Összesen: 221 db hozzászólás
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.19 19:44:48 (5802) |
nekem viszont elvi problémám van ezzel:
az adatbázisban ugye minden változás tárolva van így a pontoké is. Ha létrehozok egy település POIt, majd kiderül, hogy ez nem is kellett volna, utána átállítom 0,0-ra, majd csinálok belőle egy pecsételő helyet 2 év múlva. Ez nem egy logikus rajzolási láncolat, mint pl a szakaszok darabolásánál és mint már többször és többen is említettük az id-k számossága a mostani tudásunkhoz képest végtelen. Ráadásul ezzel a módszerrel inkább csak hibákat lehet csinálni, mint hasznosat. Néha a megszüntetés is lehet jó és hasznos.
Végülis mindegy, de amikor kialakítjuk a végleges szabályrendszert erről is szavazni kellene - én biztos a törlés mellett szavazok és a többieket is erre biztatom.[ előzmény: (5801) Old Eye, 2013.11.19 17:31:33] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.11.18 17:06:28 (5794) |
Teszteltem Peter68 kérésére a POIk letöltését és felvetődött bennem a következő:
mit csináljunk az olyan POIkkal, amik NEM esnek Magyarország területére?
1. volt olyan, aminek a koo-i N0.00 E0.00 voltak és egyébként is megvolt már az adatbázisban, ezt töröltem.
2. van olyan, ami elvileg jó kategóriában van, de nagyon messze van, pl. Vir szigetén
Nem vagyok abban biztos, hogy minden POIt meg kellene abban a kategóriában tartani amibe logikusan tartozik, mert egyszerűen nem relevéns. Ha megtartjuk akkor az "egyéb" vagy ami a GC-hez szorosan kapcsolódik azt valamelyik gc-s kategóriába kellene átsorolni. Természetesen nem bántva a már meglévő gc-s kategóriákat, mint pl. geofa, mikulás/nyuszi stb. |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.02 11:20:42 (5733) |
mielőtt felviszed az összes általad ismert (védett) zsombolyt és barlangot a POIk közé lécci konzultálj Jujuval, mert sok fontos barlang nem véletlenül van kihagyva az adatbázisból. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne vigyél fel egyet se![ előzmény: (5732) Aniko & Gyuri, 2013.09.01 21:26:25] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.17 19:20:40 (5662) |
de a turistautak.hu-n megy, szóval csak ide kell jönni.[ előzmény: (5648) Mikulás trágársága elüldözött, 2013.08.17 13:34:14] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.04.15 22:18:21 (5449) |
honnan tudod mi a belterület és mi a külterület? csak a CLC poligonok vannak, ami most "település" típusú az korántsem fed le mindent. Mi a helyzet az ipari területekkel, parkkal? A hivatalos szerveknek megvan a saját térképe, nem kellenek nekik a mi pontjaink. Max a turistautak vonala.[ előzmény: (5447) Old Eye, 2013.04.15 21:34:58] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.04.15 19:28:18 (5442) |
Nyert! De a példa szerintem jó: egy város beépített területétől párszáz méterre van a szomszédos falu közig határa, miközben a falu légvonalban 4 km-re van, egy elsőrendű főút másik oldalán...[ előzmény: (5440) KiVi, 2013.04.15 19:20:58] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.04.15 19:25:53 (5441) |
csakazértis megnéztem: cseremohának igaza volt, kb 500 méterre van Ecseny közig határa![ előzmény: (5439) Old Eye, 2013.04.15 18:46:37] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.04.15 18:43:17 (5438) |
ha cseremoha módosította, akkor azt talán vehetjük javításnak... Ha a POI feltöltője sem ismeri mely településhez tartozik, akkor ne javítsuk rosszra.
Csak 1 kérdés: mely település területére mutat a nyíl?[ előzmény: (5437) Old Eye, 2013.04.15 15:31:39] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 13:28:54 (5299) |
"Valaki a CLC adatbázis(?) alapján hatalmas területet jelölt be üdülôterületnek"
ezt a keresztet már magunkkal cipeljük a kezdetek óta, mert az üdülőterületeket és a zártkerti ingatlanokat (ill. az Alföldön jellemző tanyákat ld D-Alföld) összevontuk és üdülőterülettel jelöljük. Jó lenne ezen túllépni:-(([ előzmény: (5298) Old Eye, 2013.01.22 13:16:21] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.21 21:02:51 (5284) |
a felső sorban a harmadik lenyílóban megkeresed az Épületet és katt. Legörgetsz az aljára, bepipálod még a hasonló lehetőségeket (pl, ház, vár vagy ami még eszedbe jut), a Bal oldalon a településnévhez beírod, hogy Földes, a névhez pedig Bunker, majd Mehet.[ előzmény: (5273) Vgyuri, 2013.01.21 17:56:17] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.06 13:33:52 (5238) |
azért remélem, hogy az élelmiszer ellenőrző hatóság nem a tuhu POI adatbázisa alapján választja ki az ellenőrzött ügyfeleket;-)
mert ha már bezárt, akkor ne is legyen ott, úgy nem futhatsz lyukra. Ha pedig van róla emléked de nem találod meg a kütyün az 2 dolgot jelenthet:
-nem jól emlékszel
-jól emlékszel, de azért nincs rajta a térképen, mert már bezárt.
