Összesen: 272 db hozzászólás
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.21 21:55:54 (55791) |
4 db jó akkuval természetesen működik.
Amit nem ajánlok akkuval, az a szenzor-tisztítás. Ilyenkor én ,indig új Duracel elemeket szoktam beletenni a művelet időtartamára.
[ előzmény: (55788) diego, 2011.03.21 21:35:08] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.10 07:25:18 (55600) |
Ezt a három formátumot a MapSource maga is ismeri, és át is alakítja egymásba.[ előzmény: (55598) eleem, 2011.03.09 22:19:28] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 21:08:32 (49771) |
És ha az előzőek sem használnak, akkor én még egy dolgon elgondolkodnék - a nálam jobb Geko szakemberek majd reagálnak, lehetséges-e ez.
Kellene lenni benne egy kis elemnek/akkunak, ami fenttartja az alapdolgokat tároló memóriák áramellátását akkor is, amikor nincs benne elem. Ezeknek az élettartama 6-7 éves nagyságrendű, a Geko pedig már nem egy mai darab, [ előzmény: (49765) Erdőjáró, 2010.06.12 19:57:42] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.12 21:02:17 (49769) |
A "ráolvasásos gyógymód" jegyében egy hard resetet, ha nem használ, akkor egy firmware frissítést (ha van ilyen lehetőség) célszerű lenne megpróbálni.[ előzmény: (49766) Erdőjáró, 2010.06.12 20:37:51] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.08 18:11:55 (49603) |
Kiegegészítők ügyében bátran használhatod pl. a tizpróbást. Nagy a választék és jók az árak.
De a front-lámpa megvásárlása előtt kérjél tapasztalati tanácsokat, érdemes...
Én pl. alapban 2 lámpát használok: egy halogént a kormányon (5 db ceruzaakkuval), viszonylag közelre fókuszálva, és egy szúrófényes ledest a sisakon. Ez utóbbi az esti szemkontaktus felvételére szolgál a szembejövő és a mellékutcából érkező autósokkal, továbbá 10 m-en túlra világít a beállítás alapján. Jó arra is, hogy kanyar előtt benézz, hova is fogsz menni :)
De pl. a 24-órás versenyen éjszaka a kormányomon egy csapattárs által készített brutálfényű akkumulátoros ledes lámpa volt fent :)
[ előzmény: (49598) DonRazzino, 2010.06.08 16:49:05] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.06.04 15:37:20 (49484) |
Kb. huszonhatezredik alkalommal kerül ez elő...
Ez egy rég ismert, bosszantó, de ki nem javított tuhu hiba. Az elhárításához nézd meg a fileok közül a .tdb és a .img fileok dátumát. Ha találsz olyat, ahol a .img dátuma későbbi, mint a .tdb, akkor azt vagy ne akard feltöltenui a gps-re, vagy helyettesítsd a megelőző megfelelő tuhu file-csomagból való fileval.
Másik változat: vársz egy napot, hátha az éjszakai újragenerálásnál kijavul...
[ előzmény: (49482) piroska, 2010.06.04 15:26:08] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.31 20:56:16 (49380) |
Én eddig úgy tudtam, hogy a track magyar szinkronja a nyomvonal. El vagyok maradva valamiben?[ előzmény: (49374) Apexsek, 2010.05.31 20:34:59] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.28 19:29:44 (49308) |
Bár, mielőtt félreértjük egymást: egy sima telefonnal is lehet díjnyertes képet csinálni, jókor, jó helyen, okosan, bátran :)
És a képet mindig az ember csinálja meg, a gép maga csak rögzít a beállításoknak megfelelően :)[ előzmény: (49307) Gabe, 2010.05.28 19:25:51] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.28 19:25:51 (49307) |
Aki kompakthoz szokott, annak a bridge lehet egy lépcső.
