Előzmények
johann g (Lud) | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.14 11:25:02 (1698) |
ha már ennyire benne vagy:
leszűröd a weben a tolnai településeket (van 2) megnyitod az egyiket. jobboldali oszlopban klikk a közeli pontok linkre. a következő oldalon klikk a típusa feliratra, kikeresed immáron egy kupacban a településeket.
a település POI alá leginkább általános képeket jó tölteni, pl. címer, panorámakép, utcakép. ha pl. tájház képét is szeretnéd látni legjob egy tájház POI-t csinálni épület típussal és ha minden igaz automatice megjelenik ez a kép a hozzá tartozó település oldalán is.[ előzmény: (1697) Erdőjáró, 2007.09.13 19:57:48] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.13 19:57:48 (1697) |
Milyen POI-t... Egészen konkrétan még nem gondolkodtam el rajta (na jó, azért ma lefényképeztem az általam bejelentett gyönki tájházat...), csak általában érdeklődöm, de azért láttam én már buszmegálló-fotót is (hogy csak azt említsem, ami hirtelen eszembe jutott).... :-)
Természetesen a megnézésre érdemeseket elsősorban (csak hogy lássa a "kuncsaft", hogy a térképen semmit mondó pont vagy bármilyen egyéb jel hogy néz ki a valóságban - gondolom, elsősorban ezért lehet fényképet is mellékelni a POI-khoz).
A GPS-en vagy a Mapsource-ban... Nekem jó ott is, de ha már van ez a lehetőség, hogy előre megnézhesse az ember gyereke az adott POI-t fényképen is, akkor miért ne? :-)[ előzmény: (1694) pgyp, 2007.09.13 18:19:22] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.13 18:19:22 (1694) |
Persze, településPOIra:-)) A többit nyugodtan jelentsd be a weben - már amit érdemes.
Milyen POIt szeretnél mutogatni fotón? A GPS-en vagy MApsource-ban miért nem jó neked?[ előzmény: (1692) Erdőjáró, 2007.09.13 17:28:18] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.13 17:28:18 (1692) |
Az első sort a település-POI-kra vagy úgy általában értetted? Mert egyébként lenne kedvem az egyéb kategóriájú POI-k bejelentéséhez.
Ja, és ha már itt tartunk: a tuhu-n már rajta levő POI-kat ha meg akarnám mutatni a Nagyérdeműnek fotón is, akkor mit tehetek? Van erre lehetőség?[ előzmény: (1691) pgyp, 2007.09.13 16:54:45] |
|
pgyp | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.13 16:54:45 (1691) |
Szerintem ne fáradj a webes bejelentéssel, inkább a rajzolók töltsék ki az extra paramétert - ha ráérnek:-))
Más: weben bejelentett POIknak mennyire szabad megváltoztatni a típusát? Mert elég sok idegesítő POIt találtam már, aminek pedig simán lehetne normális ikonja.[ előzmény: (1690) Erdőjáró, 2007.09.13 16:31:32] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.13 16:31:32 (1690) |
Hát, igazán köszi a választ, de ebből nagyjából semmit sem értettem! :-) A többi kérdésemre is jó lenne tudni a választ, mielőtt belevetném magamat esetleg![ előzmény: (1689) KiVi, 2007.09.12 21:21:00] |
|
KiVi | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.12 21:21:00 (1689) |
Én általában csak oda rakok település POI-t aminek a polygonját kicseréltem a CLC-sre. Persze ez máshol nem biztos, hogy így van.
A megye azért hiányos, mert a MapEditben felvett pontokhoz nem töltődik ki a megye mező. Ezt pótolni kéne vagy a weben vagy extraként.[ előzmény: (1688) Erdőjáró, 2007.09.12 21:10:14] |
|
Erdőjáró | hozzászólásai | válasz erre | 2007.09.12 21:10:14 (1688) |
Amikor a tuhus térképet mozgatom a bal egérgombbal, a felemelés előtt a térképen látható sok kis fekete pötty a falvak központjában azt jelzi, hogy ezekre a településekre van bejelentve a "település-POI"? Ha igen, akkor a térképen nem szereplő településeket (pötty hiánya) bejelenthetem a POI-adatbázisba?
Az útvonaltervező funkció a kütyükben (vagy pl. a főoldalon levő útvonaltervezőben) csak a "pöttyös" településeket ismeri, vagy ha nincs ilyen összefüggés, akkor mi a funkciója a település-POI-nak?
Az miért van, hogy ha szűkítem az adatbázist Tolna megyére, akkor csak Györköny és Kisszékely neve jön be? Ezeket jelentette be Reggel, a többit ha jól látom a turistautak.hu, ez lenne az ok? Ha igen, még mindig nem világos, hogy a szűkítéskor miért marad ki az összes olyan, amelyet nem magánszemély jelentett be. |
|
|
|