Előzmények
sprok | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.09 09:45:13 (44871) |
Maga megint elfogult :)
Bár tudjuk, hogy ha csak ez lenne a baja az OSM-nek, akkor már rég kihalt volna minden körülötte. :o[ előzmény: (44869) piret, 2009.12.09 09:09:05] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.09 09:09:05 (44869) |
Jajbocsánat, ezt nem tudtam, még jó, hogy van itt OSM guru :P
Ezekszerint kb reménytelen a dolog (mint az OSM körül sokminden).[ előzmény: (44866) sprok, 2009.12.09 04:04:40] |
|
sprok | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.09 04:04:40 (44866) |
Az OSM-ből generált cuccoknál ez klasszikus hiba, mert nincs rendesen megoldva a tengerpart import. Elég elcseszettül van kitalálva az egész tengerpart OSM szinten, mert nem felületként van benne, hanem sima polyline-ként. Felteszem nem mentek végig a norvég fjordokon és combine-olták össze a kismillió részből álló partot, majd konvertálták felületté. Ezzel nem fogsz tudni mit csinálni kütyü oldalról...[ előzmény: (44865) Mákos, 2009.12.08 23:06:31] |
|
Mákos | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.08 23:06:31 (44865) |
Ez ki volt kapcsolva, bekapcsoltam, és azt eredményezte, hogy a kék tengerpart-vonalak fehérek lettek. Ismét ki/be kapcsoltam mindent, de még mindig nem akarja...:-([ előzmény: (44864) piret, 2009.12.08 22:23:46] |
|
piret | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.08 22:23:46 (44864) |
Valahol a map setupban van egy olyan pipálós izé, hogy marine colors. Egy próbát az is megér (bocs, csak angolul emlékszem rá, és lusta vagyok megnézni a kütyün a fordítást).[ előzmény: (44863) Mákos, 2009.12.08 22:05:16] |
|
Mákos | hozzászólásai | válasz erre | 2009.12.08 22:05:16 (44863) |
Technikai kérdésem lenne.
Adott 76csx, abba tölthető egy igen jóféle utcaszintű Norvégia térkép. Probléma, hogy így látszik:
Pontosabban: a mutató körül a tenger nem látszódik rendesen, csak vékony kék vonalak a partok. Elég idegesítő (egy olyan városban, aminek jó tagolt tengerpartja van), hogy nem lehet megkülönböztetni mi a száraföld, és mi nem. Más nincs a kütyüben, csak ez a térkép, meg a leirthatatlan basemap.
Próbálkoztam már a térképbeállításoknál a pipák mindenféle kombinációjával, továbbá alaptérképet elrejt/mutat, az International Marine Basemap elrejt/mutat mindenféle kombinációjával, de nem akar jó lenni.
Tippem szerint a Norvégia térkép réteg-átlátszóságánál van valami elk*rva, de az is lehet, hogy addig tart a térkép, kék vonal a tengerpart, aztán a többi üres, majd valami alárakott alaptérkép adja a többi nagy felület "kéket". Hülye vagyok hozzá, na...:-D Kérdés, hogy lenne-e valakinek valami magic Európa alaptérképe/tippje mivel kellene összetölteni és összepipálni, hogy normális legyen.
Kössszzzzöööönnnteeeeemmmmm....:-D |
|
|
|