De a torony magas :)
[ előzmény: (49306) Saughassy, 2010.05.28 19:01:21] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.28 17:56:32 (49305) |
Ha
van fogalmad arról, mi a tükörreflex és ha
tudod, mi az a mélységélesség és ha
fotót akarsz csinálni (legalóbb néha), nem lekapni a tájat vagy a barátaidat,
akkor
ne köss kompromisszumot egy bármilyen szépen hangzó bridge kategóriájú gép megvételével.
:)[ előzmény: (49301) Csuhás, 2010.05.28 15:17:11] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.09 22:43:01 (48804) |
OFF: Na látod :)
Kár vitatkozni olyanokkal, akik nem tudják megkülönböztetni a lexikon amúgy ikonnal is jelzett, önmagára vonatkozó metamegjegyzését a tényleges szócikkek tartalmától :) :ON[ előzmény: (48803) Yoss, 2010.05.09 21:57:31] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.09 14:03:46 (48796) |
Úgy látszik, van mit tanulnom. :)
Ha a P(ersonal) C(omputer) nem számítógép, csak egy egyszerű pécé, akkor mi lehet a számítógép definíciója ?[ előzmény: (48795) Zahy, 2010.05.09 13:45:11] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.05.02 18:42:31 (48721) |
Ha megmondod, hogy pontosan mit szeretnél elérni, akkor lehet, hogy igen.
A GMapTool nem akármit bont szét akármire.[ előzmény: (48718) FBéla, 2010.05.02 18:06:35] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.30 09:59:52 (48650) |
Ha a készüléken nem látsz egyetlen útpontot sem (keresés, útpontok), akkor passz.
Ha viszont látsz ilyet, de nem azt, amit fel akartál tölteni, akkor:
1. Töröld ki az összes útpontot a készülékről (a Vista Cx menüjéből)
2. Az MS-ben csak azok az útpontok legyenek benne, amiket fel akarsz tölteni (a többit töröld ki), és az összes számuk legyen kevesebb, mint amennyit a készülék megenged (én célszerűen 5-10 ponttal próbálkoznék először)
3. Most indítsd el a töltést (elég csak az útpontokat kijelölni töltésre).
4. Nézd meg az eredményt.
[ előzmény: (48649) vaslemez, 2010.04.30 09:44:28] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.19 23:11:58 (48462) |
A működést pontosan nem ismerem, de azt tudom, hogy nálam pl. a belső riszatórendszer bizonyos helyeken úgy van fölszerelve, hogy a kisállat-mozgásokra ne riasszon. Vagyis a házi macska szabadon mehet bizonyos területeken, a többit viszont lezárjuk előle.
Mintha Yoss ilyesmi területen utazna, de ha nem, van ismerősöm :)
[ előzmény: (48459) Old Eye, 2010.04.19 22:39:36] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.04.19 22:33:44 (48456) |
Van olyan mozgásérzékelő, ami csak bizonyos tömegre reagál, pl. 15 kg alattira nem :)
[ előzmény: (48451) Old Eye, 2010.04.19 22:21:41] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.22 20:45:34 (46870) |
Van egy 2004-es 60CS trackem Zadar-Sármellék-Budaörs útvomalról, 4 személyes kisgéppel, távolságalapú, talán 200 m-es loggal. Érdekel?
[ előzmény: (46866) Bukowszky, 2010.02.22 20:15:11] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.15 22:29:20 (46695) |
.img-t akarok letölteni. Garmin formátumban. És térképet csinálni belőle MapSource alá. Igaz, nem útvonaltervezőset, de arra nincs is szükségem, mondjuk Cairoban :)
[ előzmény: (46694) scele, 2010.02.15 22:12:07] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.15 22:10:42 (46693) |
Ühüm... :)
Ott nincs meg, amit szeretnék :(
Én a saját kis 60CS-emre szeretnék összebütykölni valamit - speciel most Afrikából, de ez nem biztos, hogy életem vége :)
Aminek momentán a legjobban örülnék, az valami eljárás, ami a JOSM meglehetősen buta szelvénylehívási lehetősége helyett egy nagyobb terület adatait levenné a központi OSM szerverről, akárhogy felszabdalva szelvényekre (persze a szabvány teljesen megfelelne nekem is).
