Összesen: 69 db hozzászólás
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.07 15:21:22 (4327) |
Tudom. :-) Először meg is lepődtem, amikor ezen az épületen megláttam a táblát, miszerint ez lenne a műv. ház, de aztán persze rájöttem, hogy miért.
Gyakran járok arra, legutóbb épp' néhány napja.[ előzmény: (4326) yano6ard, 2011.12.07 14:49:54] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.07 12:05:14 (4324) |
OK! Volt egy sejtésem, de akkor ezután már semmiképpen se teszek így... (szánom-bánom, bocsánat!)
Más: hova lett a térképről a szekszárdi műv. ház? A legmagasabb részletezettségnél se látom.[ előzmény: (4323) Bryan, 2011.12.07 11:48:34] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.07 11:41:39 (4322) |
Köszi szépen, akkor átjavítom (láttam a listában, hogy van ilyen, de trehány voltam utánanézni... :-( ), de ha valakinek van kedve, nyugodtan megteheti.
A 4319-es hsz-odra: úgy tudom, hogy nem kell egyeztetni. Én azért szoktam egy mondatot írni a megjegyzésbe, hogy nyoma maradjon. Apropó: ha más által bejelentett POI-t szerkesztek, akkor mennyire etikus a bejelentőkhöz oda írni a nevemet másodikként (néhány esetben eddig megtettem, de most már inkább megkérdezem, hogy ha nem jó így, akkor változtathassak rajta)? Vagy inkább csak a megjegyzésben hagyjam nyomát a változtatásnak?[ előzmény: (4316) Bryan, 2011.12.07 11:00:47] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.12.07 06:46:20 (4314) |
Sziasztok!
Ha egy üzlet oldalán van egy atm (ráadásul épp' a bejárat mellett), azt hogy vinnétek fel a térképre? Néhány méternyire eltolt koordinátákkal (csak hogy külön kereshető legyen)? Mi a bevett szokás?
(Mert a nevébe ugyan beírhatom, hogy "Coop és OTP atm", de ettől még az adatbázisban csak egy helyen fog szerepelni. Vagy ugyanezen a néven ide is, meg oda is jelentsem be? Nem tűnik túl jó megoldásnak...)
Egyébként éppen emiatt majd a paksi SPAR-t is egy kicsit odébb kell majd "pöckölnöm", mert az oldalában levő atm gyakorlatilag éppen a mostani bolt-koordinátánál van (az atm pedig fontos... :-) ). |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.25 08:40:05 (4279) |
Mindig onnan szerkesztem. Alapból onnan nyitok majdnem mindent, kivéve pl. a faq-ban levő "linkelő-sort", amit az imént is használtam.[ előzmény: (4278) Old Eye, 2011.11.25 08:18:56] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.25 07:33:04 (4277) |
Köszönöm!
Igen, van, de ezzel nem tudtam mit kezdeni (jobb klikkre nem mutatja meg a tulajdonságait, azon belül a számát, ahonnan már tudnám szerkeszteni).
Már használtam a lehetőséget, de ott mindig volt ikon és kideríthető volt az ID.
Ha már POI: miért van az, hogy az általam bejelentett pont nem a megfelelő ikonnal jelenik meg, csak egy kis kék négyzettel (mint a most tárgyalt templom is)?
Pl.: szekszárdi műv. ház (érdekes, hogy ennél is ugyanolyan ikon van, mint a tolnanémedi templomnál, mégis láthatók a tulajdonságok... Hogy van ez?[ előzmény: (4276) Old Fairy, 2011.11.25 07:05:59] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.25 05:29:44 (4275) |
Sziasztok!
Legyetek szívesek a térképen áthelyezni Tolnanémediben a ref. templomot a N46 42.877 E18 28.452
koo-ra! Három egymás utáni időpontban, különböző napokon bemérve egyértelművé vált, hogy a mostani, térképi helyzete nem jó. Nem szólnék, de 40 m-ről van szó.
Köszönöm!
http://noob.hu/2011/11/25/Templom_helye_.png |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.04 07:11:36 (4244) |
Sziasztok!
