Előzmények
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.25 17:21:10 (71381) |
Sajnos nem csak lehet, hanem biztos, hogy igaza van!
A turistautak.hu adatainak pontosságáért a feltöltő felel még ha nem is tudják rajta elverni a pontatlanságot. Vannak bizonyos szabályok amelyeket el lehet fogadni, de megkerülni nem. Az pedig tény, hogy egy telefonos felmérés mindig pontatlanabb mint az erre kifejlesztett GPS-ek.
A jószándék ettől függetlenűl, örvendetes, de tudnod kell, hogy az adataid mennyit érnek, az érdemi munkához arra alkalmas készülék is kell.[ előzmény: (71376) Norbee97, 2014.05.25 15:01:44] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.25 15:01:44 (71376) |
Szeretnék elnézést kérni azért, amiért én is próbálok egy kicsit segíteni azokon, akiknek pont ilyen dolgokra lenne szükségük.
Valamint azt vettem észre (sajnos), hogy FTom sajnos sok dologba beleköt (lehet, hogy igaza van), de érdekes, hogy ha valakit zavar valami, általában nem támadjuk le a másikat. Na, mindegy, az építő jellegű dolgokat szívesen várom, a rombolókat kevésbé, és az OFF-ért is kérek előre elnézést![ előzmény: (71375) FTom, 2014.05.25 10:50:26] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.25 10:50:26 (71375) |
Valóban. Egyébként már írták ezt neki korábban az egyik fórumon. Emellett azt is tudatnunk kell vele, hogy - lelkesedés ide vagy oda - a TuHu nem a geocaching játszótér, itt több kárt, vagy térképszerkesztői pluszmunkát "okozhat". Sajnos nem igazán érti a lényeget (és nem is reagál a jobbító szóra), meg azt, hogy itt olyanoknak is készül a térkép, akik értően szeretnék használni.[ előzmény: (71374) Attibati, 2014.05.24 23:29:11] |
|
Attibati | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.24 23:29:11 (71374) |
Szerintem egyszerűen fel kellene világosítani a srácot, hogy egy telefon nem igazán alkalmas trekkelésre.[ előzmény: (71371) FTom, 2014.05.24 00:36:14] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.24 00:36:14 (71371) |
Megesett már, hogy módosítani kellett vagy kellett volna Norbee97 korábbi poi-jaiból többet, mert pl. olyat vitt fel web-en, ami már szerepelt a térképen, illetve rossz helyre rögzítette a poi-t (az egyik ilyen "rendbe tett" poi-t pedig törölte).
A mostani frissekkel is vannak ilyen gondok: az Ótemető utcai vasúti átkelő poi-ja távol van az utca és a sínek kereszteződésétől, a Víztorony utcai pékáru bolt az utca másik oldalára esik, a Mikepércsi úti Tesco már régóta szerepel a TuHu-n.
Persze pontatlanság mindenkinél megesik, de én korábban külön jeleztem neki e-mailben, hozzászólásban több ilyen problémát, pl. geocaching pontok és segédpontok helye, helyzete miatt (nem reagált), ill. az egyik fórumon szóba került a készüléke jelentős pontatlansága, és így gyakorta hibás adatot vihet fel a térképünkre (láthatólag nem ellenőrizte eddig, pl. Mapsource-ban).
Tehát egy kissé óvatosabb lennék még a bátorítással, előbb figyeljen a fentiekre, különösen arra, hogy a rögzített poi-t ellenőrizni kell a térképen, hogy valós helyen van-e, és ha nem, újra mérni kell, akár többször.
[ előzmény: (71370) Old Eye, 2014.05.23 20:59:24] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:59:24 (71370) |
Szia, Norbee97 :-) A térképszerkesztők egyike vagyok.
Valóban, általában azok a track-ek kerülnek azonnal berajzolásra egyben másnap megjelennek a kimeneteken, amelyeket maga a szerkesztő húzta. Hogy a többi mikor lesz feldolgozva, sok emberi tényezőn múlik - mennyire ismert a track beküldője (azaz ha tudjuk róla, kiválóan dokumentál, egyből lecsapunk rá), ha valaki éppen arrafelé szerkeszt és észreveszi a feldolgozatlan track-et, vannak közülünk, akik figyelik, ismert környezetükben hol jelenik meg új track, berajzolják. Sajnos, vannak köztünk olyan szerkesztők, kiket nem zavarja, hogy számukra ismeretlen tájon dolgozzák fel a beküldött anyagot - ezért kérlek, mindig ellenőrizd, úgy szerepel a térképen az új út, objektum, ahogy megtapasztaltad, ha nem, figyelmeztetéseidet fórumunkon várjuk.
