Előzmények
nmaria | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.05 07:09:16 (1564) |
Igen, ez a megoldás így működik. Viszont nincs is rá szükség, ahogy kiderült, miután felvettem a pontot. A pont felvétele után az "Adatlap" lapra váltott és ott benne vannak a koordináták Az adatlapra úgy lehet eljutni, hogy a leírás lapot jobbra elhúzzuk. Szóval benne van, csak el van dugva. Olyan mint a geocaching :).
[ előzmény: (1561) V_Gabor, 2018.05.04 17:00:24] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.04 17:00:24 (1561) |
Nekem működik. Így használom. Így a felső (szöveges mezőbe) átmásolva már a koo-t be lehet írni a megfelelő helyekre. Nem kell memorizálni.
Évente 1-2x van rá szükségem, ha a rejtő olyan trehány, hogy nem coord-ban adja meg valaminek a helyét.[ előzmény: (1556) nmaria, 2018.05.03 22:02:16] |
|
nmaria | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.03 20:34:55 (1553) |
Köszi, igen úgy látom, hogy részben tudja. Valóban lehet új útpontot megadni. Azt viszont sajnos nem tudja, hogy az alternatív, vagy a leírásban egyéb megjelenő koordinátákat új útpontként megadja az ember. Ha új tpont megadását választom, akkor a leírást kitakarja és máris nem használható. Amit én még szeretnék az az lenne, hogy a leírásbak szereplő koordinátára, ha rábökök, akkor azt célként be lehessen állítani.[ előzmény: (1551) pappcsalád, 2018.05.03 19:48:34] |
|
nmaria | hozzászólásai | válasz erre | 2018.05.03 18:22:05 (1550) |
Sziasztok!
A g:hu-val kapcsolatban lenne fejlesztés ötletem. A mostani hosszú hétvégén Vácon is jártunk csak úgy sétálgattunk és nem volt nálam csak a telefonom, mint GPS eszköz. Szerettem volna egy ládának az alternatív pontját megkeresni, de nem tudtam megadni az alternatív pont koordinátáit. A fejlesztő megtudná oldani, hogy a leírásban szereplő koordinátát célpontként felvegye?
Illetve vannak pontról-pontra multik, ahol csak egy-egy pont felkeresésekor derülnek ki a következő pont koordinátái. Ezeknek a felvételét is meg lehetne oldani. Ha ilyesmik-re lehetőség lenne, akkor egy sokkal jobban használható eszköz lenne a geocaching-hez.
Egyébként így is jól használható, a megtalálások regisztrálásához.
Üdv:nmaria[ előzmény: (1535) bigmick, 2018.04.12 12:30:56] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 12:30:56 (1535) |
A tuhu térképei a geocaching.hu ládáit mutatják, nem a com-ét
A g:hu fliozófiája az, hogy az alárakott (akármilyen) térkép önmagában ne mutasson semmilyen geoládát.
A program anno kettős céllal készült:
- a geocaching.hu geoládáit lehessen vele keresni és bejelenteni + logokhoz képet feltölteni
- a gpsgames.hu játékait lehessen vele keresni és bejelenteni + logokhoz képet feltölteni
Azt majd a user eldönti, hogy az adott kiránduláshoz, tervezett nyaraláshoz melyik játszótérről mit (pl. melyik .hu-s geoládákat) akar látni, és letölti magának azokat (amit a programon belülről mindkét játszótérről a megfelelő API-n keresztül tehet meg). És, ha a térkép nézeten bekapcsolja a geoládák (, multipontok, egyéb láda pontok, stb.) rétege(ke)t, akkor megjelennek a ládák (iil. az azokhoz tartozó segédpontok) a térképen.
Amikor a program született, akkor a geocaching.hu rejtési területére (vigyázat, ez nem csupán Magyarország!) az openmaps.eu kínált alkalmas térképeket. Ezért ezeknek a letölthetősége lett beleépítve a programba.
Amíg nem jött elő az openmaps.eu-n ez a technikai mizéria, addig mindenki örömmel használta az onnan letöltött térképeket (Magyarországot is, meg a környező országokat is) és nem nagyon reklamálta senki, hogy az ottani Magyarország térkép nem jó.
