Előzmények

anettxhozzászólásai | válasz erre | 2019.05.23 12:38:30 (34728)
+1
Kényes, intim területre tévedt ez a láda...
Ezenkívül a rejtő személyes kötődését is szívesen olvasnám a ládaoldalon a véradással kapcsolatban, miért fontos neki, hogy ez a láda megjelent - személyes érintettség? véradó? talán ott dolgozik? stb.
És tematikáját tekintve, hogyan kapcsolódik egyáltalán a geocachinghez?
(De nem olyan választ várok, hogy ládát kell keresni, meg fontos a téma.)
És a vidéki kessereknek marad a jelszó nélküli fényképes log?
És aki nem adhat vért? Megkérni egy családtagot vagy ismerőst? Hát elég bizarr...
Szerintem nem így és nem itt kellene véradókat toborozni.
[előzmény: (34726) Strombus, 2019.05.23 10:37:15]

Strombushozzászólásai | válasz erre | 2019.05.23 10:37:15 (34726)
Meglepődtem, hogy tegnap sorra jelentek meg új ládák, de leginkább a GCelet döbbentett meg. Ez nem geocaching! Kiváncsi vagyok a ti véleményetekre.
Érdekes, hogy több moderátor is párhuzamot von a GCCITO láda és e között, de odáig nem jut el a gondolatmenet, hogy ha már a moderátorok többsége szerint van helye a magyar palettán ennek a ládának, akkor ne hagyományos, hanem mozgó legyen!
Mert miért engedték át a ládát? Azért mert érdekes szép helyet mutat be? Nem! Azért mert egyetértenek azzal, hogy a véradást népszerűsíteni kell. Akkor miért nem teszünk meg mindent azért, hogy ezt a tőlünk telhető legnagyobb mértékben népszerűsítsük? Miért ne járjon pont minden véradásért? Hadd fussanak a pontvadászok! (Úgyis csak évi 3-5 alkalommal tehetik.)
A moderációt olvasva az is meglep, hogy skiccpausz volt az egyetlen, aki a ládaoldalt is moderálta, nemcsak a témát. Ez elég szomorú, mert ha már meg kellett jelenni a ládának, akkor jó lett volna, ha az éles és érdekes fényképekkel, helyesírási hibáktól mentes szöveggel, ismeretterjesztő tartalommal teszi. A “Szekrény a dolgaidnak” és hasonló fotók helyett sokkal érdekesebb lenne a véradással kapcsolatos tudósok portéja és a vércsoportokkal kapcsolatos, ki kinek adhat ábra.
A véradás fontosságát az ember magától is tudja. De jóval kevesebbek számára ismert a véradás története. Mikor, ki kisérletezett először véradással? Mióta van Magyarországon? Mikor, kik szervezték meg? Aztán egy kis statiszika. Évi hány liter vért adnak? Hány ember ad? Mi történik a levett vérrel? Hogy dolgozzák fel? Meddig tárolható? Hol és hogyan tárolják? Aki vidéken ad, annak a vére ott is marad vagy minden Budapestre kerül és onnan osztják el szükség szerint?
Az is hiányzik az oldalról, hogy ki lehet véradó és hogy miért hasznos a donor számára a véradás.
Ha a ládaismertető tartalmazna ehhez hasonló információkat, akkor legalább mint ládaoldal érdekes, tanulságos lenne.

Az egészségügyben más kincset érő testnedvekre is szükség van! Alig várom a GCONDO láda megjelenését! “A lehetőség mindenki számára nyitott, így aki nem tud adni, az vigyen el maga helyet valakit!” :-)


Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]