Összesen: 173 db hozzászólás
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.02 20:03:53 (77986) |
No, tisztázzuk. Amikor a GPS méri a napi km-t, akkor az milyen összefüggésben lehet a rögzített nyomvonallal? Nekem a napi km számláló többet mutat, mint a rögzített, néha fűrészfogas trekk. Fordított esetben el tudnám fogadni a magyarázatot. Amikor a trekkből kiszűröm az ácsorgásbó és egyéb ilyesmikből eredő zavaró ugrálásokat, az eltérés még nagyobbá válik. A készülék egyszerűen marhaságokat mér. napi km-ként. (A mai 11,7 km-es trekkre 12,7 km-t mutatott a napi számláló.)
[ előzmény: (77985) becko, 2020.02.02 10:38:49] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.01 19:48:51 (77983) |
Szevasztok! Nemrégiben jobblétre szenderült Coloradom helyett beszereztem egy Oregon 550t-t. A legfrissebb 6.6-os software van rajta, azonban nagyon durván mellélő a napi km számlálója. A mai túra végén 16,8 km-t mutatott, a MapSource-on 14,6 km-t adott ki. Ez a kb. 15 százalékos "túlszámlázás" minden túrán előjön, függetlenül a hosszától. Valakinek van esetleg megoldási javaslata? (A Coloradon is voltak természetszerű eltérések, csak jóval kisebbek.) |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.20 14:05:17 (77893) |
Ki kellett cserélnem a Coloradom tokját. Az antennacsatlakozás szét-, majd összeforrasztása olyan eredményre vezetett, hogy az alaplap és az antenna közötti miniatűr koaxkábel (mm-es átmérőjű) most cserére szorul. Valaki ki tudna-e segíteni egy 10 cm-es, vagy akár kisebb kábellel? |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.19 10:45:19 (71067) |
Bár ez már a topik szétoffolása, de hozzáteszem: nagyon lehangoló időnként a természetjárás, amikor ilyen környezetrombolásokkal találkozik az emberfia.[ előzmény: (71066) diego, 2014.04.18 18:48:38] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2014.04.18 10:00:51 (71051) |
+1
Tudomásul kell venni, hogy a túraútvonalak döntő többsége magánterületen halad keresztül. Sajnos. Villanypásztor, kerítés stb. bizony előfordulhat ilyenkor. A túrázás egyébként arról is szól, hogy fel tudjuk találni magunkat váratlan szituációkban.[ előzmény: (71050) yano6ard, 2014.04.18 09:38:07] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.14 06:30:56 (69693) |
Próbáld meg, hogy MS-ban nyomsz kétszer ctrl-G -t. (Frissítések után célszerű, törli a progi gyorsítótárát!) Ha ez sem segít, akkor a többi a csodavárás kategóriába tartozik és ez van...[ előzmény: (69690) NagyKG, 2013.10.13 08:10:43] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.10.13 07:51:48 (69689) |
Nagyon egyszerű: nem ugyanaz a program jeleníti meg.
A fájlban csak a megjelenítésre vonatkozó adatok vannak benne. A megjelenítő program a maga módján értelmezi ezt. (pl. a kütyü a nem definiált felületeket khaki színnel jeleníti meg, a MapSource fehérrel.)
A probléma szinte maximálisan orvosolható typ file használatával. A TopoGuide pl. ezt a módszert használja, a CN és az NG viszont nem foglalkozik vele.[ előzmény: (69688) NagyKG, 2013.10.12 22:04:52] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.12 13:35:56 (69376) |
Köszönöm részletes ismertetésedet! Sajnos az OSM belső szervezését nem ismerem, bár elfogadom, hogy kis hazánkban a No.2 az autentikus (!) térképszerverek tekintetében. Ha itt továbbra is így tökölődünk, akkor még No. 1 is lehet...
A csatolt linkeket is köszönöm, valóban másként néz ki már így a dolog.
[ előzmény: (69374) grin, 2013.09.12 12:14:16] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 11:46:03 (69364) |
Amúgy messzemenőleg nem teljes a lista, tapasztalataim szerint a meddőhányók igen jelentős része nem is szerepel a nyilvántartásban.
A rekultiváció a meddőhányókra vonatkozik, nem a mélyművelésű bányára.[ előzmény: (69362) -Atys-, 2013.09.10 08:10:34] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.06 07:03:44 (69334) |
Nézd meg, mikről van néha szó a GYIK-ben... Egy csomó lefutott dolog, amit a gazdája nem módosított/törölt. Amit oda leírsz, bármikor módosítható, vagy törölhető.