Tehát, OSM-ben valaki...?[ előzmény: (46692) pgyp, 2010.02.15 21:59:04] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.07 16:29:46 (46486) |
Azért, mert ha az általad megtervezett úton valami akadály lenne, akkor nem lenne időd hazamenni, új (kikerülő) útvonalat tervezni az MS-ben, letölteni a GPS-re, és elindulni újra :)
Tehát inkább a GPS-t tanították meg arra, hogy képes legyen tervezni és újratervezni is, ha kell. Ez a terv azonban a sajátja lesz, és nem feltétlenül azonos az MS-ével.[ előzmény: (46484) mmackoka, 2010.02.07 16:05:31] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.06 12:56:57 (46451) |
OSM térképekkkel próbálok játszadozni :)
Tud valaki olyan alklamazást, ami egy nagyobb terület adatait levenné a központi adatbázisból - valami alkalmas szelvényekre bontással?
Mert a JOSM ebből a szempontból elég nehézkesen kezelhető...
|
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.04 20:45:41 (46372) |
Az RCA egy csatlakozó-típus neve, audio out jó valószínűséggel nem végerősített kimenet, azaz nem hajt meg passzív hangfalat.
Kábel mindenféle van, vagy csinálható :)
Ha a két hangfaladhoz tartozott egy harmadik közép-box, akkor feltehetően abban van a valódi mélyhang-sugárzó. Ennek hiánya alapban nem zavar egy rádió/TV-adást, de lehet, hogy kevés lesz a mélyhang a zenei részeken.
8-12 eFT-os sávban (30-40 EUR) én - azt hiszem - nem vennék meg sztereo erősítőt. Egy alap-darab is min. háromszoros áron van (a felső határ pedig a csillagos ég, több százezer...).
A legjobb megoldás talán tényleg az lenne, ha megpróbálnád eladni, és a helyébe venni egy aktív set-et. Annak hangzását bármelyik nagyobb multinál meghallgathatod. Teljesítményük pedig biztosan meg fog felelni a hálószobai követelményeknek.
|
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.02.04 18:42:57 (46360) |
A TV-re magára nem tudod rákötni a hangfalakat?
Mennyi az a kifejezetten olcsó?
Mert a gugli a sztereo erősítő keresésre azért kidob találatot.
|
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2010.01.17 08:47:45 (45848) |
Ha szabad kicsit belevau :)
Egy 1 km-es szakaszon +/- 2 m hullámzás nyugodtan minősíthető egyenesnek (vagy akár mérési hibának). Ez még gyalogosan, erdőben is ésszerű: egy árok, egy földkupac, egy kidőlt fa megkerülése talán nem annyira fontos.
A felvetett probléma azonban nyilván általánosabb - az emelkedés/süllyedés/egyenes kvantálási értéke alatti mozgások az utolsó elfogadott iránytangensnek megfelelő tartományba fognak kerülni. Ez a döntés most egy sima előrehaladó algoritmus alapján történik meg (a kvantumértéknek megfelelően).
"Jobb" képet - szerintem - akkor kapnánk, ha egy bizonyos (a pillanatnál nagyobb léptékű) tartományra eldöntenénk egy nagyléptékű iránytangenst, majd visszalépve kikeresnénk a tartomány széleit.
Egy ilyen "adaptívabb" jellegű algoritmus a konkrét esetben 22.4-ig emelkedést jelezne, majd onnan süllyedést (a jelenlegi kvantumoddal). Ha a szakaszhossz 100 m környékére lejönne, és ennek lenne prioritása (nem a kvantumnak), akkor kicsit hullámosabb is lehetne a követés.
