Összesen: 10 db hozzászólás
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 17:23:42 (12894) |
Hű nagyon pörög a topic én most elmegyek fürdeni de 15 perc múlva jövök. Egyébként tényleg vannak az ugyan már csak használtan kapható VISTA C illetve 60C ezek milyen autók ?
Vista, VistaC, VistaCx, 60C, 60Cx ? Persze a VISTA lehet legend, ventura gondolom a vétel minősége azonos. |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 17:17:51 (12889) |
Értem hogy sokkal jobbak az új készülékek, de én csak a műholdvételről szertnék összehasonlítást. Tehát ha a VISTA egy Trabant akkor a többi készülék vételi érzékenysége milyen autómárkához köthető ? |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 16:53:29 (12879) |
Ha jól értettem akkor a sima feketefehér Vista-mnál a Vista Cx sokkal érzékenyebben jobban veszi a jelet ? (Én a sima VISTA-val is aránylag elégedett vagyok most hogy nincs a fákon levél szinte mindenhol megy nem tudom tavasszal mi lesz.) És a SirfIII-as 60CSx az gondolom még érzékenyebb. Nem lehetne valahogy érzékeltetni a különbséget? Az én Vista-m egy TRABANT a VISTA Cx egy ?????? és a 60CSx egy ???????.
Nem tud valaki olyan programot ami egy rögzített TRACK-ből szintemelkedést, kalóriát stb. tud számolni ? |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.07 07:23:34 (12857) |
Teljesen kielégítő válasz ezt szeretem volna tudni. Tegnap egyébként route tervel indultam és végülis jól müködött. 9 ládát akatrtam megkeresni, de a GCZiri-hez a sár miatt egyszerüen nem tudtam felmenni bringával és egy hül*e ló is megharapott miközben a bicajomat tisztítottam. A GCmiau-hoz eljutottam, de egyedül voltam és nem mertem bemenni a barlangba. A többi meglett a fizikai tűrőképességem határán.
Egy két apró kérdés :
- Az etrex Ventura C sokkal gyorsabban navigál illetve tolja forgatja a térképet mint a sima fekete fehér Vista-ám ?
- Az etrex Ventura C-nek jobb vagy ugyanolyan a GPS vevője mint a sima Vista-nak ?
- Lenne pénzem a mostani sztár készülékre 60CSx-re is, de mivel kerékpárra használom nekem ugy tünt hogy a 60CSx nagyobb mint a Vista, Legend, Ventura nem tudom mennyire biztosan lehet a kormányra rögzíteni. A Vistám bicajon úgynéz ki mindent kibir tegnap adtam neki :)[ előzmény: (12845) lelcache, 2007.01.06 20:57:11] |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 08:43:53 (12822) |
A trackkel az lesz a bajom hogy abban nincsenek benne way pointok ha megközelitek egy ládát át kell álljak goto üzemmódba de utána már nem fogom tudni a tracket folytatni. És még mindig nem árulta el senki mivan ha letérek egy betöltött trackről vagy routeról.[ előzmény: (12821) kocsi, 2007.01.06 08:29:40] |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 08:26:56 (12820) |
Na mostmár ugyis mindjárt indulok valami lesz. Azért köszi.
Gyalog sehova csak biciklivel :)[ előzmény: (12819) Gabe, 2007.01.06 08:23:40] |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.06 07:51:02 (12818) |
Én azt hittem nektek tök egyértelmű ez a track illetve route kérdés. A gond az az hogy az én GPS-em kicsit bénácska ezért nem tud utvonalat tervezni gondolom azok akiknek jobb GPS-ük van ami utvonalat tervez megadják a 9 geocaching láda útpontját akárhol vannak a gép mindig újratervez a pont felé vezető legjobb úton és arrafelé navigál.
