Google Earth-ben megjelölt pontokat feltölsek?
Előre is köszi! |
|
|
|