Ha egy POI-nak kiderítettem a számát (jobb klikk/jellemző tulajdonságai), akkor hogyan tudom az adatlapját megtalálni? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.01 18:50:15 (4243) |
Köszi (valahogy nem akadt meg rajta a szemem...)! Természetesen azért, ott és úgy gondoltam én is. ;-)
Mióta újra lehet gond nélkül WEB-en jelentgetni a POI-kat befele, azóta ismét aktivizáltam magam, és mi lesz még itt tavaszig (megint időmilliomos leszek, ráadásul járom a településeket "ezerrel", és ahogy nézem, elég sok POI hiányzik, van mit csinálni; plusz közben trackelek is, most is onnan jövök...). :-)[ előzmény: (4242) Old Eye, 2011.11.01 18:28:44] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.11.01 18:25:17 (4241) |
Sziasztok!
Navigációs termékeket árusító boltot szoktatok bejelenteni (vidék!)? Ha igen, melyik típushoz mehet? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.26 19:16:00 (4167) |
Ahogy mondod. Érdekes volt hallani a Nortonból visszacsordogáló vizet, amint találkozik a régi kút vizével.
Mindez a bezárt tér által visszhangozva.[ előzmény: (4166) bpeti68, 2011.09.26 15:13:13] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.26 12:38:20 (4163) |
Nem húzós! Nyomós! ;-) (Bár a vizet tényleg úgy húzza... :-))
Egyébként még én se láttam ilyent. Többek között azért is fényképeztem le, hogy megosszam az élményt a tisztelt nagyérdeművel. :-)
Már messziről furcsa volt, aztán mikor közel mentem, leesett a tantusz.[ előzmény: (4162) Old Eye, 2011.09.26 09:03:15] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2011.09.23 06:10:13 (4159) |
Sziasztok!
Rég nem jártam erre, látom, hogy pl. a POI-k terén jelentős változások vannak tavaly dec. óta (ikonok, POI-típusok).
Azt szeretném tudni, hogy a feltöltéssel kapcsolatban van-e esetleg változás, feltölthetem-e gond nélkül?
Tavaly még volt valami olyasmi, hogy fel lehetett tölteni, de aztán külön szólni kellet, hogy valaki változtasson rajta, hogy a megfelelő ikonnal jelenjen meg.
Ezzel most mi a helyzet? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.22 09:43:48 (3465) |
A faddi "Bungalows Kemping" is csak egy tüzép-telep... (Egyéb "részletek" a környékről később. :-) )[ előzmény: (3461) felazso, 2010.12.21 14:46:54] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.12.11 17:20:48 (3392) |
Jaaaj! Most akkor ez elveszett??? Kezdjem az elején? Koordináták: N46,27115 E18,46813
Megpróbálom még egyszer: Lili.[ előzmény: (3391) Erdőjáró, 2010.12.11 17:15:18] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.15 06:41:05 (3146) |
Akkor tényleg jól értettem. Na majd meglátjuk... Egyébként mi ez a "K" a nevek előtt (ha nem titok)? [ előzmény: (3145) Ákibard, 2010.06.14 21:26:43] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.14 20:46:29 (3144) |
Tuhura tölteni? Mint egy tracket? Ezt már olvastam, de őszintén szólva nem nagyon passzol... (hacsak nem említjük azokat az előnyeit, amelyekről írtál). Ha van egy vagy két POI-m (és nem akarok esetleg sokáig gyűjtögetni, hogy "érdemes" legyen feltölteni egyben), akkor jó módszer a régi. De most töltsek fel egy-két POI miatt egy fájlt a tuhura? Nem tetszik! (Hacsak nem értelek félre, és ettől jól mellébeszélek.)
