Előzmények
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 12:21:51 (44887) |
De ugyan ott van.
A lényeg az, hogy én megrajzoltam itthon az útvonalat, majd átkonvertáltam nyomvonallá. A rajtnak és a célnak teljesen ugyan az a koordinátája. És ennek a nyomvonalnak a metszetét jelenítettem meg az SRTM_HUN programmal. Persze előtte már a nyomvonalba beletettem az útpontokat. Így volt ott pl a rajt, és a cél is. És a metszeten mind a két útvonalpont a rajtnál szerepel. Szóval azt nem tudom megcsinálni, hogy a cél az a metszet végénél legyen. Erre próbáltam valami megoldást keresni.
Bármennyire is kinagyítom a nyomvonalat, teljesen fedik egymást. Remélem érthetően fogalmaztam. Amúgy nem egy óriási gond, csak érdekelne, hogy ilyenre van e valami megoldás. [ előzmény: (44886) scele, 2009.12.11 12:17:59] |
|
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 12:04:26 (44885) |
Működni működik. Csak nekem az a gondom, hogy a két trackvonal teljesen fedi egymást, és még soha nem sikerült úgy felvenni a cél útpontot, hogy az a metszeten a célnál legyen. Midig a rajthoz teszi....[ előzmény: (44884) scele, 2009.12.11 11:58:39] |
|
scele | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 11:58:39 (44884) |
Nem értem.
Jobb egérgomb "New Waypoint..." és kész. Mindez akkor is működik, ha már van ott egy másik waypoint is.[ előzmény: (44883) csiba..., 2009.12.11 11:55:08] |
|
csiba... | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.11 11:55:08 (44883) |
Üdv!
Jobb témát nem találtam, de végül is ez is valamilyen cucc:) Mapsource-ról lenne szó.
Szóval adott egy olyan túrának a trackje, aminek a kezdő és végpontja ugyan az, sőt az első kb. 2km is megegyezik az utolsó 2 km-rel. Mapsource alatt a tracket el szeretném látni különböző útvonalpontokkal, hogy majd az SRTM_HUN program segítségével a metszeten ezek is látszódjanak. Hogy lehet azt megoldani, hogy a rajt és a cél is szerepeljen útpontként, úgy hogy tényleg a helyükön legyenek. Mert eddig akárhányszor próbáltam mindig a rajthoz tette a célt is.
Próbálkoztam úgy, hogy a track tulajdonságainál az utolsó trackpontot kijelölöm, de mivel teljesen fedik egymást nem látszik a térképen (ráadásul már ott a rajt útpont is). A legjobb az lenne, hogy ha a track tulajdonságainál egy pontot kijelölök és ott jobb egérgombbal feljönne egy olyan opció, hogy útpont hozzárendelése. De ilyen nincs.
Valakinek van valami ötlete? |
|
|
|