Előzmények
herrbert74 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.15 14:14:32 (56271) |
Köszi, ez volt a probléma, MapSource-os kezelés megoldotta, gondoltam is rá, de jelezni is akartam a problémát. XML-hez nem értek, de ha a szabvány szerint tartalmaznia kell soremelést, akkor egy megfelelő hibaüzenet elegendő lehet az "Access violation" helyett. Pl. "Rossz XML verzió". Viszont ha nem, akkor a hibajavítás lenne az elegáns megoldás.[ előzmény: (56268) jekaeff, 2011.04.15 12:43:11] |
|
jekaeff | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.15 12:43:11 (56268) |
Az államnevű Garmin-oknál előfordulhat, hogy a GPX fájl "ömlesztett", nincsenek benne soremelések. Márpedig erre nincs felkészülve a program.
Megoldás lehet:
- Mapsource-al megnyit majd elment GPX-ként (esetleg gpsbabel-lel gpx -> gpx "konverzió")
- Vagy kiadok egy gyorsjavítást, ami ezt megoldja (előfeldolgozás plusz soremelések beszúrásával, mint a CSIXgpx-nél). De ha ez a kérés, nem lesz olyan "gyors" az a gyorsjavítás, mert a holnapi (bringás) Balatonkör miatt millió teendőm lesz ma/holnap.
[ előzmény: (56266) herrbert74, 2011.04.15 11:10:23] |
|
herrbert74 | hozzászólásai | válasz erre | 2011.04.15 11:10:23 (56266) |
Jekaeff SRTM_HUN nevű programját próbálgatom, de egyetlen mátrai tracket kivéve minden trackre access violationt ír ki. Kipróbáltam az SK meg a beta verziót is, ugyanaz. A beállításokat nem bántottam, csak a gpx-et töltöttem be. Van erre valamilyen magyarázat, megoldás? Lehet, hogy valahogy elő kell szűrni a fájlokat? Ha jól emlékszem, az az egy track le lett szűrve és két darabból lett összeállítva. |
|
|
|