Összesen: 141 db hozzászólás
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.29 00:44:58 (998) |
Ez a régi szokások negatív öröksége... :)
Mennyivel egyszerűbb, hogy
46.12345 19.12345
Nyugatra/délre meg - előjellel ugyanez. Se betű se vessző, se kis karika felül...[ előzmény: (996) Peter68, 2007.01.28 21:55:45] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.21 22:19:23 (878) |
Off
Nekem erre az a megoldásom, hogy ~ dec. 5-10-e után nem vagyok hajlandó a kertkapunál messzebbre távolodni a szobától... :)
On[ előzmény: (877) feri60, 2006.12.21 22:15:55] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.19 12:44:51 (852) |
Gondolom a tényleg pontszerűre gondolsz, ami 2-3m-nél nem nagyobb.
Egy évnél is régebben előadtam - épp Kepenunak - az ötletem, hogy 1-1 poihoz ne csak a bejelentő tudjon koordinátát tenni, hanem mások is. A kimeneten pedig a beírt koordináták átlaga jöjjön ki.
Színeztem még azzal, hogy a koo bejelentő megadhatna egy - vélt - pontosságot, az alapján, hogy milyen gps-e van, milyen volt a holdállás,stb, és az átlagolás erre súlyozna.
További color: ha egy térképrajzoló odébbhúzza, akkor az az "erősebb" pozíció, további koo megadás/módosítás nem viszi odébb.
Már kissé bonyolult lett, anno abban maradtunk, hogy ennyit nem ér az a 4-5m, úgyhogy semmilyen fórumon nem adtam ezt még elő.[ előzmény: (849) olahtamas, 2006.12.19 07:42:30] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.09 22:25:08 (814) |
De jó neked, hogy arra sétáltál.... :)
Érdekes? A Bükkben számtalan ilyen van. Víznyelő, barlang vagy zsomboly, bármelyik lehet, attól függ mi van a lyuk után... :)[ előzmény: (813) VasG, 2006.12.09 22:13:31] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.12.02 22:36:16 (790) |
közelében van már másik POI. (Az x mondjuk lehetne 100 m).
Városban ez kicsit necces. Sőt, turistalátványosságnál is szokott akár 5-10 poi is egymáson lenni.
Ennek akkor lesz értelme sztem, ha majd meglesz a 100-150 poitípus, és minden a helyén van. Akkor a van-e x m-es körzetben ugyanolyan típusú valszeg már inkább segítség, mint ok bosszúságra.[ előzmény: (789) Hajo, 2006.12.02 10:44:42] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.28 13:28:10 (776) |
Figyi, ma még nem adok olyan gdb-t.
Megnéztem az excelt, régebbi/kevesebb mint maga az oldal. Próbálok frisset szerezni.[ előzmény: (769) johann g (Lud), 2006.11.27 16:03:10] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.28 13:27:08 (775) |
Vagy átírni a fejlécet úgy, hogy a charset-definíció tényleg az xml-ben található karakterkészletet tükrözze.[ előzmény: (774) felazso, 2006.11.28 13:25:14] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.27 15:18:25 (768) |
Persze, az auto izé csak csökkentené, nem tenné szükségtelenné a kézi munkát.
Amiért nem rohantam vele, az pont a cenzorált rész: ha egyből a helyére kerül, akkor annyival kevesebb munka.
De ha ilyen lelkes vagy, akkor megpróbálom holnapra a gdb-t. :)[ előzmény: (767) johann g (Lud), 2006.11.27 14:18:13] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.27 13:45:04 (766) |
milyen automata felvitelre gondolsz?
Olyasmire, hogy leszedem a tuhu-s pontokat, majd futtatok egy olyat minden váras koo-ra, hogy hol van X m-en belül tuhus pont. Ahol nincs, az új, ahol van, az ellenőrizendő, hogy ugyanarról van-e szó. Esetleg utóbbiaknál lehet fűszerezni hogy a névre vmi editálási távolságot számolunk, hogy kevesebb legyen a kézi munka. Majd ha így előállt az a lista, hogy mi nincs fent, akkor ezekhez elkérem a többi adatot is (leírás, képek) és azokból csinálunk valami szép file-t, amit András könnyen be tud vinni.
De ha van kedved pötyögni, gdb-t igen könnyen tudok csinálni.
[ előzmény: (765) johann g (Lud), 2006.11.27 08:53:29] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.25 22:21:49 (764) |
Kapcsolatba léptem a varak.hu készítőjével, állítása szerint 10-15m-nél nem rosszabbak a koo pontosságok.
