Összesen: 45 db hozzászólás
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.04 18:08:25 (5120) |
Kijavítottam a koo-t a körülbelüli mostani helyére, ha lesz pontosabb adat, akkor írj és javítom. Ezeken kívül aktualizáltam a környéken lévő megállók neveit is. Ha arra jársz akkor az új villamosmegállók koordinátáját is be tudnád mérni?[ előzmény: (5118) Yozef, 2012.11.04 16:47:32] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.07 10:06:34 (4457) |
Szerintem a poi felvitelnél nem frissül ez a kimenet, csak ha valaki rajzol arrafelé.[ előzmény: (4447) kimici, 2012.01.07 00:40:11] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.14 13:41:37 (4361) |
Beidéznéd kérlek, hogy akkor pontosan mi is az a megállapodás, ami a településrészek besorolását szabályozza? Ebben benne van az is, hogy a KSH szerinti külterület csak névrajz lehet?[ előzmény: (4351) alnibell, 2011.12.14 00:04:44] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.13 14:59:19 (4350) |
Csak a típusreform során lettem én a bejelentő, mert korábban piszkáltam valamit rajtuk. A kutatóháznál lévő poi típusát és nevét módosítottam.[ előzmény: (4345) olahtamas, 2011.12.12 07:44:14] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.13 14:51:55 (4349) |
Azért mert szerintem az egy településrész, van ott egy kastélyszálló és néhány üdülő, ha nem tetszik akkor módisítsd amire akarod.[ előzmény: (4346) alnibell, 2011.12.12 09:08:24] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.16 20:40:32 (3660) |
Nekem is sok névtelen, típus nélküli törölt poi van a listámban, azokkal csináljak valamit? Szerintem felesleges, de de ha mégsem akkor győzzetek meg:)![ előzmény: (3656) Old Eye, 2011.03.16 17:20:59] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 11:56:30 (3488) |
Pedig a törlés szokott ilyet okozni, más is törölhette. A ponttípusok listában még "Húsvéti tojások 2007 (57 db)" van, valószínűleg 11 poi lett törölve.[ előzmény: (3487) Kokó, 2011.02.27 11:27:15] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.17 23:50:49 (3401) |
Nézd meg kijelentkezve is a törölt poit, mert a bejelentkezve a saját törölt poikat is ugyanúgy látod mint a többit.[ előzmény: (3399) Ruttkay, 2010.12.17 17:23:48] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.10 23:34:05 (3354) |
Technikai okok miatt nem indexelt a tuhu, nem azért mert így jobb. Azért a térképen így is látszanak a poik, tehát nem teljesen haszontalanok.[ előzmény: (3353) Yoss, 2010.10.10 22:21:55] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.10.10 17:48:47 (3349) |
A tuhu térképe nem indexelt, így keresni sem lehet a rajta lévő poik között, az omp viszont indexelt.[ előzmény: (3348) Yoss, 2010.10.10 17:08:13] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.12 11:00:02 (3118) |
Ezt nem tudtam, de ez egyelőre sajnos a legtöbb poinál egyébként sem lehetséges.[ előzmény: (3112) olahtamas, 2010.05.12 10:29:05] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.12 10:58:21 (3117) |
Én úgy szoktam csinálni a módosítást (így biztosan működik is), hogy biztos ami biztos törlöm a Tipus= TypeTuristautak= FrissitesDatuma= paramétereket és módosítom az ikont. Nem tudom pontosan miért van két típus paraméter, és hogy melyiknek pontosan mi a hatása jelenleg, de úgy gondolom, hogy ezeket nem nekünk kellene töltögetni, hanem teljesen automatikusan töltődhetnének.[ előzmény: (3114) alnibell, 2010.05.12 10:35:30] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.12 08:59:00 (3110) |
Új poinál elég csak a megfelelő ikont kiválasztani mapeditben, nem kell tölteni a Tipus= paramétert, módosításkor pedig meg kell változtatni az ikont és törölni kell a Tipus= paramétert.[ előzmény: (3109) alnibell, 2010.05.12 08:40:31] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.19 00:09:59 (2931) |
Nem én hoztam létre a poit (ha jól emlékszem csak ikonosítottam sorompónak), gyanítom Kepenu volt az elkövető, de ami a kérdést illeti szerintem ez olyan útlezáró oszlop, ami úgy ad szabad utat, hogy besüllyed a földbe, és fölemelkedik amikor lezárja az utat.[ előzmény: (2929) olahtamas, 2010.01.18 22:37:23] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.20 20:01:07 (2886) |
Technikai probléma és figyelmetlen rajzolók miatt, ha minden jól megy még idén megoldódik a dolog.[ előzmény: (2885) VP, 2009.12.20 19:31:00] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 17:12:55 (2858) |
A találati lista alján lehet ki/bekapcsolni a kis/nagybetű megkülönböztetését, alapesetben nem különbözteti meg őket, az ékezeteket sem.[ előzmény: (2857) Kurdi_Robert, 2009.11.22 15:42:20] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 10:31:36 (2856) |
Minden poinak készül egy webes adatlap (mapedittel rajzoltnak is), de amelyiknek nincs megfelelő webes kategóriája azt csak az ID ismeretében vagy a tu.hu-n jobb felső sarokban lévő keresővel lehet megtalálni.[ előzmény: (2854) Kurdi_Robert, 2009.11.22 06:23:47] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.02 20:38:43 (2787) |
