Összesen: 95 db hozzászólás
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2017.01.04 21:00:03 (6400) |
Kibukkanó sziklák. Azt nem tudom hogy csak karsztra vagy más kőmezőkre is használják-e.[ előzmény: (6396) csabi.M, 2017.01.04 17:05:09] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2016.04.08 08:01:06 (6325) |
Szerintem mindkét útvonalat jelölni kell Rezinél, csak az egyiket "régi okt" míg a másikat "nehezen járható" felirattal.[ előzmény: (6320) Medves, 2016.04.07 20:23:32] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.09 16:26:37 (6245) |
Osm-en megvan az új okt jelzés, felmértem, berajzoltam. Onnan átvehető ha már obdl van. [ előzmény: (6244) Hev, 2015.07.09 13:11:44] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.07 17:32:00 (6240) |
Jobb ezt időzíteni, egy tavaszi, vagy késő őszi napon még élvezetes túra is lehet.[ előzmény: (6236) gusty, 2015.07.07 08:46:47] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.02 15:39:48 (6221) |
Nem feltételeztem hogy a hozzászólás szövegével ellentétben álló anyag szerepel a linken, így csak válaszoltam és nem nézegettem a mellékletet. Ha valakit zavar amit írtam törölje.[ előzmény: (6220) Old Eye, 2015.07.02 10:35:11] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2015.07.02 09:10:46 (6218) |
Azt hiszem az osm-en megvan az út is a jelzés is. ( Magam rajzoltam be track alapján ) Szóval vedd át azt nyugodtan.[ előzmény: (6217) Hev, 2015.07.02 08:20:46] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.12.16 20:11:45 (6104) |
Szerintem lehetne külön kerékpáros okt is. De az igazi kék az a végigjárók számára egy kicsit "szent" dolog, nem hogy nem kerékpároznak, de még a nyilvánvalóan buszozásra csábító aszfaltos szakaszokat is precízen legyalogolják. [ előzmény: (6103) Zolee@, 2014.12.16 19:59:18] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.10.23 17:20:46 (6075) |
Nagyon rossz hogy a bakancsosokban üzletet látnak, nekünk nem wellness szállás kell hanem fedett esőház az erdőben ahol lehet aludni. Nem a pénz kereset volna itt a haszon hanem a tömegsport, a testi szellemi épülés, az ország és lakóinak megismerése. Ezt kellene támogatni.[ előzmény: (6074) Medves, 2014.10.23 17:09:26] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.17 21:36:42 (5993) |
Ki fogom próbálni. De azért remélem valaki olyan is olvassa ezt aki kapcsolatban van a fejlesztővel, és alkalomadtán ezen információk felhasználásával végre Ő megcsinálja működőre ezeket a letöltéseket, és térképes megjelenítéseket. Jó pár éve igyekszem ezt elérni. [ előzmény: (5992) Access Denied, 2014.09.17 20:02:35] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.17 19:32:31 (5988) |
Nekem sem a szűrt letöltés se a térképes megjelenítés nem sikerült. Utoljára talán az aeromap térképes időkben, jóval kevesebb poi típusra működött a dolog.[ előzmény: (5987) Access Denied, 2014.09.17 19:23:13] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.11 21:58:37 (5983) |
Nagyon halkan kérdezem meg, mert sokan unják már a poi mániámat, de rettenetesen jól jönne pont így pl a kék mentén megjeleníteni a szálláshelyeket, vagy esőházakat ( amik nekünk alvóhelyek a túra során )[ előzmény: (5979) gusty, 2014.09.11 21:53:32] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.11 21:55:33 (5980) |
Firefox 32. Ha leviszem az egeret a térképről és visszatérek akkor működik. Ha csak a térképen mászkálok akkor átvált a kurzor mutogatósra, de ablak nem nyílik.[ előzmény: (5978) gusty, 2014.09.11 21:52:03] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.11 21:49:59 (5976) |