Nekem a MApsource programmal kell útvonalat terveznem alap esetben a mapsource is tervez a 9 pontra egy utat amivel én semmit nem érek mert 9 db waypoint egymás után egyenes vonalakkal feltöltve ebből nem derül ki hogy a turista uton merre kanyarodjak, de van egy program ami a 9 pontos route ból egy tracket csinál kb. 400-500 pontból ami már elég részletes ezt feltöltöm a GPS-re és ezt kéne kövesem (az érdekessége az hogy otthonról indulok és otthonra kell érkezek).
Vagy van egy másik lehetőségem hogy a 9 pontos route-ot ugyanugy felbontom egy programmal kb 100 pontra igy a geo ládák közé is esik kb.8-10 pont a routon igy már navigálásra alkalmas.
Na akkor konkrétan az a kérdés melyiket érdemesebb használni, melyik hogy müködik (a kis buta GPS-emen), ha letérek az útról vagy a routnál kihagyok pontot akkor merre akar navigálni ?
Gabe : bicikli a hegyekbe ? Fizikai állapot ? |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.05 23:08:58 (12798) |
Köszi a válaszért,de pontosan nem válaszoltál a track és route különbségéről illetve ha letérek valahol a feltöltött útról vagy trackről akkor a GPS mit mutat a legközelebbi visszatérési utat vagy azt hogy hol tértem el és oda térjek vissza ?
Nem bicajjal jársz ? Mert én pomáz illetve békásmegyeri vagyok ha jól látom te budakalászi ?
A 9 láda tényleg erős lesz de most +8 fok van talán van esélyem ha nem lesz túl nagy sár.[ előzmény: (12792) Gabe, 2007.01.05 19:55:58] |
|
Agneovo | hozzászólásai | válasz erre | 2007.01.05 19:03:53 (12783) |
Bocs az off-ért de még csak most kezdek GPS-ezni illetve Geocaching-elni és lenne egy két nagyon amatör kérdésem, de sajnos a sok munkám miatt nem volt idöm tesztelni és utánanézni a dolgoknak.
GPS-em egy sima fekete fehér Garmin Vista van hozzá TUHU, meg naviguide 4.4.
Holnap kerékpárral nekivágnék 9 geo láda feltárásának // kb. 50 km 720 m szintemelkedés elég durva lesz. //
Kérdésem : Azt odáig értem hogy a ládakat waypoint-ként fölveszem akkor a GPS mutatja merre menjek hogy oda találjak, de én a turistautakon megterveztem mapsource-val az utvonalat amin szeretnék a 9 ládához egymás után eljutni úgy hogy a turista utak kereszteződéseinél is tudjam jobbra balra stb. kell menjek. Két lehetőség van a 9 ládához kb. 100 pontból egy route generálok vagy 500 pontbol egy track-et.
Azt nem értem hogy mi a különbség a route illetve a track között ?
Ha letérek routról vagy trackről mit mutat a GPS az utolsó pontot amikor még az uton voltam és oda térjek vissza vagy inteligens és a hozzám az utam irányába eső legközelebbi ponthoz probál vissza navigálni ?
Egy routenál minden pontot érintenem kell le ok-ézni hogy ottvoltam és kapom a következő ponthoz vezető irányt ?
A routnál ki lehet hagyni pontot és léptetni a követkeőpontra ez automatikusan megy vagy nekem kell valamit állítani ?
A másik kérdésem hogy kocsiba probáltam a GPS-t és nagyon lassan rajzolja a térképet. Nem folyamatosan csusztatja a térképet hanem letörli a képernyőt 2-3 sec múlva újra elkezdi rajzolni kirajzolja nagy nehezen azt megint törli 2-3 sec üres kép 2-3 sec rajzolás tehát elég használhatatlan.
A GPS proceszora lassú ? Esetleg ha kevesebb vagy kisebb térképeket használok gyorsabb lesz ?
Harmadik kérdés : Van a GPS be elektronikus iránytű érdemes ezt bekapcsolva hagyni föleg bicajon ahol ide oda forgatom a kormányt szerencsétlen GPS még sima egyenes uton sem képes térképet rajzolni nemhogy másodpercenként a kormány forgásához igazitani a térképet.
Lesz még egy két kérdésem előre is bocsi
|
|
|
|