Előzmények
cseremoha | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.27 16:08:54 (6092) |
"Miért fontos a turistának tudni, ez a kilátó Páty külterületén van"
Általában az egyes objektumokhoz köthető "hivatalos" ügyek esetében a területileg "illetékes" településeknél indul a bürokratikus eljárás (balesetveszélyes helyek, lopások, rongálások, illegális hulladéklerakás, rendezvények bejelentése, stb).
... valamint az adatbázis felhasználásának lehetőségeit bővíti, ha területi alapú lekérdezésekre is alkalmas. (Valamely megye vagy település területén hány kereszt, forrás, barlang, stb található.)
Tehát ezen helyadatok elsősorban nem a navigációt, a terepi tájékozódást segítik, hanem lehetőséget nyújtanak a hatóságokkal való kapcsolatfevételhez, valamin az egyes objektumokkal vagy objektumcsoportokkal végzett statisztikai vagy szervezési feladatokhoz, valamint az adtbázis tartalmának ellenőrzéséhez.[ előzmény: (6090) Old Eye, 2014.11.26 21:53:42] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.26 21:53:42 (6090) |
Tudod jól, a POI-k WEB-es felületén megjelenő településlistában a nevek az éppeni POI és a település közti távolság szerint vannak rendezve. Ez nem garantálja azt, hogy ha egy POI-hoz a felkínált legközelebbi települést rendel a feltöltő, valóban ama település külterületébe is esik.
cseremoha, mikor még aktív volt, folyamatosan javította az ilyen beállításokat, mert mint térképész, pontos adatokkal rendelkezett, de... nézzük csak például Csergezán Pál kilátó POI-t.
Tegyük fel a kérdést magunknak: Miért fontos a turistának tudni, ez a kilátó Páty külterületén van, közigazgatásilag a Pest megyei Pátyhoz Pest megye tartozik, amikor a túrázó Nagykovácsiból, Telkiből, esetleg Budaligetről megy fel rá? Mi értelme van itt a 'Páty, Pest megye ' bejegyzésnek?
[ előzmény: (6089) Hev, 2014.11.26 21:23:02] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.11.26 20:07:26 (6088) |
10 aktív POI-nál nincs kitöltve a Megye= attribútum. cseremoha alapos munkát végzett.
Amúgy a Megye= attribútum tetszés szerinti értéket vehet fel, mint vonalaknál pl a Burkolat=.
Örülnék, ha valaki megindokolná, turistatérkép adatbázisban miért kell POI-kként feltüntetni, mely megyében találhatók.[ előzmény: (6087) Hev, 2014.11.26 10:11:30] |
|
|
|