Tényleg:), nekem még most is benne van egy proba nevű poi a buszmegálló listában, de töröltem, úgyhogy más már nem látja.[ előzmény: (2786) pgyp, 2009.09.02 20:34:48] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.02 19:27:59 (2785) |
Nem tudjátok ki lehet az a buszmegálló mániás rajzoló Borsodban:)? Az itteni helyi buszmegállókat is ki lehetne szűrni a [] karakterekkel.[ előzmény: (2777) felazso, 2009.09.02 13:17:03] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.02 19:24:10 (2784) |
Ebben nem voltam biztos, ezért most kipróbáltam: ha kitörlöd a tipus sort és az ikont "Truck stop (0x2f16, pont)"-ra változtatod, akkor a térképen is jól fog látszani és a webes listába is bekerül.[ előzmény: (2781) pgyp, 2009.09.02 14:46:53] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.04 13:55:46 (2751) |
Töröld ki a Tipus= sort és állítsd be a megfelelő ikont. Ennyi elég, a frissítés dátumával ne foglalkozz. Csak át kellene már írnom a wikiben a poiszerkesztős részt, remélem nemsokára lesz rá időm. [ előzmény: (2750) Arti (junior), 2009.08.04 13:50:05] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.04 12:00:48 (2749) |
A Tipus= -t nem muszáj kitölteni, elég ha törlöd azt a sort és átállítod az ikont.[ előzmény: (2745) pgyp, 2009.08.04 11:26:13] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.17 14:35:10 (2326) |
A zsakutca paramétert a tervező nem veszi figyelembe, csak a red navaid-ek elkerüléséhez kell, a tervező a behajtas és jarhatosag paramétereket figyeli.[ előzmény: (2310) fa-peti, 2009.01.16 20:40:54] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.16 09:04:09 (2278) |
Nem ismerem a turistautak typeset-et, de sárga kiemelés=országút (településeket összekötő, de nem főút).[ előzmény: (2275) Peter68, 2009.01.16 08:51:48] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.16 08:39:16 (2274) |
Szerintem:
0xa unpaved függetlenül a szelessegtől
0x4 keskeny elvileg erdei aszfalt (gyakorlatban biztos vannak kivételek, de akkor azok javításra szorulnak)
0x1 sárga kiemelés szelesseg=országútig, felette úgy, ahogy most is van[ előzmény: (2273) Peter68, 2009.01.16 08:23:06] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.16 08:22:59 (2272) |
Pontosítva az utolsó mondatot: az összes major highwayt a sárga kiemeléssel kellene ábrázolni, kivéve ha másodrendű főút vagy annál nagyobb a szelesseg paramétere (ezek most is jók a térképen).[ előzmény: (2271) zayd, 2009.01.16 08:18:50] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.16 08:18:50 (2271) |
Megtévesztő a neve, de a keskeny műút a szelesseg paraméter értéke, a burkolatra van külön a burkolat paraméter. Az erdei aszfaltos utakat arterial(0x4) típussal szoktuk jelölni, de ezen kívül az összes településeken kívüli, de nem településeket összekötő műút is arterial, illetve van aki a nagyobb városok fontosabb útjait is ezzel jelöli (ez azért kicsit bonyolít a helyzeten). Ha már a keskeny műútnál tartunk úgy látom, hogy a keskeny műút paraméterű major highway is residental-szerű a Turistautak3D-n, szerintem az ilyeneket is a sárga kiemeléssel kellene ábrázolni, kivéve ha másodrendű főút vagy annál nagyobb a szelesseg paramétere.[ előzmény: (2267) Peter68, 2009.01.16 06:39:36] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2009.01.16 00:15:59 (2262) |
A keskeny műút szélességű utak úgy látom automatikusan úgy rajzolódnak mint a residental függetlenül attól, hogy mi az úttípusuk, ez direkt van így? A keskeny műút csak a szélességre utal a burkolatra nem, vagy én tudom rosszul?[ előzmény: (2214) Peter68, 2009.01.15 11:02:49] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2008.11.30 18:19:31 (2155) |
Szerintem már törölted a poikat, a poi törlése csak annyit jelent, hogy a többiek nem látják, de Te igen, szóval próbáld meg kiejlentkezve megnézni a poikat, és ha úgy a "Nincs jogosultságod az oldal megtekintésére!" üzenetet kapod, akkor törlve vannak a poik.[ előzmény: (2154) pistika, 2008.11.30 18:11:43] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.19 14:21:18 (2107) |
Az azonos nevű poikhoz feltöltött képek megjelennek egymás oldalán, ez régen feature volt, ma már inkább bug.[ előzmény: (2106) fa-peti, 2008.10.19 13:40:08] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2008.08.29 13:16:06 (2052) |
Az útpontok nevében, illetve minden olyan szövegben amit a mapsourceban látsz (pl:útpontok megjegyzés rovata, nyomvonal neve).[ előzmény: (2051) Ládafia, 2008.08.29 13:02:17] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2008.08.29 12:55:12 (2049) |
A kerékpárút végénél az égtájhoz azt írd be, hogy melyik irányba megy a kerékpárút, tehát jelen esetben a ENy helyett DK és DK helyett Ny. Ja, és ha lehet ne használj ékezetes karaktereket a trackben mert azokat a mapedit nem tudja megjeleníteni rendesen. [ előzmény: (2048) Ládafia, 2008.08.29 11:14:45] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2008.07.28 20:40:55 (1995) |
Az azonos nevű poik adatlapjain látszódnak a többi azonos nevű poik képei is, ez régebben szándékosan készült így, ma már talán jobb lenne, ha nem lenne, de ezt csak András tudja kivitelezni.[ előzmény: (1994) Reggel, 2008.07.28 20:11:21] |
|
|
|