Előzmények
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 14:21:32 (3518) |
Nincs egyszerűsítés egyáltalán. Hol van olyan, hogy a pont nincs a körvonalon kívül és mégis kimarad?[ előzmény: (3517) pgyp, 2011.03.13 14:06:50] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 14:06:50 (3517) |
köszi, sokat javult, de még a kis "tüskéknél" túlságosan egyszerűsít és kimarad a POI. El tudnád küldeni az egyszerűsítési algoritmus leírását? Talán az alapján sikerülne úgy kihúzni a BG-poligont, hogy nem legyenek ilyen hibák.[ előzmény: (3515) Kolesár, 2011.03.13 09:42:32] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 09:42:32 (3515) |
Kész van, működik. Aggteleknél próbáltam, megjelent az eddig süllyesztőben levő 14691-es azonosítójú határkő.[ előzmény: (3513) pgyp, 2011.03.13 08:44:21] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 08:44:21 (3513) |
OK, te tudod melyik lehet jobb megoldás, lécci írd már meg, ha készen vagy, mert akkor ránézek a határra, hogy esetleg mégis letöltődnek-e az .mp-vel a pontok, vagy eltűntek a süllyesztőben. Ebben az esetben pótolom őket, addig a határ pontosítását felfüggesztem, pedig megvan még egy szakasz.[ előzmény: (3512) Kolesár, 2011.03.13 08:12:04] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 08:12:04 (3512) |
Több lépcsős volt eddig is: befoglaló téglalap a tájegységre, aztán azon belül pont-a-poligonban a tájegység egyszerűsített körvonalára. Most egy PostGIS függvénnyel váltom ki a régen PHP-ben megírt pont-a-poligonban algoritmust.[ előzmény: (3510) Old Fairy, 2011.03.13 07:19:25] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 07:19:25 (3510) |
gyorsabb pont-a-poligonban eljárásnak
Két irányban tudtam gyorsítani:
- PHP helyett a GPSBabel munkára fogása,
- a túl sok csúccsal rendelkező sokszög felaprítása és többlépcsős keresés (először a befoglaló téglalap alapján szűkítés, majd a maradék poligonok vizsgálata egyenként).
Vagy ezeken az optimalizálásokon már túl vagy? :-)))[ előzmény: (3508) Kolesár, 2011.03.13 06:46:45] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.13 06:46:45 (3508) |
Automatikusan készül a letöltés előtt, így én sem látom a poligont, továbbá nincs értelme kézzel módosítani, mert akkor meg a tájegységhatárok módosításakor kell újra külön foglalkozni vele. Utánanézek gyorsabb pont-a-poligonban eljárásnak, hogy ne legyen rá szükség.[ előzmény: (3503) pgyp, 2011.03.12 19:10:12] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 19:10:12 (3503) |
el tudod küldeni ezt az egyszerűsített poligont? Mert megnézném hol kellene egy kicsit mozgatni a pontokat úgy, hogy ne maradjanak ki POIk és a javított változatot visszaküldöm.[ előzmény: (3500) Kolesár, 2011.03.12 18:25:39] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 18:25:39 (3500) |
A határszéli poi-k valóban a tájegységre vágás miatt tűnnek el. A vágás nem az eredeti backgrounddal, hanem annak egyszerűsített változatával történik sebesség-okokból. Ez inkább kimeneti probléma, mint poi, majd ott.
A településnév kitöltése a településpoligon alapján történjen? Ha ezen kívül esik, akkor nyilván nem történik meg, rendben?
Ma odáig jutottam, hogy összefésültem a régi és új típuslistát, feltöltöttem egy átmeneti új táblába, majd elkezdtem felhasználni az új adatokat. A fejléc POI listája már adatbázisból működik.[ előzmény: (3499) pgyp, 2011.03.12 18:15:04] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 18:15:04 (3499) |
és akkor meg egy kérdés:
hova tűnt Damon Hill avagy hova és miért tűnhettek el POIk?
néhány már eltűnt a felső-tiszában (ld valahol a térképszerkesztőknél) ill. amit tudok biztosan mondani, az a határkövek következetes eltűnése, ld. HU-UKN, HUN-SRB határon. Ezeket hiába töltjük fel többször is, nem jönnek le az .mp-vel. A tippem, hogy van valahova beépítve egy határ, amiből kiesnek ezek a pontok és ezért nem jönnek le annak ellenére, hogy a tájegységhatáron belülre esnek.
bár ennek megoldása nem annyira nagy horderejű, mint amibe belekezdtél.[ előzmény: (3498) pgyp, 2011.03.12 17:48:45] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 17:48:45 (3498) |
jó lenne ezzel együtt megoldani a POIk településnevének kitöltését is, a kereshetőség biztosítása miatt. És persze ezt is automatizáltan, ne a rajzoló töltse ki.[ előzmény: (3497) Kolesár, 2011.03.12 14:48:15] |
|
Kolesár | hozzászólásai | válasz erre | 2011.03.12 14:48:15 (3497) |
Nekiálltam összefésülni a 37 elemű, a weben máig látható régi poi típuslistát a tavaly óta mapeditben használt 207 soros új típuskészlettel. Be fogom állítani a kifejezetten geocachinges típusoknál, hogy ne jelenjenek meg a letöltésekben. Egyesíteni fogom az éves rendszerességű mikulás és tojás poi-kat egy típussá.
Mi kell még?[ előzmény: (3496) pgyp, 2011.02.27 15:14:24] |
|
tibbi | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 14:18:30 (3495) |
Évek óta nem tudunk megszabadulni az esemény POI-k .mp-ben való megjelenésétől.
Legalább kaphatnának ezek is DoNotUpload=1 értéket, mint a geoládák. A tuti persze a DoNotDownload=1 lenne (ha van ilyen) ;)[ előzmény: (3494) pgyp, 2011.02.27 12:24:26] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 12:24:26 (3494) |
nyugi, biztosan nem rossz szándékból történt, inkább információhiányból.
Aki rajzol, annak sok minden ott van a keze alatt, többek között a rengeteg esemény-POI is, amiknek szerintem nem lenne szabad megjelennie. Aki nem elég tájékozott a portál működésében simán gondolhatja, hogy ezek csak valami hiba folytán vannak ott és egyébként sem szükségesek, azaz törölhetők. Sajnos ez így nem igaz:-( de ha fejlesztésekről lenne szó azért ennek kiküszöbölését én nem tenném az első helyre, inkább a POIk webes felvitelének javítását.[ előzmény: (3491) Kokó, 2011.02.27 12:11:24] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 12:10:13 (3490) |
valamelyik (szerintem kezdő) térképszerkesztő gondolhtata azt, hogy erre már nincs szükség.[ előzmény: (3489) Kokó, 2011.02.27 12:00:34] |
|
zayd | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 11:56:30 (3488) |
Pedig a törlés szokott ilyet okozni, más is törölhette. A ponttípusok listában még "Húsvéti tojások 2007 (57 db)" van, valószínűleg 11 poi lett törölve.[ előzmény: (3487) Kokó, 2011.02.27 11:27:15] |
|
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2011.02.27 11:19:26 (3485) |
Mi okozhatja azt, hogy a Húsvéti tojások 2007 POI-k közötti sajátjaimat csak én látom? |
|
|
|