Előzmények
NagyKG | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.05 17:37:28 (74621) |
Szia!
Sajnos én is elég gyakran találkozom ezzel a problémával. Éppen az ezelőtti hsz-ban mutatott track is ilyen. A fedélzeti számítógép szerint 37,6 km, a mentett nyomvonal ezzel szemben csak 36,8 km. Nekem általában a rögzített track szokott rövidebb lenni.
Tavaly a visegrádi gcwalk utáni sétát azért nem tudtam feltölteni a kupára, mert a track több, mint egy km-rel rövidebb volt mint amit a gps mért. :(
Én is Dakota20-at használok, de nem vagyok benne biztos, hogy ez tipúsfüggő probléma lenne, de lehet, hogy én gondolom rosszul.
Holnap, ha összefutunk a Téli Tihany-on, esetleg megvitathatjuk a problémát. :)[ előzmény: (74618) Blue Mali, 2016.02.05 16:46:32] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.05 16:46:32 (74618) |
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Lecseréltem a Dakota 10, gps-t, Dakota 20-ra, idáig OK.
Viszont valami nem smakkol, mert csal a "fedélzeti számítógépe"!
Mentem 12.2 kilométert a lementett nyomvonalam szerint, de a "fedélzeti számgép" azt írja, hogy csak 10.49 kilométert mentem, tehát majdnem 2 kilométert csalt.
Kalibráltam már többször eredménytelenül.
Valakinek volt már hasonló tapasztalata, esetleg valakinek valami ötlete?
Köszi!
|
|
|
|