Beszerzem majd az adatokat, de csak ha lesz időm automatizálni azt, hogy ne kézzel egyenként kelljen megnézni, mi van fent és mi nincs. Ez csak januárban VÁRható. :([ előzmény: (756) johann g (Lud), 2006.11.20 09:51:05] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.06 09:02:50 (728) |
?? :-o
A MÁV nem költségvetési intézmény. De ami a fontosabb: a vasút kiépítése után sajnos további erőforrást (pénzt, embert, energiát,stb) igényel, hogy elsihuhuzz Bp-ről Mátészalkára.
Viszont - hála a digitális adattárolásnak és egyebeknek - az adatok lemásolása nem kerül újabb erőforrásba. Pontosabban szívesen kifizetem annak a rámeső részét, amit az ügyfélszolgálatos Micike fizetésére + a ügyfélszolgálat villany- és gázszámlájára kell költeni, mondjuk hívhatjuk ezt illetéknek, mert már feltalálták.
Tehát azt a 3-4000 Ft-ot kifizetném szívesen, de itt ugye nem ilyesmiről van szó.[ előzmény: (727) kulisz, 2006.11.06 08:35:27] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.06 08:28:02 (726) |
Örülök, hogy ezt viccesnek találod. Én nem viccnek szántam.
Biztos vagyok benne, hogy tudod Te is, a hasonlatod miért sántít nagyon. Sőt lába sincs. Lehet, magát a hasonlatot is csak tréfából írtad?[ előzmény: (725) kulisz, 2006.11.06 08:08:07] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.11.05 23:26:39 (720) |
Khm, viszont ez egy költségvetési intézmény, tehát a mi milliárdjainkból hozták létre az adatbázisaikat. Akkor most miért is fizet egy állampolgár ezért még1x?[ előzmény: (716) kulisz, 2006.11.05 19:32:52] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.09 14:48:45 (696) |
Nem értelek. Milyen gps-hez akarsz raszter-térképet és minek?
Az etp-ről letölthető dolgokat nem tudod megnézni (koordináta-kinyerés céljából)?[ előzmény: (693) adszhu, 2006.10.09 13:55:55] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.08 11:04:03 (684) |
A tb-hez nem tudok hozzászólni, de szerintem a neveket a lehető legrövidebbre kellene megválasztani, úgy, hogy a névben a típus ne legyen benne, csak ha a tulajdonnév miatt muszáj (én se mindig így csináltam, majd átnézem a poi-jaimat).
Pl. lehet "Vadász" egy motelt felirata, nem kell bele, hogy szálló vagy ilyesmi, mert a típus ( a kinézete) megmondja, hogy motel.
Viszont ha valaki bejelenti a "Bates Motel"-t, akkor írja ki végig, mert a tábláján ez van kiírva.... :-D[ előzmény: (683) tibbi, 2006.10.08 09:05:26] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 22:54:30 (681) |
Dél, délkelet, északkelet felé motroztam egy nagyot én is még kora nyáron, aznap majd 600km-t, így szinte minden aszfaltos út megvan arról.
Ha lesz még motrosidő és kedved, akkor a hiányzó falvakat célbavehetnéd: Nekézseny környéke, vagy Verpelét-Kál vonalon fekvő falvak közötti utak. Szívfájdalmam még a Sajóbábonyi út hiánya, de az már messzebb van...[ előzmény: (680) VasG, 2006.10.04 21:12:44] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 20:45:27 (679) |
Ja hogy csak tervezted. Mert egyszer már egész konkrétan beszéltük, hogy így meg így jó lesz-e.
Akkor VasG, várd meg, míg feltöltöm, ez kb. péntek.[ előzmény: (678) Kolesár, 2006.10.04 20:23:15] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.10.04 18:31:56 (676) |
A telepítőben meg kéne jelennie ~másnapra.
A Bükkben levő poikra gondolsz? Az adatbázisban ott vannak, látom pl. a balatoni poikat, de a telepítőben tényleg nincsenek meg. ( A track egyébként jó, mehet a többi környékbeli település is.. ;-D )
Elvileg András a múltkor megcsinálta, hogy a poi-k bejelntésétől is leforduljon az adott tájegység, ne csak a rajzolástól, de mintha most mégsem így lenne.
(Maholnap végzek a trackekkel, legkésőbb a feltöltés után biztosan lefordul.)
András! Működik ez a poi miatti lefordítás dolog?[ előzmény: (675) VasG, 2006.10.04 17:46:59] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.09.16 15:49:57 (639) |
Melyik útjelzőtáblára gondolsz? A turistaút elágazásban levő fatáblácskára? Azt akár jelölhetnénk is.