[ előzmény: (69333) adalbert1977, 2013.09.06 01:38:03] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 16:10:02 (69320) |
Ha belebabrálsz a geotiffbe képszerkesztővel, általában sima tiff-é silányul. Te mivel csinálod?[ előzmény: (69317) adalbert1977, 2013.09.05 13:56:29] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.05 06:05:13 (69304) |
Most már tényleg ideje lenne a faq-ban is írogatnod. Annyi hasznos tudásanyagot gyűjtöttél össze, ne hagyd veszni![ előzmény: (69303) adalbert1977, 2013.09.04 23:54:21] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 07:05:20 (69242) |
1. Valóban felesleges munka lenne... A jnx megoldás sokkal egyszerűbb. A tuhu térképben már benne van a szintvonalazás, bár olyan, amilyen. Jobb szintvonalazás is létezik, de az itt nem publikus...
2. Az általad említett térkép 647 MB. Na ezt frissítgesd háromnaponta... Mivel a szintadatok statikusak, a jnx-et egyszer kell csak felnyomatnod, aztán el is felejtheted jó időre. A frissítést pedig csak a változó adathalmazra kell elvégezned.
Valóban nem DEM-re van szüksége, csak egy vizuális rásegítésre. Arra pedig ez a legjobb megoldás.[ előzmény: (69239) adalbert1977, 2013.09.02 20:07:00] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.03 06:57:46 (69241) |
Ha kéred, bármelyik más te-re, vagy akár egész Magyarországra is megcsinálom neked. (Szerintem Mo. kb. 150 MB)[ előzmény: (69240) -Atys-, 2013.09.02 21:11:19] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.02 17:54:38 (69235) |
Nagy felbontás alatt kb mit értesz?
Amúgy megcsinálom és elküldöm neked, ha lesz egy kis időm... Georeferálva, készen. Jnx-ként.[ előzmény: (69234) -Atys-, 2013.09.02 10:43:11] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.13 16:17:25 (68939) |
Amúgy én is nagyon elégedett voltam vele, amíg az exét a karanténba nem küldte az Avast. Szuper progi.[ előzmény: (68938) adalbert1977, 2013.08.13 15:29:17] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.13 14:24:52 (68937) |
Nem, le lett tiltva, nekem sem megy. Vagy a vírusos SAS.Planet (lehet, nem minden verzió az...), vagy az általam már megkövezett TerraIncognita (simply the best) jöhet szóba.[ előzmény: (68910) Yoss, 2013.08.12 13:52:14] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.08.13 13:44:17 (68934) |
Somogy és Mecsek átlapolt tájegységpoligonok N46.303919 E17.620755 környékén. Lehet, hogy ez okozza a lebénulást?[ előzmény: (68929) Old Eye, 2013.08.13 11:50:14] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.31 15:35:58 (68740) |
A két anyacsavar erősen a régi szovjet technikai megoldások fílingjét keltette bennem. Mikrocsip + 2 böszme anya... Haláli.[ előzmény: (68739) kugyu21, 2013.07.31 14:43:07] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.09 18:24:22 (68498) |
+1
A Coloradom is megfeküdt már attól, hogy a kártyán és a belső memóriában is volt egy-egy példány a tuhuból. FamilyID ütközés.[ előzmény: (68497) -Atys-, 2013.07.09 06:52:15] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.17 16:21:09 (66971) |
Csak nehogy teljesen elamortizálódjon a kütyü, mire egy használható fw kijön ;-)
Szerintem ilyen árakért az újabb fw-ek nem soron következő hibajavítások+elcseszések kombinációit kéne tartalmazniuk, hanem a hardver jobb kihasználását lehetővé tevő fejlesztéseket. Mintha a Garmin úgy gondolkozna, mint az egyszeri körorvos: egy betegségre 10 gyógyszert is fel kell írnia, hogy annak az egy szükségesnek a mellékhatásait valahogy kiküszöbölje.[ előzmény: (66968) adalbert1977, 2013.03.17 12:10:17] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.12 19:29:01 (66935) |
No... Sokkal több helyet foglal a kütyün, nem objektumorientált, viszont a processzort kevésbé fogja. Egyébként az Orux kezeli a vektoros img térképeket és a Lucus is barátkozik már a vektoros formátummal.[ előzmény: (66934) jekaeff, 2013.03.12 19:10:50] |
|
majormezei | hozzászólásai | válasz erre | 2013.03.07 16:17:04 (66868) |
Ne a kütyüt válaszd ki a legördülőben, hanem a kártyát.
Ez csak tipp, mivel a logokat én a kütyün hagyom :-)[ előzmény: (66867) markusa, 2013.03.07 15:20:16] |
|
|
|