Összesen: 24 db hozzászólás
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.17 07:26:22 (5618) |
Hidd el én sem dohányzom. Érdekeltségem sincs ilyen üzletben. De ez nem ok arra hogy NE segítsek azon embertársaimon, akik esetleg ezeket a vackokat keresik (akár pl. rajtam keresztül a helyi trafikokat).
Nem csak POIszám-emelésről van szó: eddig olyan, trafikok szempontjából pénzes oldalt találtam, ahol térképen is jelölve vannak. Nálunk meg ingyen rajta lehetnek, lehetnének.
(Egy új 'ezredes'-től átfogóbb szemléletet várnék amúgy ilyen kérdésekre.)
A szegmentálást (mi kerüljön adott kütyüre milyen szinten) meg oldja meg a kimenetgyártó vagy az adott navigációs alkalmazás.
[ előzmény: (5616) -bj-, 2013.07.16 15:25:27] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.11 21:45:16 (4149) |
sziasztok,
mi a követendő policy akkor, ha van egy hely amit szívesen rögzitenék mint POI, koo-ját nem csíptem el ugyan waypoint-ként, de szórólapon közhírré van téve. Viszont: más hivatalos térkép felé is vsz. pontosan ez a koo van leadva. Felhasználható ebben a formában? Módosítás után használható csak (lenyúlás-gyanú miatt)? Vagy...??? |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2010.09.21 10:34:08 (3338) |
Üdv,
nem a tengerszint feletti magasságot megadó gps-nél (ahol forgási ellipszoid felületéhez mért magassági értékünk van csupán) érdemes ezt a magassági adatot beírni a POI adatlapjára vagy nem? |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.30 09:59:35 (2884) |
TuHu MapEdit-es választ vártam (pgyp már megadta)... vidékről nézve nekem is Pest megye :)
De azért köszi mindenkinek! Maradok részemről annál ahogy pgyp mondta.[ előzmény: (2883) VillanyGabi, 2009.11.30 05:42:22] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.26 07:12:04 (2876) |
oké. de mi legyen a paraméter? :)
telepules=Budapest
megye=Budapest
??? Ez jó így? Mert ha jó akkor így csinálom.[ előzmény: (2874) Old Fairy, 2009.11.26 05:53:06] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 20:53:51 (2873) |
Budapesten POI attribútum Település=Budapest. De mi a megye...? köszi... (nekem logikában Pest. De látok megye=Budapest-et és ez elbizonytalanít... |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 20:14:18 (2871) |
semmi höbörgés... :) csak öröm olvasni web-es bejelentön hogy egyik fajta (egyéb?) poi esetén ott a biztatás, hogy ha rengeteg mutyisámfa... akármi megjelenik a jövöben egyforma poi-ként jön az új kategória. Oszt sehun az a választék amit az mp felkínál... Pedig kell hogy legyen párszáz (ezer...) benzinkút, stb...[ előzmény: (2870) Old Eye, 2009.11.25 19:57:30] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 19:50:32 (2869) |
tudok 10 ujjas vakirást no gond... csak marhára bosszant amibe belefutottam... meg amibe Old Eye-t is belerántottam... még félig szakmába is vágna a hiba mert Access-sel kereskedelmi forgalmakat elemzek... az ID ott is marhára fontos...! Legszivesebben elsüllyednék :(. Veszek egy "ásd el magad" felszerelést. :) :)
de amúgy a web-es felvitel nem volt szimpatikus elsö blikkre sem, gyakorlatilag épület vagy egyéb kategóriába kellene belesuvasztani, esetleg étterem... kevés, nagyon kevés...[ előzmény: (2868) pgyp, 2009.11.25 17:41:43] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 15:02:03 (2867) |
már hogy sokadszor futottam neki a rajzolásnak és már próbáltam gyorsítani a folyamatot... Hiba volt.[ előzmény: (2866) Kurdi_Robert, 2009.11.25 15:01:28] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 15:01:28 (2866) |
basszus :(
nem gondoltam hogy ilyen egy láma hibát vétek hogy az id-t nem törlöm ki. ÁÁÁÁÁÁ. Olyan kézenfekvö volt azt sokszorozni ami köré eleve épitkeztem. BOCS. Sokadszor futottam neki mert jobban aggasztott az mp file méretcsökkenése, amire meg egyértelmü volt a magyarázat. Felviszem web-en mindet. Megkövetek mindenkit aki foglalkozott a problémámmal.[ előzmény: (2865) Old Eye, 2009.11.25 09:49:45] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.25 07:12:45 (2863) |
sziasztok,
Old Eye kérdezte a térképszerkesztés fórumon hogy web-en tudom-e módosítani (ti. az mp-be általam rajzolt POI nevét amit lejavitott a lektorálása alkalmából helytelenre...). Erösitsetek meg kérlek, mivel turistautak.hu felhasználónév alatt kerül át ilyenkor a pont a geocaching.hu adatbázisába, én (egyenlöre még) ezt web-en nem tudnám piszkálni csak a .mp-ben. Ugye helyesen gondolom? |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 15:42:20 (2857) |
Kipróbáltam. Fullos. Én biztos használni fogom így a keresőt. Mindenképp kiírja a találatot írásmódtól függetlenül? (Lidl-LIDL-lidl?) Köszi a tippet :)[ előzmény: (2856) zayd, 2009.11.22 10:31:36] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 06:23:47 (2854) |
sziasztok, csekkolnám hogy érdemes-e felvinnem poi-ként a dunaújvárosi Lidl-t... rákeresek POI adatbázisban... Van egyéb kategóriában is, épület kategóriában is ilyen bolt - persze egyik sem a dunaújvárosi (amúgy ez nem érne meg egy egységesítést? a hektikus kis- és nagybetüvel írást már nem is emlitem)
DE a nagyobb problémám, hogy ahogy én elsö alkalommal a térképre raktam anno a dunaharaszti Lidl-t a garmin-helyes ikonnal, már nem tudok rákeresni, mintha már át sem kerülne a geocaching.hu poi web-es adatbázisába... (tuhu bejelentőnév alatt, kategória hiányának terhe mellett) Én látok rosszul valamit...?
Ha meg nem kereshető web-en, ez eléggé alkalmat ad(hat) a duplikált felvételre vagy talán ezt is rosszul látom? (végül: nem vittem fel, majd a térképre felviszem nem akarok plusz munkát másnak). Persze most ebben az a logika van, hogy nem mindenki akar rajzolni, és aki tuhu-térképpel járja az országot, az nem biztos hogy a legfrissebb térképpel túrázik... |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.18 12:25:30 (2851) |
köszi :)
amúgy a magyar mapedit-ben nem lehetne a szemre duplikált (de természetesen más garmin kódokon futó) poi-értékkészletet leredukálni a poi típus menüben? gondolok arra hogy kétféle töltőállomás van fenn úgy mint gas station és petrol station, kétféle templomépület is tán...
Igy tényleg mindig a jó ikon lenne felhasználva a wiki nélkül is.[ előzmény: (2850) pgyp, 2009.11.11 09:22:25] |
|
Kurdi_Robert | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.08 04:38:38 (2845) |
vagy MapEdit-ben egyszerüen drag&drop de a dátumot ne felejtsd el frissiteni... a kereshetöség miatt meg a (z esetleg hiányzó) megye= és telepules= paraméterek utólagos kitöltése SEM ellenjavalt :)[ előzmény: (2843) -bj-, 2009.11.06 22:27:55] |
|
|
|