Összesen: 32 db hozzászólás
Cajga | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2014.08.21 23:17:20 (15732) |
Köszönöm mindenkinek az információkat, ha ennyire lementek az árak inkább megtartom, és megy a túlélő hátizsákba!:-)
Üdv: Cajga[ előzmény: (15730) Yoss, 2014.08.21 01:53:07] |
|
Cajga | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2014.08.20 23:27:37 (15728) |
Nem pofátlanságnak szántam, nem ismerem az árakat, ezért írtam, hogy árazni tessék. Amit nem tett meg senki, csak azt közlitek, hogy ez sok érte.
Tehát kérdésem ismételten, szerintetek mi a reális ára az említett készüléknek. Ja, és a készülék pontosan 7 éves,2 hónapos és 20 napos.:-))[ előzmény: (15725) Yoss, 2014.08.20 00:12:38] |
|
Cajga | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2014.08.18 22:36:37 (15720) |
Sziasztok!
Kihasználatlanság miatt eladó egy Garmin GPSmap 60Cx kütyű. Megkimélt, újszerű, karcmentes állapot.
Tartozékok:
2db használt GP2700mA/h akku,
1db kerékpáros tartó/ átalakítva Cat Eye lámpafoglalatosra,
1db gépkocsi tartó, szivargyújtós tápkábellal,
1db övcsipesz,
1db USB adatkábel,
Magyar használati utasítás,
1db 1Gb mini SD kártya,
NaviGuide Magyaroszág CD, /regisztrált,
TopoGuide Magyarország, /regisztrált,
Garancia már lejárt, doboza még meg van valahol.
Ára: 70e Ft.
Személyes átvételt támogatnám /Zala/, de nyitott vagyok minden megoldásra.
Üdv: Cajga |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.07.28 20:50:28 (50682) |
Tudomásom szerint a WebUpdater a béta verziót nem veszi figyelembe. / szerintem te se tedd fel a kütyüdre./[ előzmény: (50679) diego, 2010.07.28 20:42:56] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.07.28 20:05:37 (50676) |
Hi!
Érdeklődnék, hogy tudom megnézni a GPSMAP 60 Cx firmware adatait? Készülékben és a kézikönyvben sem találom.:-((
Tnx! |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.07.17 21:10:39 (50406) |
Hi!
Szerettem volna 4 féle magyar hangot feltölteni a Nüvi 760-asra, de mindig ugyan azt a hangot adja be, bármelyiket választottam. Próbáltam átnevezni a filekat, mint pl. Szekely_.vpm / Pako_.vpm stb, de akkor is ez a helyzet. Nem a fileban kell valamit átírni?
Ha valaki tud segíteni, vagy van valamilyen ötlete, annak köszönöm! |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.11.03 00:25:23 (44137) |
De igen! Viszont a többi mentett file, mint képek, Word doksik, más programmal mentett adatok mind megvannak csak a MS-el mentett *.gdb filek hiányoznak.[ előzmény: (44135) Apexsek, 2009.11.02 23:57:50] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.11.02 23:38:56 (44133) |
Sziasztok!
Furcsa dolgot szeretnék veletek megosztani. A közelmúltban a PC-m rendetlenkedett és csináltam egy korábbi időpont visszaállítást. Azt írja ilyenkor a figyelmeztetés, hogy ez nem befolyásolja a mentett adatokat. A PC-m rendbe is jött. A napokban mentettem 1-2 túrát a GPS-ről és amikor a MS-ben menteni akartam, akkor vettem észre, hogy nincsenek meg a szeptemberi mentett trackjeim. A winyóm meg van osztva és a tárolásra használt meghajtón tüntek el a filek. Készítettem egy augusztus végi időpont visszaállítást, akkor visszajött 2db file a szeptemberiek közül. Szóval nem vagyok ideges :-(((((, az elveszettek közt volt egy fontos felmérés is. Na de majd bepótolom. Kérdésem, tapasztaltatok e hasonlót, és mi lehet a gond, ha egyszer a progi azt írta, hogy nem okoz adatvesztést a visszaállítás?