És semmiképp nem azt jelenti, hogy hülye lennél :)[ előzmény: (5236) olahtamas, 2012.12.06 13:16:29] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.06 13:29:20 (5237) |
én erre írtam, hogy nem történelmi térképet csinálunk.
Ha egy hódmezővásárhelyi azt mondja, hogy találkozzunk a Pesti Csemege előtt, akkor a helyi lakos tudni fogja hova kell menni, a nem helyi pedig kérdezzen csak vissza, hogy is hívják manapság, mert már vagy 20 éve nem az a neve.[ előzmény: (5235) olahtamas, 2012.12.06 13:13:26] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.12.06 12:36:23 (5232) |
és nem is logikus olyat a térképen tartani, ami nem hordoz valódi információt. Nem történelmi térképet készítünk. Ennyi erővel azt is beleírhatnád a nevébe, hogy mettől-meddig működött...
én az ilyen POIt törlöm.[ előzmény: (5231) Nargoth, 2012.12.06 12:31:09] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.05.23 10:18:04 (4800) |
én egy picit finomabban fogalmaznék:
"általam leellenőrzött adatok alapján az ő adatbázisuk pontossága jelen pillanatban nem éri el az általunk megkívántat."
De tényleg, nagyjából jó helyre rakják a pontokat, de sok helyen az út másik oldalán van az automata vagy pl Szeged Lidlnél is csak a címet keresték ki valamilyen programból, így az ATM valós helyétől kb 125 méterre mutat a pont rá a négysávos útra.[ előzmény: (4798) Old Eye, 2012.05.23 09:49:41] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.03 10:16:57 (4759) |
tudom, azért írtam, hogy abban (is) térj át fok-tizedes-re, mert legközelebb úgyis linkelni akarod a legfrissebb berajzolt utad és ahhoz pont az lesz a megfelelő formátum.[ előzmény: (4758) zakany, 2012.04.03 10:14:50] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.04.03 10:04:25 (4757) |
megcsináltam, neked viszont tanácsolom, hogy szokj át fok-tizedesre, mert úgy sokkal könnyebben tudsz majd linkelni;-)[ előzmény: (4756) zakany, 2012.04.03 09:51:23] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2012.01.05 14:08:44 (4425) |
én is az ő fejével gondolkodom:
1, megnézem a mapszószban, hogy mi hiányzik a tuhuról.
2. felmérem (WP a kütyübe), kiszedem a WP-t a kütyüből (megint mapszósz!!) és ami nincs fent azt feltöltöm. Ehhez elengedhetetlen egy friss tuhu a pc-n.
3. amikor feltöltöttem egy pontot rákattintok a "közeli pontokra" és megnézem mi van a környéken, ha véletlenül mégis megvan már a pont, akkor azonnal törlöm.[ előzmény: (4424) Old Eye, 2012.01.05 14:02:56] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.07 17:58:04 (4250) |
szerintem meg a másodikat kellene elvileg megtartani (az első megszűnt!) és az elsőt törölni. De ez a kérdés eléggé lényegtelen, egyszerűen dönteni kell és javítani.[ előzmény: (4249) olahtamas, 2011.11.07 16:12:12] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.31 11:46:33 (4240) |
aki meg szereti a térképeket mint vizuális és funkcionális élményt, azt zavarja;-)[ előzmény: (4239) olahtamas, 2011.10.31 09:37:11] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.10.02 21:13:10 (4177) |
linket, árakat beírtam, a nevet javítottam. Köszi az infókat![ előzmény: (4176) Kakukkos és Hajszál, 2011.10.02 21:08:46] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.23 09:09:50 (4160) |
amennyiben a turistautak.hu-ról jelentkezel be a POIk lehetőségei mások (jobbak), mint a gc-ről, így javaslom ott bejelentkezni ikont-kategóriát kiválasztani ls kész. Nem kell szólni senkinek a megfelelő ikon kiválasztásához, ez egy nagy előrelépés![ előzmény: (4159) Erdőjáró, 2011.09.23 06:10:13] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.12 19:14:32 (4155) |
hát ööö izé, azért ennyire ne legyünk vaskalaposak magunkkal szemben (ebben sem): ha tudja hol van, ott járt, le tudja ellenőrizni hogy kb tényleg ott van, akkor nyugodtan emeljük át gondolkodás nélkül. Egyetértek KiVivel, nem kell halálpontosan ott lennie egy pontnak, ahova más is tenné, a megtalálást bízzuk a felhasználóra.[ előzmény: (4152) Old Eye, 2011.09.12 18:49:25] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.27 18:18:46 (4111) |
az a legjobb, ha egymásra rakjuk, bármilyen furcsán is néz ki:
így a keresővel meg lehet találni, bármit is keresünk, de sajnos a kijelzőn csak az egyik látszik majd, amire a legtöbb esetben nincs ráhatásunk, hogy melyik legyen fölül:([ előzmény: (4109) Csuhás, 2011.07.27 17:48:31] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.18 21:29:38 (4094) |
nem a tűzcsapokat teszem fel, hanem a vasúti átjárókhoz rakok TZ-t, hogy trackeléskor tudjam merre lehet menni;-)
egyébként sem tettem fel egyetlen tűzcsapot sem, azt majd Zoli megteszi a saját kedve szerint a saját kütyüjére.[ előzmény: (4093) Arti (junior), 2011.07.18 20:58:53] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.18 20:15:49 (4092) |
küldd át nyugodtan, trackelésnél is jól jön!
