Előzmények
Nemi91 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.28 07:17:56 (2813) |
Előbb nézegettem csak a térképen a mozgó ládákat, és azt vettem észre hiába megyek az adatak>mozgó láda frissítésre nem változott, azt hittem maradtak a ládák a helyükön, de bele mentem 3 mozgoba és en frissitettem képek nélkül és vissza a térképre akkor láttam hogy arrébb mentek már a ládák.
A 3. Mozgót amit frissitettem a saját adatlapján vissza tértem a térképre és megint el tűnt az összes láda. És most ki/be kapcsolás után sem jöttek még vissza. Úgy sikerült vissza hozni a ládákat térkép cserét csináltam omp>tuhu>omp. Ezt most történt gondoltam frissen le írom hátha segít. [ előzmény: (2807) bigmick, 2019.10.27 10:43:47] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.27 10:43:47 (2807) |
Köszi, így világos a dolog.
A hibák többségét tegnap este már javítottam, a koordináta beírás kényelmesebbé tétele után lesz újabb verzió.[ előzmény: (2806) Nemi91, 2019.10.27 09:08:36] |
|
Nemi91 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.27 09:08:36 (2806) |
- Itt jó lenni tudni, hogy pontosan mi történt azelőtt, hogy a térképre nézve nem látni a ládákat.
A ládaletöltés a térkép nézetből lett indítva, és ezt követően nem jelentek meg a frissen letöltött ládák?
Programba való belépéskor legtöbbször, de nagyon nem értem benn a logikát mikor segédpontok és egyéb pontoknál csinálja ha éppen ki vagy be kapcsolnám ezeket akkor is eltűntek már a ládák, vagy éppen nem jelentek meg a segéd és további pontok.(mint az előbb hogy reprodukáljam a láda eltűnést). Nem tudtam direkt reprodukálni a hibát.
- csináltam egy rövid ellenőrző tesztet.
Ha már megnyitottam a térképet, majd átmegyek egy láda nézetébe, ott felveszek egy új pontot, majd visszaváltok térképre, akkor a frissen felvett pont nem látszik a térképen. Erről van szó?
Ezt a környéket is alakítom akkor tovább.
igén és még mellette ugyanúgy egy másik ládának is veszek fel új pontot az nem jelenik meg. csak amit elsőnek vettem fel, de a második ládánál szerepel az új pont felvétel csak a térképen nem.
- Amikor ez történik, akkor kb. milyen sebességgel haladtatok? A gps pozíciónak a térképen való frissítésébe van beépítve az, hogy automatikusan sebességfüggően állítsa be a térképnek a megjelenítési léptékét (minél gyorsabban haladsz, annál "magasabbról mutassa a tájat").
Elöszőr séta közben egy kis ideig majd az autóban de ott végig csinálta nem tudtam nagyítani a parkolóhelyre ahova menni kellet volna.
magától lépkedet a kitöltésnél
régi programnál pl.: 47° 40,324' és a " , " a program maga irta be tovább lépett és csak a 3 számot kellet be írni. Igazából ez csak kényelem a másik programban hozzá lettünk szoktatva :)
[ előzmény: (2805) bigmick, 2019.10.26 20:43:41] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.26 20:43:41 (2805) |
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan megosztottad a tapasztalatokat.
Nézzük sorban:
ismét nem jelennek meg a ládák a térképen ki kapcs vissza jó ismét
- Itt jó lenni tudni, hogy pontosan mi történt azelőtt, hogy a térképre nézve nem látni a ládákat.
A ládaletöltés a térkép nézetből lett indítva, és ezt követően nem jelentek meg a frissen letöltött ládák?
- Úgy látom, a zoom-szinttől függő megjelenítésnél még mindig maradt valami gebasz. A térképnek a léptékét többféle módon lehet módosítani (+/- gombokkal, dupla koppintással, két ujjas szét-/összehúzással), és úgy látszik, nem mindegyiknél ugyanúgy viselkedik a térképre rakott rétegek láthatósága. Ezt a témát akkor nyaggatom tovább...
csak az egyik pontot jeleníti meg a másodikat nem
- csináltam egy rövid ellenőrző tesztet.