TNX! |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.12.22 22:28:52 (36689) |
Szia "pgyp"!
Talán még nem késő.........!
Én ezt veszem: http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114019
Párban vannak, töltővel stb., nagyon strapabíró darab és 20000-25000 Ft az ára.
Kersőben a cikknél részletesebb infót is találsz.
De nem úszod meg ennyivel.:-)
Kérdésem, hogy a Garmin Nüvi 760-as hány GB-s SD kártyát fogad el? 2 - 4 - 8? / Ha igaz, holnap boldog tulaj leszek./
Békés Karácsonyt![ előzmény: (36546) pgyp, 2008.12.17 18:56:47] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.09.12 07:32:44 (33728) |
Szia pgyp!
Este sikerűlt még indulás elött letöltenem a filet, így el tudtam vinni a melóhelyre.
Teljes a siker, szépen muzsikál a "drága"! :-))
Mégegyszer nagyon köszönöm a segítségedet / és a többiekét is /!
A trackelést elolvastam az ajánlott linken, elég bonyolultnak tünik első olvasásra.
Majd ma éjjel kipróbálom.:-)
Üdv:cajga[ előzmény: (33716) pgyp, 2008.09.11 19:04:37] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.09.11 17:49:16 (33713) |
Szia magpet!
Most nézegettem a 60Cx-et.Hála az égnek nem férek hozzá a belső memóhoz, ezért nem is tudtam lementeni.Ennél a kütyünél csak az SD kártyához férek hozzá.
Ezért töröltem nyugodtan a Nüvi 200-nál is, holott a Garmin könyvtár alatt a belső és külső memo tartalma
is megjelenik?
[ előzmény: (33705) magpet, 2008.09.11 14:11:48] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.09.11 14:30:44 (33706) |
HI!
Köszi a tanácsokat.Megpróbálom a boltban, de ha nem gond és van hová feltenned, megköszönném.
Lehet, hogy ez lesz a gyorsabb.
Biztonsági mentés TUTI és nem csak a Nüvinél hanem a GPSmap 60cx -nél is! :-)
[ előzmény: (33704) SylverRat + Bogee, 2008.09.11 13:57:53] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.09.11 13:48:01 (33703) |
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Fiam Nüvi 200 -as készülékét sikerült lenulláznom.
Az SD kártyát akartam törölni, le is töröltem a H:/Garmin könyvtárat. Ezzel sajnos töröltem az egész
készülék belső memoját is.
Mit lehet tenni?Van megoldás, vagy vigyem szakszervízbe?
Köszi! |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.08.26 12:23:50 (33246) |
Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet a GPS-ben lévő SD kártya ID számát megnézni? /GpsMap 60 Cx /
Lehet, hogy volt már ez a kérdés, keresővel nem találtam. :-(
Köszi! |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.05 20:29:17 (1608) |
Próbaképp 3 megyét feltöltöttem.A referencia pontot változtatva mindig a legközelebbi 50db forrást listázza ki.
A TuHun vagy a Geocaching oldalon a forrás listában a forrás vagy kút neve pl. "Aranyoslapi forrás"
ez a TopoGuideben és a GPS-en már "FO HNN".A megjegyzés rovatban pedig "883 - 2007.05.05".Ugyan ez jelenik meg a GPS-en is, ha a find alatt behívom az egyéni POIknál a FO HNN-t és térképet kérek.
1. kérdés: Hogyan lehet megoldani, hogy ez a felírat ne jelenjen meg, ha bekérem a térképre,csak a csap ikon, amit betettem a" forrás.gpx "alá?Ha egyenként kell kitörölni,marad ahogy van. :-))
Speedcamot feltöltöttem egyénivel és beállítottam 1000m-re a riasztást.Viszont a megnyitott fileben a következők vannak: "Riasztási távolság:1300m Riasztási minimum: 130kph"
2. kérdés: Akkor most melyik beállítást veszi figyelembe?
A TuHu térképen vannak berajzolva források, de ezek nem azonosak a POI adatbázisával./ami abban van az nincs ebben/.
pl. Salföldön van 3db kút berajzolva,viszont a POI-ban nem szerepel.