Ha a közforgalomnak szántat kérded, azt sztem nem kéne.[ előzmény: (638) kepenu, 2006.09.16 14:43:19] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.30 14:37:55 (612) |
Néztem az IC-ből csinált vonat-trackemet úgy, hogy pár hónappal a vonatozás után arra jártam autóval, és pirosnál meg kellett állnunk. ~5-6m-rel volt csak odébb a pozíció, mint a térképen a vonal...[ előzmény: (611) johann g (Lud), 2006.08.30 14:23:12] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.30 11:04:03 (606) |
Mivel ez a poi fórum, én itt "pontként rögzíteni" alatt poi bejelentést értettem. :)
Az úgy is "szabály", hogy minden útkereszteződésben nyomódjon waypoint. Említett helyek is útkereszteződések, még ha egyik út vasból is van... :D[ előzmény: (604) kepenu, 2006.08.30 10:43:53] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.30 11:01:47 (605) |
Hol van ilyen webes felület?
A rendes poi-szerkesztésnél mindent átállíthatsz, csak a típust nem. (Most még.)[ előzmény: (603) Peter68, 2006.08.30 10:34:49] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.27 16:58:25 (586) |
A katonainak akkor csináljunk külön típust, mert annak a neve meg magasfigyelő?
Szerintem úgy kéne meghúzni a vonalakat és elnevezni, ahogy egy átlagturistának a legkézenfekvőbb, ami a köznyelvhez legközelebb áll.
Tehát ami épített "függőleges" izé, fel lehet rá mászni és onnan körülnézni, de nem kifejezetten kilátó, annak legyen egy neve, mondjuk magasles.
A a futópálya meg az angol elnevezés fordítása; a szakmabeliek valszeg onnan vették. De a köznyelv kifutópályának nevezi, és így ismerik többen, tehát szerintem így lenne célszerű hívni.[ előzmény: (585) olahtamas, 2006.08.27 09:59:38] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.20 19:37:11 (577) |
Szép volt, észre se vettem a zippet... :-))
Ok, tanács: az átlátszóság ne mindenhol legyen, ahol most fehér, hanem hagyj egy kb 1 px vastag fehér csíkot az érdemi rész körül.
Tégy az xls-be újabb oszlpot, felül tudod írni, ugye?[ előzmény: (576) kepenu, 2006.08.20 18:49:11] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.20 17:08:37 (575) |
A sorompó szintén ximage... :)
Az átalakítást megcsinálom, de lécci ne 1 képet tégy fel, hanem szabd el őket, plz. És az se lenne hátrányos, ha a kép nevének egyből azt az id-t adnád, ami az excelben az id oszlop, pl. az illegális szemétlerakónál cito.gif
Ha jól látom, nem csináltál átlátszóságot; ha már úgyis szórakozol vele, nem csinálnád meg?
(A cur-ral akkor ne vacakolj, átkonvertálom a gif-et, csak ne kelljen már vele még másképp is szüttyögni.)
És a lista télleg kéne, de nézd meg az András által feltett xls-t. Több, mint 1,5-szeresére hízott, ahhoz képest amit a közvélemény összehozott. Szerintem még változni fog....[ előzmény: (574) kepenu, 2006.08.20 16:51:36] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.18 10:32:10 (565) |
Tengert keveset fogunk rajzolni... amíg át nem keresztelkedünk turistautak.org-ra... :-D
Hirtelen a sportlétesítmény jut eszembe, ami kimaradt, és a katonaság ha meg akarjuk különböztetni a tiltott területtől.[ előzmény: (564) Kolesár, 2006.08.18 07:39:28] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.17 14:36:47 (559) |
Használd bármelyiket... :)
Nem muszáj pont 14x14-esnek lenni. A mapeditnek 32x32-es cur-jai vannak, nézz meg párat, és a 32x32 bal felső sarkába rajzolj kb. akkorát. Lehet kicsit kisebb, kicsit nagyobb, ahogy jól kijön, csak ne legyen az egyik böszme nagy a másik mákszemnyi.
És transzparens háttérrel, de érdemes az érdemi rajzot 1 px széles fehér csíkkal körbevenni, hogy a háttérszíntől függetlenül legyen kontúrja.[ előzmény: (557) kepenu, 2006.08.17 12:58:07] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.17 11:11:54 (555) |
Jó lenne, ha beszállnál... :)
Nem kell a fekete-fehérnél maradni. Nem kell azt a progit használni (bár jól használható). A mapeditnek .cur file kell, tehát olyan más progit használhatsz, ami tud ilyet menteni.
Lista: egyelőre a (poi-kolesar.xls-ben levő típusokhoz kellő ikonok halmaza) minusz (a mapeditben meglevő, alkalmazható ikonok halmaza) minusz (a zip-ben levő 4-5 ikon). Az xls még változhat...
[ előzmény: (553) kepenu, 2006.08.17 10:23:06] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.17 09:35:03 (549) |
Olvasom a kütyüket, ettől támadt egy (nem teljesen átgondolt) ötletem: nem kéne/lehetne csak a geoládákat egy átlátszó, különálló img szelvénybe tenni? Kicsi lenne, "bármire" feltölthető lenne, bármivel együtt használható lenne, nem kéne ládaletöltéssel vacakolni...