Furcsa, egyszer megjelenik a név ahogy kell, de azután hiába állok bármire nem jelenik meg újra sem ez, sem más. Ha zoomolok akkor megint lesz egy dobásom.[ előzmény: (5974) gusty, 2014.09.11 21:43:53] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.09.11 21:35:02 (5973) |
Nagyon jópofa oldal, tetszik! Egy csomó dolgot tud amit ez az oldal nem. Első nézegetésre csak a pontok nevei hiányoztak a térképes megjelenítésnél. Köszi a fejlesztést![ előzmény: (5970) gusty, 2014.09.11 16:28:49] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.29 18:51:57 (5916) |
Megnéztük a tervezett új kék nyomvonalat a hármashatár és Aggtelek között. Az északra tartó szakasz fakitermeléssel összevágott utak hálózata, míg a keletre tartó út benövő félben levő határsáv. Zöld jelzést talán ha három négy darabot láttunk. A zöld kék elágazásnál szép új útjelző tábla mutatja a régi kéket az aszfalt felé. Szóval utálom az Aggtelekről kivezető aszfaltozott emelkedőt, de azt hiszem még mindig jobb mint a mostani zöld jelzés [ előzmény: (5909) Csuhás, 2014.06.28 06:50:50] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.28 06:50:50 (5909) |
A leírás szerint az OKT Aggtelek és a hármashatár között eddig jórészt az aszfaltozott országúton ment, de áthelyezik a határsávba. Ma megnézem mi ott a helyzet, van-e már új jelzés. Ha igen akkor vasárnap be is rajzolom :-) |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.06.02 15:48:25 (5867) |
A "nem javasolja" az teljesen elfogadható, akár lehetne "csak saját felelősségre" is. Ezzel szemben kerek perec megtiltották a túrázást okt.31-ig. Területi adatokat nem írnak, de ez simán jelentheti azt hogy pl OKT-n nem lehet az Írott-kőre felmenni. Ezt nyilván senki sem fogja betartani, de lehet majd bírságolni. Egyébként is nem a jelentések beérkezése UTÁN volna értelme szelektív módon egyes részeken korlátozni? [ előzmény: (5866) KataJani, 2014.06.02 15:38:21] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.17 12:41:22 (5847) |
Az megvan nekünk. Nagyvázsonytól a Balaton felé illetve a Bakonybél Városlőd az ami hiányzik. [ előzmény: (5846) KataJani, 2014.04.17 12:37:21] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.17 08:02:06 (5845) |
Köszönöm az ajánlatot. Nekünk már máshogy alakult a programunk. Szombaton Janka dolgozik, vasárnap megyünk egy Bakonykúti-Jásd okt szakaszt. Majd időjárástól függően valahol bivakolunk, és hétfőre keresek egy kis Balaton felvidéki kéket ( vagy egy Tihanyi körtúrát )[ előzmény: (5844) KataJani, 2014.04.16 23:24:37] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.04 12:34:52 (5834) |
Köszi! Lehet hogy bejelentkezem oda. Első körben inkább olyan emberekkel gyalogoltam volna akiknek legalább a nickje ismerős a gc fórumokról.[ előzmény: (5833) Hev, 2014.04.04 12:27:26] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.04 09:59:03 (5832) |
Nem sok jelentkező akadt. Esetleg egy Bakonykúti - Jásd szakasz? Egyáltalán van valaki akit érdekel az ilyen két autós kéktúra? Mert ha nem akkor nem koptatom a billentyűket ezentúl.[ előzmény: (5831) Csuhás, 2014.04.02 14:43:46] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.02 14:43:46 (5831) |
Manapság elég körülményes tömegközlekedve kéktúrázni. Pl szeretnénk legyalogolni a Bakonybél - Városlőd szakaszt szombaton. Volna-e valaki aki csatlakozna úgy hogy két autóval ki tudjuk hagyni a buszozást? Mi ketten vagyunk egy kutyával. ( Janka, Csuhás, Vándor ) Kényelmes sétatempóval szoktunk haladni, meg meg állva nézelődni fényképezni. Ha akadna túratárs akkor kérem keressen meg! |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.12.06 21:40:10 (5716) |
