Összesen: 24 db hozzászólás
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.23 09:27:03 (78070) |
ZSENI VAGY! Én meg egy hülye... de hogy miként került ki a pipa abból a négyzetből, az rejtély... Köszi szépen ;)[ előzmény: (78069) R.Guszty, 2020.03.22 16:49:17] |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.22 14:28:22 (78068) |
Plusz infó: kipróbáltam másik tuhu-s térképpel is. Mindegyik esetén gyönyörűen felteszi a Mapsource-ba, ott tervez is útvonalat rajta, aztán átteszem az Etrex-re, ahol jól látszik a térkép, de ugyanazzal a hibaüzenettel nem tervez útvonalon (Route calculation error. Maps do not have routable roads in this area)...[ előzmény: (78067) Panyek, 2020.03.22 10:57:45] |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.22 10:57:45 (78067) |
turistautak.hu->Garmin->"legalsó" telepítő (5m szintvonal, domborzatárnyékolás). Ezt szoktam, sose volt vele ilyen gond. Feltelepítem, aztán a Mapsource-ból átrakom az Etrex-re.
Ha ezt a térképet "disable"-re állítom, és a gyári benn lévő "worldwide basemap"-et nézem, azon se tervez...[ előzmény: (78064) Old Eye, 2020.03.21 21:17:45] |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2020.03.21 18:55:43 (78062) |
Sziasztok!
A következőben szeretném kérni a segítségeteket: Etrex20 nem tervez úton.
Részletesebben: közel tíz éves a cucc, eddig semmi ilyen gond nem volt vele. Alapból TUHU-s térképpel használom, amikor Erdélyben vagy Ausztriában járok, akkor teszek rá openmaps-es térképet. Pár hete voltunk Ausztriában, felraktam az openmaps-est, hazajöttünk, vissza a TUHU-s, és azóta ez a hiba üzenet ha tervezni akarok: "Route calculation error. Maps do not have routable roads in this area"
Próbáltam újra rakni a térképet, nyomtam egy factory reset-et a kütyün, ugyanaz a helyzet...
Vmi ötlet? Előre is köszi! |
|
Panyek | hozzászólásai | apróhirdetés | válasz erre | 2015.04.10 22:40:28 (16151) |
Eladóvá vált 2013.-ban vásárolt Etrex 20-s készülékem. Számlája megvan. Iá 40eFt (újonnan most 60eFt a garmin.hu-n). Érdeklődni e-mailben v telefonon (elérhetőségeket lásd a profilomnál). |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.12.18 16:04:31 (60650) |
Android-os kérdés:
Olyan progit keresnék, ami offline térképeket használ, tudok rátölteni a tuhu-ról valamilyen formátumba, és képes a beépített iránytű szerint forgatni azokat menet közben! Most a Navitelt használom, de a láda közelében, meg kis sebességű gyaloglásnál nem képes a menetirányba, vagy az iránytű szerinti irányba rakni a térképet, erre kéne megoldás! Kösz. |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.06.14 11:11:46 (57297) |
Csupán szeretném itt (is) jelezni, h egyre nagyobb igény van a Navitel-es térképek letölthetőségét biztosítani az újabb (nm2) formátumban is (már csak azért is, mert lecseréltem a WM-os pda-mat egy android-osra, és így áttértem Russáról Navitelre). Kérem a fejlesztőket, h tegyék lehetővé ezeknek elérését a turistautak.hu-n. Köszönöm. |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2011.05.11 15:47:12 (56736) |
Hello, kütyüvásárlási tippet kérnék!
Eddig Windows Mobile-s PDA-val kesseltem, Russa-t használva, jó is volt az elmúlt 3évben. Más okokból le kell cseréljem a kütyüt és két alternatívát látok:
- veszek egy Android-os telefont (beépített gps-el nyilván), de erre gondolom nem megy rá a Russa, milyen programot tudtok rá javasolni?
- veszek egy "20Ft"-s telefont meg egy Garmin GPS-t
Mielőtt sokan a másodikat javasolnák, el kell mondjam, h nekem eddig tökre megfelelt a pda-s kesselés, azaz nem tartok igényt 20órát bíró akksira (egyedül a geocaching verseny volt macerás, ahol végig kellett trackelni), se víz, és egyéb állóságra, meg beépített barometrikus magasságmérőre sem. Ellenben sokkal jobb volt az, h a telefonom mindig nálam van, így ha nem kifejezetten ládázni indultam, csak eszembe jutott, akkor is ott volt a kütyü. A dilemmát inkább a szoftveres része jelentené... Várom, és köszönöm a tanácsokat (külön örömmel venném olyan vki hozzászólását, aki használ Android-os SW-t kesseléshez!) |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2010.03.26 08:34:35 (47685) |
Hello!