3. kérdés: Akkor ha a TuHura rárajzolnak 10db kutat, az a forrás POI-ból törlésre kerül?
Szerintem így lenne helyes.
Ajaj,sokat kérdeztem már megint. :-)))))) Bocsi!
[ előzmény: (1605) lelcache, 2007.07.05 00:53:14] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.04 23:46:58 (1601) |
Vagyis az összes 11db zalai forrást beteszem a MapSource-be és így mentem pl. "kutak-zala.gpx"
A többi megyét ui. és a gps egyéni Poi-k menüben ki tudom választani, hogy melyik megyét szeretném.
Aszem így kell. :-))[ előzmény: (1599) Cajga, 2007.07.04 23:41:17] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.04 23:41:17 (1599) |
Itt a TuHun megtaláltam a POI-ban a forrásokat.Szűrtem Zala megyére.Kidobott 11db-ot.
Ha valamelyiket megnyitom, akkor a kordinátái ott vannak.Ezt a MapSource-be beírom, elmentem
gpx be.Ezt megteszem a többi 10db-al is, végül PoiLoader-el feltöltöm a kártyára.
Így kell-e csinálni, vagy ezt a 11db forrást nem lehet lementeni egyben?
Veszprém megyében 90db van, igy elég lassu lenne a dolog, de lehet hogy nincs mese,
körmölni kell. :-)
[ előzmény: (1598) Szab, 2007.07.04 21:23:26] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.04 19:05:55 (1597) |
Sikerült feltennem az általad is javasolt sebességnérő adatbázist a gps-re.
De ha azt akarom, hogy jelezzen is,akkor át kell küldenem a készülék memójába.
Az aktuális kérdés:
A TUHU-n a POI alatt található adatbázist megszűrve kiválasztottam a "források" csoportot.
Ezt a csoportot hogyan tudom lementeni?
Ha a lementett file megvan,a további teendőket most már tudom. :-))
Köszi![ előzmény: (1596) lelcache, 2007.07.03 01:18:54] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.03 00:06:51 (1593) |
Hi mindenkinek!
Köszi a részletes infót.Most este kipróbáltam amit leírtatok és minden stimmel.
Sikerült létrehozni és feltölteni a poi listát.Így készítettem én is, csak azt nem tudtam, hogy gpx
kiterjesztés kell.Én gdb-vel próbálkztam. :-))
A saját ikonokat megrajzolom és kipróbálom azt is.Itt a fórumban mintha olvastam volna, hogy hányszor-hány pixelest kell készíteni bmp kiterjesztéssel, de már nem tudom hogy hol./ kb. 2 hete a fórumot olvasom :-) /
Legalábbis ha egyáltalán erröl volt ott szó!
Amit még mindig nem értek:
A gps find gombjával előhívom a POI-k ikonjait, amik a következők:
útpontok
geocache
városok
kijáratok
előzménxek
minden POI
címek
kereszteződések
étel és ital
üzemanyag
szállás
vásárlás
bank és ATM
szórakozás
kikapcsolódás
látványosságok
intézmény
kórházak
közlekedés
autós helyek
egyéb
saját POI-k / ezt ugye én hoztam létre /
hajózási pontok
földrajzi pontok
Ezen csoportok közül egyedül az általam létrehozott "Saját POI-k" van csak az SD kártya
Garmin/POI könyvtárában.
Kérdésem: a többi csoport / ikon / alatt lévő adatok hogyan kerülnek oda?/Tehát nem az SD-re, hanem a GPS memójába/
Én úgy tudom, hogy a készülékre feltöltött térképek alá vannak bekódolva, legalábbis a POI pontok.
A 1589-es hozzászólásom első kérdése még mindig aktuális. :-)
Ha ugyanis csak a NaviGuide van feltöltve akkor ezek az ismeretlen korházak nincsenek a pontok között, csak ha feltöltöm a TopoGuidet is.Ezért kérdeztem, hogy másnál is ott vannak az ismeretlen kórházak egy kupacon, vagy akkor most hogy is van ez?
