Összesen: 90 db hozzászólás
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.05.26 09:22:27 (3967) |
Egy helyre csakis egy POI-t
Ameddig nem lehet egy pozícióhooz többféle kategóriát rendelni, nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.
XYZ Panzió és Étterem
Ha csak éttermet vagy csak panziót keres valaki az adott kategóriában, hogyan találja meg?
Jelenleg csak úgy, ha két külön POI van felvéve...
Tudom, a pozíció és a típus+adatai 1:N kapcsolat a valóságban, itt viszont 1:1, de ezt csak több POI-val lehet jelenleg "lekezelni".
Az első vagy a második kategóriába sorolás teljesen szubjektív még akkor is, ha valamelyik "adja magát" pl. a híre, (el)ismertsége miatt.
De mi van, ha pont a másik, kevésbé ismert tulajdonsága miatt / alapján keresik?
[ előzmény: (3963) Old Eye, 2011.05.25 22:57:52] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.05.26 09:14:53 (3965) |
...az "étterem" kategórián belül...
...itt viszont felkínál különböző kitöltendő hasznos infókat...
Azért van így, mert az étterem kategória régi POI típus, ahol még voltak plusz adatmezők. A típusok nagy része "új fejlesztés", ezekhez már (még?) nem került ilyesmi kialakításra.
A térképi megjelenés (é: ikonok) miatt célszerű az új kategóriákat használni illetve a régieket "szűken" értelmezni. Vagyis az étterembe csakis éttermet tenni, minden mást a neki való típusba.
[ előzmény: (3958) FDorka, 2011.05.25 20:59:29] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.05.17 14:14:03 (56816) |
A GPS60 1MB-os térkép memóriájába töltött térképről csak a pontokat jeleníti meg. Arra jó lehet, hogy pl. csak geoládákat tartalmazó "térképet" rátölts.
[ előzmény: (56795) soky, 2011.05.16 19:16:34] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.04.28 09:13:42 (56496) |
a GPS rendszert a katonai eszközökkel használva sem lehetett elérni 3-5m pontosságnál jobbat
Ez biztos? :-)
Mennyi is Magyarország területén a kőzetlemezek vándorlási sebessége? Amit szintén (mármint az adott mérőpont pozícióját) navstar GPS-szel mérnek...
1 - 1,2 mm/év ?
[ előzmény: (56491) Yoss, 2011.04.28 08:03:38] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.30 10:07:12 (3895) |
Igen, de ez a leírás egy "végtelen" hosszú szöveg. Ennek melyik része kerüljön bele az infó képernyőt alkotó mezőkbe (GPX NAME-ba 2 sor, CMT-be 4 sor)?
Másrészt nem biztos, hogy a leírás mező első 10-20-100 karakterében vannak a legfontosabb adatok.
Ezért merészeltem felvetni, hogy típusonként konkrét adatmezőket lehetne áttenni bele.
Vagy felvenni egy "GPS rövid infó" mezőt minden POI típushoz, aminek eleje a NAME, a vége a CMT mezőkbe íródna bele.
[ előzmény: (3894) filemaneger, 2011.03.29 20:37:04] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.29 09:05:50 (3893) |
Sajnos, attól hogy látszólag elférne, még nem lehet oda tenni semmi mást.
Asszem a proximity adatot írja az alsó sorba, ha van...
Egyébként nagyon jó a felvetésed, már többször volt szó az adatok (ilyen formájú) POI-khoz rendeléséről, csak nem tudott megvalósulni. Talán a mostani POI rendezés kapcsán ezt is lehetne rendezni, csak el kell dönteni, hogy melyik POI típusnál melyik mezők kerüljenek az infó képernyő 6 sorába.
[ előzmény: (3892) filemaneger, 2011.03.28 20:01:28] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2011.03.28 12:06:31 (3891) |
Ha jól rémlik, csak max. 5 vagy 6 sort jelenít meg a 60-as a POI részletes adatai nézetben, tehát eléggé korlátozott ez a lehetőség. Asszem a cím adatok és a telefonszám ezek, tehát úgy kell fordítani a térképet, hogy ezekbe a mezőkbe kerüljenek a megjelenítendő adatok. Ezeket a mezőket viszont minden POI típus esetében külön meg kellene határozni.
Másik lehetőség a POILoader-rel feltölteni a pontokat. Ekkor meg zavaró, hogy azok a TUHU térképen is rajta vannak mind, így duplánzódnak.