Ettől függetlenül, ha az MGKE-nek (tuhu-nak) lenne saját kezelésben előállított mapsforge formátumú letölthető térképe, annak a letölthetőségét is beleépíteném a g:hu programba.
A trackman féle, tuhu alapú Magyarország térkép letölthetőségével pedig a közeljövőben bővíteni fogom a programot.[ előzmény: (1534) Old Eye, 2018.04.12 11:08:57] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 11:08:57 (1534) |
+1
Ha a g:hu az MGKE geoládáira van kihegyezve, első helyen az MGKE térképeit kínálhatná fel...
A tuhu térképei a geocaching.hu ládáit mutatják, nem a com-ét ;-)[ előzmény: (1533) Lipták Roland, 2018.04.12 10:00:47] |
|
Lipták Roland | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 10:00:47 (1533) |
"Az egy másik kérdés, hogy a trackman féle, tuhu-s forrásból készülő Magyarország mapsforge térkép letölthetőségét is érdemes lehet beleépíteni a programba."
+1[ előzmény: (1532) bigmick, 2018.04.12 09:50:21] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 09:50:21 (1532) |
A félreértést valószínűleg ez a félmondat okozta:
, jelenleg semmilyen térkép nem tölthető le az oldalról
A mondat első felének figyelmen kívül hagyásával ez valóban érthető akár úgy is, hogy a turistautak.hu oldalról beszélek.
Akiknek az üzenet szólt (g:hu felhasználók), remélem értették, hogy nem erről volt szó, hanem arról, hogy a g:hu programba beépített térkép letöltési lehetőség azért nem működik jelenleg, mert az azt kiszolgáló openmaps.eu-s oldalon átmenetileg szünetel a térképek letölthetősége.
Az egy másik kérdés, hogy a trackman féle, tuhu-s forrásból készülő Magyarország mapsforge térkép letölthetőségét is érdemes lehet beleépíteni a programba.[ előzmény: (1530) Old Eye, 2018.04.12 06:45:14] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.12 06:45:14 (1530) |
Az OMP saját honlapján kínált térképeinek adatforrása az OSM.
Évekkel ezelőtt a hazai adatokat tőlünk, a tuhu-ról vették át. Térképeik közkedveltek voltak a mieinknél jobb minőségük miatt. Miután OSM forrásra váltottak, sokan reklamáltak, igényelték a csak tuhus adatokból készült OMP stílusú térképeket. Több, mint egy éve újraindították ezt a szolgáltatásukat, ami csak nálunk, a garmin.php-n keresztül érhető el, amin kék színnel emeltük ki.
Csupán vitattam bigmick jelzését: ...jelenleg semmilyen térkép nem tölthető le az oldalról...
Az OSM forrásalapú térképek - a jelek szerint - most nem, de tuhu adataiból készültek igen. Nem szerver probléma.[ előzmény: (1529) V_Gabor, 2018.04.11 20:27:31] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.11 20:23:07 (1528) |
?
Ma 6:40 töltöttem le a garmin.php oldalunkról:
Turistatérkép domborzatárnyalással és 5 méteres szintvonalakkal, a turistautak saját színükkel kiemelve (körülbelül 171 MB)
Csont nélkül lejött, teljes, hibátlannak találtam.
Vagy másról van szó?
[ előzmény: (1526) bigmick, 2018.04.11 16:53:48] |
|
bigmick | hozzászólásai | válasz erre | 2018.04.11 16:53:48 (1526) |
Többen jelezték, hogy a g:hu program most kiadott 1.5.4-es verziójával nem lehet offline omp-s térképet letölteni.
Van aki rendesen le is cseszett, hogy miért rontottam el az amúgy jó programot.
Nos, mint a jereváni rádió szokta volt mondani:
A hír igaz (tényleg nem lehet térképeket letölteni), csak ez nem a g:hu program frissítés hibája (a régi verzióval sem működik most a térkép letöltés).
A probléma gyökere az openmaps.eu szervereinél van, jelenleg semmilyen térkép nem tölthető le az oldalról. Se g:hu-val, se web-es böngészőből, se mapsforge formátumú, se garminhoz való térkép, se másmilyen.
Keresik a hiba okát, amint megoldódik a probléma, újra lehet majd (a g:hu-val is, régi és új verzióval egyaránt) térképet letölteni. Addig is türelem... |
|
|
|