A hátulütőit majd megmondod.
[ előzmény: (545) Kolesár, 2006.08.16 18:52:16] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 21:36:36 (548) |
Most nézem, hogy nem a poi_formed.xls-t írtad át; azt hittem rögtön azzal kezdesz.
Feltettem melléjük egy icons_tm.zip-et, benne van úgy öt darab hiányzó ikon. Hát nem vagyok egy Michelangelo, elég nehéz mondjuk 14x14 képpontból értelmezhető ábrát készíteni.... :-\[ előzmény: (545) Kolesár, 2006.08.16 18:52:16] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 18:37:56 (544) |
Tedd bele őket, ha gondolod, én az eddig elért szint (poi típus mennyiség) után már az általánosítás felé hajlok.
Mi legyen a .cur-okkal akkor? Mostantól késő estig - rendszertelen kvantumokban - lenne időm ikon-szüttyögésre.[ előzmény: (543) Kolesár, 2006.08.16 17:13:12] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 16:35:06 (540) |
Értem hogy mit miért írnál be. Csak valahol meg kell húznunk a határt, hogy ezt most bontsuk vagy ne, az eltérés csak annyi, hogy te részletesebbre csinálnád.
A dagonya jellegű poi-nak viszont poi mivoltát kérdőjelezem meg: érdekes, időtálló információ?[ előzmény: (538) Kolesár, 2006.08.16 16:13:20] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 16:13:02 (537) |
Mégsenem. Szembesül, de rendezhető, tehát meg fogja találni, és "legális" lesz poi-t mp-ből bevinni.[ előzmény: (536) johann g (Lud), 2006.08.16 16:10:57] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 15:55:22 (535) |
- kilométerkő
:-\ Ha mondod...
- iskola
Kellhet.
- rom
van már vár/rom
- kerékpárüzlet/szerviz
szervíz van. Hogy milyen az ne a típusából derüljön ki sztem.
- kapu (kerítésen)
ok
- víztorony
teljesen jogos
- halomsír
temető/sír típus. Sztem felesleges külön típus erre.
- boksa
kellhet
- zsomboly
barlang?
- pecsételőhely (nem túramozgalom néven)
ok
- dagonya
? ne aprózzuk ennyire, a dagonya azért érdekes, mert nehezen járható, erre ott az egyéb akadály
- mezőgazdasági telep (tsz, major, állattartó, stb.)
lovastanya van, ezt általánosíthatjuk, de fel is vehetünk újat
- települések (több is: megyeszékhely, nagyváros, kisváros, falu, településrész)
ne attrib inkább?
- tűzrakóhely
lásd dagonya: pihenőhelybe belefér
- geoláda ;-)
az nem poi... nem lehet csak úgy bejelenteni... :-D
- vízmű
uff, lehet, de ha ennyire részletezzük, találhatunk még másik 1000-et. Mesterséges környezet/egyéb, és a neve vízmű.
- kémény
ok. de adjuk meg mellé, hogy mi a bejelentendő minimum magasság... :)
[ előzmény: (533) Kolesár, 2006.08.16 15:44:38] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 15:45:18 (534) |
Mivel így szedtem össze, ez ez fedi a gondolatmenetemet, tehát nekem nyilván ez a szimpatikusabb. :)
Mindenképp egy kétszintű fában gondolkodtam, mert az egyszerű; ha van kedved ahhoz, hogy 1 típus több kategóriába is tartozhasson, csak örülnék neki.
Szerintem mapeditben az a száz-kevés poi típus jó úgy, ahogy eddig gondoltuk, a kategória viszont kérdéses akkor: melyiket írod a mellette levő oszlopban a kiválasztó-ablakba. Mindet? Egyiket sem? Lesz egy "legerősebb kategória" flag?
A megnevezéseket nyugodtan alakítsd kisbetűsre.[ előzmény: (532) Kolesár, 2006.08.16 15:27:19] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 13:41:16 (518) |
A listában nem annyira érdekes, de a tooltipnél jól jönne a rövid név, ha van kedved ezzel is vacakolni, akkor do it :)[ előzmény: (517) Kolesár, 2006.08.16 13:38:38] |
|
Trackman | hozzászólásai | válasz erre | 2006.08.16 13:27:39 (516) |
Mivel turistautak vagyunk ( :-D ), a számosságot nézve gyakorlatilag alig van fedett/épületszerű emlékhelyünk (szerintem a temetőről senkinek sem az épület jut eszébe először), van viszont az erdőben temérdek oszlop, kereszt, kőtábla, miegyéb.
Átfedések vannak ,ez ellen nincs mit tenni; szerintem ne vonjuk össze.[ előzmény: (514) Kolesár, 2006.08.16 13:18:54] |
|
|
|