[ előzmény: (45845) jekaeff, 2010.01.16 20:22:06] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.28 18:46:59 (45320) |
Az E-trex H minden továbi nélkül megmutatja egy pont helyét ill. tőled légvonalban vett irányát és távolságát az utolsó 10-20 méterig (feltéve, hogy mozogsz). Onnan meg már úgysem kell semmilyen GPS :)
Gondot csak az okozhat, hogy a vevője nem túl érzékeny . Ezért nagyvárosban, házak között, sűrű (fenyő)erdőben, ködös, esős időben könnyebben veszít jelet. [ előzmény: (45317) Madym, 2009.12.28 18:14:59] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.23 21:01:41 (45199) |
A tuhu-ról egy installálós .exe-t kellene letöltenetek. A .img-t a mapsource csak úgy nem ismeri fel.
És - gondolom - valahonnan a garminról (garmin.com) le kellen tölteni a legutolsó USB drivert a hcx-hez.
Különben a hcx kártyáját egyszerű USB driverként is látnia kellene a számítógépeteknek. De így ne nagyon matassatok rajta, ha nem tudjátok, pontosan mit csináltok...
[ előzmény: (45196) NitiZoli, 2009.12.23 20:41:34] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.30 22:50:21 (44803) |
Hogy mitől lehet, azt nem tudom, de én:
1. lementeném a tartalmát,
2. küldenék rá egy hard formatot, bad szektor kereséssel (gondolom van még ilyesmi a világon),
3. utána tesztelném kicsit, mit csinál (pl. teleírnám, stb.).
Ebben a holmiban gyakorlatilag egy winchester van, úgy kell bánni vele :)
De az is lehet, hogy az egész nem ér meg ennyi időt. 1., aztán goto bolt, újat vesz :)[ előzmény: (44802) zakany, 2009.11.30 22:33:26] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.27 15:08:48 (44737) |
Második nekifutás:
Megtaláltam. A Sylverrat-féle FAQ Mapsource alpontjában le van írva az eset :)[ előzmény: (44735) Oriza, 2009.11.27 14:36:45] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.27 15:01:16 (44736) |
Ez egy létező bug. Volt már itt (elég régre emlékszem), keress vissza.
A készülékhez nincs köze (más típussal is csinált már ilyesmit). És ugyancsak nincs köze a korábban feltöltött térképhez.
Ha jól emlékszem, vagy valamelyik .img hibás a most feltöltendők közül (több is lehet), vagy pedig valamelyik .img és a .tdb kerül konfliktusba. Ha a megfelelő .img szelvény nem szerepel a feltöltésben, a hiba sem jelentkezik.
Én ilyenkor visszaállok egy korábbi térkép-verzióra.[ előzmény: (44735) Oriza, 2009.11.27 14:36:45] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 22:31:34 (44668) |
Gabe nem értem mit ír, de a km nekem is fogyott a csík meg nem.. és az irány sem fordult be..
Ezt írtam.
Ha az irány befordult volna, meg a csík fogyott volna, akkor az azt jelentené, hogy a pillanatnyi poziciódhoz képest folyamatosan újrarajzolja a cél irányát :)
De nem teszi. Mert ez egy feature :).
És nem hinném, hogy firmware frissítés segít rajta.[ előzmény: (44666) zakany, 2009.11.22 22:18:53] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.22 22:02:16 (44665) |
Ha térkép nézetben légvonalban kérsz navigációt, akkor a felrajzolt vonalat (a célig) nem frissíti automatikusan az helyváltoztatásoddal. A poziciódat jelző kis háromszögnek azonban illene mozognia.
Ha jól emlékszem, mert én ilyesmit ritkán csinálok :)[ előzmény: (44661) zotyatomek, 2009.11.22 21:16:36] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.21 22:27:40 (44626) |
Tegyük fel, hogy az a bizonyos img egy garmin térkép egy szelvénye :)
Ezt feltöltheted a gps-re közvetlenül, a sendmap-pal - de ekkor minden más térkép törlődik róla, és az aktuális feltöltés marad meg.
