Előzmények
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 20:38:01 (1789) |
Próbáltam a 'zoom' paramétert megadni, de ezt nem veszi figyelembe a rendszer.
[ előzmény: (1787) Old Eye, 2018.09.11 13:31:54] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 13:31:54 (1787) |
Az élet nem ilyen egyszerű.
Valszeg a geomap processze 'reentrant' jellegű (nagygépes frázis, itt nem tudom, hogy nevezik), egy példányban csücsül a memóriában, ha hívást kap, a feladat elvégzéséhez szükséges adatokat külön-külön munkaterületen tárolja, ezeket azonban valahogy azonosítani kell, erre a hívó id-je megfelel. Esetedben két hívás érkezett u.a. hívótól.
Csinálj ellenpróbát!
Fordítsd meg a két iframe blokkot a processzedben, előbb a zemplénit aztán az odautat írasd ki!
Ha az utóbbi zoom-ja a zempléniével megegyezik, akkor meglátásod igaz.
Egy egyszerű megoldás - a geomap/index.php 'id', 'lat', 'lon' stb megadható paramétereit kiegészíteni 'zoom'-mal; ha meg van adva, a processz használja azt, ne számolja ki.[ előzmény: (1785) eFeS, 2018.09.11 08:31:11] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.11 08:31:11 (1785) |
Megnéztem, és valóban igy van, ahogy írtad. DE! :)
A probléma akkor jelentkezik, ha egy oldalon több iframe-ben is szeretnék beágyazva szerepeltetni geomap megjelenítést ládákkal. Ilyenkor - ahogy látom - az első kirakáskor kiokoskodott zoom szintet veszi alapul, és ezt alkalmazza a többi elemre is.
Ez akkor problémás :), ha mondjuk az első beágyazáson egy magyarországi nyugat-keleti út ládái vannak (ez alacsony zoom, mivel kvázi egész Magyarország benne van), a másodikon meg mondjuk csak zempléniek lennének :) (ide magas zoom szint kéne, de az elsőt veszi alapul, és emiatt egymás tetején jelennek csak meg a ládák).
Példák:
1. Magában rakom ki a zempléni kör ládáit - minden OK
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/RJQyAjwBBAMBBD8
2. Egy oldal, több geomap
a. Az odaút ládái - minden OK, nagy térkép
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/577xqW7ZY2Jt9Gj
b. UGYANERRE az oldalra kirakom a korábbi iframe-et - már NEM JÓ a zoom szint!
https://cloud.drupler.hu/index.php/s/NJdTATZ6BYJk65z
Tehát: egy oldalon belül ha több geomap elemet rakok ki, akkor tudom-e egyedileg variálni a zoom szintjüket?
[ előzmény: (1784) gusty, 2018.09.10 16:22:13] |
|
eFeS | hozzászólásai | válasz erre | 2018.09.10 14:03:11 (1783) |
Sziasztok,
Hogy lehet a geomaphoz indulo zoom értéket megadni? Embedelni szeretném a térképet, minden OK, csak feleslegesen tág teret fog be 3 láda miatt....ezen szeretnék szűkíteni, de sehol sem találok zoom paramétert az API-ban, a TUHU-s zoom=x nem működik. Mit tegyek? :) |
|
|
|