A Topo-Tuhu összehasonlításért is köszi, itt is látszik mindkét térkép előnye:
-a toponál a vízrajz és a sok földút
-a tuhun viszont rajta van Kishomok is az utcákkal (itt a valóságot ábrázoltuk) és elég sok járható földút, ami személygépkocsival hasznos lehet.[ előzmény: (4091) totzoli65, 2011.07.18 20:06:13] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.17 21:27:29 (4083) |
erre írtam, hogy hagyjuk meg nekik a szakmai dolgokkal való feltöltést, jelenleg csak alap a tuhu és felette vannak WP-ban a tűzcsapok.[ előzmény: (4082) Arti (junior), 2011.07.17 21:18:55] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.17 21:01:11 (4079) |
én tűzoltókat, barlangi mentőket és polgárőröket is ismerek, akik használják a tuhut, de azért azt engedjük meg nekik, hogy a feltuningolást a saját szájuk íze szerint végezzék és ebben ne akadályozzuk őket mondjuk felesleges(en sok) tűzcsappal;-)[ előzmény: (4078) Old Fairy, 2011.07.17 20:24:50] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.07.07 09:13:46 (4068) |
úrbalázsnak van joga az adatbázisban matatni, ő volt aki az u., krt. stb végződéseket, helyesírási hubákat javította, ezeket jelezte is anno a fórumon.[ előzmény: (4067) Old Eye, 2011.07.07 08:59:18] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.05.30 20:31:39 (4001) |
nekem nincs fent a gépemen CN, így megnéztem a nüviben (ott CN v9 van): csak 1 kempinget talált. Miért nem jó neked a guglis térkép?
[ előzmény: (4000) Ládafia, 2011.05.30 20:04:02] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.03 08:47:28 (3903) |
de azok közül sem mindegyik:-)
de félre a tréfát, fogalmam sincs mi okozhatta, de a saját POIkat látva nem mondanám, hogy minden nagybetűs lett, csak egy részük.
Itt jó feladat az adatbázisguruknak ill. akiknek van hozzáférése;-)[ előzmény: (3902) Old Fairy, 2011.04.03 08:35:51] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.21 11:50:39 (3853) |
nyugi, szerintem nem személyed ellen irányult a törlés, hanem egyszerűen így jött össze. Sajnos eddig a rajzolóknak elég kevés lehetőségük volt arra, hogy a POIkkal érdemben foglalkozzanak (főleg rajzolás közben), így előfordulhattak hibásan felvitt pontok, majd a duplák törlése. Mivel te weben keresztül nézed a pontjaidat (képek, leírások) neked feltűnő a hiányuk, miközben a rajzolónak csak 2 látszólag tökegyforma pont van a szeme előtt, amiből az egyiken jóhiszeműen törli. Szerencsére a mostani fejlesztéseknek köszönhetően ezeket is helyre lehet tenni, lécci gyűjtsd ki a problémásnak ítélt pontokat id-vel!
Automatizmus: ez elég jól hangzik, a háttérben és néha itt a fórumon is próbálkozunk a megoldással, az egész közighatáros dolog innen indult ki, hogy legyen megfelelő kitöltő automatizmusunk.[ előzmény: (3847) Mikulás, 2011.03.21 11:27:10] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.19 07:28:38 (3814) |
szerintem igen, mert
1. ők is a tv. lapján csinálták
2. van átfedés szerintem a rajzolók között,
3. ők is vettek át igen sok dolgot, ennél jóval többet tőlünk.
emilen megírom kit kellene keresni.[ előzmény: (3812) Kolesár, 2011.03.19 07:22:02] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.19 07:13:11 (3811) |
szerintem innen indult ki az ötletelés itt a tuhun is, ők az OTrT-ből vették elvileg, Fairy lécci hasonlítsd már össze pontonként, hogy mennyire hasonlít akármelyik általunk ismert adatbázishoz.[ előzmény: (3810) Kolesár, 2011.03.19 06:51:44] |
|
|
|