Előzmények
Kokó | hozzászólásai | válasz erre | 2021.01.21 13:53:59 (37106) |
A problémát a záróláda típusa okozza.
Örök vita volt a moderátorok között, hogy valójában hagyományos vagy multi egy záróláda?
Hagyományos, mivel csak egy dobozt kell megtalálni. Ugyanakkor multi, mivel nem elegendő a doboz megtalálása a bejelentéshez. Ráadásul a záróládák sem egyformák.
Nincs olyan sok záróláda, hogy sokat kelljen ezzel foglalkozni.[ előzmény: (37105) gusty, 2021.01.21 13:35:32] |
|
gusty | hozzászólásai | válasz erre | 2021.01.21 13:35:32 (37105) |
A Geomap nem ludas. Nonszensz a szituáció, hogy ugyanazon a helyen van egy élő hagyományos és egy élő multi.
Nem is értem, ez hogy mehetett át.
Bár a teljes fedés miatt nem fogod látni a 2 ládát egyszerre, de a szűrők alkalmazásával megjeleníthető. Pl. kikapcsolod a hagyományost, akkor a multi látszik, vagy fordítva. Illetve ha az egyiket már megtaláltad, akkor a megtalálás szűrővel is lehet játszani. A gpx letöltést nem fogja megzavarni a takarás, ha olyan a beállítás, akkor mindkét pont rajta lesz.[ előzmény: (37104) Szilágyiék, 2021.01.21 11:45:44] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2021.01.21 11:45:44 (37104) |
Köszi, legalább valaki érti, hogy mi a fő gondom.
Nem a még hiányzó - valóban - két ponttal (annyira nem hajtok a pontokra), hanem a GeoMap megjelenítésével. Én úgy látom, hogy nem kitakarja a hagyományosként szereplő ládákat, hanem nem jeleníti meg. Bárhogyan nagyítok rá, a körvonal sem látszik alatta. Ha csak eltakarná, akkor látnám a három elsőt szürkén, mint megtaláltat, és a negyediket zölden, mint meg nem találtat. De nem láttam alatta.
Ezért volt a kérdésem, hogy hogyan tudom külön logolni a 4-est, ha az csak mint a TIRZ-nek a negyedik pontja.
Eddig nem volt ilyen problémám, ezért fel sem merült bennem, hogy a GeoMap lehet a ludas, azt hittem, a három év alatt a ládával történt valami változás.[ előzmény: (37103) icarusdes, 2021.01.21 09:42:49] |
|
icarusdes | hozzászólásai | válasz erre | 2021.01.21 09:42:49 (37103) |
Én ahogy látom itt 5 láda van: https://www.geocaching.hu/caches.geo?any=GCTIR1
Azt el tudom képzelni, hogy mivel ugyanaz a koordinátája a GCTIRZ multipontjainak, mint a GCTIR1-4 sima pontja de a GCTIRZ újabb, ezért geomapen megjelenítve a legfrissebbnek számító GCTIRZ kitakarja az többi ládát.
Kérdésedre válaszolva. Mivel a GCTIR4 egy láda, azért is kapsz egy pontot, majd a GCTIRZ is egy külön pontot fog jelenteni, azaz összesen még kettő megtalálásod lesz. [ előzmény: (37100) Szilágyiék, 2021.01.20 21:03:38] |
|
Szilágyiék | hozzászólásai | válasz erre | 2021.01.20 21:03:38 (37100) |
Nem tudom, volt-e már téma, vagy csak nekem tűnt fel a probléma?
Tirpákok az Alföldön (GCTIRZ)
"Minden rejtés önállóan működik egy-egy pontért."
Nekünk az első három pont (Csabacsüd, Kétsoprony, Mezőberény) még 2017-ben meglett. De - úgy tűnik - közben átalakult egy darab, 5 pontos multivá. A fenti mondat benne van most is a leírásban, viszont a GeoMap úgy jelzi, hogy nem találtam meg. Ha onnan megnyitom, mindig a fenti nevű, ugyanazt az egy ládaoldalt mutatja minden településnél, természetesen nincs ott a megtaláltam-bélyegző.
Namost. Nekem van egy excel-táblázatom (munkahelyi ártalom). Ha onnan nyitom meg, mindhárom oldal (GCTIR1 - 2 - 3 rövid névvel) mutatja a megtaláltam jelzést.
Kérdésem: ha az utolsó kettőt megtalálom, hogyan lesz azokból egyszerre két külön 1-1, és egy harmadik (a multi ládáért) pont?
Lehet, hogy csak én nem értem.
|
|
|
|