Látom, már felvittél egy pár POI-t. Javasoljuk, amikor a track-et előkészíted feltöltésre, azokat az útpontokat, melyeket szívesen látnál a térképen, vidd fel magad a WEB-es felületünkön. Részben, mert ezek már másnap megjelennek a kimeneteken, részben, mert Te tudod a legjobban, mi is az. Ne félj attól, hogy elrontasz valamit! A nem térképszerkesztők küldte POI-kat ellenőrizzük és javítjuk, ha kell (előfordul, hogy töröljük, ezt mindig megindokoljuk a POI leírásában).[ előzmény: (71361) Norbee97, 2014.05.23 20:16:45] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:09:52 (71358) |
Én csak útvonalat gyűjtöttem (bringával), térképet nem rajzoltam. Ahhoz túl lusta vagyok. :o) Sajnos a kezdeti lendület is elfogyott, miután a Balaton-parti utcákat felmértem Siófoktól keletre és nyugatra 10-15 km távolságig.[ előzmény: (71356) Pilis50, 2014.05.23 20:05:31] |
|
Pilis50 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:05:31 (71356) |
Érdekes látni egy ilyen munkát - legalább láthatom mi történik a munkátok során.
Kösz.[ előzmény: (71354) jekaeff, 2014.05.23 19:55:52] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 19:55:52 (71354) |
Nézd meg például ezt a feltöltésemet:
http://turistautak.hu/tracks.php?id=21771
A feltöltés leírásába beírtam, hogy:
A feltöltött fájlban az alábbi rajzolni valók találhatóak:
1.) Balatonvilágos (Balatonaliga) utcahálózata
2.) 2db viacolor borítású gyalogút-szakasz (N46 54.506 E18 03.250 és N46 55.719 E18 06.488 környékén), mint gyalogos rövidítési lehetőségek két utca között.
Az útburkolat milyenségének leírása a kék zászlókkal jelölt waypointok-ban olvasható, az egyes utcák nevei pedig zöld pöttyökkel jelölt waypointok-ban. Ahol másképpen nem jelölöm, ott az útburkolat aszfalt, 3-3.5m széles.
... és íme egy kép a fájl tartalmából, ebben látható, hogy a fenti leírástól eltérő jellegű utak burkolatát/szélességét külön részleteztem:
[ előzmény: (71353) Norbee97, 2014.05.23 19:44:34] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 19:41:02 (71352) |
Nem tudom pontosan értelmezni a problémádat.
- Azt szeretnéd tudni, hogy a felmérés során bejárt utak burkolatát hogyan jelölheted a térképszerkesztők informálására, hogy majd jól rajzolják be?
- Vagy arra vagy kiváncsi, hogy egy adott útszakasz, ahol majd járni fogsz, milyen burkolatú?
- Vagy valami más?[ előzmény: (71351) Norbee97, 2014.05.23 19:31:56] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:54:35 (71342) |
És honnan tudom magát a progit leszedni? Amit találtam a garmin.hu-n, az a gép szerint csak egy frissítés, így nem engedi telepíteni.[ előzmény: (71341) Old Fairy, 2014.05.23 18:51:45] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:51:45 (71341) |
Törölheted/felülírhatod az átszerkesztés után. (Esetleg menthetnéd gdb-be, ha már úgyis szerkesztesz rajta. Az kevesebb helyet foglal.)[ előzmény: (71340) Norbee97, 2014.05.23 18:47:16] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:43:23 (71339) |
Akár utólag is meg lehet tenni ezt, pl Mapsource-ban (vagy Basecamp-ben) megszerkesztve a fájlt MIELŐTT feltöltenéd.[ előzmény: (71337) Norbee97, 2014.05.23 18:41:54] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:39:45 (71335) |
Legegyszerűbb útvonalpontokat lerakni az egyes utcákra és az útvonalpontok elnevezésében lehet az útburkolat típusát valamint szélességét jelölni.[ előzmény: (71334) Norbee97, 2014.05.23 18:34:41] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 17:14:37 (71330) |
magyarországi tracket a TuHu-ra tölts, ha környező országban trackeltél, akkor azt tedd az openmaps.eu-ra
[ előzmény: (71329) Norbee97, 2014.05.23 17:09:51] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 17:09:51 (71329) |
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de szeretném kérdezni, hogy hogy tudok tracket feltölteni az openmaps.eu-ra?
Odáig eljutottam, hogy Űrlap kitöltése, de a tracket nem fogadja el. Azt írja, hogy "A trackfile nem tartalmaz olyan nyomvonalat vagy útpontot, amely az OpenMaps által gondozott országok területére esik." Amúgy ezt a tracket a telefonommak vettem fel, a GPSLogger nevű alkalmazással. Mit rontottam el? Légyszi segítsetek!
Köszönöm. |
|
|
|