Előzmények
Güszi | hozzászólásai | válasz erre | 2019.12.05 08:09:09 (6914) |
Most sincs:-)
De felmérésre tökéletesen alkalmas,a gáton meg csak nem tévedek el:-)[ előzmény: (6913) izsolt, 2019.12.04 21:19:15] |
|
izsolt | hozzászólásai | válasz erre | 2019.12.04 21:19:15 (6913) |
Güszi GPS-én régebben még térkép sem volt (nem tudom most hogy van), csak rögzítésre használja[ előzmény: (6912) FTom, 2019.12.04 21:07:05] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.12.04 21:07:05 (6912) |
Nincs felmérésem onnan. A hajdú-bihari területekről illetve a megyénkhez közeli egyes békési részekről vannak méréseim és ismereteim. Segíthet a bejáráshoz a korábban említett módszerrel letölthető gpx. Esetleg áttöltheted a készülékedre. Jó utat és köszi![ előzmény: (6911) Güszi, 2019.12.04 15:16:36] |
|
Güszi | hozzászólásai | válasz erre | 2019.12.04 15:16:36 (6911) |
Semmi gond, az lenne a kérdésem, hogy van-e trekked a Mezőtúrtól délre lévő változásról.
Azért kérdezem, mert ha van, és épp azt szerkeszted, akkor nem megyek felmérni.
Ha nincs, akkor jelzem, hogy holnap be tudom iktatni.
Ennyi.[ előzmény: (6910) FTom, 2019.12.03 21:34:54] |
|
Güszi | hozzászólásai | válasz erre | 2019.12.03 09:14:31 (6909) |
Szia FTom!
Látom, zároltad a Körösvidék tájegységet.
Ha olvasod a fórumot, kérlek, reagálj erre a hozzászólásra, lenne egy kérdésem.
Köszönöm.[ előzmény: (6886) FTom, 2019.11.21 10:08:27] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.21 10:08:27 (6886) |
Úgy látom, hogy a hivatalos honlapon a folyamatos változás követésének a "trükkje" ez: az oldalsó térképen már láthatók az új nyomvonal-részletek pirossal, míg a régi, eddig hivatalos, teljes nyomvonal halványabban, rózsaszínnel. Ez utóbbit ajánlja fel letölteni gpx-ben. Ha viszont kiválasztunk egy szakaszt a legördülőből, akkor azt jeleníti meg a térképen, és az ahhoz rendelt gpx-ben már az új útvonalat tudjuk letölteni.
A Szerző tippje alatti egyik utalás alapján ("Kattints a cím alatt és a kép felett található listázóra, majd a legördülő menüből válaszd ki a téged érdeklő Alföldi Kéktúra szakaszt!") próbáltam ezt ki.
@hev: Zsákánál a Rhédey kastély melletti országútra kerül(t) át a nyomvonal, rövidesen feltüntetem a TuHu-n.
[ előzmény: (6874) V_Gabor, 2019.11.20 17:50:27] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.20 17:50:27 (6874) |
Elég szomorúan tapasztaltam, hogy a hivatalos AK gpx, amit le lehet tölteni még a régi, Nagykerekit is érintő útvonalat adja.[ előzmény: (6873) FTom, 2019.11.20 15:18:27] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.20 15:18:27 (6873) |
Lehet, hogy elveszett a sorok között, de esetünkben általában nem arról volt szó, hogy festettek volna vagy láttunk volna egyáltalán valamilyen fehér alapot. Netán bárki kitáblázta volna, hogy itt járhatatlan a jelenlegi AK. Útvonal bejárások történtek (részben közösen), továbbá térképvázlatokon és táblázatokban szerepeltek tervezett útvonalak, vagy alternatívák. Határidő és a véglegesítés ténye nem volt megadva. Csak azt mondták, hogy majd a honlapon értesítik a turistákat, "folyamatosan". Ha pedig volt olyan kisebb szakasz, ahol mégis nekiláttak festeni, és közölték velünk, azokat a javításokat meg is tettem a TuHu-n.[ előzmény: (6872) olahtamas, 2019.11.20 13:18:58] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.20 13:18:58 (6872) |
És ha nem hirdetik ki pedig már elkészült, az nem megtévesztő? :)
Amúgy is mire minden kimeneten megjelenik, és mire a felhasználók frissítik a térképüket, addig sok idő eltelik.
Én már akkor jogosnak tartom a változtatást, ha az alapok fel vannak festve, hiszen akkor már eldőlt az új út nyomvonala.
És azért a túrázók is vannak annyira intelligensek, hogy kitalálják a színt.
Sokkal nagyobb gond, ha a GPS alapján egy még régebbi állapot alapján, belefutnak egy több km-es zsákutcába.[ előzmény: (6870) FTom, 2019.11.20 11:11:55] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.20 11:11:55 (6870) |
Amíg nem hirdetik ki, hogy fel is festették, addig megtévesztő lenne meglévőként feltüntetni. Emiatt vártam, és addig csak a térképi szakaszok nevében szerepeltettem a készülő változást.
Friss közlés, további változások az Alföldi Kéken: Megújult az Alföldi Kéktúra hetedik szakasza.
Nagyrészt már frissítettem a térképen, még folytatom.[ előzmény: (6851) olahtamas, 2019.11.07 11:08:45] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.07 11:08:45 (6851) |
Fontosnak tartom, hogy a túrázókat időben tájékoztassuk, és ne a helyszínen érje őket meglepetés.
Mondjuk az sem volt rossz, hogy a változás be volt írva az adott szakaszok némelyikébe.[ előzmény: (6850) FTom, 2019.11.07 09:04:13] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2019.11.07 09:04:13 (6850) |
Megnézem majd, hol lehet még frissíteni. Főleg Hajdú-Bihart és a Nyírséget érinti most. Október közepén az MTSZ delegáltjaival és az erdészettel együtt bejártunk ebből egy hosszabb szakaszt, illetve mi, helyiek külön is voltunk további helyszíneken.
Egyeztettünk a bejáráskor, hogy mindenki ismerje az aktuális állapotot, illetve hová lehet vagy kellene áthelyezni. A TuHu-n már akkor feltüntettem több leendő változást, de csak ott helyeztem át az AK-t, ahol már át is festették Németh Csabáék. Egyébként vannak trekkjeim a TuHu-n még hiányzó részekről is.
Megvártam a mostani hivatalos közlést, hogy frissítsek, persze nem baj, hogy ilyen gyorsan besegítettél. Köszönjük!
[ előzmény: (6849) olahtamas, 2019.11.07 07:44:34] |
|
|
|