Összesen: 10 db hozzászólás
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.05 20:29:17 (1608) |
Próbaképp 3 megyét feltöltöttem.A referencia pontot változtatva mindig a legközelebbi 50db forrást listázza ki.
A TuHun vagy a Geocaching oldalon a forrás listában a forrás vagy kút neve pl. "Aranyoslapi forrás"
ez a TopoGuideben és a GPS-en már "FO HNN".A megjegyzés rovatban pedig "883 - 2007.05.05".Ugyan ez jelenik meg a GPS-en is, ha a find alatt behívom az egyéni POIknál a FO HNN-t és térképet kérek.
1. kérdés: Hogyan lehet megoldani, hogy ez a felírat ne jelenjen meg, ha bekérem a térképre,csak a csap ikon, amit betettem a" forrás.gpx "alá?Ha egyenként kell kitörölni,marad ahogy van. :-))
Speedcamot feltöltöttem egyénivel és beállítottam 1000m-re a riasztást.Viszont a megnyitott fileben a következők vannak: "Riasztási távolság:1300m Riasztási minimum: 130kph"
2. kérdés: Akkor most melyik beállítást veszi figyelembe?
A TuHu térképen vannak berajzolva források, de ezek nem azonosak a POI adatbázisával./ami abban van az nincs ebben/.
pl. Salföldön van 3db kút berajzolva,viszont a POI-ban nem szerepel.
3. kérdés: Akkor ha a TuHura rárajzolnak 10db kutat, az a forrás POI-ból törlésre kerül?
Szerintem így lenne helyes.
Ajaj,sokat kérdeztem már megint. :-)))))) Bocsi!
[ előzmény: (1605) lelcache, 2007.07.05 00:53:14] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.04 23:46:58 (1601) |
Vagyis az összes 11db zalai forrást beteszem a MapSource-be és így mentem pl. "kutak-zala.gpx"
A többi megyét ui. és a gps egyéni Poi-k menüben ki tudom választani, hogy melyik megyét szeretném.
Aszem így kell. :-))[ előzmény: (1599) Cajga, 2007.07.04 23:41:17] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.04 23:41:17 (1599) |
Itt a TuHun megtaláltam a POI-ban a forrásokat.Szűrtem Zala megyére.Kidobott 11db-ot.
Ha valamelyiket megnyitom, akkor a kordinátái ott vannak.Ezt a MapSource-be beírom, elmentem
gpx be.Ezt megteszem a többi 10db-al is, végül PoiLoader-el feltöltöm a kártyára.
Így kell-e csinálni, vagy ezt a 11db forrást nem lehet lementeni egyben?
Veszprém megyében 90db van, igy elég lassu lenne a dolog, de lehet hogy nincs mese,
körmölni kell. :-)
[ előzmény: (1598) Szab, 2007.07.04 21:23:26] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.04 19:05:55 (1597) |
Sikerült feltennem az általad is javasolt sebességnérő adatbázist a gps-re.
De ha azt akarom, hogy jelezzen is,akkor át kell küldenem a készülék memójába.
Az aktuális kérdés:
A TUHU-n a POI alatt található adatbázist megszűrve kiválasztottam a "források" csoportot.
Ezt a csoportot hogyan tudom lementeni?
Ha a lementett file megvan,a további teendőket most már tudom. :-))
Köszi![ előzmény: (1596) lelcache, 2007.07.03 01:18:54] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.03 00:06:51 (1593) |
Hi mindenkinek!
Köszi a részletes infót.Most este kipróbáltam amit leírtatok és minden stimmel.
Sikerült létrehozni és feltölteni a poi listát.Így készítettem én is, csak azt nem tudtam, hogy gpx
kiterjesztés kell.Én gdb-vel próbálkztam. :-))
A saját ikonokat megrajzolom és kipróbálom azt is.Itt a fórumban mintha olvastam volna, hogy hányszor-hány pixelest kell készíteni bmp kiterjesztéssel, de már nem tudom hogy hol./ kb. 2 hete a fórumot olvasom :-) /
Legalábbis ha egyáltalán erröl volt ott szó!