Bocsi a sok hülye kérdésért, de szeretem tisztán látni a dolgokat. :-))
[ előzmény: (1592) lelcache, 2007.07.01 01:05:53] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.07.01 00:36:55 (1591) |
OK!Köszi! Én is csak próbálni szeretném, évente talán egyszer megyek olyan úton, ahol ilyenek vannak. De:
"Hol találom a készülék POI könyvtárát?Az SD kártyán A Garmin könyvtárban létrehoztam a POI könyvtárat,bemásoltam a speedcam_hu.gpi fájlt.Feltöltés gps-re.Kikapcs,majd be és semmi."
Az egyéni pontokat sikerült feltöltenem a PoiLoaderrel. De:
"A gps menüjében a POI csoportoknál /"utpontok;városok;kijáratok;szállás;üzemanyag stb./ hogyan lehet létrehozni egyéni ikont /pl. "saját"/,amibe mások által nem megosztani kívánt POI-kat lehet tenni?
Az sem tiszta, hogy a betöltött térkép alapján hogyan osztályozza szét a fent említett ikonok alá a POI-kat?"
:-)))
[ előzmény: (1590) Szab, 2007.06.30 11:11:27] |
|
Cajga | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2007.06.30 02:29:19 (1589) |
HI!
Nálam a TopoGuide Hungary V2.1G térképnél Zalaegerszeg területén kb. 60db "ismeretlen kórház"
szimbólum és POI pont van.Jelenlegi tudásom alapján a POI pontokat a térkép alá szerkesztik.
Kérdésem: szerintetek hogyan lehet ez?A pontok elhelyezkedése alapján arra tippelek, hogy társasházakat akartak bejelölni.Nálatok is ez van?/Térkép uninstal és újratelepítés után ugyan ez a helyzet./
Másik kérdésem:Szeretném frissiteni a sebességmérő kamerákkal a POI-kat a Garmin honlapról
az alábbiak szerint:
1.Töltse le a speedcam_hu.gpi fájlt!
2.Csatlakoztassa a készüléket, vagy a térképet tartalmazó SD kártyát a számítógéphez!
3.Másolja fel a speedcam_hu.gpi fájlt a készülék (vagy SD kártya) Garmin/POI könyvtárába!
4.Bekapcsolás után a készülék telepíteni fogja az adatbázis, mely utána azonnal használható.
Hol találom a készülék POI könyvtárát?Az SD kártyán A Garmin könyvtárban létrehoztam a POI könyvtárat,bemásoltam a speedcam_hu.gpi fájlt.Feltöltés gps-re.Kikapcs,majd be és semmi.
Mit csinálok rosszul?
A gps menüjében a POI csoportoknál /"utpontok;városok;kijáratok;szállás;üzemanyag stb./ hogyan lehet létrehozni egyéni ikont /pl. "saját"/,amibe mások által nem megosztani kívánt POI-kat lehet tenni?
Az sem tiszta, hogy a betöltött térkép alapján hogyan osztályozza szét a fent említett ikonok alá a POI-kat?
Bocs a sok kérdésért.:-)[ előzmény: (1588) rekasi, 2007.06.29 21:19:12] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.06.23 12:58:33 (17996) |
A nyomvonal tulajdonságai/profil megjelenítése alatt kirajzolja a grafikont,a pontokat lehet megjeleníteni, de hol, milyen opcióval számolja ki az össz emelkedést?[ előzmény: (17995) SylverRat + Bogee, 2007.06.23 12:25:05] |
|
Cajga | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2007.06.23 11:39:31 (17992) |
S.O.S.!
Bocsi, hogy itt kérdezek, de itt láttam mozgást. :-)
Egy, a MapSourcbe letöltött gpx/gdb filenál hogyan lehet megnézni a track össz szinemelkedését?
pl.: a túra szintemelkedése 1326m.
Vagy a GPSMAP 60CX-ben.
Vagy sehol? :-(([ előzmény: (17991) yoggi, 2007.06.23 11:18:36] |
|
|
|