Ha van lehetőség többféle réteg fordítására, lehet, először a POI-k külön rétegekre áthelyezését lenne célszerű kipróbálni. Többeket úgyis zavarnak a buszmegállók és a tűzcsapok... :-)
[ előzmény: (3889) filemaneger, 2011.03.25 15:21:59] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.02.16 09:49:37 (55150) |
Ha netán valaki használat után kidobálná a Lítium "elemeit"
Senki sem dobja ki. Mindenki az erre rendszeresített gyűjtő ládákba helyezi el...
[ előzmény: (55146) Fil, 2011.02.16 01:25:56] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.01.20 09:48:21 (54596) |
Bejelentkezésed megmarad?
cookie-k törlődnek vagy le vannak tiltva.
Jogosultság beállítás
Biztonsági beállítás
vagy biztonsági kiegészítők (adblock,noscript) beállításainak eredménye.
[ előzmény: (54592) Yoss, 2011.01.20 07:54:55] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.12.23 07:48:46 (3466) |
A FŐMI nyilvántartása...?
A játék csalói nem az esetleges nyeremény miatt okoznak kárt, hanem azzal, hogy tele lesz az adatbázis pontatlan, hamis koordinátákkal, mivel a térképről szedi az le és nem a helyszínen méri!!! Ráadásul ezt az asztal mellől nem feltétlen lehet ellenőrizni.
A másik, hogy ha felmértre van állítva valami, akkor nincs semmi indíttatása másnak, hogy ő is arra menjen, így nem lesz megerősítő mérés.
Aki szeretne hozzá tenni, így is megteheti. Ha verseny van, rögvest megjelennek a nagyokosok... Megéri?
[ előzmény: (3463) Gáspár Norbert, 2010.12.21 17:51:07] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.12.21 09:39:25 (3454) |
Tamás!
A POI neve utáni kétpöttyös megoldás a csúcsok nevének megírásához szerintem elfogadható, mert ott nem a pont pontos helye a lényeg (felirat, kereshetőség). Persze csak addig, amíg a csúcskövet (EOMA magassági pont) be nem méri valaki.
De ezt használni pl. buszmegállók előzetes megjelölésére - ez totális káoszt okozna a térképen, mert mindig bogarászni kéne az adott POI valóság tartalmát. (Valós vagy csak kb.) Nem is beszélve a műszeren való alkalmazását, amin hirtelen nem tudnád eldönteni, hogy fel kell-e venni az adott pontot a terepen vagy sem, főleg autós (nagy sebességű) rögzítésnél, amikoris nincs időd rápozícionálni a térképen, miközben haladsz...
Ezért gondoltam a táblázatos nyilvántartás kialakítására, (POI loader, GPX, WPT) letöltési lehetőséggel.
[ előzmény: (3443) olahtamas, 2010.12.20 14:06:45] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.12.21 09:31:35 (3452) |
Játékot nem lehet az alappontokra építeni, mert nem tudsz olyan fényképet készíteni, amiről egyértelműen azonosítani lehet, hogy ott jártál, nem pedig a szomszédos, de ugyan olyan kinézetű pontnál![ előzmény: (3448) Old Eye, 2010.12.21 08:05:28] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.12.21 09:30:09 (3451) |
EOV - WGS84 konvertálásra ajánlom:
http://turistautak.hu/tracks.php?id=17615
A GPS hálózat pontjai a vízszintes alappontokon vannak, nem kell hozzáadni.
Ezek a számok csak a polgári térképészet EOTR/EOMA pontjaira vonatkoznak, ha jól értem. A katonai térképészet pontjai ezen kívül vannak még...?
Megjelenésükből adódóan célszerű lehet szelektálni, mit veszünk fel térképre. Az összeset maximum POI loaderes megoldással célszerű elérhetővé tenni.
A geodéziai tornyokat mindenképpen térképre kéne tenni, a 4 oldalas lapos kővel állandósított pontokat is célszerű, mert jól felismerhetők a terepen. A kis kő közepén X-szel formájút viszont szelektálni kell, mert más is jelenthet (őrpont vagy kábel vagy egyéb dolog) ráadásul lakott területeken semmi értelme, hogy a térképet zsúfolja. A magassági pontoknak meg totál semmi értelme a térképen, mert szinte észrevehetetlenek a terepen, már ha nem pusztultak el.