Amit még mindig nem értek:
A gps find gombjával előhívom a POI-k ikonjait, amik a következők:
útpontok
geocache
városok
kijáratok
előzménxek
minden POI
címek
kereszteződések
étel és ital
üzemanyag
szállás
vásárlás
bank és ATM
szórakozás
kikapcsolódás
látványosságok
intézmény
kórházak
közlekedés
autós helyek
egyéb
saját POI-k / ezt ugye én hoztam létre /
hajózási pontok
földrajzi pontok
Ezen csoportok közül egyedül az általam létrehozott "Saját POI-k" van csak az SD kártya
Garmin/POI könyvtárában.
Kérdésem: a többi csoport / ikon / alatt lévő adatok hogyan kerülnek oda?/Tehát nem az SD-re, hanem a GPS memójába/
Én úgy tudom, hogy a készülékre feltöltött térképek alá vannak bekódolva, legalábbis a POI pontok.
A 1589-es hozzászólásom első kérdése még mindig aktuális. :-)
Ha ugyanis csak a NaviGuide van feltöltve akkor ezek az ismeretlen korházak nincsenek a pontok között, csak ha feltöltöm a TopoGuidet is.Ezért kérdeztem, hogy másnál is ott vannak az ismeretlen kórházak egy kupacon, vagy akkor most hogy is van ez?
Bocsi a sok hülye kérdésért, de szeretem tisztán látni a dolgokat. :-))
[ előzmény: (1592) lelcache, 2007.07.01 01:05:53] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.07.01 00:36:55 (1591) |
OK!Köszi! Én is csak próbálni szeretném, évente talán egyszer megyek olyan úton, ahol ilyenek vannak. De:
"Hol találom a készülék POI könyvtárát?Az SD kártyán A Garmin könyvtárban létrehoztam a POI könyvtárat,bemásoltam a speedcam_hu.gpi fájlt.Feltöltés gps-re.Kikapcs,majd be és semmi."
Az egyéni pontokat sikerült feltöltenem a PoiLoaderrel. De:
"A gps menüjében a POI csoportoknál /"utpontok;városok;kijáratok;szállás;üzemanyag stb./ hogyan lehet létrehozni egyéni ikont /pl. "saját"/,amibe mások által nem megosztani kívánt POI-kat lehet tenni?
Az sem tiszta, hogy a betöltött térkép alapján hogyan osztályozza szét a fent említett ikonok alá a POI-kat?"
:-)))
[ előzmény: (1590) Szab, 2007.06.30 11:11:27] |
|
Cajga | hozzászólásai | válasz erre | 2007.06.30 02:29:19 (1589) |
HI!
Nálam a TopoGuide Hungary V2.1G térképnél Zalaegerszeg területén kb. 60db "ismeretlen kórház"
szimbólum és POI pont van.Jelenlegi tudásom alapján a POI pontokat a térkép alá szerkesztik.
Kérdésem: szerintetek hogyan lehet ez?A pontok elhelyezkedése alapján arra tippelek, hogy társasházakat akartak bejelölni.Nálatok is ez van?/Térkép uninstal és újratelepítés után ugyan ez a helyzet./
Másik kérdésem:Szeretném frissiteni a sebességmérő kamerákkal a POI-kat a Garmin honlapról
az alábbiak szerint:
1.Töltse le a speedcam_hu.gpi fájlt!
2.Csatlakoztassa a készüléket, vagy a térképet tartalmazó SD kártyát a számítógéphez!
3.Másolja fel a speedcam_hu.gpi fájlt a készülék (vagy SD kártya) Garmin/POI könyvtárába!
4.Bekapcsolás után a készülék telepíteni fogja az adatbázis, mely utána azonnal használható.
Hol találom a készülék POI könyvtárát?Az SD kártyán A Garmin könyvtárban létrehoztam a POI könyvtárat,bemásoltam a speedcam_hu.gpi fájlt.Feltöltés gps-re.Kikapcs,majd be és semmi.
Mit csinálok rosszul?
A gps menüjében a POI csoportoknál /"utpontok;városok;kijáratok;szállás;üzemanyag stb./ hogyan lehet létrehozni egyéni ikont /pl. "saját"/,amibe mások által nem megosztani kívánt POI-kat lehet tenni?
Az sem tiszta, hogy a betöltött térkép alapján hogyan osztályozza szét a fent említett ikonok alá a POI-kat?
Bocs a sok kérdésért.:-)[ előzmény: (1588) rekasi, 2007.06.29 21:19:12] |
|
|
|