Előzmények
alnibell | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.24 06:10:29 (71372) |
Nem véletlenül szorgalmaztam mindig is a POI-k szerkesztés során történő felvitelét, a web-es rögzítés lehetőségének korlátozását.[ előzmény: (71371) FTom, 2014.05.24 00:36:14] |
|
FTom | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.24 00:36:14 (71371) |
Megesett már, hogy módosítani kellett vagy kellett volna Norbee97 korábbi poi-jaiból többet, mert pl. olyat vitt fel web-en, ami már szerepelt a térképen, illetve rossz helyre rögzítette a poi-t (az egyik ilyen "rendbe tett" poi-t pedig törölte).
A mostani frissekkel is vannak ilyen gondok: az Ótemető utcai vasúti átkelő poi-ja távol van az utca és a sínek kereszteződésétől, a Víztorony utcai pékáru bolt az utca másik oldalára esik, a Mikepércsi úti Tesco már régóta szerepel a TuHu-n.
Persze pontatlanság mindenkinél megesik, de én korábban külön jeleztem neki e-mailben, hozzászólásban több ilyen problémát, pl. geocaching pontok és segédpontok helye, helyzete miatt (nem reagált), ill. az egyik fórumon szóba került a készüléke jelentős pontatlansága, és így gyakorta hibás adatot vihet fel a térképünkre (láthatólag nem ellenőrizte eddig, pl. Mapsource-ban).
Tehát egy kissé óvatosabb lennék még a bátorítással, előbb figyeljen a fentiekre, különösen arra, hogy a rögzített poi-t ellenőrizni kell a térképen, hogy valós helyen van-e, és ha nem, újra mérni kell, akár többször.
[ előzmény: (71370) Old Eye, 2014.05.23 20:59:24] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:59:24 (71370) |
Szia, Norbee97 :-) A térképszerkesztők egyike vagyok.
Valóban, általában azok a track-ek kerülnek azonnal berajzolásra egyben másnap megjelennek a kimeneteken, amelyeket maga a szerkesztő húzta. Hogy a többi mikor lesz feldolgozva, sok emberi tényezőn múlik - mennyire ismert a track beküldője (azaz ha tudjuk róla, kiválóan dokumentál, egyből lecsapunk rá), ha valaki éppen arrafelé szerkeszt és észreveszi a feldolgozatlan track-et, vannak közülünk, akik figyelik, ismert környezetükben hol jelenik meg új track, berajzolják. Sajnos, vannak köztünk olyan szerkesztők, kiket nem zavarja, hogy számukra ismeretlen tájon dolgozzák fel a beküldött anyagot - ezért kérlek, mindig ellenőrizd, úgy szerepel a térképen az új út, objektum, ahogy megtapasztaltad, ha nem, figyelmeztetéseidet fórumunkon várjuk.
Látom, már felvittél egy pár POI-t. Javasoljuk, amikor a track-et előkészíted feltöltésre, azokat az útpontokat, melyeket szívesen látnál a térképen, vidd fel magad a WEB-es felületünkön. Részben, mert ezek már másnap megjelennek a kimeneteken, részben, mert Te tudod a legjobban, mi is az. Ne félj attól, hogy elrontasz valamit! A nem térképszerkesztők küldte POI-kat ellenőrizzük és javítjuk, ha kell (előfordul, hogy töröljük, ezt mindig megindokoljuk a POI leírásában).[ előzmény: (71361) Norbee97, 2014.05.23 20:16:45] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:09:52 (71358) |
Én csak útvonalat gyűjtöttem (bringával), térképet nem rajzoltam. Ahhoz túl lusta vagyok. :o) Sajnos a kezdeti lendület is elfogyott, miután a Balaton-parti utcákat felmértem Siófoktól keletre és nyugatra 10-15 km távolságig.[ előzmény: (71356) Pilis50, 2014.05.23 20:05:31] |
|
Pilis50 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 20:05:31 (71356) |
Érdekes látni egy ilyen munkát - legalább láthatom mi történik a munkátok során.
Kösz.[ előzmény: (71354) jekaeff, 2014.05.23 19:55:52] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 19:55:52 (71354) |
Nézd meg például ezt a feltöltésemet:
http://turistautak.hu/tracks.php?id=21771
A feltöltés leírásába beírtam, hogy:
A feltöltött fájlban az alábbi rajzolni valók találhatóak:
1.) Balatonvilágos (Balatonaliga) utcahálózata
2.) 2db viacolor borítású gyalogút-szakasz (N46 54.506 E18 03.250 és N46 55.719 E18 06.488 környékén), mint gyalogos rövidítési lehetőségek két utca között.
Az útburkolat milyenségének leírása a kék zászlókkal jelölt waypointok-ban olvasható, az egyes utcák nevei pedig zöld pöttyökkel jelölt waypointok-ban. Ahol másképpen nem jelölöm, ott az útburkolat aszfalt, 3-3.5m széles.
... és íme egy kép a fájl tartalmából, ebben látható, hogy a fenti leírástól eltérő jellegű utak burkolatát/szélességét külön részleteztem:
[ előzmény: (71353) Norbee97, 2014.05.23 19:44:34] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 19:41:02 (71352) |
Nem tudom pontosan értelmezni a problémádat.
- Azt szeretnéd tudni, hogy a felmérés során bejárt utak burkolatát hogyan jelölheted a térképszerkesztők informálására, hogy majd jól rajzolják be?
- Vagy arra vagy kiváncsi, hogy egy adott útszakasz, ahol majd járni fogsz, milyen burkolatú?
- Vagy valami más?[ előzmény: (71351) Norbee97, 2014.05.23 19:31:56] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:54:35 (71342) |
És honnan tudom magát a progit leszedni? Amit találtam a garmin.hu-n, az a gép szerint csak egy frissítés, így nem engedi telepíteni.[ előzmény: (71341) Old Fairy, 2014.05.23 18:51:45] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:51:45 (71341) |
Törölheted/felülírhatod az átszerkesztés után. (Esetleg menthetnéd gdb-be, ha már úgyis szerkesztesz rajta. Az kevesebb helyet foglal.)[ előzmény: (71340) Norbee97, 2014.05.23 18:47:16] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:43:23 (71339) |
Akár utólag is meg lehet tenni ezt, pl Mapsource-ban (vagy Basecamp-ben) megszerkesztve a fájlt MIELŐTT feltöltenéd.[ előzmény: (71337) Norbee97, 2014.05.23 18:41:54] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 18:39:45 (71335) |
Legegyszerűbb útvonalpontokat lerakni az egyes utcákra és az útvonalpontok elnevezésében lehet az útburkolat típusát valamint szélességét jelölni.[ előzmény: (71334) Norbee97, 2014.05.23 18:34:41] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 17:14:37 (71330) |
magyarországi tracket a TuHu-ra tölts, ha környező országban trackeltél, akkor azt tedd az openmaps.eu-ra
[ előzmény: (71329) Norbee97, 2014.05.23 17:09:51] |
|
Norbee97 | hozzászólásai | válasz erre | 2014.05.23 17:09:51 (71329) |
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, de szeretném kérdezni, hogy hogy tudok tracket feltölteni az openmaps.eu-ra?
Odáig eljutottam, hogy Űrlap kitöltése, de a tracket nem fogadja el. Azt írja, hogy "A trackfile nem tartalmaz olyan nyomvonalat vagy útpontot, amely az OpenMaps által gondozott országok területére esik." Amúgy ezt a tracket a telefonommak vettem fel, a GPSLogger nevű alkalmazással. Mit rontottam el? Légyszi segítsetek!
Köszönöm. |
|
|
|