Előzmények
Vagdalthús | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.16 09:16:06 (2102) |
Főleg, mert a mi Naszályos szakaszunkon úgy történt trackhiba, hogy bekapcsolva, kézben tartva, térképet látva mentünk vele, már írtam is róla aznap. Szintben haladtunk a kéken magas bükkösben, elveszített a jelet, s később láttam, hogy a nagyjából egyenes vonal helyett rajzolt egy meglepő, fejre állított V-alakot, mintha meredeken lezúztunk volna, majd visszakapaszkodunk ugyanarra a magasságra kb. 400 méterrel később. Tehát majd itt is javítani kell Mapsource-ban.[ előzmény: (2094) VasG, 2008.09.15 15:54:27] |
|
VasG | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.15 15:54:27 (2094) |
Attól tartok, hogy amikor a "térképeldobás" történt, akkor igazából a kártyát "dobta el", tehát abban az időszakban, amikor nem látszott a térkép, nem ment a track rögzítés sem a kártyára. A GPS képernyőn az aktív track memóriába rögzített track ettől még látszott, de az idővel felülíródott, a kártyán pedig hiányzik az adott szakasz.
Ha ez így van, az sem katasztrófa, mert úgyis biztosan ment ugyanazon az útvonalon több GPS is egyszerre, valamelyik másik trackből a hiányzó szakaszt MapSource-al könnyen be lehet ollózni a GeoKék CSx hibás trackjének a foltozására. Szerintem ez nem nagy csalás, csak kivédjük a technika ördögének a támadását. :-)[ előzmény: (2093) Ládafia, 2008.09.15 15:17:38] |
|
Ládafia | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.15 15:17:38 (2093) |
....ilyen "térképeldobás" nálunk is volt a Visegrád-Dobogókő szakaszon, én is a ki/bekapcs.-csal "gyógyítottam", de a trekk a térkép nélkül is látszott, és utána sem volt vele gond.
Na, tényleg ne ragozzuk tovább, a kártyán megvan a trekk napi mentéssel, erre vigyázzunk a túra hátralévő részében....[ előzmény: (2092) sprok, 2008.09.15 15:07:59] |
|
sprok | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.15 15:07:59 (2092) |
Öööö. Ha én is voltam, nem volt tudatos. Egyszer volt olyan, hogy eldobta maga alól a térképet. Ekkor nyomtam neki egy ki-bekapcsot, amitől ez újra láthatóvá vált. (többször láttam már ilyet, ezért nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.) Lehet, hogy ezzel együtt volt egy reset is? Nem tudom, a trip computer-t utána már nem néztem. Elnézést, ha mi voltunk.[ előzmény: (2091) Ládafia, 2008.09.15 14:58:00] |
|
Ládafia | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.15 14:58:00 (2091) |
Szerintem nem érdemes ezen többet rágódni...
Főleg azért, mert már úgyis mindegy... :-))[ előzmény: (2089) Bubuka, 2008.09.15 11:46:12] |
|
Bubuka | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.15 11:46:12 (2089) |
A Dorog-Tokod-Mogyorósbánya szakaszt mi jártuk le. Sprok volt a főnök, ő kezelte a kütyüket, meg kéne kérdezni.[ előzmény: (2068) Ládafia, 2008.09.14 19:56:57] |
|
Ládafia | hozzászólásai | válasz erre | 2008.09.14 19:56:57 (2068) |
most visszanéztem a szakaszokat, ....kb. valahol Tokod és Péliföldszentkereszt között "nullázódott", (hacsak közben nem voltak a Kéken kívüli jelentősebb "vargabetűk") mert Szárligeten pénteken reggel 50km+ néhány-száz méteres össz. km-rel vettük át...
[ előzmény: (2065) scele, 2008.09.14 19:33:11] |
|
|
|