Ha már megnyitottam a térképet, majd átmegyek egy láda nézetébe, ott felveszek egy új pontot, majd visszaváltok térképre, akkor a frissen felvett pont nem látszik a térképen. Erről van szó?
Ezt a környéket is alakítom akkor tovább.
duppla kattintás a térképre ahova szeretném nagyitson vissza dob folyamatosan elkezd ugrálni, mintha próbálna nagyitani de vissza ugrik ahonan kezdtem a nagyítást
- Amikor ez történik, akkor kb. milyen sebességgel haladtatok? A gps pozíciónak a térképen való frissítésébe van beépítve az, hogy automatikusan sebességfüggően állítsa be a térképnek a megjelenítési léptékét (minél gyorsabban haladsz, annál "magasabbról mutassa a tájat").
Ezt a környéket újra meg fogom vizsgálni, lehet, hogy ez az automatizmus nem vesz tudomást a manuális térkép macerálásról?!
Az új pont hozzáadás a régi programnál nagyon tetszett hogy meg jegyezte azt a koordinátát ahová a célpont volt írva és csak azt kellet át írni nem az egészet újra ki tölteni
A régi program az aktuális pozíciódnak a koordinátáit kínálta fel, és lehet, hogy igazad van, az praktikusabb, mint teljesen 0-ról beírni az újat. Ezt akkor átalakítom.
magától lépkedet a kitöltésnél
- passz, itt nem tudom, mire gondoltál.
Én is tesztelek tovább, és amit tudok, javítok pár napon belül. Még egyszer köszi a visszajelzést.
[ előzmény: (2804) Nemi91, 2019.10.26 18:22:23] |
|
Nemi91 | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.26 18:22:23 (2804) |
Először is Köszönöm.
Mai nap 2 multi ládát akartam össze szedni a programmal de hamar fel kellet adnom.
Első, ismét nem jelennek meg a ládák a térképen ki kapcs vissza jó ismét. De aztán újra ki nyomtam a segéd pontokat akkor megint el tűnt minden, nagyon zavaró. Kesser társamnál is ez van, közösen teszteltük Tibi1983 al.
Második nagyon zavaró járjuk az erdőt és nagyitasnál duppla kattintás a térképre ahova szeretném nagyitson vissza dob folyamatosan elkezd ugrálni, mintha próbálna nagyitani de vissza ugrik ahonan kezdtem a nagyítást.
Véletlenül 2 multi ládánál írtam be új pontot és észre vettem hogy nincs csak az egyik pontot jeleníti meg a másodikat nem. Csak ha az adatlap és ott választom ki az új pontom és úgy az iránytű akkor meg jelenik.
Az új pont hozzáadás a régi programnál nagyon tetszett hogy meg jegyezte azt a koordinátát ahová a célpont volt írva és csak azt kellet át írni nem az egészet újra ki tölteni ( mert sok multinál úgyis csak a 3 utolsó szám változik), és hogy magától lépkedet a kitöltésnél sokat segített. [ előzmény: (2803) bigmick, 2019.10.25 21:41:06] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.25 21:41:06 (2803) |
Letölthető a g:hu+ 2.0.13
Ami változott:
Láthatóság
- További próbálkozás, hogy minden képernyő mindenkinél rendesen látható legyen
Láda
- ládaoldalon új ikon: saját pont hozzáadása.
- a felvett pont koordinátái megadhatók manuálisan is, vagy pedig gps-es átlagolással.
- az Adatok oldalon láthatók/szerkeszthetők/törölhetők az így felvett saját pontok
Térkép
- a ládákhoz felvett saját pontok is megjelennek (zöld marker ikonnal)
- GC rétegek be-/kikapcsoló panelje bővült a saját pont ikonnal
Egyéb
- további apró javítások, optimalizálások
2.0.10 előtti verzióra telepítéskor, lehet, hogy csak uninstall utáni újratelepítést követően fog rendesen működni. |
|
|
|