Hogy a MapSource-ban megjelenjen, ahhoz viszont vagy kell a teljes térkép (és azt installálhatod a MapSource alá), vagy
elő kell állítanod egy MapSource térképet az általad használni kívánt szelvényekből :)
Ezt esetleg (és némi korlátok között) meg tudod csinálni a Sylverrat FAQ -ban leírt módon.
[ előzmény: (44620) diego, 2009.11.21 21:35:33] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.17 15:48:23 (44527) |
A Te készüléked a legpontosabb (vagy inkább: a célpont helyét a legjobban meghatározó) akkor lesz, ha bekapcsolt és kalibrált elektronikus iránytűvel, az iránytűs képernyőt nézbe, folyamatosan közelítesz a cél irányába.
De ez a "legpontosabb" pontosság abszolút értékben mérve a terepviszonyok, időjárás és a műholdak aktuális állásától függően 5-40 m sugaru kör is lehet (azért tipikusan 5-10 m lesz).
Az utolsó 10 méteren a GPS-t már nem igazán érdemes használni, a figyelmes szem és a gondolkodás előbb célra vezet.[ előzmény: (44525) vitya_95, 2009.11.17 15:39:50] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.15 22:04:50 (44481) |
A tuhu a szintvonalakat kezdetben (és nem hallottam arról, hogy ez változott - ami persze nem jelent semmit) egy ládásztársunk által a NASA adatbázisból leszedett szintvonal-adatokból (térképből?) vette.
A tuhunak most is van olyen változata, amiben a szintvonalak nincsenek benne, csak az utak. Ezt (az egyébként transzparens) térképt lehet használni a TopoGuide-dal együtt (amiben vannak szintvonalak).
[ előzmény: (44479) jekaeff, 2009.11.15 21:53:30] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.15 21:47:36 (44478) |
A telepítős változatok mellett van egy önállóan letölthető .zip file, ami a szelvényeket önállóan tartalmazza (.img), van benne basemap.img, és egy tdb file is.
Ezek elegendőek a MapSource-nak, hogy használd a térképet.
Amit én nem tudok, az az, hogy a Mac-on mi felel meg a win registrynek -azaz honnan fogja tudni a BaseCamp, hogy hol vannak a térkép egyes filejai. (A win reg file benne van a csomagban).
De ha ezt valami dokumentációból - vagy a netről - kideríted, nyert ügyed van.
[ előzmény: (44476) ThufirHawat, 2009.11.15 21:31:32] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.11.05 22:40:44 (44282) |
Bár a vita forró részéből netnemlét okán kimaradtam, de:
Aki tud programozni, az üres gépre is képes egy ilyen feladatot megoldani. Ha van bármilyen kernel, és hozzá definit interface, az csak egyszerűsítheti az életet :) [ előzmény: (44219) lacc, 2009.11.05 14:04:59] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.09.01 07:09:58 (43000) |
Felhívnám az érdekeltek figyelmét, hogy a cGPSmapper free változata nemrégen frissült. Az új verzió olyan .img-ket is fel tud dolgozni, amelyre a korábbi hibajelzést adott :)
|
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.31 19:10:59 (42994) |
Hm....
Még sohaem próbáltam arra használni, hogy visszafejtsen egy valódi, összeszerkesztett, letölthető .img-t az alkotó darabjaira.
Tényleg tudja ezt?[ előzmény: (42990) olahtamas, 2009.08.31 18:41:12] |
|
Gabe | hozzászólásai | válasz erre | 2009.08.06 23:05:02 (42476) |
Miért kellene ládázni mindenkinek, akit érdekel egy GPS viselkedése és a belőle kinyerhető információk értékelése?
[ előzmény: (42474) zakany, 2009.08.06 22:55:22] |
|
|
|