Előzmények
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.02 16:48:34 (68422) |
Dakotánál elméletileg nincs külön WPT memória, hanem ugyanoda kerül bemásolásra a wpt-gpx, mint a láda gpx.
Mondjuk, most hogy említed, van egy könyvtár, amit nem igazán értettem már régebben se, hogy pontosan mi is a célja?
Megnéztem. ez egyébként a .Trash-1000 mappa.
Van benne egy file és egy info mappa.
Régebben ide azokból a gpx-ekből kerültek fel, amiket a gpx könyvtárba másoltam be.
Hogy pontosan itt hogy is jelentek meg, arra nem jöttem rá.
Meg nem is mind, hanem egy-egy file lett ide duplikálva, általam ismeretlen rendszer(telen)séggel.
Jelen pillanatban tök üres, nincs benne semmi.
Ellenben a főmenüben egy file, amiről nem tudom, hogy került oda.
"Desktop" névre hallgat, s erdélyi ládákat, POI-kat tartalmaz tavalyról.
WinRAR formátumban, s majdnem 1MB
Ez megint egy újabb rejtély...
Mit keres bármilyen file tömörítve a GPS-ben?
Marhára nem értem.
Mindenesetre ezt törlöm, hisz úgy sincs rá szükségem, s 1MB-t feleslegesen foglal el, bármilyen memória területre is került...[ előzmény: (68418) scele, 2013.07.02 15:57:19] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.02 15:57:19 (68418) |
Nekem régen az oregon300 produkált hasonlót.
Lehet, hogy nálad is ez a baj.
Felraktam rá x gpx-et, amiben ugyebár benne voltak a segédpontok is. Tehát telt A-val a geocache menü, de ezzel együtt telt AxB-vel a waypoint menü. (A=geoláda, B=ládáknál lévő segédbont)
Mivel a segédpont általában több, ezért a waypontmemória viszonylag hamar megtelt.
Én is azt tettem, amit te, hogy kitöröltem a gpx fájlokat. Igen ám, a geocache menü kiürült, de a waypontmemória bizony nem.
A következő gpx feltöltésénl amelyik ládának a segédpontjait nem tudta berakni a waypontmemóriába, azt a geocache menübe se rakta bele. Na így maradtam le én is ládáról.
Az új oregonok ilyet már nem csinálnak, mert a gpx törlésekor a waypontmemóriából is kiszedik a gpx-ben lévő segédpontokat.
Bocsánat, hogy hosszú lett, de nehéz értelmesen elmagyarázni.
Tehát próbálkozzál meg azzal, hogy a waypontmemóriát is üríted.[ előzmény: (68415) Apexsek, 2013.07.02 15:45:03] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.02 15:45:03 (68415) |
Én is gondoltam erre.
Utólag, már itthon letöröltem a "felesleges" ládákat (még a Kékes környékét is, mert végül ott nem jártunk), de továbbra sem látszanak a ládák , POI-k.
Érdekes jelenség.
Egyelőre nem látom az okát.
Ráadásul ugye két helyről lettek letöltve a ládák, a hu-s, s a com-os oldalról...[ előzmény: (68414) yoggi, 2013.07.02 15:29:19] |
|
yoggi | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.02 15:29:19 (68414) |
nem lehet hogy túllépted a GPS által elrakható ládalimitet?
akkor szokott ilyen lenni, feltöltésnél nem jelez hibát, csak az utoljára töltött ládák nem, vagy csak egy részük látszik
[ előzmény: (68412) Apexsek, 2013.07.02 14:04:54] |
|
Apexsek | hozzászólásai | válasz erre | 2013.07.02 14:04:54 (68412) |
Sziasztok!
Találkozott-e már valaki az alábbi jelenséggel?
-Adott több gpx file (Kékes, Szilvásvárad környéke. 2 hu-s letöltés, + mindkét területről a com-os ládák + a POI-k)
-Megfelelő mappába bemásolva
-Ha megnyitom, rendben lévőnek látszik a file
A jelenség: A GPS-en egy darab geoláda se POI nem látszik. Se com-os, se hu-s.
Nem értem az okát.
Az ugyanabban a mappában lévő más ládák látszanak.
Gondoltam, hátha csak sok láda (file) bezavar.
Kitöröltem a jelen esetben felesleget, javulás semmi.
Emiatt buktam most 3 ládát Szilvásváradon.
A városira emlékeztem, a 2 com-osra nem. A kilátó és tanösvény multijának a kezdő pontját ugyan láttam a tuhu-s térképen, de azt hittem rá, az meg van már régebbről...
Van valakinek tippje?
|
|
|
|