Miért érzem azt, hogy az erre szánt pénzeknek már megvan a gazdája, és a tuhu tényleg nagyszerű munkát végző csapata nem kap belőle egy kanyit sem mondjuk egy erős saját szerverre vagy mondjuk egy hivatásos informatikusra, vagy bármi másra amire szerintük szükség van.[ előzmény: (5714) Mákos, 2013.12.06 21:08:20] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.02 11:42:48 (5622) |
Mostanság elsősorban kéktúrázunk, a telekocsi is érdekelne minket, de a közelmúltban végre sikerült teljes mértékben megszüntetnem a facebook regisztrációnkat. Szóval így jártunk. [ előzmény: (5621) zöldfülű, 2013.10.02 10:30:49] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 14:06:31 (5569) |
Csak kellene egyben zipelve letöltés lehetősége is. Tegnap letöltöttem egyesével a szakaszokat, átkonvertáltam őket ozi alá, erre most megint kezdhetem elölről ha naprakész akarok lenni. Egyébként pedig köszi nagyon hasznos anyag. :-) [ előzmény: (5568) Old Eye, 2013.09.10 13:44:56] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.10 11:22:48 (5529) |
A konvertálás nem sikerült, mind a gpsbabel mind az oziexplorer csak egyedi pontokat mutat de track-et nem.[ előzmény: (5521) Hev, 2013.07.09 22:39:59] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.10 08:26:47 (5525) |
Most gyaloglom az ötödiket. De sok ismétléssel mert azokat a részeket is lejárjuk újra ami Jankának nincs meg. A közös kéknek a harmadánál járhatunk.[ előzmény: (5523) Old Eye, 2013.07.10 07:47:52] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.10 08:01:41 (5524) |
Upsz, elnéztem a dolgot, üresnek láttam a Badacsonytördemic Nagyvázsony 43km szakaszt, de átsiklottam azon hogy két részre bontva ott van ez a szakasz is. Elnézést, én voltam figyelmetlen![ előzmény: (5522) Old Eye, 2013.07.09 22:57:44] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.09 09:39:46 (5520) |
A hiányzó OKT szakaszok trackje, illetve az OKT egyben track megjelenése várható a közeljövőben?
( Nem tudom miként készültek ezek a gpx-ek, de a hiányzó részek nem nyerhetők ki a tuhu anyagából? )[ előzmény: (5505) Old Eye, 2013.07.01 09:21:46] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.01 14:35:33 (5519) |
Ok, magamnak átkódolom. Kezdő felhasználóknak pedig lehetne közvetlenül a gps-re feltölthető karakterhelyes poi (gpi formátumú) kimenet a pecsételő helyekből, ha van egyáltalán igény erre.[ előzmény: (5518) Old Eye, 2013.07.01 14:29:36] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.01 14:06:41 (5517) |
A kódlapot a headerben átírva ugyanúgy hibásan jelenik meg a gps-en.
Viszont a gpx fileot npp-ben megnyitva majd ansi kódolással mentve, gpi konverzió után már jól jelennek meg az ékezetes betűk.[ előzmény: (5516) Old Eye, 2013.07.01 13:58:57] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.01 13:25:25 (5514) |
Van ötleted a megoldásra? ( Te konvertálod át, vagy én keressek valami átalakítót? )[ előzmény: (5513) Old Eye, 2013.07.01 13:08:26] |
|
Csuhás | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.01 12:34:18 (5508) |
Igen, pl a 5452 hsz-ben levő oldal forrása mutat gpx letöltést egy kattintásra. ( Nem értek a web programozáshoz szóval lehet hogy az a te esetedre nem megoldás )
Miért egyben? Nos az indulás előtt gyakran elmarad a gps-en a frissítés. Míg ha egyben van akkor lehet hogy nem naprakészen de legalább mindig meglesz. Konvertálva ozi alatt is gyorsabban kiválasztom azt a szakaszt az egészből mondjuk egy szintmetszet megnézéséhez mintha mondjuk két szomszédos szakaszt kellene előbb betöltenem és egybefésülnöm.[ előzmény: (5507) Old Eye, 2013.07.01 12:14:41] |
|
|
|