A technikáról: lentebbi javaslatom szerint táblázatos formában legyen elérhető, jelölve benne, hogy mi lett bemérve, mi nem. A kiválasztottak kerüljenek rá a térképre és az összes legyen POI loaderes/GPX/WPT letölthető.
De ezt - ha sikerült megvalósítani - lehetne használni a buszmegállókra és a tűzcsapokra is.
[ előzmény: (3448) Old Eye, 2010.12.21 08:05:28] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.12.20 11:59:30 (3442) |
Célszerű lenne ezeknek a pontoknak is egységes rövid nevet kitalálni, amit automatikusan (szerver vagy OldEye által) megkapnának az adott típusú POI-k a label mezőbe. (Szinúgy a település és megye értéket is.)
Szerintem a háromszögelési pont (röv: 3szög pont) közérthetőbb, mint az alappont.
Mi a közvélemény arról, hogy a Wikiben a típus táblázatba vegyünk fel egy rövid név oszlopot, és minden POI típushoz döntsük el, milyen nevek legyenek elfogadottak a label-ben, amit már szoftveresen lehetne ellenőrizni/kitölteni?
A másik része a dolognak, hogy csak akkor kerüljön fel ilyen POI, ha azt a TUHU céljárba bemérte valaki.
Ezzel együtt (más POI típusok esetében is) jó lenne megoldani, hogy elérhető legyen a (közel) teljes lista, amiben látni lehet, hol tartunk a bemérésekkel. Itt főleg a technikát kellene kigondolni, mert nem biztos, hogy pl. egy other-be tett adatlap mellékletében lévő xls-t könnyen lehetne kezelni, főleg nem frissíteni a bemért pontok megjelölésével. Ahol viszont megvannak (valahonnan) a közelítő koordináták, ott akár POIloader-es letöltés is megoldható lenne, proximity-vel.
Jómagam a buszmegállók esetében gondolkodtam ilyesmi megvalósíthatóságán, de a 3szög pontoknál és (régebbi téma) a tűzcsapoknál is jól jöhet...
[ előzmény: (3441) Mengyán, 2010.12.18 20:34:55] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.09.30 09:48:38 (52054) |
speciális formázással lehet sima SD-ből is 4GB-os, de alapból tényleg 2GB-ig van SD, aztán 32GB-ig SDHC, onnan SDXC.
A 4GB-os SD-t viszont nem eszi meg bármilyn SD olvasó.
[ előzmény: (52047) diego, 2010.09.29 11:37:19] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.07.14 12:51:04 (3262) |
Ha gondolod, a turabazisra felteszem a csúcsok táblázatba vagy külön. Főleg, ha a mért koordinátákat is megadod.[ előzmény: (3257) Szem, 2010.07.13 21:09:25] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.05.13 13:24:59 (3127) |
Nem biztos, hogy az adatbázisban rosszak ezek. Lehet, hogy csak az adott kimenetben képződnek le hibásan. [ előzmény: (3126) alnibell, 2010.05.13 09:24:06] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2010.05.13 08:36:34 (3125) |
Csak Type és Label van, esetleg Megye és/vagy Telepules. A többi lényegtelen, felesleges maradék.
A WEB felület nincs ehhez igazítva, fölösleges bohóckodni vele a javításig. 3-5 év... gondolom. :-(
[ előzmény: (3124) alnibell, 2010.05.12 22:00:14] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.04.19 21:09:47 (48435) |
A műszer másodpercnként frissíti a pozíciót és a többi adatot.
Amikor letöltöd a track-et és abból számoltatod a távolságot, akkor csak a track-be rögzített pontokból tud számolni, ami nyilván jóval ritkább a másodpercesnél. Ebből így "hiányoznak" az ide-oda kóvájgások. Ettől (is) lehet rövidebb a táv.[ előzmény: (48410) sara, 2010.04.19 08:47:29] |
|
felazso | hozzászólásai | Országos Kéktúra | válasz erre | 2010.02.03 09:24:33 (4612) |
Szerintem fontos lenne, hogy:
- a hétvégére eső szakaszokra viszonlag könnyen el lehessen jutni és vissza onnan
- ne legyenek egymás után 30+ km napi szakaszok
- szakaszhatárnál legyen egyszerű szállás
- folyamatos legyen az egész (mint eddig)
A "ládát" célszerű lenne vinni most is...
Összedobnál egy előzetes szakasztervet?
