Összesen: 38 db hozzászólás
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2023.01.08 22:30:10 (6915) |
Ha már előkerült ez a kőedény, azt valaki tudja, hogy mi volt a funkciója? [ előzmény: (6914) Ákibard, 2023.01.08 20:59:40] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.21 12:54:22 (6910) |
Kérném szépen, ha vannak még el nem hangzott szakmai pro /kontra érvek, azt tegyétek meg, egymásról viszont ne írjatok légyszives. |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2013.05.15 13:52:23 (5478) |
Én ezt nem értem. A POI a térkép része. Nem geoláda. Nagy baj, hogy sokan a tulajdonuknak érzik, ez amolyan GC-s, TuHus speciális probléma. Gondolom ezzel lehetett anno inspirálni az embereket, hogy tegyenek fel minél több adatot. Ami megszűnik a terepen, szerintem azt törölni kell. Nincs mire várni. Ezennel kijelentem, hogy bárki szerkesztheti, törölheti a POI-kat, melyeket én vittem fel, amennyiben változást észlel a terepen. |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.15 13:07:38 (5393) |
Én épp ellenkezőleg gondolom: a POI-k a térkép részei, megjelennek rajta. Emiatt a valóságot kell objektíven, helyesen tükrözni. Aki helytelent, pontatlant, duplikaciot talál, és van jogosultsága, az javítsa. Eleve az lenne a jobb, ha a user által felvitt poi-kat a térképszerkesztők kellene jóváhagyják. Még szerencsére a feltöltött trackekbol se lesz automatikusan út, utca. Emellett aki rendszeresen gondozza poi-jait azt értem, hogy lehet szólni nekik.[ előzmény: (5392) Ajtony, 2013.03.15 12:46:42] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2012.11.18 21:57:46 (5159) |
MapAudit -nak van olyan menupontja, ami a 10 méternél közelebbi azonos típusú Poi-kat legyujti.[ előzmény: (5158) Bryan, 2012.11.18 17:32:03] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2012.02.27 21:42:17 (4572) |
Barlang akkor legyen, ha természetes kialakulású, több méter hosszú, és lehetőleg az Országos Barlangnyilvántartásban szerepel. Akkor pedig a hivatalos nevén. Segítek ebben ha vkinek kell vmikor.[ előzmény: (4571) Hev, 2012.02.27 20:19:29] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.07 18:42:29 (4332) |
Ha emlékem nem csal, egyik sem, hanem egy kis település (mely nem önálló település, közigazgatásilag), mint pl. Jávorkút a Bükk-fensíkon, vagy Szentlélek.[ előzmény: (4331) FDorka, 2011.12.07 18:37:44] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 21:10:59 (4305) |
A körberajzolást nagyjából emlékezetből ha meg tudod tenni a MapSource-ban, az elég.[ előzmény: (4304) FDorka, 2011.12.01 19:48:06] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.01 18:44:54 (4302) |
Nem lehet mindennek új POI-t létrehozni. A rendszer elég sok fajtát tartalmaz, be kell sorolni ezek valamelyikébe, ha nem sikerül, segítséget kell kérni. A mocsár-ra van Polygon, ha feltöltöd egy trackben kb. körbekerítve azt a területet, amit körülölel ez a mocsár (mapsource-ban tudsz tracket rajzolni, és kb elég, emlékezetből is, ha nem nagy kiterjedésű), és akkor berajzoljuk. Vagy marad "víz", de lehet dagonya is.[ előzmény: (4301) FDorka, 2011.12.01 17:48:37] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.18 21:53:20 (4098) |
És ne feledjük: a térképen nem csak azt kell eldönteni, hogy az adott tereptárgy típust ábrázoljuk-e, hanem, hogy a környezetéhez viszonyítva jelent-e információt! Példa:
- Erdőben egy fát nem ábrázolunk. De egy puszta közepén álló magányos fát, melynek 1 km-es körzetében nincs még bokor sem, azt bizony érdemes ábrázolni!
- Az Aggteleki tó mellett, az ördögszántásban sem kell minden sziklát felvenni, hiszen egy ponthalmaz lenne. De ha közel-távol valahol nincs szikla, és ott van egy jellegzetes, akkor igen.