Részemről sajnálom, hogy így alakult a POI-feltöltéssel a dolog. Remélem, mihamarabb visszaáll minden a régi kerékvágásába![ előzmény: (3143) Ákibard, 2010.06.14 19:48:08] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.14 18:51:28 (3141) |
Nincs mit, nagyon szívesen! Várható mostanában valamilyen előrelépés a POI-feltöltést illetően? Időnként elbogarásznék vele... :-) (Jártamban-keltemben jó sok POI jön szembe, ami még nincs a térképen...)[ előzmény: (3140) tibbi, 2010.06.14 17:22:57] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.14 17:07:43 (3139) |
Sziasztok! Két apró észrevételem volna. A simontornyai CBA megszűnt, kéretik törölni, a Bem u. és a 64-es út kereszteződésében levő ABC-t pedig lécci tegyétek át a B. u. északi oldalára, mert abban a sarokban van!
Köszönöm! |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.02 11:52:46 (2893) |
Elérkezett végre a várva-várt...? :-) Rendben, akkor türelmes leszek. Kíváncsian várom a végeredményt.
És persze köszönet érte![ előzmény: (2892) pgyp, 2010.01.02 11:36:50] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.02 10:56:57 (2891) |
Szerettem volna feltölteni néhány POI-t, meglepődve láttam a számomra új listát. Tetszik.
De! Hiába klikkeltem a számomra megfelelőre, nem történik semmi... :-( Mit tegyek, hogy jussak is valamire? (Bocs', egy jó ideje már nem olvasom a fórumot, ezért új ez számomra, és ezért van, hogy esetleg már elhangzott a "megoldás", mégsem tudok róla.) |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2009.03.17 20:28:27 (2621) |
Ja, és még valami! Mit gondolsz/gondoltok, olyan, hogy "útra dőlt fa" (inkább csak ösvény és ritkábban használt erdei út esetében találkozom ilyennel), "veszélyes kút", mehet a térképre? Gondolom, utóbbi mindenképpen hasznos, de a fa is érdekelne. Láttam már ilyent a térképen.[ előzmény: (2620) Erdőjáró, 2009.03.17 20:25:12] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2009.03.17 20:25:12 (2620) |
Köszi a választ! Szerintem is az a legfontosabb, hogy ott legyen a térképen (múltkor is hiába kerestem a kórházat... :-(( - ott volt a szuper kütyü szuper tuhuval és mégis kérdezősködnöm kellett)!!! Még jó, hogy nem én voltam a mentősofőr...! :-)[ előzmény: (2619) pgyp, 2009.03.17 19:47:55] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2009.03.17 18:31:48 (2618) |
Ahol a POI-adatbázisban a felhasználónál "turistautak.hu" van írva, ott tulajdonképpen ki a bejelentő? Ezek olyankor képződnek, amikor a térképrajzoló a rajzoláskor teszi be a pontot a térképbe? És ha rákattintok az adott POI-ra, akkor miért nem szerepel bejelentő az adatlapon? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2008.06.09 19:03:38 (1960) |
Már késő...! :-) Na jó, megígérem, hogy legközelebb csak egyet jelentek be olyan helyekre, ahol kettő van kis távolságra elcsúsztatva egymástól (ha pedig csak az egyiknél van beálló, akkor azzal jelentem be)![ előzmény: (1959) Apexsek, 2008.06.09 17:47:02] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2008.06.09 17:13:43 (1958) |
40 m-re vannak egymástól... ;-) Az a baj, hogy egy kicsit nagyon perfekcionista vagyok, ezért jelentem be a buszmegállókat az útnak mindkét oldalára (ráadásul van olyan eset, amikor az egyiknél van esőbeálló, a másiknál meg nincs; nem baj, ha a kuncsaft tudja, hogy az útnak melyik oldalán keresse a beállót, ha elkapja egy zuhi..., még eltéveszti a lelkem és kész a baj :-) ).Egyébként a közöttük futó út már trackelve van, a környéken már nem tervezek bejárást, úgy meg furcsán nézne ki, ha valahol a messzeségben lenne a két buszmegálló, a tracktől teljesen függetlenül (egyébként sem szoktam újabban már buszmegállót a trackben hagyni "bizonyos okokból" kifolyólag, úgy akartam bejelenteni).