[ előzmény: (4609) Arti (junior), 2010.02.01 18:20:20] |
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.01.11 15:23:09 (45694) |
Csak 1-2 órát próbálkoztam a dologgal, így a tutit én sem tudom megmondani.
A pw-t nem kell újra fordítani, ha ugyan akkora területekre használod az img-ket. Én így próbáltam.
A választott img megnyit mapeditben.
A fejléc és a háttér polygon kivételével minden kukába
Saját objektumok berajzol
cgpsmapper mp->img
openmaps könyvtárba bemásol
mapsource-ban megnéz
A TYP-ot szerkesztgettem az online webes editorral, de egy egymás-fölöttiséget nem sikerült befolyásolnom... :-(
|
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.01.08 11:36:16 (45656) |
Mi ebben a gond? Módosítod az Areas réteg IMG file-jait és kész.
Én a két bringás rétegeket módosítottam, de sehogy sem sikerült olyan TYP-olt vonalat szerkeszteni, ami minden fölött látszik. A többi vonal (pl. utak) mindig eltakarták... :-(
|
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.09.11 15:26:27 (43139) |
Létezik SD kártya foglalathoz xD adapter. Egyetlen hibája, hogy csak az erre előkészített, speciális SD kártyfoglalathoz használható. Vagyis csak látszatra adapter. Valójában egy SD-nek látszó, de egybekombinált SD+xD foglalatba való, ami egyes Olympus fényképezőgépekben van.
[ előzmény: (43124) Old Eye, 2009.09.11 11:58:01] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2009.09.10 18:38:10 (2794) |
Az a fő gond, hogy itt nem lehet egyértelműen megkülönböztetni a csak helyi, csak helyközi-távolsági illetve a közös megállókat. A helyiek jelölésére a szögletes zárójelek jók, csak nem mindenhol vannak alkalmazva. A jobb papírtérképeken különböző jellel rajzolják ezeket. A TUHUn is illene megkülönböztetni.
Na, majd a POI reform... :-)
Addig is talán a zárójelek használatát kellene átvezetni a meglévő adatokon, amivel a helyi megállók jelölése megoldódna.
A közös megállóknál névkülönbözőség is előfordul.
[ előzmény: (2792) Old Eye, 2009.09.10 09:10:49] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2009.09.02 13:17:03 (2777) |
Csináltam egy gyors megyénkénti összehasonlítást a TUHU-n és a menetrendek.hu-n levő buszmegállók számát illetően. Az eredmény:
megye TUHU db menetrendek.hu db arány
Bács-K 641 1355 47%
Baranya 436 1032 42%
Békés 207 804 26%
B-A-Z 1151 1719 67%
Budapest 1056 195
Csongrád 230 959 24%
Fejér.. 481 930 52%
Gy-M-S 294 854 34%
Hajdú-B 150 671 22%
Heves 340 707 48%
Jász-N-Sz 169 720 23%
Komá-E 232 652 36%
Nógrád 303 655 46%
Pest... 1148 1966 58%
Somogy 527 1051 50%
Sz-Sz-B 143 1319 11%
Tolna ........327 725 45%
Vas..... 339 783 43%
Veszprém 615 1132 54%
Zala... 267 1195 22%
hibás adat 122 18
totál... 9178 19442 47%
A TUHU-ról nem tudtam kiválogatni a helyi megállókat, ezért az torzítja kicsit az arányt. Főleg Budapest esetében, de a megyékre nézve az arányok nagyjából jók lehetnek.
|
|
felazso | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.08.06 19:22:51 (42460) |
A firmware-ből nehéz lenne kibányászni az ikonokat? A CSIXLOGO után...
Sok trackkelő álma lehet egy TUHU trackkelő ikonkészlet a műszerben.
Az is homály, hogy a CSIXLOGO-t hogyan sikerült kiokoskodni?
[ előzmény: (42459) jekaeff, 2009.08.06 16:33:23] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2009.02.19 17:39:31 (2601) |
Régebben már valaki legyártotta az összes ikont az akkor elképzelt típusokhoz, nem?
Azok az ikonok eltűntek?
[ előzmény: (2600) Hajo, 2009.02.19 17:04:41] |
|
felazso | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2009.02.03 14:55:59 (2592) |
OK
...igazából csak a függvények miatt írtam ezeket a példákat, hátha máshol is vannak hasonlók, ahol lehet tenni valamit az automatikus típusba soroláshoz.
[ előzmény: (2591) pgyp, 2009.02.03 13:19:29] |
|
|
|