A POI reform óta a geoládákat a Russa "?"-el (információ típus) jelöli a ládika helyett, amit pl a mapedit-ben látok. Gondoltam olyan POI típus lehet, amit nem ismer alapból a Russa... de megnéztem, és ha pl új POI-t akarok a Russa-ba bevinni, akkor a Túrázás típusok közt ott az első a "Geoláda" a megfelelő ládika ikonnal... szóval csak a letöltött térképekkel jön le furán ez a POI típus. Ja, 1.1.28.15.-ös verzióm van fenn. Mit lehet tenni vele? |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.12.26 18:31:07 (45272) |
Köszi. Nem hittem volna, h ilyen fontos a megfelelő COM port és baudrate beállítás. Az összes többi progi tök jól kezelte a 2esen, 4800al... na, mindegy, megoldva, kösz mégegyszer![ előzmény: (45268) sawkuk, 2009.12.26 11:25:16] |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.12.26 18:29:58 (45271) |
kac-kac... vmi konstruktívabbra gondoltam! Amúgy eladva már szegény... jó volt, csak sokszor lefagyott, amikor iGo-zás közben hívtak...[ előzmény: (45266) Old Fairy, 2009.12.26 10:40:37] |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.12.26 09:41:07 (45265) |
Sziasztok!
Lecseréltem a Mio A501-esemet egy ASUS P552W-re. A Sirftech használatával a StatNav kikapcsolása simán ment a Mio-n, de itt nem tudom megcsinálni. Egyszerűen nem megy át Sirf protokollra. Megrpóbáltam az AplSirf-el is, ott is csak kiírja, h át fog váltani Sirf-re, de aztán az NMEA ketyeg tovább :( Így el se tudok jutni addig, h kikapcsoljam a StatNav-ot... van vmi tippetek, mit lehetne tenni? Előre is kösz! |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2009.10.07 17:45:56 (43678) |
Sziaszttok!
Egy haverom szeretne belevágni a cache-elésbe, és egy vmi autós gps-e van, ami Windows CE Core 5.0-s rendszer alatt működik. Erre lehet valahogy rávarázsolni Russa-t? (megpróbáltuk az enyémet átpakolni hozzá, mivel én egy Mitac Mio A501-est használok, ami ugye Windows Mobile 5.0-s, de az a válasza a Russa.exe futtatásakor, h "Not valid Windows CE application".
Vagy vmi más erre használható programot, amibe be tudja tölteni pl a tuhus térképeket? Kösz. |
|
Panyek | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2008.05.05 23:09:27 (1940) |
OK. Szemléletben én is azt veszem előre, h a kütyün jól nézzen ki, azaz kereshetően. Csak azt nem tudtam, hogy az emlegetett reform mikor lesz, és mit fog tartalmazni. Amúgy meg persze, senkinek sem ez a főállása, én is csak ma jutottam idáig (a fórumolvasásig), de a pontokat majd a következő napokban felteszem...[ előzmény: (1939) pgyp, 2008.05.02 17:00:39] |
|
Panyek | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2008.05.02 14:06:32 (1938) |
Andreas 20601-es térképek fórumbeli hozzászólásából idézek:
"Én egyébként inkább a holnapra gondolva weben jelentem be a POI-kat a leendő típus paramétert pontosan kitöltve az itt található poi-kolesar.xls alapján. Igy ugyan az egyéb tipusú POI-knak information ikonja lesz, de a POI reform után (amit nagyon várunk (c) tibbigeo :) így a megfelelő kategóriába kerülnek majd. Plusz tudsz feltölteni fényképeket és a neved alá kerülnek a POI-k. (nem dicsőség, könnyebb követhetőség!)"
??? Most mi a szösz legyen ???
Szeretném korrektül csinálni, de nem látom, miként lehet :([ előzmény: (1937) pgyp, 2008.05.02 09:37:29] |
|
Panyek | hozzászólásai | POI | válasz erre | 2008.05.01 23:40:45 (1934) |
Hogyan keletkezik a POI-knál a "Leendő típus" mező? Nem találtam ilyen adatmezőt a feltöltéskor, mégis odagenerálja... |
|
Panyek | hozzászólásai | kütyük | válasz erre | 2008.05.01 22:13:40 (29216) |
Eddig egy sima Nokia telefonon keresztül nézegettem a WAP-os oldalát a geocaching.hu-nak, és sokszor használtam az "Automata ládakeresés"-t, mert pannon-os vagyok, és így műkszik. Beszereztem egy MIO A501-est, de ha ezen hívom be az Internet Explorer-éből a wap.geocaching.hu-t, akkor az "Automatikus ládakeresés" funkció nem elérhető, pedig ugyanaz a SIM kártya is :(
Lehet ezt vhogy orvosolni? Előre is köszi. |
|
Panyek | hozzászólásai | Geoláda-élet | válasz erre | 2008.04.15 20:00:09 (9641) |
Első ládám elrejtésére készülök. Az lenne a kérdésem, hogy a láda rövid neve (GCAkármi) honnan lesz? Én megadhatom, vagy generálja a rendszer? Gondolom ez egy egyedi azonosító országunkon belül. Tehát, ha kitalálom, mit szeretnék, megnézem, nincs-e ilyen, akkor lehet az? És mi a helyzet a .com-os azonosítóval? Oda is szeretném majd bejelenteni! Először a .hu-ra tegyem, és ha itt sikeresen bekerült az adatbázisba, akkor oda? |
|
|
|