Szóval én nem szűkíteném le arra, hogy az XY tereptárgyat most ábrázoljuk, vagy sem.[ előzmény: (4097) Arti (junior), 2011.07.18 21:41:24] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.06.27 20:13:45 (4046) |
Szerintem próbáld meg, hogy szűkíted a kategóriára (turistainformáció), és utána névre, és beírsz annyit, hogy GC. Minden láda neve így kezdődik.[ előzmény: (4045) csicsina, 2011.06.27 20:10:27] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.22 00:10:54 (3886) |
Mindenkit szeretnék arra megkérni, hogy kulturáltan, és úgy folytasson vitát a topikban, hogy:
- azzal másokat ne bántson meg, akkor sem, ha a véleménye nem egyezik a másikéval
- próbáljunk a vita során értelmes érveket pro és kontra felhozni
- tartózkodjunk az alpári és az agresszív hangnemtől
Köszönöm. |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.18 16:33:12 (3776) |
A Pilisvörösvári mentőállomás dolgozói rendszeresen vonulnak közutaktól távolabb fekvő, hegyekben, turistautakon megközelíthető helyeken történt sérülésekhez. A kivonulás során használt GPS-ben a TuHu is benne van, ilyenkor jó szolgálatot tesz...[ előzmény: (3775) Attibati, 2011.03.18 16:19:38] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.16 22:41:41 (3667) |
OFF
"Zákányfalu" - a tuhuról nem is, a gc.hu-ról mintha ismerős lenne :-)
On[ előzmény: (3666) Old Eye, 2011.03.16 22:29:13] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 12:18:43 (3492) |
lehet, hogy egymás mellett volt sok egyforma típusú POI (húsvéti tojás), és amiatt.[ előzmény: (3491) Kokó, 2011.02.27 12:11:24] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2009.10.15 22:12:07 (2818) |
Megnyitod itt bármely térképet (pl. Magyarország), van egy kis négyzet a letöltés gomb alatt, hogy "csak a térképen megjelenő ládák szerepeljenek a letöltésben", innen vedd ki a pipát. Töltsd le mps-ben, nyitsd meg MapSource-val, majd az egérrel a bal gombot nyomva tartva ki tudsz jelölni egy akkora négyzetet, ami lefedi az erdélyi ládákat, melyek ekkor kijelölésre kerülnek. Ha megnyitsz egy új MapSource-t, ctrl+c majd ctrl+v -vel át tudod másolni oda, ahonnan már csak a készülékre rá kell tölteni. [ előzmény: (2817) Foxi2, 2009.10.15 18:53:59] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2008.01.22 00:25:09 (1842) |
Ez már többször előkerült. A problémát az okozza, hogy a rétesbolt "Kápolna" nevű településen van. Visszaolvasva vhol megtaláod.[ előzmény: (1841) Fil, 2008.01.21 22:55:06] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.29 22:08:43 (1575) |
Ha már kitörölted (próbáltad) akkor csak neked látszik, mint "bejelentkezett POI-gazdának". Próbáld ki, ha kijelentkezel, akkor is látszik-e?[ előzmény: (1574) Csaszi, 2007.05.29 20:19:58] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.29 11:29:52 (1572) |
Ez már egyszer téma volt, ez a rétesbolt. Asszem Kápolna településen van, és a poik között fenn van. Kyra és Togo rémlik, h. közük van hozzá.[ előzmény: (1570) Csaszi, 2007.05.28 22:15:30] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.29 11:29:30 (1571) |
Ez már egyszer téma volt, ez a rétesbolt. Asszem Kápolna településen van, és a poik között fenn van. Kyra és Togo rémlik, h. közük van hozzá.[ előzmény: (1570) Csaszi, 2007.05.28 22:15:30] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2007.05.20 12:42:02 (1559) |
Ha kijelentkezel, akkor is látod a törölt poi-t a húsvéti tojásoknál?[ előzmény: (1558) thbarnabas, 2007.05.20 12:00:19] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 11:22:11 (910) |
Régen, amíg nem volt kész az M3 ottani szakasza, a Bükkbe barlangászni menet-jövet mindíg Kápolnán álltunk meg kajálni.[ előzmény: (905) Togo, 2007.01.07 10:45:13] |
|
Juju | hozzászólásai | válasz erre | 2006.03.20 22:20:11 (153) |
Akit éredekel, a barlang POI-kat, amelyikről volt még plusz infó, bővítettem egy megjegyzéssel. Merthogy elkészült a TV új honlapja. |
|
|
|