Előzmények
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 12:55:24 (5749) |
A WEB-es felület is alkalmas erre, de külön jogosultág kell hozzá. Egy kis gyakorlatozást még, ismerkedést a rendszerrel :-)[ előzmény: (5748) pockok, 2013.09.10 12:47:31] |
|
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 12:47:31 (5748) |
Köszönöm. A hp-t nem is gondoltam piszkálni - helyismeret nélkül. A másik kettőt csinálom, ahogy leírtad.
Kérdésem még, hogy mindezt csak az mp fájlon keresztül lehet/tudom megtenni, vagy a webes felület is alkalmas erre? Hogyan célszerűbb?[ előzmény: (5747) Old Eye, 2013.09.10 12:35:09] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 12:35:09 (5747) |
Nincs vita. Ha egyértelmű a dupla adatrögzítés,
- a régebbi POI-t őrizzük meg,
- az újabból, ha vannak, átemeljük a régibe a frissebb, naprakészebb adatokat jelezve a forrást
- az újabb POI-t töröljük (*), a megjegyzés mezőbe beírjuk a törlés okát, időpontját és szignáljuk
Forrásoknál, háromszögelési pontoknál stb vigyázz! Előfordul, hogy pár méter közelségben több van belőlük.
Saját listámon előkelő helyen áll a poi.php kiegészítése olyan funkcióval, mely új POI rögzítésekor még a felvitel előtt figyelmeztetést küld, ha van a közelben ugyanaz típusú POI. Most ilyen ellenőrzés csak a felvitel után kérhető, akkor már mindegy, a POI már fenn van.
(*) POI-t csak tulajdonosa tudja újrahasznosítani. Csak néhány, IT képzettségû rajzoló él ezzel a módszerrel, nem érdemes erőltetni a többiekre.[ előzmény: (5746) pockok, 2013.09.10 11:43:39] |
|
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 11:43:39 (5746) |
Nem szeretnék vitát indítani.
A kérdésem továbbra is az, hogy én mint sima térképszerkesztő, mit tegyek ilyen esetben?
(pl. törölhetem-e a másodpéldányt, vagy csak itt jelezzem a problémát, stb.)[ előzmény: (5743) KiVi, 2013.09.10 00:04:08] |
|
KiVi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.10 00:04:08 (5743) |
POI-k újrahasznosítására
Ezt szerintem kár erőltetni, pl. track mellé feltöltött 1 db kép jó pár száz POI helyét elfoglalja...[ előzmény: (5742) pockok, 2013.09.09 22:28:04] |
|
pockok | hozzászólásai | válasz erre | 2013.09.09 22:28:04 (5742) |
A MapAudit talált a Vértesben néhány olyan túl közeli POI-t, melyek tévedésből kerülhettek fel:
ID=104334, Label=Háromszögelési pont (485 m) ID=104335, Label=Háromszögelési pont (485 m)
ID=28627, Label=Várgesztes, iskola ID=138314, Label=Buszmegálló
ID=7316, Label=Pékség ID=131213, Label=Kolcsár Sütőipari Kft. Mintabolt
Kérdésem, hogy ilyenkor mi a megoldás? Meg tudom-e ezt én oldani (a későbbiekben)?
Gondolok itt a POI-k újrahasznosítására és a más POI-jához nem nyúlunk elvre. Ezek miatt nem töröltem az újabbat (amiről szintén olvastam, mint elv). |
|
|
|