Na mindegy, egyelőre az ilyeneknél nem csinálok semmit, meghagyom a gyűjteményemben, aztán majd meglátjuk. Végülis már tényleg jelölve van a megálló (legfeljebb nem tudhatjuk a nevét, nálam meg meglenne).[ előzmény: (1957) pgyp, 2008.06.08 22:27:50] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2008.06.08 20:55:42 (1956) |
Ha a térképen már szerepel egy buszmegálló csak úgy nagyjából helyes koordinátákkal név nélkül (ebben az esetben tudom mindkettőt az út mindkét oldalán eltolva egymástól, a meglevő pedig pont' a kettő között az úton), én viszont szeretném bejelenteni a pontos adatokkal (esetleg ugyancsak név nélkül, de a pontos helyével), akkor mi a követendő eljárás? Mazsolázzam ki a bejelentőt és írjak neki e-mailt, hogy törölje? Ez elég időigényes lehet! |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.07 16:04:04 (1796) |
Mivel régebben elég sokat birigliztem, eredetileg ezért kezdtem el a buszmegállókat bejelenteni (még van egy csomó a gyűjteményemben, és még rögzíteni is fogok egy nagy adaggal, csak időm legyen minél több a bejelentéshez). Tudom, milyen fontos hely lehet egy jó esőbeálló ilyenkor! ;-)[ előzmény: (1795) olahtamas, 2007.11.07 15:51:33] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.07 15:24:10 (1794) |
Asszem, egy kicsit elhamarkodtam ezt a kérdést, mivel ott van előtte, hogy "váróhelység". Akkor meg nyilván a beálló ez esetben az esőbeállót jelenti.[ előzmény: (1793) Erdőjáró, 2007.11.07 15:07:07] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.11.05 19:44:54 (1791) |
Ha felmértem egy halom km-tábla helyét olyan helyen, ahol egyébként sok track alapján már be van rajzolva az út, mit lehetne csinálni, hogy be lehessen jelölgetni a tuhuba (ráadásul tájegységhatáron is átmegy)? Esetleg toldjam meg velük valamelyik trackemet, amit beküldök? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.27 18:57:52 (1777) |
Ez az. Végső megoldásként az jutott még eszembe, hogy írok feri60-nak, gondolom, ő tudja szerkeszteni, de így is jó.
Helyes koordináták: N46°49,9590 E18°49,2050. Köszi![ előzmény: (1775) lelcache, 2007.10.27 16:11:50] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.27 18:47:22 (1776) |
Már töröltem, max. csak nagyjából tudnám meghatározni a helyét, ráadásul trackem sincs hozzá, hogy legalább a vonal és sebességadatok alapján meg tudjam mondani, hogy hol volt. :-([ előzmény: (1773) olahtamas, 2007.10.27 07:49:24] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.27 07:26:03 (1771) |
Mi a megoldás, ha egy POI, ami szerepel az adattárban, bizonyítottan rossz helyen van, és megvannak hozzá a helyes koordináták? |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.10.27 05:21:27 (1770) |
Akkor hagyom a csodába, csak megkérdeztem, hogy mi a helyzet ezzel kapcsolatban, nagyjából épp az általad felvázolt okok miatt.[ előzmény: (1769) kocsi, 2007.10.26 23:26:52] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.20 21:35:27 (1741) |
Ki bizony! Köszi a dícséretet, megteszem, amit lehet! (Csak zárójelesen: Hillyén és környékén így maradnak a településnevek, vagy esetleg meg lehet változtatni a track-ben jelzett teljes nevekre {lásd helységnévtábla-pont}? A hillyei utcanévből hiányzik egy "l" betű.)[ előzmény: (1740) pgyp, 2007.09.20 21:17:50] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.20 20:52:57 (1738) |
Köszi szépen, igyekszem, amennyire az időmből és energiámból futja! :-)
Egyébként az ebben a trackben levőket szerettem volna bejelenteni. Akkor most hogy lesz? Valamiképpen csak meg kellene jeleníteni, ha fel lett mérve! :-)[ előzmény: (1737) pgyp, 2007.09.20 20:13:53] |
|
|
|